Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 22 Ιαν 2020, 18:20

https://www.real.gr/koinonia/arthro/efo ... si-604388/

Τα δικαιωματιστικά βλαμμένα να ξέρουν οτι όπως έχεις εσύ δικαίωμα να κάνεις κάτι, έτσι έχει και ο άλλος δικαίωμα ν' αρνηθεί να το κάνει.
Κλωτσιές στους χοντρούς κώλους των δικαιωματιστών.



Σαπούνι και νερό, σε κάθε αναρχικό.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 22 Ιαν 2020, 18:21

ισως η μονη τους ακτιβιστικη δραση που δεν με βρισκει συμφωνο
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 22 Ιαν 2020, 18:24

θέλω να δω στις πόσες αλητείες τους θα κινητοποιηθεί το κράτος και θα αντιμετωπίσουν τις συνέπειες του νόμου
πολύ ύποπτη η ασυλία που απολαμβάνουν οι "αντισυστημικοί επαναστάστες"
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιαν 2020, 18:27

Στο Δημόσιο δεν έχει τέτοιο δικαίωμα. Όπως ας πούμε δε μπορεί να αρνηθεί να κάνει εμβόλιο.

Στο σπίτι της να κάνει ό,τι γουστάρει.

Όλα τα είχαμε, prolifers μονιμάδες γιατρουδάκοι έλειπαν σε αυτόν τον παγκόσμιο σκουπιδοφάγο-βόθρο ό,τι μαλακίας κατεβάζει το Ιντερνετ.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14093
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Ιαν 2020, 18:34

foscilis έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:27
Στο Δημόσιο δεν έχει τέτοιο δικαίωμα. Όπως ας πούμε δε μπορεί να αρνηθεί να κάνει εμβόλιο.

Στο σπίτι της να κάνει ό,τι γουστάρει.

Όλα τα είχαμε, prolifers μονιμάδες γιατρουδάκοι έλειπαν σε αυτόν τον παγκόσμιο σκουπιδοφάγο-βόθρο ό,τι μαλακίας κατεβάζει το Ιντερνετ.
Μπα? Και γιατί πρέπει εγώ με τους φόρους μου να πληρώνω τις "επιλογές" της κάθεμιας?
Από ποτέ έγινε αρρώστια η εγκυμοσύνη?
Να πάει να πληρώσει.

Παρταλι

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 22 Ιαν 2020, 18:36

ειναι γενικα αστειο το οτι ανοιγει ενα τετοιο θρεντ ο οπαδος αυτων https://xyzcontagion.wordpress.com/2014 ... -gia-amea/

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιαν 2020, 18:36

Για ποιον ακριβώς λόγο την αρνήθηκε ο γιατρός την έκτρωση, ξέρουμε? Για τεχνικό ή για ιδεολογικό? Την απάντηση την υποψιαζόμαστε φυσικά, απλά οκ, κουβέντα να γίνεται. Η όλη φάση μου θυμίζει εκεινη την είδηση πριν κάμποσο καιρό με τον μουσουλμάνο πωλητή/ταμία σουπερμαρκετ που ειχε αρνηθεί να πουλήσει κονσέρβα χοιρινου σε πελάτη.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 22 Ιαν 2020, 18:39

vantono έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:36
Η όλη φάση μου θυμίζει εκεινη την είδηση πριν κάμποσο καιρό με τον μουσουλμάνο πωλητή/ταμία σουπερμαρκετ που ειχε αρνηθεί να πουλήσει κονσέρβα χοιρινου σε πελάτη.
ναι το ίδιο είναι να αρνηθείς να αφαιρέσεις μια ζωή με το να αρνηθείς να πουλήσεις κονσέρβα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28105
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 22 Ιαν 2020, 18:39

Στα Δημόσια νοσοκομεία η διαδικασία της διακοπής εγκυμοσύνης είναι περίπλοκη και χρονοβόρα. Χρειάζεται διαδικασία εισαγωγής στο νοσοκομείο από την προηγούμενη ημέρα και αρκετές εξετάσεις (κατά πολλούς περιττές) πριν την επέμβαση. Επίσης, συνήθως απαιτούν παραμονή της γυναίκας και για ένα επιπλέον βράδυ μετά την διακοπή, για τυπικούς λόγους. Έτσι απαιτείται συνολικά νοσηλεία και παραμονή στο νοσοκομείο για 2 ημέρες
Βρηκα το παραπανω στον γκουγκλη.Πιθανολογω οτι πηγε η αλλη τσαμπουκα και της ειπε να της κανει την εκτρωση εδω και τωρα.Η γιατρος προσπαθησε να της εξηγησει οτι δεν γινεται ετσι απλα στα δημοσια νοσοκομεια,και εγινε οτι εγινε.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιαν 2020, 18:42

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:39
vantono έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:36
Η όλη φάση μου θυμίζει εκεινη την είδηση πριν κάμποσο καιρό με τον μουσουλμάνο πωλητή/ταμία σουπερμαρκετ που ειχε αρνηθεί να πουλήσει κονσέρβα χοιρινου σε πελάτη.
ναι το ίδιο είναι να αρνηθείς να αφαιρέσεις μια ζωή με το να αρνηθείς να πουλήσεις κονσέρβα
καλά οκ

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11853
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 22 Ιαν 2020, 18:43

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:24
θέλω να δω στις πόσες αλητείες τους θα κινητοποιηθεί το κράτος και θα αντιμετωπίσουν τις συνέπειες του νόμου
πολύ ύποπτη η ασυλία που απολαμβάνουν οι "αντισυστημικοί επαναστάστες"
Σε βαθμό πλημμελήματος πάλι έξω θα ναι.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23261
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 22 Ιαν 2020, 18:44

GoBack έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:39
Στα Δημόσια νοσοκομεία η διαδικασία της διακοπής εγκυμοσύνης είναι περίπλοκη και χρονοβόρα. Χρειάζεται διαδικασία εισαγωγής στο νοσοκομείο από την προηγούμενη ημέρα και αρκετές εξετάσεις (κατά πολλούς περιττές) πριν την επέμβαση. Επίσης, συνήθως απαιτούν παραμονή της γυναίκας και για ένα επιπλέον βράδυ μετά την διακοπή, για τυπικούς λόγους. Έτσι απαιτείται συνολικά νοσηλεία και παραμονή στο νοσοκομείο για 2 ημέρες
Βρηκα το παραπανω στον γκουγκλη.Πιθανολογω οτι πηγε η αλλη τσαμπουκα και της ειπε να της κανει την εκτρωση εδω και τωρα.Η γιατρος προσπαθησε να της εξηγησει οτι δεν γινεται ετσι απλα στα δημοσια νοσοκομεια,και εγινε οτι εγινε.
μόνο και μόνο για κάτι παρόμοιο που έχω ακουσει κι εγώ, σχετικά με τη διαδικασία που απαιτείται στα δημόσια νοσοκομεία για αυτόν τον λόγο, κρατω μια επιφύλαξη, οπως εγραψα στο πρωτο μου ποστ.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24717
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 22 Ιαν 2020, 18:44

foscilis έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:27
Στο Δημόσιο δεν έχει τέτοιο δικαίωμα. Όπως ας πούμε δε μπορεί να αρνηθεί να κάνει εμβόλιο.

Στο σπίτι της να κάνει ό,τι γουστάρει.

Όλα τα είχαμε, prolifers μονιμάδες γιατρουδάκοι έλειπαν σε αυτόν τον παγκόσμιο σκουπιδοφάγο-βόθρο ό,τι μαλακίας κατεβάζει το Ιντερνετ.
Και στο δημόσιο έχει δικαίωμα να μη κάνει έκτρωση

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιαν 2020, 18:45

Είναι ιατρική πράξη που προσφέρει το ΕΣΥ το οποίο έχει ΟΡΚΙΣΤΕΙ να υπηρετεί.

Άμα θέλει να το βλέπει σαν αφαίρεση ζωής και να το πολεμά, να ανοίξει κι αυτή τουίτερ όπως όλοι οι άλλοι ανεγκέφαλοι βόθροι.

Ξαναλέω το μόνο που μας λείπει τώρα είναι αντιεμβολιαστές γιατροί στο ΕΣΥ.

"Α αρνούμαι να σας κάνω εμβόλιο, είδα τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο στο Facebook και πείστηκα ότι προκαλεί mind control. Είναι δικαίωμά μου να αρνηθώ να συμμετάσχω στο σχέδιο κυριαρχίας των Σοφών της Σιών".
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 22 Ιαν 2020, 18:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Παρταλι

Re: Ρουβικωνίτσες έκαναν "έφοδο" σε γυναικολόγο που αρνήθηκε να κάνει έκτρωση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 22 Ιαν 2020, 18:46

vantono έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:44
GoBack έγραψε:
22 Ιαν 2020, 18:39
Στα Δημόσια νοσοκομεία η διαδικασία της διακοπής εγκυμοσύνης είναι περίπλοκη και χρονοβόρα. Χρειάζεται διαδικασία εισαγωγής στο νοσοκομείο από την προηγούμενη ημέρα και αρκετές εξετάσεις (κατά πολλούς περιττές) πριν την επέμβαση. Επίσης, συνήθως απαιτούν παραμονή της γυναίκας και για ένα επιπλέον βράδυ μετά την διακοπή, για τυπικούς λόγους. Έτσι απαιτείται συνολικά νοσηλεία και παραμονή στο νοσοκομείο για 2 ημέρες
Βρηκα το παραπανω στον γκουγκλη.Πιθανολογω οτι πηγε η αλλη τσαμπουκα και της ειπε να της κανει την εκτρωση εδω και τωρα.Η γιατρος προσπαθησε να της εξηγησει οτι δεν γινεται ετσι απλα στα δημοσια νοσοκομεια,και εγινε οτι εγινε.
μόνο και μόνο για κάτι παρόμοιο που έχω ακουσει κι εγώ, σχετικά με τη διαδικασία που απαιτείται στα δημόσια νοσοκομεία για αυτόν τον λόγο, κρατω μια επιφύλαξη, οπως εγραψα στο πρωτο μου ποστ.
το εχω γραψει και αλλου....
η αδερφη μου εκανε εκτρωση στον 6το και βγηκε την ιδια μερα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών