Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Μαύρο Πρόβατο
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 27 Ιαν 2020, 21:59

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαύρο Πρόβατο » 28 Ιαν 2020, 23:55

τεν τεν έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:37
foscilis έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:38
Η λογική είναι τόσο ελληνική που σχεδόν δακρύζεις: παίρνεις πρώτα 100 απουσίες και μετά κάνεις ΑΠΕΙΡΕΣ γιατί οποιαδήποτε απουσία παραπάνω σου βάλουν είναι "η μία απουσία για την οποία σε αφήσανε".

ΥΓ τα "προβλήματα διαχείρισης θυμού" είναι το πιο πρόσφατο είδος "Ι5" που έχουν ανακαλύψει τα μαλακισμένα, οι γονείς τους και κυρίως οι αγράμματοι αποδομιστές κοπρίτες του συστήματος εκπαίδευσης. Στην Αμερική είναι ακόμα χειρότερα, με εντολή Ομπάμα όταν κάποιος "με πρόβλημα διαχείρισης θυμού" ξεκινά να τα σπάει, περνάει έξω όλη η υπόλοιπη τάξη για σεβασμό στο πρόβλημά του.
Μαλακα μου στην Αμερική έχουν ξεφύγει.
Σε ένα σεμινάριο που είχε κάνει η σύζυγος μου για τα νήπια η μια εισηγήτρια ήταν ψυχολόγος εξ Αμερικής. Τους έλεγε ότι τα νήπια δεν πρέπει να έρχονται σε
Επαφή μαζί τους γιατί μπορεί να κατηγορηθούν για σεξουαλική παρενόχληση. Πρέπει να έχουν απόσταση τουλάχιστον 1,5 μετρό!!!!
Δεν μου ακούγεται καθόλου παράλογο αυτό που είπε η Αμερικανίδα ψυχολόγος στην σύζυγο σου. Τα σημερινά παιδιά, όπως προφανώς θα ξέρεις, δέχονται ποικίλα ερεθίσματα και δεδομένα, πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσε ποτέ να δεχτεί ένα νήπιο σε περασμένες εποχές. Κάτι η τηλεόραση, κάτι οι υπολογιστές, κάτι τα σμάρτφον, οι γονείς -οπουδήποτε στον κόσμο- δεν μπορούν να έχουν ιδέα για το τι πρότυπα αποκτούν τα παιδιά τους και τι χαρακτήρες διαμορφώνουν από τόσο νεαρή ηλικία. Χυδαιολογίες, υβρεολόγια, πρόστυχες εικόνες είναι μόνο μερικά από τα πρότυπα που προσπαθούν να "χωρέσουν" στο μυαλουδάκι των μικρών παιδιών και δυστυχώς ή ευτυχώς το καταφέρνουν επιτυχώς.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 28 Ιαν 2020, 23:55

Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:47
Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:55
Έκαναν κατάληψη γιατί το βίντεο "έφερε σε δυσκολη θέση" τον τραμπουκο συμμαθητή τους.

Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε γαμω το μπελά μου.
Σύμφωνα με την νομοθεσία, απαγορεύεται κάποιος μαθητής για οιονδήποτε λόγο να βιντεοσκοπήσει μέσα σε σχολική αίθουσα και γενικότερα σε σχολικό χώρο.
Σε νιώθω. Όπως νιώθω και το δυσμοιρο παλικάρι που είδε τον εαυτό του στο παράνομο βίντεο να τραμπουκιζει σαν Ορκ τη δασκάλα και κάτι έσπασε μέσα του.

Αν είναι δυνατόν να τον κατηγορούν για περσινά ξινά σταφυλια. Για ένα περιστατικό που ήδη έληξε. Μέσω μιας παράνομης βιντεοσκοπησης. Σε τι κοινωνία θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα;

(Μια μόνη λεξη. Ιρκούτσκ).

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40718
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Ιαν 2020, 23:56

Parrot έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:46
Κάποτε το σχολείο ήταν αλλιώς.
Όλοι οι μαθητές ήταν υπόδειγμα, δεν τολμούσε κανείς να αντιμιλήσει
Σε ποια φανταστική εποχή και χώρα συνέβαινε αυτό;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Μαύρο Πρόβατο
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: 27 Ιαν 2020, 21:59

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαύρο Πρόβατο » 29 Ιαν 2020, 00:02

Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:55
Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:47
Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:55
Έκαναν κατάληψη γιατί το βίντεο "έφερε σε δυσκολη θέση" τον τραμπουκο συμμαθητή τους.

Δεν υπάρχουν αυτά που ζούμε γαμω το μπελά μου.
Σύμφωνα με την νομοθεσία, απαγορεύεται κάποιος μαθητής για οιονδήποτε λόγο να βιντεοσκοπήσει μέσα σε σχολική αίθουσα και γενικότερα σε σχολικό χώρο.
Σε νιώθω. Όπως νιώθω και το δυσμοιρο παλικάρι που είδε τον εαυτό του στο παράνομο βίντεο να τραμπουκιζει σαν Ορκ τη δασκάλα και κάτι έσπασε μέσα του.

Αν είναι δυνατόν να τον κατηγορούν για περσινά ξινά σταφυλια. Για ένα περιστατικό που ήδη έληξε. Μέσω μιας παράνομης βιντεοσκοπησης. Σε τι κοινωνία θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα;

(Μια μόνη λεξη. Ιρκούτσκ).
Σιβιρικό ταξιδάκι χωρίς επιστροφή σε ένα μικρό παιδί;
Είστε απίστευτοι εσείς οι κομμουνιστές. Για αυτό γαμήσατε την Σοβιετική Ένωση. :lol:

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Ιαν 2020, 00:05

Εικόνα

σωστα :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Ορέστης 35

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 29 Ιαν 2020, 00:06

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:05
Εικόνα

σωστα :giggle:
Κι εμας μας βαραγανε με το χαρακα και μαλιστα απο την πανω πλευρα που ποναγε πιο πολυ.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14616
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 29 Ιαν 2020, 00:07

όταν είσαι τόσο μεγάλος μαλάκας από τόσο μικρός δύσκολο να γίνεις κάτι άλλο

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7066
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 29 Ιαν 2020, 00:08

Έτσι είναι. Κάποτε στα σχολεία υπήρχε σωστή διαπαιδαγώγηση και αγωγή.

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 29 Ιαν 2020, 00:10

Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:02
Namrail έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:55
Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:47


Σύμφωνα με την νομοθεσία, απαγορεύεται κάποιος μαθητής για οιονδήποτε λόγο να βιντεοσκοπήσει μέσα σε σχολική αίθουσα και γενικότερα σε σχολικό χώρο.
Σε νιώθω. Όπως νιώθω και το δυσμοιρο παλικάρι που είδε τον εαυτό του στο παράνομο βίντεο να τραμπουκιζει σαν Ορκ τη δασκάλα και κάτι έσπασε μέσα του.

Αν είναι δυνατόν να τον κατηγορούν για περσινά ξινά σταφυλια. Για ένα περιστατικό που ήδη έληξε. Μέσω μιας παράνομης βιντεοσκοπησης. Σε τι κοινωνία θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα;

(Μια μόνη λεξη. Ιρκούτσκ).
Σιβιρικό ταξιδάκι χωρίς επιστροφή σε ένα μικρό παιδί;
Είστε απίστευτοι εσείς οι κομμουνιστές. Για αυτό γαμήσατε την Σοβιετική Ένωση. :lol:
Όχι χωρίς επιστροφη. Μετά από 2-3 χρόνια στη Σιβηρία το "μικρό παιδί" θα μετατρέπονταν σε άντρα χρήσιμο για την κοινωνια.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7066
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 29 Ιαν 2020, 00:11

Τώρα, όλοι οι δάσκαλοι και καθηγητές, είναι άθεοι και αναρχικοί.
Πώς περιμένετε να βγουν τα παιδιά;

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15112
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 29 Ιαν 2020, 00:11

Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:42
Lord Brum έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:34
Για καθηγήτρια την πήρανε όχι για αστυνομικό. Αν θέλουν τα μογγολα να μείνουν μογγολα ας μείνουν δικαίωμα τους αυτή το μισθό της θα τον πάρει. Και που δεν του έσβησε την απουσία υπεραρκετό είναι ως αντίσταση από τη μεριά της. εγώ θα τον άφηνα να φύγει χωρίς απουσία. Σιγά μη σκάσω για τα ζωα
Ένας σωστός καθηγητής οφείλει να δημιουργεί μέσω της παιδείας του ακόμη καλύτερους μαθητές. Για να συμβεί αυτό δεν αρκεί μονάχα να έχει γνώσεις (που φυσικά είναι απαραίτητες) αλλά να έχει ο ίδιος και σωστή παιδεία, σωστή ψυχοσύνθεση, σεβασμό προς τα μικρά παιδιά που πρόκειται να διδάξει, κατανόηση του αυθόρμητου χαρακτήρα τους (πχ ένα μικρό παιδί που πηγαίνει σε επαλ μπορεί να είναι ξεσπάει πιο απότομα από έναν μέσο ενήλικα)...

Πες μου εσύ, αν ένας καθηγητής επαλ θεωρεί <<ζώα>> τους μαθητές του, πώς ακριβώς θα μπορέσει να τους διδάξει και να τους μεταλαμπαδεύσει τις όποιες γνώσεις του; Γιατί για αυτόν ακριβώς τον λόγο πληρώνεται!
Με το ζόρι δεν γίνεται κανείς άνθρωπος. Αν κάποιος θέλει να συμπεριφέρεται σαν ζώο όπως το ζώο του βίντεο ποιος είναι ο εκπαιδευτικός που θα του στερήσει αυτό το δικαίωμα?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Ιαν 2020, 00:48

Parrot έγραψε:
29 Ιαν 2020, 00:11
Τώρα, όλοι οι δάσκαλοι και καθηγητές, είναι άθεοι και αναρχικοί.
Πώς περιμένετε να βγουν τα παιδιά;
:smt005:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 29 Ιαν 2020, 07:26

Μπορεί να δουλέψει η αντιαυταρχική εκπαίδευση αλλά έχει τεράστιες απαιτήσεις και προϋποθέσεις και κυρίως να σπρώχνονται πολλά λεφτά, έχει δουλέψει σε ζάπλουτες δυτικές χώρες αποδεδειγμένα. Τέτοιες ενδεικτικές προϋποθέσεις είναι πολύ μικρά τμήματα, όχι των 25-30 λες και είμαστε στο 1970 που γύρισαν με την κρίση, ειδικής αγωγής για προβληματικές περιπτώσεις, και μέσα στην τάξη παράλληλη και σε ειδικά τμήματα και εκτός μαθήματος, ψυχολόγους, παροχή δωρεάν μετεκπαιδεύσεων σε εκπαιδευτικούς για παιδαγωγικές μεθόδους, καλά για υλικοτεχνική υποδομή δεν το συζητάμε σχολεία στην Δύση είναι πιο πολυτελή από ελληνικά πανεπιστήμια, και εκπαιδευτικό υλικό σύγχρονο να ανανεώνεται συνεχώς και πολλά άλλα. Ακόμα και για τους αλλοδαπούς αφού η κυβερνώσα ελίτ ουσιαστικά αποφάσισε να τους επιβάλει ως πολιτική από μόνη της, ειδικά τμήματα, και λογική κατανομή τους στον πληθυσμό ώστε να μην έχουμε σχολεία 50-90% από ποικίλες εθνότητες όπου πρακτικά δεν γίνεται μάθημα. Για επαλ δεν έχω εμπειρία. Φυσικά γίνονται τα απειροελάχιστα από αυτά, δεν διαφέρει και πολύ από την τυπική απαίτηση του μέσου ιδιώτη Έλληνα αφεντικού να είναι φορτωμένος ο εργαζόμενος με πτυχία, να κάνει τα πάντα ότι παράλογη απαίτηση και αν έχει. Τα ίδια και εδώ η κυρίαρχη πολιτική τάξη σαν κακό αφεντικό ζητάει από τους εκπαιδευτικούς να εφαρμόσουν τις μεταπολιτευτικές προοδευτικές ιδέες στην εκπαίδευση χωρίς φυσικά να παρέχεται το απαραίτητο υπόβαθρο και δομές.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 29 Ιαν 2020, 07:44

Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:44
Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:40
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:00
Καλά μου λένε οι γιοί μου ότι είμαι προϊστορικός: στην εποχή μου στο γυμνάσιο (μέσα στο κέντρο του Πειραιά παρακαλώ, όχι σε κανένα χωριό...) ο Γυμνασιάρχης κάθε πρωί στεκόταν στην κεντρική είσοδο του σχολείου και όπως περνάγαμε ένας-ένας έλεγε "εσύ πέρνα", "εσύ πίσω και ξαναέλα" κλπ. Αυτό σήμαινε "εσύ πήγαινε κουρέψου και ξαναέλα"...

Επίσης τύχαινε τότε ο συγκεκριμένος Γυμνασιάρχης να είναι πολύ φίλος του πατέρα μου. Αντι λοιπόν υποτίθεται να έχω "μέσον", είχα το αντίθετο: και ο Γυμνασιάρχης με έβλεπε όχι με καλύτερο αλλά μάλλον με αυστηρότερο μάτι, και ο πατέρας μου έλεγε "πρόσεξε κακομοίρη μη μάθω τίποτα..."

Τι μεσολάβησε, πόσο ηρθε ο κόσμος πάνω κάτω και φτάσαμε στις σημερινές καταστάσεις;;;
οι σημερινες καταστασεις ειναι καλυτερες.
Ακριβώς αυτό.
Ο Ασέβαστος είναι κυριολεκτικά αφεντικό, μαγαζάτορας που λέει στον εργαζόμενο κόψε το λαιμό σου να βγει η δουλειά όπως σου λέω και θέλω, ανεξάρτητα από τι παρέχω. Το ίδιο και οι πολιτικοί λένε υλοποιείστε υπαλληλάκοι τις θεωρητικές ιδεολογικές παπάντζες στο λόγια που μου αρέσουν ενώ σας έχω στο χέσιμο, ούτε καν διορισμένοι πλέον δεν είναι τεράστια μάζα εκπαιδευτικών.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Γιατί υπάρχουν ακόμα ΕΠΑΛ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 29 Ιαν 2020, 08:16

Μαύρο Πρόβατο έγραψε:
28 Ιαν 2020, 23:55
τεν τεν έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:37
foscilis έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:38
Η λογική είναι τόσο ελληνική που σχεδόν δακρύζεις: παίρνεις πρώτα 100 απουσίες και μετά κάνεις ΑΠΕΙΡΕΣ γιατί οποιαδήποτε απουσία παραπάνω σου βάλουν είναι "η μία απουσία για την οποία σε αφήσανε".

ΥΓ τα "προβλήματα διαχείρισης θυμού" είναι το πιο πρόσφατο είδος "Ι5" που έχουν ανακαλύψει τα μαλακισμένα, οι γονείς τους και κυρίως οι αγράμματοι αποδομιστές κοπρίτες του συστήματος εκπαίδευσης. Στην Αμερική είναι ακόμα χειρότερα, με εντολή Ομπάμα όταν κάποιος "με πρόβλημα διαχείρισης θυμού" ξεκινά να τα σπάει, περνάει έξω όλη η υπόλοιπη τάξη για σεβασμό στο πρόβλημά του.
Μαλακα μου στην Αμερική έχουν ξεφύγει.
Σε ένα σεμινάριο που είχε κάνει η σύζυγος μου για τα νήπια η μια εισηγήτρια ήταν ψυχολόγος εξ Αμερικής. Τους έλεγε ότι τα νήπια δεν πρέπει να έρχονται σε
Επαφή μαζί τους γιατί μπορεί να κατηγορηθούν για σεξουαλική παρενόχληση. Πρέπει να έχουν απόσταση τουλάχιστον 1,5 μετρό!!!!
Δεν μου ακούγεται καθόλου παράλογο αυτό που είπε η Αμερικανίδα ψυχολόγος στην σύζυγο σου. Τα σημερινά παιδιά, όπως προφανώς θα ξέρεις, δέχονται ποικίλα ερεθίσματα και δεδομένα, πολύ περισσότερα από όσα θα μπορούσε ποτέ να δεχτεί ένα νήπιο σε περασμένες εποχές. Κάτι η τηλεόραση, κάτι οι υπολογιστές, κάτι τα σμάρτφον, οι γονείς -οπουδήποτε στον κόσμο- δεν μπορούν να έχουν ιδέα για το τι πρότυπα αποκτούν τα παιδιά τους και τι χαρακτήρες διαμορφώνουν από τόσο νεαρή ηλικία. Χυδαιολογίες, υβρεολόγια, πρόστυχες εικόνες είναι μόνο μερικά από τα πρότυπα που προσπαθούν να "χωρέσουν" στο μυαλουδάκι των μικρών παιδιών και δυστυχώς ή ευτυχώς το καταφέρνουν επιτυχώς.
Πλάκα κάνεις τώρα.
Συζητάμε για 4 χρονών παιδιά. Το σύνολο τους την φωνάζουν μαμά και τρέχουν να την αγκαλιάσουν, αυτή θα τα διώχνει μακρυά; πολύ καλή παιδαγωγική μέθοδος
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών