Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 22 Ιαν 2020, 10:14

Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 04:01
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 22:53
Γιάννης έγραψε:
15 Ιαν 2020, 15:26


Ναι, από τα Lidl.

:sal9:
Σε όλο το νήμα φωνάζεις υστερικά ότι έτσι είναι γιατί έτσι λες εσύ. Κυριολεκτικά αυτό φωνάζεις. Κόψε λίγο την υστερία σου και προσπάθησε να αναλύσεις λογικά τα πράγματα. Αν μπορείς.

Εγώ πάντα φέρνω επιχειρήματα. Πάντα. Δεν είναι θέμα προτίμησης τα επιχειρήματα, είναι θέμα ανάλυσης. Ό,τι δεν σ' αρέσει δεν είναι λάθος. Πρέπει να αποδείξεις ότι είναι λάθος και όχι με δηλώσεις αλλά με επιχειρήματα.-
Χέσε μας. Πρώτος εσύ αποφάσισες ότι οι ευθύνες είναι "συμψηφιστικές και όχι αθροιστικές", because hellegennes. Και με βάση αυτό κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το θύμα του εγκλήματος φέρει ευθύνες για το έγκλημα. Ε, τέτοιου είδους ανάλυση μπορείς να την πάρεις όπως είναι, και να την βάλεις στον πάτο σου. Βαθιά, δυνατά, ακατέργαστα.
Λοιπόν, έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει ατομική ευθύνη και την επόμενη φορά που θα διαβάσω κάτι τέτοιο θα ζητήσω όχι απλά διαγραφή του ποστ αλλά μπαν για ανήθικη συμπεριφορά. Κάποια πράγματα έχουν και το όριό τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιαν 2020, 12:18

stavmanr έγραψε:
22 Ιαν 2020, 09:43
Η πρώτη δουλειά του έλληνα πολίτη είναι να μην παραβιάζει το νόμο. Όλα όσα περιγράφεις αφορούν το "αφού παραβιάσει το νόμο".
Τόσα ποστς μου γράφεις στην ουσία ότι είναι μία χαρά ο βιασμός ως στάση ανθρώπου, αρκεί να μην καταγγελθεί ή να μην αποδειχθεί, κι επομένως να μην βγει δικαστική απόφαση. Το αντιλαμβάνεσαι;

Η δική μου πλευρά λέει "φροντίστε να ακολουθήσετε το πλαίσιο του νόμου στη ζωή σας". Κι ο συγκεκριμένος νόμος λέει κάτι που όλοι μας γνωρίζουμε: συνουσία χωρίς συναίνεση = βιασμός.
Αυτό κατάλαβες εσύ. :lol:


Κράτα την άποψη σου λοιπόν.

Απλώς μη χρησιμοποιείς πρώτο πληθυντικό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 22 Ιαν 2020, 13:03

Ο τρόπος που (η συγγραφέας του γράμματος γράφει ότι) ενεργούσε ο τύπος έδειχνε ότι αντιλαμβανόταν την μαλακία του. Οπότε απλά: αν ξέρετε ότι κάνετε μαλακία μην κάνετε μαλακία. Αν θεωρείτε ότι μπορεί να είναι μαλακία αυτό που θέλετε να κάνετε, μπορεί και όχι το συζητάτε. Αν θεωρείτε ότι κάτι δεν είναι μαλακία και το αμόρε θεωρεί ότι είναι, χωρίζετε. Δεν επιβάλετε τη "μη μαλακία" σας στους γύρω.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Ιαν 2020, 13:25

Βλήμα έγραψε:
22 Ιαν 2020, 13:03
Ο τρόπος που (η συγγραφέας του γράμματος γράφει ότι) ενεργούσε ο τύπος έδειχνε ότι αντιλαμβανόταν την μαλακία του. Οπότε απλά: αν ξέρετε ότι κάνετε μαλακία μην κάνετε μαλακία. Αν θεωρείτε ότι μπορεί να είναι μαλακία αυτό που θέλετε να κάνετε, μπορεί και όχι το συζητάτε. Αν θεωρείτε ότι κάτι δεν είναι μαλακία και το αμόρε θεωρεί ότι είναι, χωρίζετε. Δεν επιβάλετε τη "μη μαλακία" σας στους γύρω.
Δεν λειτουργούν έτσι αυτά. Όταν έχεις παρόρμηση δεν παίζει να αφεθείς στα κριτήρια της λογικής και μόνο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23124
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 22 Ιαν 2020, 13:32

Επειδή το ψειρίζουν τόσο παγκοσμίως, έχει καταστραφεί το καμάκι, το φλερτ, οι διαπροσωπικές σχέσεις, "για καλό σκοπό".

"Για το καλό μας", που έλεγε το 1984 του Οργουελ.

Κατά τ' άλλα τα νεαρά αγόρια -προς θεού- δεν γίνονται mgtow και incel ολοένα και περισσότερο, απλώς "να μωρέ, έχουν δυσκολέψει οι καιροί από μόνοι τους". Ετσι λένε όταν τα ρωτάνε.

Και εδώ είναι το σημείο που κερδοσκοπούν οι PUA. Διοργανώνουν σεμινάρια και γράφουν εγκυκλοπαίδειες που διδάσκουν "ορθό φλερτ", κερδοσκοπώντας από την ανασφάλεια των νεαρών παλικαριών.

Διότι πλέον το να ρίξουν γκόμενα αποτελεί πολύπλοκη εξίσωση και ακροβασία.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69803
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιαν 2020, 13:44

Βλήμα έγραψε:
22 Ιαν 2020, 13:03
Ο τρόπος που (η συγγραφέας του γράμματος γράφει ότι) ενεργούσε ο τύπος έδειχνε ότι αντιλαμβανόταν την μαλακία του. Οπότε απλά: αν ξέρετε ότι κάνετε μαλακία μην κάνετε μαλακία. Αν θεωρείτε ότι μπορεί να είναι μαλακία αυτό που θέλετε να κάνετε, μπορεί και όχι το συζητάτε. Αν θεωρείτε ότι κάτι δεν είναι μαλακία και το αμόρε θεωρεί ότι είναι, χωρίζετε. Δεν επιβάλετε τη "μη μαλακία" σας στους γύρω.
Αν γινόταν το μπολντ, θα έπεφταν οι "βιασμοί" μεταξύ ζευγαριών (περιστασιακών ή μη) σε σχεδόν μηδενικό ποσοστό.

Αλλά για πολλούς και πολλές παίζει το κόνσεπτ "κάλλιο ένας/μια μαλ στο χέρι παρά ψάχνε κι ακαρτέρει".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Γιάννης

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιαν 2020, 19:26

hellegennes έγραψε:
22 Ιαν 2020, 10:14
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 04:01
hellegennes έγραψε:
15 Ιαν 2020, 22:53


Σε όλο το νήμα φωνάζεις υστερικά ότι έτσι είναι γιατί έτσι λες εσύ. Κυριολεκτικά αυτό φωνάζεις. Κόψε λίγο την υστερία σου και προσπάθησε να αναλύσεις λογικά τα πράγματα. Αν μπορείς.

Εγώ πάντα φέρνω επιχειρήματα. Πάντα. Δεν είναι θέμα προτίμησης τα επιχειρήματα, είναι θέμα ανάλυσης. Ό,τι δεν σ' αρέσει δεν είναι λάθος. Πρέπει να αποδείξεις ότι είναι λάθος και όχι με δηλώσεις αλλά με επιχειρήματα.-
Χέσε μας. Πρώτος εσύ αποφάσισες ότι οι ευθύνες είναι "συμψηφιστικές και όχι αθροιστικές", because hellegennes. Και με βάση αυτό κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το θύμα του εγκλήματος φέρει ευθύνες για το έγκλημα. Ε, τέτοιου είδους ανάλυση μπορείς να την πάρεις όπως είναι, και να την βάλεις στον πάτο σου. Βαθιά, δυνατά, ακατέργαστα.
Λοιπόν, έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει ατομική ευθύνη και την επόμενη φορά που θα διαβάσω κάτι τέτοιο θα ζητήσω όχι απλά διαγραφή του ποστ αλλά μπαν για ανήθικη συμπεριφορά. Κάποια πράγματα έχουν και το όριό τους.
Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιαν 2020, 19:36

Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:26
hellegennes έγραψε:
22 Ιαν 2020, 10:14
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 04:01


Χέσε μας. Πρώτος εσύ αποφάσισες ότι οι ευθύνες είναι "συμψηφιστικές και όχι αθροιστικές", because hellegennes. Και με βάση αυτό κατέληξες στο συμπέρασμα ότι το θύμα του εγκλήματος φέρει ευθύνες για το έγκλημα. Ε, τέτοιου είδους ανάλυση μπορείς να την πάρεις όπως είναι, και να την βάλεις στον πάτο σου. Βαθιά, δυνατά, ακατέργαστα.
Λοιπόν, έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει ατομική ευθύνη και την επόμενη φορά που θα διαβάσω κάτι τέτοιο θα ζητήσω όχι απλά διαγραφή του ποστ αλλά μπαν για ανήθικη συμπεριφορά. Κάποια πράγματα έχουν και το όριό τους.
Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.
όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιαν 2020, 19:40

Εδώ συμφωνούμε ε χαντρεντ περσεντ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Γιάννης

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιαν 2020, 19:43

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:26
hellegennes έγραψε:
22 Ιαν 2020, 10:14


Λοιπόν, έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει ατομική ευθύνη και την επόμενη φορά που θα διαβάσω κάτι τέτοιο θα ζητήσω όχι απλά διαγραφή του ποστ αλλά μπαν για ανήθικη συμπεριφορά. Κάποια πράγματα έχουν και το όριό τους.
Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.
όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα Αυτό ακριβώς κάνει ο φίλος και κατά τα άλλα συμπαθέστατος Χέλης, όταν αποδίδει ευθύνες στο θύμα εκ των υστέρων.τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέ μου ψηλός είσαι και φαίνεσαι.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Φιχεδ. Αυτή είναι η κουλτούρα βιασμού. Αυτή ακριβώς όμως λαιμαι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γιάννης την 22 Ιαν 2020, 19:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιαν 2020, 19:43

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:40
Εδώ συμφωνούμε ε χαντρεντ περσεντ.
αυτό συμβαίνει διότι είναι τρομερά δύσκολο για έναν άθρωπο που έχει τα μυαλά μες το κεφάλι του να διαφωνήσει, ειδικά αν δεν είναι αριστεράντζα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Ιαν 2020, 19:44

Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:43
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:26


Επίσης έχουμε εξηγήσει 500 φορές τι σημαίνει κουλτούρα βιασμού, άρα λογικά θα πρέπει να ζητήσω το ίδιο ακριβώς αν ξαναδιαβάσω για επίρριψη ευθυνών για τον βιασμό στο θύμα του βιασμού. Επειδή πράγματι, σε αυτό το τελευταίο έχεις δίκιο, κάποια πράγματα έχουν όντως το όριό τους.
όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα Αυτό ακριβώς κάνει τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέ μου ψηλός είσαι και φαίνεσαι.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Φιχεδ. Αυτή είναι η κουλτούρα βιασμού. Αυτή ακριβώς όμως λαιμαι.
συγγνώμη τότες που σε είπα ψηλό ψηλέμου και καλή τύχη γενικότερα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Γιάννης

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γιάννης » 22 Ιαν 2020, 19:46

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:44
Γιάννης έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:43
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36


όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα Αυτό ακριβώς κάνει τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέ μου ψηλός είσαι και φαίνεσαι.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Φιχεδ. Αυτή είναι η κουλτούρα βιασμού. Αυτή ακριβώς όμως λαιμαι.
συγγνώμη τότες που σε είπα ψηλό ψηλέμου και καλή τύχη γενικότερα.
Ευχαριστώ και να είσαι καλά.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8709
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 22 Ιαν 2020, 19:49

stavmanr έγραψε:
21 Ιαν 2020, 09:24
Δεν μπορώ να καταλάβω τη δυσκολία του Χελ να κατανοήσει ότι η αμοιβαιότητα είναι το παν σε αυτή τη δραστηριότητα.
ο Χέληςμας μπορεί να είναι από εκείνους που θεωρούν ότι και
ο χωρισμός συμβαίνει αποκλειστικά όταν υπάρχει συναίνεση και των δύο :D
fear as night can’t be shut off

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8709
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 22 Ιαν 2020, 20:03

sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36

όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
καθόλου καταπιεστική η σύστασή σου για το γυναικείο φύλο, ε; :D

και ο χαρακτηρισμός ξέκωλο πολύ μου άρεσε :lol:



μόνο που δεν βιάζονται αποκλειστικά γυναίκες -ας πούμε- πιο ελευθεριακές
fear as night can’t be shut off

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών