Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 28 Ιαν 2020, 09:47

Πιθανόν αλλά δεν έπιασαν επ' αυτοφώρω.
Στο video πρώτα δείχνει τους πιτσιρικάδες σε απόσταση ένα μέτρο από το αυτοκίνητο και μετά στρίβει η πρώτη μηχανή.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32625
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2020, 10:20

Last Veteran έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:10
Κάποιος να το σχολιάσει αυτό μπρε;
«Λίγο πριν τις 16:00 το απόγευμα λάβαμε σήμα να μεταβούμε στην συγκεκριμένη γειτονιά του Ζεφυρίου καθώς νεαροί ρομά επιχειρούσαν να κλέψουν αυτοκίνητο. Πρόκειται για τα δύο παιδιά που φαίνονται στο βίντεο. Η ομάδα της ΔΙΑΣ έφτασε στο σημείο μέσα σε ελάχιστα λεπτά. Εκεί έπιασαν επ’ αυτοφόρω τα δύο παιδιά να προσπαθούν να ανοίξουν ένα αυτοκίνητο. Είναι το όχημα που βρίσκεται ακριβώς κάτω από το υπόστεγο», αναφέρει αστυνομικός έταιρης ομάδας στο Newsbomb.gr και προσθέτει: «Τα παιδιά αυτά τα είχαμε πιάσει ξανά. Τα έχουν βάλει στην παρανομία από την ηλικία των 7-8 ετών. Δεν πρόκειται απλά για ένα 11χρονο αγόρι. Ένας 11χρονος του Ζεφυρίου δεν έχει καμία σχέση με έναν 11χρονο της Νέας Ιωνίας», σημειώνει.

Σύμφωνα με τους αστυνομικούς, μόλις η ΔΙΑΣ έπιασε επ’ αυτοφόρω τους μικρούς, ο ένας από τους αστυνομικούς φώναξε: «Τι κάνεις εκεί; Πάλι τα ίδια; Την επόμενη φορά που θα σε πιάσω να κλέβεις θα σε χώσω μέσα».

Παρά το γεγονός ότι ο αστυνομικός ουσιαστικά τη «χάρισε» στον μικρό, μιας και δεν είχε προλάβει να κλέψει, ο 11χρονος άρχισε λεκτική επίθεση κατά του αστυνομικού: «Θα μου κλ..εις τ’ αρχ…», είπε ο μικρός φτύνοντας ταυτόχρονα τον αστυνομικό.

Στο σημείο εκείνο ο αστυνομικός σηκώνει το χέρι του και χαστουκίζει τον 11χρονο. Η ιστορία ωστόσο φαίνεται πως δεν τελειώνει εκεί… Ο μικρός πηγαίνει στο σπίτι του και ενημερώνει την οικογένειά του για το χαστούκι.

Μετά από 2 ώρες εμφανίζεται στο Τμήμα με μώλωπες και μέσα στα αίματα, καταγγέλλοντας τον αστυνομικό της ΔΙΑΣ για ξυλοδαρμό. Οι αστυνομικοί ωστόσο τονίζουν στο Newsbomb.gr πως το παιδί δεν είναι δυνατόν να έχει τέτοια τραύματα από ένα και μόνο χαστούκι, αφήνοντας υπόνοιες για την αντιμετώπιση του 11χρονου στο σπίτι και «βρώμικο» σχέδιο των ρομά της περιοχής κατά των αστυνομικών που έχουν υπό την ευθύνη τους την περιοχή του Ζεφυρίου.

Σύμφωνα πάντα με τους αστυνομικούς, ο 11χρονος ήταν γνωστός στις Αρχές για κλοπές σε αυτοκίνητα, ενώ η οικογένειά του έχει εμπλακεί σε υποθέσεις εμπορίας ναρκωτικών. «Το παίζουν άρχοντες του Ζεφυρίου και του Μενιδίου. Κάνουν δουλειές με πρέζα και χασίς σε όλη την Αθήνα», επισημαίνουν οι αστυνομικοί για την οικογένεια του 11χρονου.

Στην ερώτησή μας αν θεωρούν σωστό που ο συνάδελφός τους χαστούκισε τον 11χρονο, απαντούν «όχι» και πως το σωστό θα ήταν να γίνει σύλληψη. Διαμηνύουν ωστόσο πως οι αστυνομικοί της ΔΙΑΣ βρίσκονται κάθε μέρα σε πόλεμο, σε ένα από τα πιο σκληρά γκέτο της Αθήνας όπου η παρανομία και το εμπόριο ναρκωτικών… βασιλεύουν!

Παραδόθηκε ο αστυνομικός

Μαζί με τον δικηγόρο του εμφανίστηκε νωρίς το πρωί στα δικαστήρια της Ευελπίδων, ο αστυνομικός ο οποίος έχει καταγραφεί σε βίντεο να χαστουκίζει ανήλικο.

Στο βίντεο φαίνεται ο ίδιος μαζί με τους συναδέλφους του να χτυπούν το παιδί. Οι υπόλοιποι αστυνομικοί συνελήφθησαν εξ αρχής, εκείνος όμως δεν είχε εντοπιστεί από τους συναδέλφους του.

Σε βάρος των αστυνομικών έχει διαταχθεί ΕΔΕ.

Οι υπόλοιποι τρεις που ήταν μαζί του και περιπολούσαν ως ομάδα «ΔΙΑΣ» παρουσιάστηκαν στον εισαγγελέα μετά από κάποια ώρα και αφού είχε ξεσηκωθεί σάλος, και συνελήφθησαν με την διαδικασία του αυτόφωρου.

Οι ίδιοι δήλωσαν πως… δεν κατάλαβαν τι έκανε ο συνάδελφός τους, δεν είδαν τίποτα και γι αυτό δεν αντέδρασαν.

Οι αστυνομικοί αυτοί είναι Ειδικοί Φρουροί και ανήκουν στους 1.200 που τον τελευταίο καιρό έχουν αποσπαστεί στην ομάδα «ΔΙΑΣ».

Αξίζει να σημειωθεί ότι σύμφωνα με ρεπορτάζ του ΣΚΑΪ, ο αστυνομικός είχε ελεγχθεί πειθαρχικά και για επίθεση σε ζευγάρι το 2016.
ακομη χειροτερα για τους τσιου.

πιανουνε κλεφτη στα πρασσα, και του τη χαριζουνε;

ξερουν οτι η οικογενεια πουλαει πρεζα και δεν ειναι ικανοι να τους μπουζουριασουνε;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32625
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 28 Ιαν 2020, 10:24

Gherschaagk έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:24
Αν επιβεβαιωθεί, κάποιος πατέρας θα πρέπει να πάει μέσα για βιαιοπραγία κατά εντεκάχρονου ανηλίκου.
ποιος, αυτος που ξερουμε οτι πουλαει πρεζα; αν εκαναν σωστα τη δουλεια τους θαπρεπε να ειναι ηδη μεσα, αλλα φαινεται οτι μονο για μπατσες σε 10χρονα ειναι ικανοι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιαν 2020, 11:43

Last Veteran έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:10
Κάποιος να το σχολιάσει αυτό μπρε;
Naida, ρούφα ένα αυγό και σχολίασε ρε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιαν 2020, 11:50

sys3x έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:43
Last Veteran έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:10
Κάποιος να το σχολιάσει αυτό μπρε;
Naida, ρούφα ένα αυγό και σχολίασε ρε.
Αααα Ναιιιι μωρέ του είπε θα κλασεις και έφτυσε. Εντάξει τότε καλά έκανε. Άνθρωπος είναι τον έβρισε το γυφτάκι και εκνευρίστηκε. Να μη του δώσει μια μπάτσα να ξεσπάσει τον εκνευρισμό του;

Ε; σωστά;

Μίλα κόσμια όμως, ναι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10305
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 28 Ιαν 2020, 11:53

Ασέβαστος έγραψε:
28 Ιαν 2020, 10:20
Last Veteran έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:10
Κάποιος να το σχολιάσει αυτό μπρε;
«Λίγο πριν τις 16:00 το απόγευμα λάβαμε σήμα να μεταβούμε στην συγκεκριμένη γειτονιά του Ζεφυρίου καθώς νεαροί ρομά επιχειρούσαν να κλέψουν αυτοκίνητο. Πρόκειται για τα δύο παιδιά που φαίνονται στο βίντεο. Η ομάδα της ΔΙΑΣ έφτασε στο σημείο μέσα σε ελάχιστα λεπτά. Εκεί έπιασαν επ’ αυτοφόρω τα δύο παιδιά να προσπαθούν να ανοίξουν ένα αυτοκίνητο. Είναι το όχημα που βρίσκεται ακριβώς κάτω από το υπόστεγο», αναφέρει αστυνομικός έταιρης ομάδας στο Newsbomb.gr και προσθέτει: «Τα παιδιά αυτά τα είχαμε πιάσει ξανά. Τα έχουν βάλει στην παρανομία από την ηλικία των 7-8 ετών. Δεν πρόκειται απλά για ένα 11χρονο αγόρι. Ένας 11χρονος του Ζεφυρίου δεν έχει καμία σχέση με έναν 11χρονο της Νέας Ιωνίας», σημειώνει.

Σύμφωνα με τους αστυνομικούς, μόλις η ΔΙΑΣ έπιασε επ’ αυτοφόρω τους μικρούς, ο ένας από τους αστυνομικούς φώναξε: «Τι κάνεις εκεί; Πάλι τα ίδια; Την επόμενη φορά που θα σε πιάσω να κλέβεις θα σε χώσω μέσα».

Παρά το γεγονός ότι ο αστυνομικός ουσιαστικά τη «χάρισε» στον μικρό, μιας και δεν είχε προλάβει να κλέψει, ο 11χρονος άρχισε λεκτική επίθεση κατά του αστυνομικού: «Θα μου κλ..εις τ’ αρχ…», είπε ο μικρός φτύνοντας ταυτόχρονα τον αστυνομικό.

Στο σημείο εκείνο ο αστυνομικός σηκώνει το χέρι του και χαστουκίζει τον 11χρονο. Η ιστορία ωστόσο φαίνεται πως δεν τελειώνει εκεί… Ο μικρός πηγαίνει στο σπίτι του και ενημερώνει την οικογένειά του για το χαστούκι.

Μετά από 2 ώρες εμφανίζεται στο Τμήμα με μώλωπες και μέσα στα αίματα, καταγγέλλοντας τον αστυνομικό της ΔΙΑΣ για ξυλοδαρμό. Οι αστυνομικοί ωστόσο τονίζουν στο Newsbomb.gr πως το παιδί δεν είναι δυνατόν να έχει τέτοια τραύματα από ένα και μόνο χαστούκι, αφήνοντας υπόνοιες για την αντιμετώπιση του 11χρονου στο σπίτι και «βρώμικο» σχέδιο των ρομά της περιοχής κατά των αστυνομικών που έχουν υπό την ευθύνη τους την περιοχή του Ζεφυρίου.

Σύμφωνα πάντα με τους αστυνομικούς, ο 11χρονος ήταν γνωστός στις Αρχές για κλοπές σε αυτοκίνητα, ενώ η οικογένειά του έχει εμπλακεί σε υποθέσεις εμπορίας ναρκωτικών. «Το παίζουν άρχοντες του Ζεφυρίου και του Μενιδίου. Κάνουν δουλειές με πρέζα και χασίς σε όλη την Αθήνα», επισημαίνουν οι αστυνομικοί για την οικογένεια του 11χρονου.

Στην ερώτησή μας αν θεωρούν σωστό που ο συνάδελφός τους χαστούκισε τον 11χρονο, απαντούν «όχι» και πως το σωστό θα ήταν να γίνει σύλληψη. Διαμηνύουν ωστόσο πως οι αστυνομικοί της ΔΙΑΣ βρίσκονται κάθε μέρα σε πόλεμο, σε ένα από τα πιο σκληρά γκέτο της Αθήνας όπου η παρανομία και το εμπόριο ναρκωτικών… βασιλεύουν!

Παραδόθηκε ο αστυνομικός

Μαζί με τον δικηγόρο του εμφανίστηκε νωρίς το πρωί στα δικαστήρια της Ευελπίδων, ο αστυνομικός ο οποίος έχει καταγραφεί σε βίντεο να χαστουκίζει ανήλικο.

Στο βίντεο φαίνεται ο ίδιος μαζί με τους συναδέλφους του να χτυπούν το παιδί. Οι υπόλοιποι αστυνομικοί συνελήφθησαν εξ αρχής, εκείνος όμως δεν είχε εντοπιστεί από τους συναδέλφους του.

Σε βάρος των αστυνομικών έχει διαταχθεί ΕΔΕ.

Οι υπόλοιποι τρεις που ήταν μαζί του και περιπολούσαν ως ομάδα «ΔΙΑΣ» παρουσιάστηκαν στον εισαγγελέα μετά από κάποια ώρα και αφού είχε ξεσηκωθεί σάλος, και συνελήφθησαν με την διαδικασία του αυτόφωρου.

Οι ίδιοι δήλωσαν πως… δεν κατάλαβαν τι έκανε ο συνάδελφός τους, δεν είδαν τίποτα και γι αυτό δεν αντέδρασαν.

Οι αστυνομικοί αυτοί είναι Ειδικοί Φρουροί και ανήκουν στους 1.200 που τον τελευταίο καιρό έχουν αποσπαστεί στην ομάδα «ΔΙΑΣ».

Αξίζει να σημειωθεί ότι σύμφωνα με ρεπορτάζ του ΣΚΑΪ, ο αστυνομικός είχε ελεγχθεί πειθαρχικά και για επίθεση σε ζευγάρι το 2016.
ακομη χειροτερα για τους τσιου.

πιανουνε κλεφτη στα πρασσα, και του τη χαριζουνε;

ξερουν οτι η οικογενεια πουλαει πρεζα και δεν ειναι ικανοι να τους μπουζουριασουνε;
Πάντως στο βίντεο δεν διακρίνω να του λέει κάτι και να τον φτύνει. Φαίνεται να τρώει τη φάπα σε ανύποπτο χρόνο όταν όλοι μιλάνε με τον άλλον πιτσιρή
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιαν 2020, 12:23

Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:50
sys3x έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:43
Last Veteran έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:10


Κάποιος να το σχολιάσει αυτό μπρε;
Naida, ρούφα ένα αυγό και σχολίασε ρε.
Αααα Ναιιιι μωρέ του είπε θα κλασεις και έφτυσε. Εντάξει τότε καλά έκανε. Άνθρωπος είναι τον έβρισε το γυφτάκι και εκνευρίστηκε. Να μη του δώσει μια μπάτσα να ξεσπάσει τον εκνευρισμό του;

Ε; σωστά;

Μίλα κόσμια όμως, ναι;
Ούτε είπα ευθέως ούτε υπόνοια άφησα να μείνει ατιμώρητος ο αστυνομικός, αντιθέτως είπα ευθέως την γνώμη μου να τιμωρηθεί, επίσης είπα ότι συνηθίζουν οι γύφτοι να χτυπάνε άσχημα τα παιδιά τους, το αρθράκι αυτό (το οποίο δεν γνωρίζω κατά πόσον είναι αλήθεια) υποστηρίζει ότι η μία μπάτσα που έφαγε ο πιτσιρικάς δεν δικαιολογεί το ξύλο που φαινόταν να έφαγε όταν τον πήγαν στο κονοσομείο.
Αν ισχύει αυτό θεωρώ πολύ πιθανόν να του έσκασε μερικές ο πατέρας του παιδιού για να φανεί ότι ο αστυνομικός τον έκανε μεγαλύτερη ζημιά.
Επαναλαμβάνω διότι καθώς φαίνεται δε παίρνεις μπρος εύκολα ότι δεν γνωρίζω τι από όλα αυτά είναι αλήθεια απλά σύμφωνα με την δική μου εμπυρία το παραπάνω που έγραψα δεν το θεωρώ απίθανο, για την ακρίβεια είναι πάγια τακτική αυτής της κοινωνικής ομάδας, εδώ πετούσαν τα μωρά τους με τα καροτσάκια στα αυτοκίνητα για να τσιμπήσουν αποζημιώσεις, τι να λέμε τώρα.
Αυτό που κάνεις, που υπονοείς ότι έχω μία άποψη την οποία σαφέστατα δεν έχω είναι τρομερά πούστικο και είναι ένα από τα λίγα πράματα που με τρελαίνουν, όσοι κάνετε αυτό το πράμα, γιατί πράμα είναι, κόφτε το μαζούτ, τηγανόλαδο παιδιά.
Πιο κόσμια δε γίνεται, δε μου το επιτρέπει η ανατροφή μου γι' αφτό.
Καλά κρασιά, καλημέρα κτλ.
:wave:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 28 Ιαν 2020, 12:28

sys3x έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:23
Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:50
sys3x έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:43


Naida, ρούφα ένα αυγό και σχολίασε ρε.
Αααα Ναιιιι μωρέ του είπε θα κλασεις και έφτυσε. Εντάξει τότε καλά έκανε. Άνθρωπος είναι τον έβρισε το γυφτάκι και εκνευρίστηκε. Να μη του δώσει μια μπάτσα να ξεσπάσει τον εκνευρισμό του;

Ε; σωστά;

Μίλα κόσμια όμως, ναι;
Ούτε είπα ευθέως ούτε υπόνοια άφησα να μείνει ατιμώρητος ο αστυνομικός, αντιθέτως είπα ευθέως την γνώμη μου να τιμωρηθεί, επίσης είπα ότι συνηθίζουν οι γύφτοι να χτυπάνε άσχημα τα παιδιά τους, το αρθράκι αυτό (το οποίο δεν γνωρίζω κατά πόσον είναι αλήθεια) υποστηρίζει ότι η μία μπάτσα που έφαγε ο πιτσιρικάς δεν δικαιολογεί το ξύλο που φαινόταν να έφαγε όταν τον πήγαν στο κονοσομείο.
Αν ισχύει αυτό θεωρώ πολύ πιθανόν να του έσκασε μερικές ο πατέρας του παιδιού για να φανεί ότι ο αστυνομικός τον έκανε μεγαλύτερη ζημιά.
Επαναλαμβάνω διότι καθώς φαίνεται δε παίρνεις μπρος εύκολα ότι δεν γνωρίζω τι από όλα αυτά είναι αλήθεια απλά σύμφωνα με την δική μου εμπυρία το παραπάνω που έγραψα δεν το θεωρώ απίθανο, για την ακρίβεια είναι πάγια τακτική αυτής της κοινωνικής ομάδας, εδώ πετούσαν τα μωρά τους με τα καροτσάκια στα αυτοκίνητα για να τσιμπήσουν αποζημιώσεις, τι να λέμε τώρα.
Αυτό που κάνεις, που υπονοείς ότι έχω μία άποψη την οποία σαφέστατα δεν έχω είναι τρομερά πούστικο και είναι ένα από τα λίγα πράματα που με τρελαίνουν, όσοι κάνετε αυτό το πράμα, γιατί πράμα είναι, κόφτε το μαζούτ, τηγανόλαδο παιδιά.
Πιο κόσμια δε γίνεται, δε μου το επιτρέπει η ανατροφή μου γι' αφτό.
Καλά κρασιά, καλημέρα κτλ.
:wave:
Το άρθρο γιατί μου το παρέθεσες; εξήγησε μου λίγο. Συζητάμε για την κίνηση του μπάτσου και μου παραθετεις το άρθρο και μου λες ρούφα ένα αυγό. Ότι δηλαδή τι; να κοίτα τι έκαναν οι γύφτοι άρα; ο μπάτσος τι;

Υγ Νόμιζα πως μου το έγραφε ο LV για αυτό είπα μιλά πιο κόσμια. Επειδή δεν του έχω μιλήσει ποτέ με αυτό τον τρόπο. Εσύ τραβά πιες το γάλα σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69754
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Ιαν 2020, 12:34

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:53
Πάντως στο βίντεο δεν διακρίνω να του λέει κάτι και να τον φτύνει. Φαίνεται να τρώει τη φάπα σε ανύποπτο χρόνο όταν όλοι μιλάνε με τον άλλον πιτσιρή
Εγώ βλέπω γενική χαλαρότητα στη φάση. Ούτε βλέπω κάποια αντίδραση από τον μικρό, που να δείχνει ότι σοκαρίστηκε ή κάτι σχετικό. Τον βλέπω, να απομακρύνεται, να ξανάρχεται κλπ σα να μην έχει συμβεί καν το γεγονός.

Η αίσθηση που μου δίνει το συγκεκριμένο χαστούκι με παραπέμπει περισσότερο σε κάτι τύπου "άντε από δω ρε" παρά σε κάποια βίαια έκρηξη θυμού. Και σίγουρα όχι ως κάτι που μπορεί να του προκάλεσε τραυματισμό. Θα το χαρακτήριζα περισσότερο ως "προσβλητικό", τύπου καρπαζιά στον Τζανετάκο.


Επ' ευκαιρία, το "τι του λέει" πως μπορείς να το διακρίνεις; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιαν 2020, 12:39

Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:28
sys3x έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:23
Naida έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:50


Αααα Ναιιιι μωρέ του είπε θα κλασεις και έφτυσε. Εντάξει τότε καλά έκανε. Άνθρωπος είναι τον έβρισε το γυφτάκι και εκνευρίστηκε. Να μη του δώσει μια μπάτσα να ξεσπάσει τον εκνευρισμό του;

Ε; σωστά;

Μίλα κόσμια όμως, ναι;
Ούτε είπα ευθέως ούτε υπόνοια άφησα να μείνει ατιμώρητος ο αστυνομικός, αντιθέτως είπα ευθέως την γνώμη μου να τιμωρηθεί, επίσης είπα ότι συνηθίζουν οι γύφτοι να χτυπάνε άσχημα τα παιδιά τους, το αρθράκι αυτό (το οποίο δεν γνωρίζω κατά πόσον είναι αλήθεια) υποστηρίζει ότι η μία μπάτσα που έφαγε ο πιτσιρικάς δεν δικαιολογεί το ξύλο που φαινόταν να έφαγε όταν τον πήγαν στο κονοσομείο.
Αν ισχύει αυτό θεωρώ πολύ πιθανόν να του έσκασε μερικές ο πατέρας του παιδιού για να φανεί ότι ο αστυνομικός τον έκανε μεγαλύτερη ζημιά.
Επαναλαμβάνω διότι καθώς φαίνεται δε παίρνεις μπρος εύκολα ότι δεν γνωρίζω τι από όλα αυτά είναι αλήθεια απλά σύμφωνα με την δική μου εμπυρία το παραπάνω που έγραψα δεν το θεωρώ απίθανο, για την ακρίβεια είναι πάγια τακτική αυτής της κοινωνικής ομάδας, εδώ πετούσαν τα μωρά τους με τα καροτσάκια στα αυτοκίνητα για να τσιμπήσουν αποζημιώσεις, τι να λέμε τώρα.
Αυτό που κάνεις, που υπονοείς ότι έχω μία άποψη την οποία σαφέστατα δεν έχω είναι τρομερά πούστικο και είναι ένα από τα λίγα πράματα που με τρελαίνουν, όσοι κάνετε αυτό το πράμα, γιατί πράμα είναι, κόφτε το μαζούτ, τηγανόλαδο παιδιά.
Πιο κόσμια δε γίνεται, δε μου το επιτρέπει η ανατροφή μου γι' αφτό.
Καλά κρασιά, καλημέρα κτλ.
:wave:
Το άρθρο γιατί μου το παρέθεσες; εξήγησε μου λίγο. Συζητάμε για την κίνηση του μπάτσου και μου παραθετεις το άρθρο και μου λες ρούφα ένα αυγό. Ότι δηλαδή τι; να κοίτα τι έκαναν οι γύφτοι άρα; ο μπάτσος τι;

Υγ Νόμιζα πως μου το έγραφε ο LV για αυτό είπα μιλά πιο κόσμια. Επειδή δεν του έχω μιλήσει ποτέ με αυτό τον τρόπο. Εσύ τραβά πιες το γάλα σου.
Άντε επειδής είσαι εσύ, το αυγό κολλάει στο αρχικό όφτοπικ σχόλιο μου στο νήμα το οποίο εγκάλεσες (ορθά την πρώτη φορά) ως όφτοπικ καθώς εκφράζει την ουσία ενός προβλήματος το οποίο πραγματεύεται το θέμα του νήματος, (τιπ:) αν ισχύει κάτι από το αρθράκι* παύει να είναι και τόσο όφτοπικ τελικά το αρχικό μου σχόλιο ε :wink.
Ρούφα τ' αυγό τώρα και έναν διπλό σκέτο με λίγη σοκολάτα, πάρακατω.
:D

*Α και ξαναδιάβασε το άρθρο εναλλάξ με το προηγούμενο ποστ μου, επανέλαβε όσο χρειάζεται μέχρι να το καταλάβεις, εδώ θα είμαστε να βοηθήσουμε σε ότι χρειαστεί.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10305
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 28 Ιαν 2020, 12:42

ΓΑΛΗ έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:34
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 11:53
Πάντως στο βίντεο δεν διακρίνω να του λέει κάτι και να τον φτύνει. Φαίνεται να τρώει τη φάπα σε ανύποπτο χρόνο όταν όλοι μιλάνε με τον άλλον πιτσιρή
Εγώ βλέπω γενική χαλαρότητα στη φάση. Ούτε βλέπω κάποια αντίδραση από τον μικρό, που να δείχνει ότι σοκαρίστηκε ή κάτι σχετικό. Τον βλέπω, να απομακρύνεται, να ξανάρχεται κλπ σα να μην έχει συμβεί καν το γεγονός.

Η αίσθηση που μου δίνει το συγκεκριμένο χαστούκι με παραπέμπει περισσότερο σε κάτι τύπου "άντε από δω ρε" παρά σε κάποια βίαια έκρηξη θυμού. Και σίγουρα όχι ως κάτι που μπορεί να του προκάλεσε τραυματισμό. Θα το χαρακτήριζα περισσότερο ως "προσβλητικό", τύπου καρπαζιά στον Τζανετάκο.


Επ' ευκαιρία, το "τι του λέει" πως μπορείς να το διακρίνεις; :lol:
Δεν διακρίνω τι του λέει, αλλά ότι δεν του λέει καν τίποτα, όλοι μιλάνε με τον άλλον, η φάπα είναι εκτός φάσης, δεν είναι καν στραμμένος προς τον μπάτσο.
Το χαστούκι φαίνεται κανονικό όχι παιχνίδισμα, αλλά ούτε και για νοσοκομείο
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Ιαν 2020, 12:50

Otto Weininger έγραψε:
28 Ιαν 2020, 09:46
Highlander έγραψε:
27 Ιαν 2020, 17:43
Μπράβο!
Ρατσιστικό κίνητρο αναζητά ο εισαγγελέας στη βιαιοπραγία κατά του 11χρονου


https://www.efsyn.gr/node/228641
Τι μπράβο ρε βλάκα;
Που αναζητά ο εισαγγελέας ρατσιστικό κίνητρο :102:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 28 Ιαν 2020, 12:50

Αυτό που φανταζόμουν.

Υποστήριξη παραβατικών, η χαρά του αριστερού
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 28 Ιαν 2020, 12:51

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:42
Δεν διακρίνω τι του λέει, αλλά ότι δεν του λέει καν τίποτα, όλοι μιλάνε με τον άλλον, η φάπα είναι εκτός φάσης, δεν είναι καν στραμμένος προς τον μπάτσο.
Το χαστούκι φαίνεται κανονικό όχι παιχνίδισμα, αλλά ούτε και για νοσοκομείο
ένα κανονικό χαστούκι, εντεκάχρονο τον ξαπλώνει
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 28 Ιαν 2020, 12:58

Athos έγραψε:
28 Ιαν 2020, 12:50
Αυτό που φανταζόμουν.

Υποστήριξη παραβατικών, η χαρά του αριστερού
Έχεις αντιληφθεί ότι στο παρόν νήμα εσύ είσαι που υποστηρίζεις τον παραβατικό μπάτσο κι εμείς είμαστε που θέλουμε να ισχύσει ο νόμος χωρίς να γίνει κάποια συγκάλυψη;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών