Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 25 Ιαν 2020, 23:39

Χουργιατς έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:36
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:34
μεσαιωνικές καταστάσεις

τώρα λες ότι το ισλάμ ανήκει στο Μεσαίωνα :o


τι Εθνοσοσιαλιστικός θησαυρός είσαι εσύ :102:
Βάσει πραγμάτων που λέει η Παλαιά Διαθήκη και ο Χριστιανισμός στον μεσαίωνα ανήκει.

(Γενικά για να ακριβολογούμε όλες οι θρησκείες μάλλον στον μεσαίωνα ανήκουν. Όπως και καθετι δεισιδαιμονικό. Εγώ βέβαια δεν μπορώ και ούτε έχω την όρεξη να απαγορεύσω στον οποιονδήποτε να πιστεύει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι)

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 25 Ιαν 2020, 23:41

Naida έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:37
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:31
hellegennes έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:30


Για ποιον λόγο; Υπάρχουν κι εδώ γυναίκες που είναι διατεθειμένες να μου πλένουν τα σώβρακα και τις κάλτσες.
Βαίνουν μειούμενες.
Με τις δε άλλες ιδέες σου ότι θα έπρεπε να συνεχίζει να δέχεται η γυναίκα κοινωνική τρομοκρατία για να μην τολμάει να προχωρήσει σε διαζύγιο, καθίστασαι τελείως περιθωριοποιημένος και αποσυναγωγος.
Αποσυνάγωγος; πςςςς τι είπες τώρα. Θα στολιζω κοσμάκη κυριλέ.
:lol:

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 25 Ιαν 2020, 23:45

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:39
Εγώ βέβαια δεν μπορώ και ούτε έχω την όρεξη να απαγορεύσω στον οποιονδήποτε να πιστεύει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι


άρα και για τους πετροβολισμούς γυναικών έλεγες ψέμματα ότι νοιάζεσαι :102:


:102:

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 25 Ιαν 2020, 23:48

Χουργιατς έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:45
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:39
Εγώ βέβαια δεν μπορώ και ούτε έχω την όρεξη να απαγορεύσω στον οποιονδήποτε να πιστεύει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι


άρα και για τους πετροβολισμούς γυναικών έλεγες ψέμματα ότι νοιάζεσαι :102:


:102:
Άλλο το να πιστεύει στον φανταστικό του φίλο και άλλο το να εγκληματεί ή να παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα άλλων.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 25 Ιαν 2020, 23:52

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:48
Άλλο το να πιστεύει στον φανταστικό του φίλο και άλλο το να εγκληματεί ή να παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα άλλων.

αφού το πιστεύει αυτό που κάνει και εσύ δε μπορείς, ούτε θες, να του πείς όχι :102:


άρα δεν είσαι ειλικρινής :102:

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 25 Ιαν 2020, 23:57

Χουργιατς έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:52
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:48
Άλλο το να πιστεύει στον φανταστικό του φίλο και άλλο το να εγκληματεί ή να παραβιάζει τα ανθρώπινα δικαιώματα άλλων.

αφού το πιστεύει αυτό που κάνει και εσύ δε μπορείς, ούτε θες, να του πείς όχι :102:


άρα δεν είσαι ειλικρινής :102:
Να του πω όχι στο να πιστεύει στον φανταστικό του φίλο ούτε μπορώ ούτε έχω όρεξη.
Να του απαγορεύσω να εγκληματήσει ή να παραβιάσει ανθρώπινα δικαιώματα μια χαρά και μπορώ και θέλω.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 26 Ιαν 2020, 00:00

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:57
Να του πω όχι στο να πιστεύει στον φανταστικό του φίλο ούτε μπορώ ούτε έχω όρεξη.
Να του απαγορεύσω να εγκληματήσει ή να παραβιάσει ανθρώπινα δικαιώματα μια χαρά και μπορώ και θέλω.

δηλαδή θα μπουκάρεις να σταματήσεις έναν πετροβολισμό γυναίκας; :102:

:102:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Ιαν 2020, 02:33

Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:31
hellegennes έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:30
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:27


Οκ, κλείσε εισιτήριο για Ιράν τότε.
Για ποιον λόγο; Υπάρχουν κι εδώ γυναίκες που είναι διατεθειμένες να μου πλένουν τα σώβρακα και τις κάλτσες.
Βαίνουν μειούμενες.
Μου αρκούν, δεν χρειάζομαι εκατομμύρια. Είναι αρκετές οι γυναίκες έτοιμες να μου πλύνουν τα πιάτα και να σκουπίσουν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 26 Ιαν 2020, 03:00

hellegennes έγραψε:
26 Ιαν 2020, 02:33
Highlander έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:31
hellegennes έγραψε:
25 Ιαν 2020, 23:30


Για ποιον λόγο; Υπάρχουν κι εδώ γυναίκες που είναι διατεθειμένες να μου πλένουν τα σώβρακα και τις κάλτσες.
Βαίνουν μειούμενες.
Μου αρκούν, δεν χρειάζομαι εκατομμύρια. Είναι αρκετές οι γυναίκες έτοιμες να μου πλύνουν τα πιάτα και να σκουπίσουν.
εδω βρεθηκε ανθρωπος να σ εμπιστευτει να σου ανοιξει μαγαζι στο ονομα σου για να τα ξυνεις ολημερις στο φορουμ, δε θα βρεθει κανα κοροιδο να σου πλενει τις καλτσες;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Ιαν 2020, 03:07

Δεν μου άνοιξε κανείς μαγαζί και δεν μπαίνω στο φόρουμ από την δουλειά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άλεξλαμπ
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 14 Οκτ 2019, 11:10

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Άλεξλαμπ » 05 Φεβ 2020, 12:54

pussycat έγραψε:
16 Ιαν 2020, 15:18
Άλεξλαμπ έγραψε:
16 Ιαν 2020, 10:45
:D
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2020, 09:45


Συμβαίνει στα ζευγάρια, λογικά θα πάρει τον χρόνο του και θα επανέλθει δριμύτερος :smt047 έχε βέβαια και τις κεραίες σου ανοιχτες για διάφορα ενδεχόμενα.
Δεν είναι τέτοιος τύπος. Είναι πραγματικά πιεσμένος αυτό τον καιρό. Κάποια στιγμή θα επανέλθει. Ως τότε, υπομονή.
Ε βρες κι εσύ κάναν άλλον εντωμεταξύ, να αλεξλαμπικάρεις.
Θα ήταν αισχρό. Δεν θα καταστρέψω την οικογένειά μου τη στιγμή που ο άντρας μου περνάει κρίση και με έχει ανάγκη. Τι νομίζεις ότι είμαι; Καμιά τσούλα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Άλεξλαμπ την 05 Φεβ 2020, 13:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Φεβ 2020, 12:58

hellegennes έγραψε:
26 Ιαν 2020, 03:07
Δεν μου άνοιξε κανείς μαγαζί ..........
Ούτε ο καπιταλισμός; :smt047
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40134
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Φεβ 2020, 13:19

Ο καπιταλισμός ήρθε και μου άνοιξε μαγαζί;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

mpiftekopoiimeno burger
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: 02 Μάιος 2020, 19:58

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mpiftekopoiimeno burger » 06 Μάιος 2020, 07:21

foscilis έγραψε:
12 Ιαν 2020, 20:28
και μάλιστα η δεύτερη ιστορία είναι πολύ πιο συνηθισμένη από την πρώτη όταν μιλάμε "για βιασμό στο σπίτι από άνθρωπο που ξέρεις". Πολύ περισσότερο σπάνιο είναι το σενάριο του ανώμαλου που του ανοίγεις την πόρτα και μπλέκεις.

Έχω ξαναπεί πως η υστερία με τους βιασμούς είναι ουσιαστικά ο τρόπος προβληματικά άτομα με γιγάντια ψυχολογικά και κοινωνικά προβλήματα που νιώθουν ένοχες για τη σεξουαλικότητά τους να περάσουν τις ενοχές τους αλλού παρουσιάζοντας τον εαυτό τους ως θύμα κάποιου άλλου αντί του εαυτού τους.

Έχω σκρολάρει μέχρι 2018 και δε μπορώ να το βρω εκείνο που έλεγα.

Μπορώ να παραθέσω μια πιο φρέσκια περιπέτεια:


Χτες βράδυ μιλάω με έναν στο Τίντερ, να σημειώσω ότι μιλάμε πρώτη φορά, μετά από δυο-τρεις προτάσεις συνολικά, λέει εγώ στις φωτογραφίες σου βλέπω ένα γλυκό κοριτσάκι.

Θα έλεγε κανείς ότι δεν φάνηκα να ενθουσιάζομαι με αυτή την ατάκα και δεν προσπάθησα διόλου να το κρύψω, μάλιστα το εξέφρασα πολύ καθαρά. Θα τολμούσε να πει κανείς κι ότι το πράγμα πήγε κατά διαόλου αμέσως μετά.

Δεν φταίει το ότι ξέρω πολύ καλά ότι δεν φαίνομαι γλυκιά, και στις φωτογραφίες μου στο Τίντερ, μάλιστα, είναι βέβαιο ότι μοιάζω με κακιά μάγισσα.

Αυτό που φταίει, είναι ότι δεν είμαι «κοριτσάκι».

Το να αποκαλέσει ένας άγνωστος μια γυναίκα που σε λιγότερο από ένα μήνα θα είναι 43, «κοριτσάκι», είναι πατρονάρισμα, αν όχι και λίγο υποτίμηση και τάση προς κυριαρχία. Υπερβολή; Μπορεί. Αλλά η λέξη «κοριτσάκι» έτσι έχει χρησιμοποιηθεί, εκτός κι αν απευθύνεσαι όντως σε παιδί, ή σε κάποια που αγαπάς, που σημαίνει ότι σίγουρα δεν έχετε μόλις γνωριστεί.

Απ’ την άλλη, είμαι κι εγώ που όποτε γράφω για άντρες που γνώρισα εκεί έξω ή ονλάιν, τους αποκαλώ Αγόρια κι όχι Άντρες. Πολλές φορές έχω ερωτηθεί γιατί το κάνω αυτό, γιατί πράγματι, δεν είναι σωστό. Το ξέρω.

Φταίει που δεν έχουμε αντίστοιχα δημοφιλή λέξη για τους Άντρες, όπως τη λέξη Κοπέλα για τις Γυναίκες. Φταίει που το επιλέγω και λίγο σαν όχι ακριβώς χαϊδευτικό, αλλά για την ομορφιά τους ποιητικά εξυμνητικό. Αλλά δεν φταίει μόνο αυτό. Και μου κάνει εντύπωση που δεν είναι προφανές τι με έχει οδηγήσει εκεί, μετά από τόσα που γράφω, τόσον καιρό.

Γράφω για Αγόρια και όχι για Άντρες, γιατί φοβάμαι τους άντρες.

Όταν λέω ότι κάποιος είναι Άντρας, ξαφνικά, σαν ιδέα, ο ίδιος άνθρωπος παίρνει άλλες διαστάσεις, φαντάζει πελώριος, επιθετικός, εχθρικός, τρομακτικός. Ένα Αγόρι μπορεί να είναι γλυκό, χαριτωμένο, παιχνιδιάρικο, τρυφερό. Ο Άντρας δεν έχει τέτοια χαρακτηριστικά, αν δεν με πιστεύεις κοίτα τα επίθετα ξανά, δεν είναι αυτά που χαρακτηρίζουν την αρρενωπότητα, μακάρι να ήταν αυτά, αλλά δυστυχώς, η πραγματικότητα είναι ακόμα πολύ μακριά.

Δεν έχει σημασία που είναι μόνο στο μυαλό μου η διαφορά. Τα Αγόρια φαίνονται άκακα, φαίνονται ασφαλή, φιλικά. Δεν είναι τυχαίο το ότι με ξενίζουν οι ψηλοί, δεν μου αρέσουν οι στερεοτυπικά αρρενωποί, με απωθούν τα «κακά παιδιά», και σπάνια με ελκύουν οι από μένα πιο μεγάλοι, που μεγάλωσαν τόσο διαφορετικά.

Φοβάμαι τους άντρες. Φοβάμαι τους άντρες και ό,τι σημαίνει ακόμα το να είσαι άντρας, τα πρότυπα του «αρσενικού» τα παραδοσιακά, και δεν ξέρω αν μπορώ να σταματήσω να φοβάμαι πριν αλλάξει ο κόσμος μας, και δεν χρειάζεται να φοβάμαι πια.

Γιατί, δυστυχώς, δεν φοβάμαι άδικα.


Την είπε γλυκό κοριτσάκι.

Τον έβρισε και έβγαλε συμπέρασμα ότι έχει δίκιο να φοβάται τους άντρες.

Στο τίντερ. Την εφαρμογή για hook up.

Εικόνα
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2020, 23:04
ο πελάτης είναι παθητικός και ο επαγγελματίας χρησιμοποιεί τα χέρια του και κάποια εργαλεία της δουλειάς, τα οποία μπορούν πανεύκολα να απολυμανθούν μετά τη χρήση

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6679
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 03 Μαρ 2021, 15:40

panos291 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 10:52
Όταν αποδειχτεί πέρα από κάθε αμφιβολία ψεύτικη καταγγελία βιασμού, κανονικά η τύπισσα πρέπει να πηγαίνει φυλακή για όσα χρόνια θα πήγαινε ο άλλος αν την είχε βιάσει πραγματικα.
Το θέμα με τους ψευτοβιασμους έχει καταστρέψει κόσμο.
Οι ψευδείς καταγγελίες είναι προσβολή για τα πραγματικά θύματα, τουλάχιστον.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών