Πατριαρχικό πρότυπο οι βιαστές και δολοφόνοι της Ελένης Τοπαλούδη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Πατριαρχικό πρότυπο οι βιαστές και δολοφόνοι της Ελένης Τοπαλούδη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Ιαν 2020, 13:49

the_black_planet έγραψε:
15 Ιαν 2020, 12:42
Π@π@ριες καμαρωτες λέτε όλοι σας, αυτά που λέει ο fluffy είναι 100% αλήθεια αλλά δεν έχετε το θάρρος να την δείτε κατάματα και γι'αυτό όταν γίνονται τέτοια εγκλήματα νομίζετε ότι πέσαν από τον ουρανό (και το παίζετε και υπερασπιστές της επιστήμης και της λογικής μη χέσω...). Ο άλλος λέει δεν υπάρχει ισχυρή πατριαρχία εδώ, δηλαδή υπάρχει πατριαρχία αλλού στον κόσμο αλλά όχι στα βλαχοβαλκανια! Εγώ φιλικά σας το λέω, ξυπνήστε και πάρτε θέση πριν να είναι αργά για εσάς, τα θύματα ξυπνάνε σιγά σιγά, μπορεί να μην έχω πραγματικές ελπίδες ότι θα γίνει ταξική επανάσταση σύντομα αλλά η πατριαρχία με την μορφή που υπάρχει σήμερα θα πέσει εκκωφαντικά και θα σας πάρει η μπάλα όλους σας άντρες, γυναίκες, τώρα το αν θα αλλάξει κάτι πραγματικά ουσιαστικά ή αν η πατριαρχία θα μεταμφιεστεί κάπως αλλιώς και θα επιβιώσει, αυτό δεν μπορώ να το ξέρω. Γιατί αν πέσει ουσιαστικά η πατριαρχία θα γεννηθεί ένας κόσμος δικαιοσύνης και αγάπης γιατί αυτή είναι η πραγματική ρίζα κάθε κακού, του καπιταλισμού, του φασισμού κτλ αλλά δεν ξέρω αν ακόμα ο κόσμος έχει ωριμάσει γι'αυτό...
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών