Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 26 Ιαν 2020, 20:40

nowhere έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:28
να ρωτήσω κάτι όσους ενοχλεί το κωλόμπατσος.αφήνω στην άκρη την προσβολή της σφαλιάρας στα καλά καθούμενα.αν ο σπόρος είχε κάποιο πρόβλημα υγείας,κάτι στο κεφάλι και πάθαινε κάποια χοντρή ζημιά χωρίς λόγο και αιτία τι θα λέγατε?
Μην γράφεις μαρακίες ρε, γίνεσαι αηδιαστικός!!!
Δεν παθαίνεις τίποτα από ένα τέτοιο χαστούκι!!!

Αλήθεια όμως, όταν άνθρωποι (και δη αστυνομικοί) τραυματίζονται από μολότοφ, εσείς του αριστερού βόθρου γιατί κάνετε την πάπια;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 26 Ιαν 2020, 20:43

Otto Weininger έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:37
Naida έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:16


Εσύ αν έβλεπες να σου πετάνε μολότωφ ή τσιμεντόλιθους και να' ναι μονίμως Δευτέρα... δεν θα φλίπαρες;

Αν βλέπεις τέτοιο γράψιμο από όλους, τους γράφεις κι εσύ όλους και τελειώνει η ιστορία.

Νομίζω τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Αν φλιπαρεις δεν κάνεις για την αστυνομία. Απλό.
Αστους να ξαπλώσουν ανάσκελα κάνα δυο που τους πετάνε μολότωφ ή τσιμεντολιθους και δεν θα φλιπαρουν.
Δεν ειναι η δουλειά τους να ξαπλώνουν κόσμο, δουλεια τους είναι να συλλαμβάνουν. Αν φλιπαρουν δεν έχουν τις ικανοτητες για την αστυνομία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Ιαν 2020, 20:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2020, 19:16
Otto Weininger έγραψε:
26 Ιαν 2020, 19:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2020, 19:02

Και με μια ομολογουμένως κυνική διάθεση, πραγματικά γελάω μόνον και μόνον στην υπόθεση ότι όσοι παθαίνουν το ψυχολογικό κατιτίς τους από την αστυνομοκρατία, θα έρθουν αντιμέτωποι με αυτό που υποστηρίζουν. Την βαθιά και πλέρια ελευθερία έκφρασης όλων των καταπιεσμένων ψυχών.
Οι πρώτοι που θα ουρλιάζουν "που είναι το κράτος".
Αυτό πραγματικά θέλω να το δω. Ακόμη και με κίνδυνο της δικής μου ζωής.

Και πέρα από το κωμικό στοιχείο του πράγματος, το εννοώ. :wink
Σαν το ζευγος Τσακιρογλου-Διαβατη που τους ληστεψαν προχθες κι εσκουζαν "Που ειναι το κρατος και δεν προστατευει τους πολιτες"! :smt005:
Γελοιοτητα και μπιχλα σε ολο τους το μεγαλειο.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Ιαν 2020, 20:50

enaon έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:36
Εχει τύχει ποτε να ακούσουμε τον εαυτό μας να λέει κάτι σαν:
με έκλεψαν και πήρα τους μπατσους να με βοηθήσουν.
ήρθαν οι μπάτσοι να κατεβάσουν το γατάκι απο το δέντρο
πήγαν να ληστέψουν την μητέρα μου αλλά ευτυχώς περιπολούσαν 2 μπάτσοι.
κλπ;
Ναι συνέχεια. Ένας φίλος μου μπάτσος έχει σταματήσει πια να διαμαρτύρεται που τον λέω έτσι. Ξέρει πως δεν το κάνω από κακία, αλλά το "αστυνομικός" δεν μου κάθεται καθόλου καλά.
Hector Buas έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:05
Αυτή η μόνιμη κλάψα των αριστερών για το παραμικρό πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει...
Αυτό που οι δεξιοί δεν δίνουν μία που ένας μπάτσος χτύπησε ένα εντεκάχρονο και θεωρούν εαυτούς και κριτές του με τι αξίζει να ασχοληθεί κάποιος και με τι όχι πρέπει να σταματήσει.
Δεν έχετε αναπτύξει επαρκώς το κοινωνικό κριτήριο ομορφιές μου, δεν μπορείτε να έχετε άποψη.\\Αρα συμφωνα με τον αντιρατσιστικο (μπατσος) πρεπει να αλλαξει.
stergiosbik έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:35
Αρα συμφωνα με τον αντιρατσιστικο (μπατσος) πρεπει να αλλαξει.
stergiosbik έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:55
Ειμαι ρατσιστης εγω και οχι ο αλλος που γραφει με μεγαλα γραμματα "Κωλομπατσος"; :smt005::smt005::smt005:
Το να βρίζεις τους μπάτσους δεν έχει σχέση με τον ρατσισμό. Δεν γεννήθηκε κανείς μπάτσος, ούτε το έπαθε από ατύχημα. Κρίνεις τις επιλογές τους κι έχεις δικαίωμα να το κάνεις διότι οι επιλογές τους επηρεάζουν την ζωή σου.
Alien666 έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:38
Η λέξη "μπάτσος" προέρχεται από τη "μπάτσα". Στη συνείδηση του λαού, ο μπάτσος είναι αυτός που ρίχνει μπάτσα.
enaon έγραψε:
26 Ιαν 2020, 17:39

νομίζω υπάρχει κάτι βαθύτερο στην ετοιμολογία της λέξης, θα τους λέγαμε μπάζα αν ήταν από εκεί που λες. Μάλλον υποσυνείδητα θέλουμε να μας ραπίσουν και να μας φιλήσουν, μίξη του bazza και του bacio, μαζοχισμός μάλλον.
http://blog.stigalaria.org/18181
stergiosbik έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:47
Η εγγυος ειναι το ιδιο με ενα 11χρονο που ΔΕΝ ξερουμε τι εχει κανει,αν εχει κανει φυσικα;
Ό,τι και να έχει κάνει, ο μπάτσος είναι άρρωστος κι αισθάνομαι ανασφαλής όσο ξέρω ότι κυκλοφορεί κι "εξουσιάζει".
Dwarven Blacksmith έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:52
Ωραία γάμα την έγγυο.
:o
stergiosbik έγραψε:
26 Ιαν 2020, 16:29
Θα σας ταραξουμε στην νομιμοτητα.Πηξε.
Όταν τα όργανα παρανομούν δεν μετατρέπεται ξαφνικά η παρανομία σε νομιμότητα. Με παρανομίες καυλώνεις, τόση νομιμότητα εσύ κι οι υποστηρικτές των αναρχικών γουστάρετε.
Papa John έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:12
Cavaliere έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:10



Το μπασκίνας όμως δεν είναι της γενιάς μου, το έλεγαν οι θείοι μου. Είναι όντως η παλιά βερσιόν της λέξης. Αλλά από πού βγαίνει;
Από τα κινέζικα λεωφορεία.Bus-Κίνας.
Από το "μπας κι είναι 'δω, μπας κι είναι εκεί" που έλεγαν οι αγροφύλακες όταν έμπαιναν για να κλέψουν κότες.
SpoilerShow
You might need to fact-check that :P
Πάντως, σίγουρα, μπασκίνες δεν λέγονταν όλοι οι μπάτσοι, μόνο αγροφύλακες και χωροφύλακες.
enaon έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:48
πάντως στην Αθήνa την εποχή της δημοκρατίας δεν είχαν αστυνομία όσο έχω καταλάβει, ήταν ευθύνη του πολίτη νομίζω. Ξέρει κάνεις πιο υπεύθυνα τι γινόταν;
Έβαζαν τους δούλους να αστυνομεύουν.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Ιαν 2020, 20:52

Στύγιος έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:34
Φούστη άντερ το ξηντάρι σου ,θα σε πετύχω καριόλη.
Τι εγινε ρε;
Εχασα επεισοδια; :lol:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27034
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 26 Ιαν 2020, 20:56

Βλήμα έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:50
Papa John έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:12
Cavaliere έγραψε:
26 Ιαν 2020, 18:10



Το μπασκίνας όμως δεν είναι της γενιάς μου, το έλεγαν οι θείοι μου. Είναι όντως η παλιά βερσιόν της λέξης. Αλλά από πού βγαίνει;
Από τα κινέζικα λεωφορεία.Bus-Κίνας.
Από το "μπας κι είναι 'δω, μπας κι είναι εκεί" που έλεγαν οι αγροφύλακες όταν έμπαιναν για να κλέψουν κότες.
SpoilerShow
You might need to fact-check that :P
Πάντως, σίγουρα, μπασκίνες δεν λέγονταν όλοι οι μπάτσοι, μόνο αγροφύλακες και χωροφύλακες.
https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BC%C ... E%B1%CF%82
μπασκίνας < τουρκική baskın (αστυνομική έφοδος)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nandros την 26 Ιαν 2020, 20:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 26 Ιαν 2020, 20:59

OANNHSEA έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:40
Μην γράφεις μαρακίες ρε, γίνεσαι αηδιαστικός!!!
Δεν παθαίνεις τίποτα από ένα τέτοιο χαστούκι!!!

Αλήθεια όμως, όταν άνθρωποι (και δη αστυνομικοί) τραυματίζονται από μολότοφ, εσείς του αριστερού βόθρου γιατί κάνετε την πάπια;;;

.
το ποιος είναι αηδιαστικός φαίνεται.μιλάμε για το σφαλιάρωμα ενός εντεκάχρονου σπόρου χωρίς λόγο και πετάς άσχετες μαλακίες για μολότωφ

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 26 Ιαν 2020, 21:08

Βλήμα έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:50
...
Hector Buas έγραψε:
26 Ιαν 2020, 15:05
Αυτή η μόνιμη κλάψα των αριστερών για το παραμικρό πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει...
Αυτό που οι δεξιοί δεν δίνουν μία που ένας μπάτσος χτύπησε ένα εντεκάχρονο και θεωρούν εαυτούς και κριτές του με τι αξίζει να ασχοληθεί κάποιος και με τι όχι πρέπει να σταματήσει.
Δεν έχετε αναπτύξει επαρκώς το κοινωνικό κριτήριο ομορφιές μου, δεν μπορείτε να έχετε άποψη.\\Αρα συμφωνα με τον αντιρατσιστικο (μπατσος) πρεπει να αλλαξει.
...
Ομορφιά μου, έχεις συνηθίσει να εκφράζεσαι σαν να έχεις κάποιο ηθικό πλεονέκτημα σε όλα αυτά που λες και γράφεις. Αυτή την αναγνώριση που απολάμβανες μέχρι τώρα θα πρέπει να την ξεχάσεις. Είσαι φορέας μιάς ιδεολογίας που χρεωκόπησε εδώ κα τριάντα χρόνια. Να το ξαναγράψω: τριάντα χρόνια. Κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα σου αναγνώριζε σήμερα κάποιο ηθικό πλεονέκτημα, όπως αυτό που φαντάζεσαι πως έχεις...

Είτε σου αρέσει, είτε όχι, στην σύγχρονη αστική δημοκρατία υπάρχουν υπεύθυνες αρχές για τον έλεγχο της οποιαδηποτε παρανομίας η παρατυπίας. Εσένα δεν σου πέφτει λόγος...

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 26 Ιαν 2020, 21:08

Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 26 Ιαν 2020, 21:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιαν 2020, 20:57
Εμένα έρχονται και με προσφωνούν με το κύριε και με το επώνυμο 10 και βάλε χρόνια μετά, κι αυτό είναι η μεγαλύτερη αναγνώριση.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10315
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 26 Ιαν 2020, 21:15

το νήμα της μαζικής παράκρουσης;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 26 Ιαν 2020, 21:17

Γάμησέ τα,έχουν σαλτάρει όλοι εδώ μέσα.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Ιαν 2020, 21:19

Hector Buas έγραψε:
26 Ιαν 2020, 21:08
Ομορφιά μου, έχεις συνηθίσει να εκφράζεσαι σαν να έχεις κάποιο ηθικό πλεονέκτημα σε όλα αυτά που λες και γράφεις. Αυτή την αναγνώριση που απολάμβανες μέχρι τώρα θα πρέπει να την ξεχάσεις. Είσαι φορέας μιάς ιδεολογίας που χρεωκόπησε εδώ κα τριάντα χρόνια. Να το ξαναγράψω: τριάντα χρόνια. Κανένας λογικός άνθρωπος δεν θα σου αναγνώριζε σήμερα κάποιο ηθικό πλεονέκτημα, όπως αυτό που φαντάζεσαι πως έχεις...

Είτε σου αρέσει, είτε όχι, στην σύγχρονη αστική δημοκρατία υπάρχουν υπεύθυνες αρχές για τον έλεγχο της οποιαδηποτε παρανομίας η παρατυπίας. Εσένα δεν σου πέφτει λόγος...
Το πού κατατάσσομαι πολιτικά δεν αλλάζει τίποτα από το γεγονός ότι ο μπάτσος χτύπησε 11χρονο παιδί κι εσύ το θεωρείς "κλαψούρισμα".
Όμως ο μπάτσος τώρα είναι χεσμένος και κρύβεται λαγούμι του μαζί με τα υπόλοιπα τρωκτικά, οπότε, ευτυχώς, η κοινωνία απέχει από την κόλαση επί γης που ονειρεύεσαι.
Όλα τα άλλα είναι δεξιό παραλήρημα, λίγο πριν φτάσουμε στο Γράμμο και το Βίτσι.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 26 Ιαν 2020, 21:22

Σιγουρα καποια μαλακια θα ειπε το γυφτακι και εφαγε το φουσκο.Big deal...
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Οι "μάγκες" τα βάλανε με ένα 11χρονο. Κατέληξε στο νοσοκομείο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 26 Ιαν 2020, 21:24

under έγραψε:
26 Ιαν 2020, 21:22
Σιγουρα καποια μαλακια θα ειπε το γυφτακι και εφαγε το φουσκο.Big deal...
Αν ήταν νόμιμο να βαράμε όποιον λέει μαλακίες εσύ θα είχες μείνει ανάπηρος.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών