Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 13:16

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:03
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:53
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:27


Εμείς ντυνόμαστε με μπούρκες; Ή βλέπεις συχνά άντρες να κυκλοφορούν με το 95% του σώματός τους ακάλυπτο, εκτός παραλίας;
Ε ας κυκλοφορούν όπως θέλουν :102:
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Για να μην παίζουμε την κολοκυθιά, απλά αποδέξου το αυτονόητο: ότι όσο πιο εύκολο είναι να καυλώσεις έναν βιαστή, τόσο πιο πιθανό είναι να σε βιάσει. Κι επειδή το προκλητικό -και όχι απλώς σέξι- ντύσιμο είναι πιο πιθανό να καυλώσει κάποιον, τόσο περισσότερο κινδυνεύεις να υπάρξεις θύμα βιασμού.

Αν εσύ, από εκεί και ύστερα θεωρείς ότι οι μόνες σου επιλογές είναι μπούρκα ή ξεβράκωτη και κάνεις πώς δεν καταλαβαίνεις τι γράφω και πετάς άσχετες μαλακίες σ' αυτά που γράφω, ε, δεν υπάρχει κανένα άλλο περιθώριο συζήτησης.
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν. Για όνομα του Θεού δηλαδή πια. Να συζητάμε το έτος 2020 ότι η προκλητική εμφάνιση της γυναίκας είναι αιτία να ξεσηκωθεί το άρρωστο μυαλό του βιαστή. Όντως δεν υπάρχει άλλο περιθώριο συζήτησης. Τα έχεις πει όλα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 13:17

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:16
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν.
Εσύ δεν θες να αποδεχτείς ότι ΑΥΞΑΝΕΙ την γαμημένη πιθανότητα να σε βιάσουν. Αποδέξου το. Τέλος.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 23 Ιαν 2020, 13:20

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:16
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν.
Εσύ δεν θες να αποδεχτείς ότι ΑΥΞΑΝΕΙ την γαμημένη πιθανότητα να σε βιάσουν. Αποδέξου το. Τέλος.-
Κάντε ρε παιδιά μία αναζήτηση στο γκουγκλ να βρείτε τι φορούσαν τα θύματα του βιασμού. Δεν παίρνω θέση εγώ, αλλά με αυτόν τον τρόπο μόνο θα δούμε ποια έχει δίκιο και ποιος άδικο
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 23 Ιαν 2020, 13:21

Ρίξτε μια ματιά σε συμπτώματα και θεραπεία της αντικοινωνικης διαταραχής, για να καταλάβετε την σοβαρότητα τετοιας βλάβης

Τα άτομα με αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας εμφανίζουν συχνά παραβατική συμπεριφορά εξαιτίας της αδυναμίας του να υπακούσουν και να εσωτερικεύσουν τους κοινωνικούς κανόνες.

Οι παράγοντες που ευθύνονται για την εμφάνιση της Αντικοινωνικής Διαταραχής της Προσωπικότητας είναι τόσο περιβαλλοντικοί όσο και βιολογικοί. Ο πιο βασικός περιβαλλοντικός παράγοντας της εν λόγω διαταραχής είναι η διαταραγμένη συμπεριφορά των γονιών κατά την πρώιμη παιδική ηλικία. Ακόμη αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι στα άτομα που πάσχουν από τη διαταραχή το τμήμα του εγκεφάλου που είναι υπεύθυνο για την εκμάθηση από τα λάθη, δηλαδή η αμυγδαλή, τείνει να είναι μικρότερο και να ανταποκρίνεται λιγότερο σθεναρά στην ευχαρίστηση.

Άτομα με αυτή τη διαταραχή δεν έρχονται συνήθως μόνα τους στη θεραπεία και είναι πιο πιθανό να ανευρεθούν σε φυλακές και δικαστήρια. Όταν εμφανίζονται σε ψυχιατρικές υπηρεσίες, συχνά προσέρχονται παρά τη θέλησή τους ή για να αποφύγουν νομικές συνέπειες. Η θεραπεία των ασθενών με Αντικοινωνική Διαταραχή της Προσωπικότητας είναι εξαιρετικά δύσκολή, κυρίως διότι τα άτομα αυτά δεν είναι κινητοποιημένα για θεραπεία, δεν μαθαίνουν από τις εμπειρίες τους και δεν μπορούν να βάλουν όρια στη συμπεριφορά τους. Στους χώρους των νοσοκομείων και στις φυλακές υπάρχουν μακροχρόνια, συμπεριφορικά προσανατολισμένα, προγράμματα, με σκοπό να ελέγξουν την αντικοινωνική συμπεριφορά των ασθενών, να θέσουν όρια και να αποκαταστήσουν τη λειτουργικότητά τους. Η φαρμακευτική αγωγή περιλαμβάνει το λίθιο, τη καρβαμαζεπίνη ή την προπρανολόλη, ουσίες που μπορεί να βοηθήσουν στον έλεγχο της βίαιης συμπεριφοράς. Αν και τα φάρμακα δεν αντιμετωπίζουν άμεσα τις συμπεριφορές που χαρακτηρίζουν τη διαταραχή, μπορούν, όμως, να χρησιμεύσουν στην αντιμετώπιση των συνθηκών που συνυπάρχουν με αυτή.


Η θεραπευτική αντιμετώπιση της διαταραχής είναι εξαιρετικά δύσκολη και μέχρι στιγμής καμία ψυχοθεραπευτική προσέγγιση δεν παρουσιάζει τα επιθυμητά αποτελέσματα. Στα άτομα αυτά είναι έντονη η παρορμητικότητα και η έλλειψη ορίων, ενώ ταυτόχρονα δεν υπάρχει κανένα ισχυρό κίνητρο για αλλαγή.

Φαρμακευτικά μπορεί να χορηγηθεί λίθιο, προπανολόλη και καρβαμαζεπίνη με σκοπό την μείωση και τον έλεγχο της επιθετικής συμπεριφοράς.

https://www.psychologynow.gr/arthra-psy ... titas.html
https://www.psychografimata.com/i-antik ... pikotitas/

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 13:25

stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:06
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:58
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:32


Με ενδιαφέρει η εξήγησή σου. Γιατί;
Τα βυζια δεν είναι αναπαραγωγικο όργανο. Μπορείς κάλλιστα να δεις μια μητέρα να θηλάζει το μωράκι της.


Ουυυυπς. Ξέχασα. Κι αυτό νομίζω είναι μη επιτρεπτό γιατί προκαλεί.
Αααααα για αυτό βγάζουν οι γυναίκες τα βυζιά τους σε νυχτερινές εξόδους

Μήπως δουν κάνα πεινασμένο μωράκι :lol:

Με τον κώλο τι συμβαίνει ακριβώς;
Τα βγάζουν επειδή γουστάρουν να τα βγάλουν. Και τα βυζια τους και τον κωλο τους και να κάνουν αυτο που γουστάρουν και δεν χρωστάνε και σε κανένα λογαριασμό. Όπως κάθε ελεύθερος άνθρωπος. Άλλη ερώτηση;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 13:28

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:16
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν.
Εσύ δεν θες να αποδεχτείς ότι ΑΥΞΑΝΕΙ την γαμημένη πιθανότητα να σε βιάσουν. Αποδέξου το. Τέλος.-
Αν μου δώσεις έναν λόγο γιατί αυξάνει την γαμημενη πιθανότητα. Ίσως αναθεωρήσω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 23 Ιαν 2020, 13:31

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:25


Τα βγάζουν επειδή γουστάρουν να τα βγάλουν. Και τα βυζια τους και τον κωλο τους και να κάνουν αυτο που γουστάρουν και δεν χρωστάνε και σε κανένα λογαριασμό. Όπως κάθε ελεύθερος άνθρωπος. Άλλη ερώτηση;
Ε τότε να είναι έτοιμες να υποστούν τις οποίες συνέπειες φέρνει η απόφαση τους, όπως και όλοι οι ελεύθεροι συνάνθρωποι μας που επιλεγούν να κάνουν ότι γουστάρουν και όχι ότι τους παίρνει να κάνουν.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 13:32

stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:31
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:25


Τα βγάζουν επειδή γουστάρουν να τα βγάλουν. Και τα βυζια τους και τον κωλο τους και να κάνουν αυτο που γουστάρουν και δεν χρωστάνε και σε κανένα λογαριασμό. Όπως κάθε ελεύθερος άνθρωπος. Άλλη ερώτηση;
Ε τότε να είναι έτοιμες να υποστούν τις οποίες συνέπειες φέρνει η απόφαση τους, όπως και όλοι οι ελεύθεροι συνάνθρωποι μας που επιλεγούν να κάνουν ότι γουστάρουν και όχι ότι τους παίρνει να κάνουν.
Και η συνέπεια της πράξης τους είναι ο βιασμός να υποθέσω ε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 13:41

Βλήμα έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:20
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:16
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν.
Εσύ δεν θες να αποδεχτείς ότι ΑΥΞΑΝΕΙ την γαμημένη πιθανότητα να σε βιάσουν. Αποδέξου το. Τέλος.-
Κάντε ρε παιδιά μία αναζήτηση στο γκουγκλ να βρείτε τι φορούσαν τα θύματα του βιασμού. Δεν παίρνω θέση εγώ, αλλά με αυτόν τον τρόπο μόνο θα δούμε ποια έχει δίκιο και ποιος άδικο
Δεν υπάρχουν τέτοια δεδομένα. Το πολύ-πολύ να έχουν τέτοια δεδομένα οι αστυνομικές αρχές, αν κάτσεις να ψάξεις αστυνομικές αναφορές γεγονότων και καταγγελιών, όμως ακόμα κι αυτό, πέρα από το προφανές, ότι θέλεις δηλαδή ειδική άδεια για να ψάξεις στα αστυνομικά αρχεία, θα είναι ένα πολύ δύσκολο εγχείρημα, γιατί θα πρέπει να ψάξεις στην περιγραφή της αναφοράς για να δες αν αναφέρεται το ρούχο του θύματος, μιας και φυσικά δεν σημειώνεται σε κάποιο ειδικό κουτάκι. Δεν σε ρωτάνε οι αρχές «τι φορούσες», αν καταγγείλεις βιασμό.

Εκτός όμως από εύλογο, γιατί ό,τι καυλώνει τον μέσο άνθρωπο, καυλώνει και τον μέσο βιαστή, φαίνεται και στα ηλικιακά δεδομένα. Δηλαδή το ότι υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να βιαστεί μια γυναίκα αν βρίσκεται μεταξύ 12-40, που δεν αποτελεί κανένα μεγάλο μυστήριο. Αν δεν υπήρχε καμμιά συσχέτιση σεξουαλικής διέγερσης και βιασμού, θα βλέπαμε περίπου ίδιες πιθανότητες βιασμού αν η γυναίκα είναι 30 και αν είναι 60, πράγμα που ασφαλώς δεν ισχύει.

Ειλικρινά, αν τώρα πεταχτεί κανείς να πει ότι αυτό δικαιολογεί τον βιασμό και ότι φταίει το θύμα για τον βιασμό του και άρα δεν φταίει ο βιαστής, θα ζητήσω από τον Σπύρο να φάει permaban και το εννοώ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 23 Ιαν 2020, 13:41

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:32
stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:31
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:25


Τα βγάζουν επειδή γουστάρουν να τα βγάλουν. Και τα βυζια τους και τον κωλο τους και να κάνουν αυτο που γουστάρουν και δεν χρωστάνε και σε κανένα λογαριασμό. Όπως κάθε ελεύθερος άνθρωπος. Άλλη ερώτηση;
Ε τότε να είναι έτοιμες να υποστούν τις οποίες συνέπειες φέρνει η απόφαση τους, όπως και όλοι οι ελεύθεροι συνάνθρωποι μας που επιλεγούν να κάνουν ότι γουστάρουν και όχι ότι τους παίρνει να κάνουν.
Και η συνέπεια της πράξης τους είναι ο βιασμός να υποθέσω ε;
Δεν ξέρω, εννοούσα την όποια συνεπεία. Είναι συνέπεια του προκλητικού ντυσίματος ο βιασμός;

Αν ναι και αυτό, αν όχι κάτι άλλο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 13:44

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:28
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:17
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:16
Αυτό που δεν έχεις ίσως καταλάβει είναι ότι οι βιαστές δεν απαιτείται να φοράς κάτι προκλητικό να βιάσουν.
Εσύ δεν θες να αποδεχτείς ότι ΑΥΞΑΝΕΙ την γαμημένη πιθανότητα να σε βιάσουν. Αποδέξου το. Τέλος.-
Αν μου δώσεις έναν λόγο γιατί αυξάνει την γαμημενη πιθανότητα. Ίσως αναθεωρήσω.
Τον έχω πει 5000 φορές και κάνεις την πάπια. Γιατί το προκλητικό ντύσιμο αυξάνει την σεξουαλική διέγερση, γι' αυτό λέγεται προκλητικό ντύσιμο, αλλιώς θα λεγόταν «καλημέρα».

Όσο πιο πιθανό είναι να θέλει να σε γαμήσει ο βιαστής, τόσο πιο πιθανό είναι να βιαστείς. Και όσο πιο πολύ τον διεγείρεις σεξουαλικά, τόσο πιο πιθανό είναι να θέλει να σε γαμήσει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 13:50

stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:41
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:32
stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:31


Ε τότε να είναι έτοιμες να υποστούν τις οποίες συνέπειες φέρνει η απόφαση τους, όπως και όλοι οι ελεύθεροι συνάνθρωποι μας που επιλεγούν να κάνουν ότι γουστάρουν και όχι ότι τους παίρνει να κάνουν.
Και η συνέπεια της πράξης τους είναι ο βιασμός να υποθέσω ε;
Δεν ξέρω, εννοούσα την όποια συνεπεία. Είναι συνέπεια του προκλητικού ντυσίματος ο βιασμός;

Αν ναι και αυτό, αν όχι κάτι άλλο
Η πιθανότερη συνέπεια είναι να αρπάξουν καμμιά πούντα. Μόλις το αντιληφθούν, θα αρχίσουν να κατηγορούν το κράτος, τον καπιταλισμό και την πατριαρχία, γιατί δεν έχουν εξοντώσει ακόμα τους ιούς του κρυώματος και της γρίπης ή δεν επιβάλλεται διά νόμου στους άντρες να μην βγαίνουν έξω αν είναι άρρωστοι, γιατί έχει ως συνέπεια να βιάζονται οι γυναίκες από την καταπίεσή τους να φοράνε πιο ζεστά ρούχα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 23 Ιαν 2020, 13:52

Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:09
Gherschaagk έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:02
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 12:58


Τα βυζια δεν είναι αναπαραγωγικο όργανο. Μπορείς κάλλιστα να δεις μια μητέρα να θηλάζει το μωράκι της.


Ουυυυπς. Ξέχασα. Κι αυτό νομίζω είναι μη επιτρεπτό γιατί προκαλεί.
Θήλαζαν οι Ελληνίδες. Μέχρι που οι μεγάλες πολυεθνικές φέρανε τις σκόνες και τα έτοιμα βρεφικά γεύματα. Μια χαρά θήλαζαν μέχρι τότε και κάποιες επέλεξαν να θηλάζουν ενώ υπάρχουν πλέον στην αγορά γάλατα όπως το hipp και το hole.
Και τώρα θηλάζουν :D
Ναι μάτια μου, αυτό έγραψα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40688
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 13:53

Βλήμα έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:46
Έχω καταγγείλει το ανήθικο ποστ σου. Αν νομίζεις ότι είναι αστείο και μπορείς να παίζεις με δημόσιες δηλώσεις, σκέψου το ξανά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2020, 13:54

stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:41
Naida έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:32
stargazer έγραψε:
23 Ιαν 2020, 13:31


Ε τότε να είναι έτοιμες να υποστούν τις οποίες συνέπειες φέρνει η απόφαση τους, όπως και όλοι οι ελεύθεροι συνάνθρωποι μας που επιλεγούν να κάνουν ότι γουστάρουν και όχι ότι τους παίρνει να κάνουν.
Και η συνέπεια της πράξης τους είναι ο βιασμός να υποθέσω ε;
Δεν ξέρω, εννοούσα την όποια συνεπεία. Είναι συνέπεια του προκλητικού ντυσίματος ο βιασμός;

Αν ναι και αυτό, αν όχι κάτι άλλο
Α σε νήμα για βιασμό, για συζήτηση για βιασμό και για προκλητικά ρούχα δεν ξέρεις τι υπονοείς όταν λες να υποστούν τις συνέπειες. Μας έπεισες :lol:
Μη ντρέπεστε βρε πείτε αυτό που σκέφτεστε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών