Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:24

nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:54
αναθεωρώ.δεν έχει καμία σημασία το ντύσιμο.φορέστε ότι θέλετε όπου ναναι και αν συμβεί κάτι [που δεν θα συμβεί μια και θα σας προστατεύει το ενεργειακό πεδίο της αναγνώρισης του σχετικού αυτονόητου δικαιώματος σε μια παπαροσυζήτηση] θα το καταδικάσουμε ούλοι μαζί
:smt023
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:55
Κατά τη γνώμη μου, κάνεις ένα βασικό λάθος. Αντιλαμβάνεσαι την πρόληψη για την πιθανότητα βιασμού ως μία αντιφεμινιστική άποψη που ενισχύει την κουλτούρα βιασμού. Και στηρίζεις το σκεπτικό σου πάνω σε αυτό.
Μα, τι κουτή που είσαι! Φυσικά και είναι αντιφεμινιστική άποψη να προστατεύεται η γυναίκα για να μην πέσει σε ανώμαλους. Η φεμινιστική προσέγγιση είναι να είναι 100% ελεύθερη η γυναίκα να κάνει ό,τι θέλει, όποτε θέλει, όπως το θέλει, με μηδενική πιθανότητα να πάθει κακό, οπότε η λογική πρόληψη είναι να φοράνε όλοι οι άντρες από την εφηβεία και μετά ζώνη αγνότητας και να δίνεται σε κάθε γυναίκα ένα κλειδί-πασπαρτού, για να είναι βέβαιη η συναίνεση.

Ή μια άλλη εύλογη λύση είναι οι άντρες να φοράνε τσιπάκι στο πουλί τους, που με ένα κλικ από την αντίστοιχη γυναικεία συσκευή να παθαίνουν ηλεκτροσόκ στα παπάρια.

Άμα θέλεις λύσεις, βρίσκονται, Γαλή. :vp5:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:27

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:59
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:55
Αν ντυνομαστε με μπουργκες είμαστε οκ;
όχι λέμε,η αναγνώριση του δικαιώματος λειτουργεί σαν ενεργειακό πεδίο,σαν ξόρκι,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
Εμείς ντυνόμαστε με μπούρκες; Ή βλέπεις συχνά άντρες να κυκλοφορούν με το 95% του σώματός τους ακάλυπτο, εκτός παραλίας;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Ιαν 2020, 12:28

ST48410 έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:32
sys3x έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:58
Το ξέρω ρε αλλά σιγά, ευκολάκι είναι αυτό, τέσπα από δω και πέρα σκοπεύω να περιορίσω τα ποσταρίζματα μου σε χαμογελάκια φατσούλες κτρ, σας αφήνω σε καλά χέρια
SpoilerShow
, είναι σαν να απέκτησα ξαφνικά ένα υπερόπλο, χρειάζομαι λίγο περισυλλογή γιατί πρέπει να βρω τους σωστούς τρόπους αξιοποίησης, εξάλλου με τα πυρηνικά δε παίζουμε ελαφρά τη καρδία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 12:29

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:58
νύχτα έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:46


σαχλαμάρα
:lol:

Ανώμαλο σαχλαμάρα.
Αν κυκλοφορείς εσύ με τα βυζιά απέξω δεν είσαι ανώμαλη, αλλά εγώ είμαι. Ενδιαφέρουσα, μη σεξιστική, προσέγγιση.
Δεν ειναι το ίδιο :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Ιαν 2020, 12:29

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:11
Το όλο μπερδεμα γίνεται γιατί μπερδεύουμε τον βιασμό χωρίς εισαγωγικά με τον "βιασμό" με εισαγωγικά και τον βιαστή χωρίς εισαγωγικά με τον "βιαστή" με εισαγωγικά ..
Κάθε που φορά που βάζετε εισαγωγικά στον βιασμό, δημιουργείται και ένας βιαστής.
Που δεν είναι ψυχακιας, δεν ειναι ανώμαλος, απλά με όσα εισπράττει από τον κοινωνικό του περίγυρο έχει πειστεί ότι για το Χ ή τον Ψ λόγο που υποκαθιστά τη συναίνεση, του οφείλουν σεξ.
Και φυσικά πιστεύει ακράδαντα ότι όποια τον καταγγείλει, είναι αυτή ψυχακιας και ανώμαλη.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:29

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:18
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:11

μην κάνουμε κύκλους,είπαμε δεν έχει σημασία το ντύσιμο.ο κόσμος είναι αγγελικός βασικά,οι διαστροφές με λίγη δουλειά στις μικρές ηλικίες θα εξαφανιστούν σταδιακά
Νομίζω επειδή σε μερικούς έχει γίνει η βλάβη και δεν τους προλάβαμε, επιβάλλεται η σεμνότητα στα ρούχα των γυναικωνε. Και την συμπεριφορά βεβαίως βεβαίως. Ε και αν είναι και λίγο πιο περιορισμένες στο που πάνε, με ποιους βγαίνουν, πως μιλάνε, γελάνε, περπατάνε θα έχουν ακόμα πιο μεγάλη ασάφεια.
ολοι ειμαστε περιορισμενοι στο που παμε και σε ολα οσα αναφερεις. π.χ. κανεις μας δεν παει σε τσαντηρομαχαλα στο ζεφυρι για περιπατο. ουτε με μπλουζακι του ολυμπιακου στην τουμπα.
ο κοσμος δεν ειναι αγγελικα πλασμενος, υπαρχουν κινδυνοι. καλο ειναι να τους αναγνωριζουμε και να προστατευομαστε.
Και πώς μιλάμε και πού και αν γελάμε και με ποιους βγαίνουμε και τα υπόλοιπα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιαν 2020, 12:32

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:29
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:11
Το όλο μπερδεμα γίνεται γιατί μπερδεύουμε τον βιασμό χωρίς εισαγωγικά με τον "βιασμό" με εισαγωγικά και τον βιαστή χωρίς εισαγωγικά με τον "βιαστή" με εισαγωγικά ..
Κάθε που φορά που βάζετε εισαγωγικά στον βιασμό, δημιουργείται και ένας βιαστής.
Που δεν είναι ψυχακιας, δεν ειναι ανώμαλος, απλά με όσα εισπράττει από τον κοινωνικό του περίγυρο έχει πειστεί ότι για το Χ ή τον Ψ λόγο που υποκαθιστά τη συναίνεση, του οφείλουν σεξ.
Και φυσικά πιστεύει ακράδαντα ότι όποια τον καταγγείλει, είναι αυτή ψυχακιας και ανώμαλη.
Πως λέμε ..χιόνια έχει η Κοζάνη
Χιόνια έχει και η ...Λωζάνη
Άρα η Κοζάνη είναι Λωζάνη !!!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:32

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:29
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:58


:lol:

Ανώμαλο σαχλαμάρα.
Αν κυκλοφορείς εσύ με τα βυζιά απέξω δεν είσαι ανώμαλη, αλλά εγώ είμαι. Ενδιαφέρουσα, μη σεξιστική, προσέγγιση.
Δεν ειναι το ίδιο :102:
Με ενδιαφέρει η εξήγησή σου. Γιατί;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:33

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:29

Κάθε που φορά που βάζετε εισαγωγικά στον βιασμό, δημιουργείται και ένας βιαστής.
Αααα! Έτσι γεννιούνται οι βιαστές;

Ποιος μαλάκας επινόησε τα εισαγωγικά, να μην γαμήσω το σύμπαν; :011:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Ιαν 2020, 12:35

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:15
stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2020, 09:27
sys3x έγραψε:
22 Ιαν 2020, 19:36


όταν σου λέει ο άλλος ότι κοίταξε αν πχ ντύνεσαι σαν ξέκωλο συνεχώς, μπεκροπίνεις, τραβιέσαι με παντελώς αγνώστους και γαμιέσαι σαν να μην υπάρχει αύριο τότε έρχεσαι πιο κοντά στο ενδεχόμενο βιασμού και συ το εκλαμβάνεις σαν να μεταφέρει την ευθύνη (ή έστω μέρος αυτής) περ σε του βιασμού στο θύμα τότε μάλλον εσύ έχεις το πρόβλημα ψηλέμου.
επίσης αυτό δεν είναι κουλτούρα βιασμού όπως στον πούτσο και να την έχετε αποτυπώσει στο μυαλό σας, κοινή λογική είναι.
Και ποιος σου είπε ότι όλες αυτές οι "ιδιότητες" απαντούν σε μεγαλύτερη πιθανότητα βιασμών;
Τί θα πεις στο κοριτσάκι που βιάστηκε με τις πιτζάμες του ή την κοπέλα που βιάστηκε με στολή εργασίας;
Η πραγματικότητα δική μου δοξασία το λέει.
fixed
Και ναι, μπορεί να το πάθεις και χωρίς τίποτα απ' όλα αυτά, όπως μπορεί και να πεθάνεις σε αυτοκινητιστικό χωρίς να τρέχεις, να είσαι μεθυσμένος, να κάνεις παραβάσεις. Αλλά η πιθανότητα να πεθάνεις, αν τα κάνεις όλα αυτά, αυξάνεται σημαντικά.
Αναφέρεσαι σε ατυχήματα που εξαρτώνται από εσένα κι μόνο. Το αντίστοιχο παράδειγμα είναι να σκοτωθείς από αυτοκινητιστικό που ο απέναντι παραβίασε κάθε οδηγικό κανόνα προσπαθώντας να σε σκοτώσει (ψυχοπαθής) και να κατηγορείς τον εαυτό σου που δεν προέβλεψες ότι εκείνος θα λειτουργήσει έτσι...

Εδώ, λοιπόν, έχουμε μία κατάσταση που ο απέναντι είναι άρρωστος, αναίσθητος, προβληματικός. Μπορεί να φορέσεις μπούργκα και να του πυροδοτήσεις ορέξεις. Μπορεί να φτιάχνεται με την πυτζάμα ή με τις στρατιωτικές παραλλαγές. Έγραψα και το παράδειγμα του γνωστού μας Παπαχρόνη που ερεθίζονταν με το τακ τακ των τακουνιών στο πλακάκι, οπότε και ορμούσε να βιάσει το θύμα του...
Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν υπάρχουν φυσιολογικές και μη καταστάσεις, αλλά μόνο η αναισθησία και οι ορμές κάποιων ανθρώπων που εργαλειοποιούν σαδιστικά τον απέναντί τους;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 23 Ιαν 2020, 12:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Ιαν 2020, 12:36

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:29
Κάθε που φορά που βάζετε εισαγωγικά στον βιασμό, δημιουργείται και ένας βιαστής.πεθαίνει ένα γατάκι
τοφτιαξα


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40345
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 12:40

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:35
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:15
Και ναι, μπορεί να το πάθεις και χωρίς τίποτα απ' όλα αυτά, όπως μπορεί και να πεθάνεις σε αυτοκινητιστικό χωρίς να τρέχεις, να είσαι μεθυσμένος, να κάνεις παραβάσεις. Αλλά η πιθανότητα να πεθάνεις, αν τα κάνεις όλα αυτά, αυξάνεται σημαντικά.
Αναφέρεσαι σε ατυχήματα που εξαρτώνται από εσένα κι μόνο.
Εδώ έχουμε μία κατάσταση που ο απέναντι είναι άρρωστος, αναίσθητος, προβληματικός. Μπορεί να φορέσεις μπούργκα και να του πυροδοτήσεις ορέξεις. Μπορεί να φτιάχνεται με την πυτζάμα ή με τις στρατιωτικές παραλλαγές. Έγραψα και το παράδειγμα του γνωστού μας Παπαχρόνη που ερεθίζονταν με το τακ τακ των τακουνιών στο πλακάκι, οπότε και ορμούσε να βιάσει το θύμα του...
Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν υπάρχουν φυσιολογικές και μη καταστάσεις, αλλά μόνο η αναισθησία και οι ορμές κάποιων ανθρώπων που εργαλειοποιούν σαδιστικά τον απέναντί τους;
Το να κολλήσεις αφροδισιακό ή να πάθεις αυτοκινητιστικό εξαρτάται από σένα μόνο; Μάλιστα...

Σε προηγούμενη σελίδα παράθεσα στατιστικά που δείχνουν ότι μεγαλύτερο κίνδυνο βιασμού έχουν οι γυναίκες που είναι σεξουαλικά πιο θελκτικές. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν μηδενικό κίνδυνο οι υπόλοιπες, αλλά σημαντικά λιγότερο.

Πόσο δύσκολο σού είναι αυτό να το καταλάβεις; Βασικά δεν χρειάζεται καν να το καταλάβεις. Είναι στατιστικό δεδομένο κι αρνείσαι να το αποδεχτείς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Ιαν 2020, 12:41

Έκανα edit ταυτόχρονα με την απάντησή σου Χελ. Αν θέλεις ξαναδες το.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 12:53

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:27
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 11:03
nowhere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 10:59

όχι λέμε,η αναγνώριση του δικαιώματος λειτουργεί σαν ενεργειακό πεδίο,σαν ξόρκι,δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα
Όσο δεν πιστεύουν σε ξόρκια να φοράνε μπουργκες όμως. Ναι;
Εμείς ντυνόμαστε με μπούρκες; Ή βλέπεις συχνά άντρες να κυκλοφορούν με το 95% του σώματός τους ακάλυπτο, εκτός παραλίας;
Ε ας κυκλοφορούν όπως θέλουν :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών