Εβραίοι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Ιουν 2020, 20:58

Εικόνα

Απόστολος: -Ναι, μια παρομοίωση έκανα. Δεν ήθελα να περιγράψω τι εστί ‘Γκόμελ’ είπατε;… αλλά γιατί το κράτος που χαρακτηρίζω έτσι συσχετίζεται, κατά κάποιον τρόπο μ’ αυτό. Γκόλεμ λοιπόν, (τερατούργημα εννοούσα) αποτελεί η εβραϊκή ουτοπία του Μπιρομπιντζάν [= Birobidjan]. Τουτέστιν του εβραιοσταλινικού κρατιδίου εξ αιτίας αντιθέσεως του ημιεβραίου Στάλιν προς τον Σιωνισμό, την κύρια αντιπροσώπευση διεθνώς μ’ άλλα λόγια της εβραϊκής Γεωπολιτικής σε όλον τον 20ό αιώνα και μέχρι σήμερα ακμαίο και αδιαφιλονίκητο δυνάστη στον πλανήτη Γή.

Εικόνα

Σάμ: -Ο Σιωνισμός σήμερα, ελέγχει τα πάντα, εκτός από τον εαυτό του. Απόστολος : -Ίσως. Διότι το παιγνίδι ακόμα παίζεται. Έελε : -Ώ μαη γκάτ! Αλλά κι αυτό δεν μας αφορά εδώ. Να το σχολιάσουμε αν θέλετε στο τέλος. Όλοι ξέρουμε τι εστί σιωνισμός και τι ελέγχει.

Εικόνα

Απόστολος: -Βεβαίως, υπάρχουν σχετικές μαρτυρίες. Σε μια άλλη περίπτωση, σκαρώθηκε κάποια καθεστωτική ταινία, στα γίντις, που καλούσε τους αναζητητές της ευτυχίας με θέμα της την ιστορία μιας εβραϊκής οικογένειας που τράπηκε σε φυγή από τις ΗΠΑ! … εξαιτίας της μεγάλης οικονομικής κρίσης,τάχαμου, για να κάνει μια ‘νέα ζωή’ στο …Μπιρομπιτζάν.

Εικόνα

Ρούθ: -Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα την σκοπιμότητα αυτής της μαλακίας. Θέλαν να φκιάξουν ένα στρατόπεδο συγκέντρωσης των εβραίων εκεί στην Άπω Ανατολή;
Αν ναί, το άρχισαν. Γιατί δεν το συνέχισαν; Γιατί λειτούργησε ‘προαιρετικά’ ενώ ξέρουμε πως βίασε ο Στάλιν τόσες άλλες εθνότητες; Γιατί άφησαν το Μπιρομπιντζάν να στερέψη από αυτούς χάριν των οποίων δημιουργήθηκε;
Απόστολος: -Ποιος είπε τέτοιο πράγμα; Ίσα-ίσα ενώ τον Μάϊο του 2008 οι ισραηλινοί ‘γιόρτασαν’ τα 60 χρόνια του κράτους τους, στο Μπιρομπιντζάν το 2009 γίνανε εξίσου σπουδαίες γιορτές και πανηγύρια για την επέτειο λέει συμπλήρωσης των 81 ετών της πρώτης ιουδαϊκής εστίας. Έτσι έχει το θέμα, ότι το Μπιρομπιντζάν, ως εβραϊκό κράτος, είναι 20 χρόνια αρχαιότερο απ’ το Ισραήλ κι αν δεν είχε γίνει αυτο, ούτε το Ισραήλ θα δημιουργούνταν.

Εικόνα

Ρούθ: -Ο λόγος δημιουργίας του, πάλι δεν τον καταλαβαίνω. Ελέγχαμε την Ρωσσία, πολύ καλλίτερα από τις ΗΠΑ και την Αγγλία. Η Ρωσσία είχε μεταβληθεί τότε ολόκληρη σε ένα εβραϊκό υπερκράτος, μια διεθνής σοσιαλιστική εβραϊκή πατρίδα. Το Μπιρομπιντζάν ήταν το θέμα;

Εικόνα

Απόστολος: -Ναι. Μήπως θα σου έλεγε κάτι η λέξη αντιπερισπασμός Ρούθ; Είναι ένα σκιάχτρο αυτό το κράτος στους φουκαράδες θρησκευόμενους εβραίους για να τους λέει ‘κυττάξτε τι σας περιμένει’. Ή υποττάσσεστε δηλαδή σε μας, τους σιωνιστές δηλαδή και στα σχέδιά μας ή η άλλη καλλίτερη λύση που έχετε, λέγεται Μπιρομπιντζάν. Έτσι το θέλουνε και το διατηρούν. Γι’ αυτό το έφκιαξαν, για σκιάχτρο *Κατακλείδα.

Εικόνα

* Ένα κράτος σκιάχτρο! Διατηρούν μάλιστα αυτό τό γελοίο, δήθεν εβραϊκό, κράτος – σκιάχτρο ακόμα και σήμερα [2010] που το επισκέφθηκε ο ίδιος ο κρυπτοεβραίος Πρόεδρος της Ρωσσίας Μεντβέγιεφ, μέ πόσο επί τοίς εκατό πληθυσμό νομίζετε; Εγράφη παραπάνω 5%! Ένα γελοίο νούμερο που αντίστοιχα θα ήταν να πούμε την Ελλάδα χώρα των γύφτων επειδή 5% τουρκόγυφτοι τριγυρνούν στην χώρα! Αλλά ούτε 5% δεν είναι οι γυφτοεβραίοι του Μπιρομπιτζάν. Είναι μόλις 1 %! Απίστευτο αλλά αληθινό καθώς η πληροφόρηση έρχεται από την έγκυρη ιστοσελίδα του διαδικτύου που αντιγράφω.
... E%BD%CE%B1
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE ... E%B9%CE%B1
http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %bf%cf%85/

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Ιουν 2020, 21:32

Είπε κανείς "Εβραίοι";;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 02 Ιουν 2020, 21:33

Σαν τα χιόνια.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Ιουν 2020, 21:37

Αν είχε τίτλο το νήμα "Εβραίοι, Εβραίοι, Εβραίοι" θα το είχα πάρει μυρωδιά νωρίτερα. Έχω μύτη για κάτι τέτοια
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Ιουν 2020, 21:43

:hebit:
Πού εισαι ρε παπάρα;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 02 Ιουν 2020, 21:44

Yochanan έγραψε:
02 Ιουν 2020, 21:37
Αν είχε τίτλο το νήμα "Εβραίοι, Εβραίοι, Εβραίοι" θα το είχα πάρει μυρωδιά νωρίτερα. Έχω μύτη για κάτι τέτοια
Aυτό είναι ευρέως γνωστό.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Ιουν 2020, 21:45

The Rebel έγραψε:
02 Ιουν 2020, 20:33
rums to let έγραψε:
01 Ιουν 2020, 22:14
πώς σου ήρθε αυτό τύπε
Του ηρθε γιατι ο Beria ειναι πιστος της Εβραιοκομμουνιστικης θρησκειας.
Αλήθεια είναι αυτό
Είμαι πιο κομμουνιστής και από τον Μανιαδάκη
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Ιουν 2020, 21:47

Καλώς σας βρήκα! :-)
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
rums to let
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 21 Μάιος 2020, 01:43

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από rums to let » 02 Ιουν 2020, 21:49

Yochanan έγραψε:
02 Ιουν 2020, 21:47
Καλώς σας βρήκα! :-)
:romance-hearteyes:
Custom_F έγραψε:
13 Ιουν 2020, 19:59
Όταν έχεις το όπλο μες τα πόδια σου, ενδεχομένως κάποια περίεργη στιγμη να στη δώσει κ να το χρησιμοποιήσεις χωρίς ιδιαίτερη σκέψη

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 02 Ιουν 2020, 22:06

Yochanan έγραψε:
02 Ιουν 2020, 21:32
Είπε κανείς "Εβραίοι";;
:wave: ωστε ολα καλα!!

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 03 Ιουν 2020, 13:58

Yochanan έγραψε:
02 Ιουν 2020, 21:47
Καλώς σας βρήκα! :-)
Έβρηκα! μαλλον θες να πεις...



-----
Θα έγραφα αλλά ήδη έχει γίνει ΓΤΠ το θέμα.
Αν ήταν δυνατόν δλδ να υπάρξει τέτοιο θέμα σοβαρό στο πχόρουμ. Ημαρτον.
6@ είσαι νουμπας μη μπλέκεις με τέτοια, ποτέ δεν βαίνουν καλώς.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 08 Ιουν 2020, 00:51

περαστικος έγραψε:
01 Ιουν 2020, 22:13
Chainis έγραψε:
10 Φεβ 2020, 09:41
Μεγάλοι μάγκες!!!
Ρισπέκτ!
Σου κλεβουν την ζωη και εσυ τους λες μαγκες.
Σαν να λεμε, σου πηδανε την γυναικα και εσυ παιρνεις ματι...
Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 08 Ιουν 2020, 15:10

Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2020, 00:51
περαστικος έγραψε:
01 Ιουν 2020, 22:13
Chainis έγραψε:
10 Φεβ 2020, 09:41
Μεγάλοι μάγκες!!!
Ρισπέκτ!
Σου κλεβουν την ζωη και εσυ τους λες μαγκες.
Σαν να λεμε, σου πηδανε την γυναικα και εσυ παιρνεις ματι...
Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Για πες μας το προεδρείο του ΚΚΕ πριν τον πόλεμο
Κάτι θέλω να δω στα ονόματα τους...

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 09 Ιουν 2020, 09:15

Εμπεδοκλής έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:10
Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2020, 00:51
περαστικος έγραψε:
01 Ιουν 2020, 22:13


Σου κλεβουν την ζωη και εσυ τους λες μαγκες.
Σαν να λεμε, σου πηδανε την γυναικα και εσυ παιρνεις ματι...
Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Για πες μας το προεδρείο του ΚΚΕ πριν τον πόλεμο
Κάτι θέλω να δω στα ονόματα τους...
Ζαχαριάδης.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 09 Ιουν 2020, 09:39

Chainis έγραψε:
09 Ιουν 2020, 09:15
Εμπεδοκλής έγραψε:
08 Ιουν 2020, 15:10
Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2020, 00:51


Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Για πες μας το προεδρείο του ΚΚΕ πριν τον πόλεμο
Κάτι θέλω να δω στα ονόματα τους...
Ζαχαριάδης.
Ένας Μπεναρόγια που γεννήθηκε λίγο πιο μακριά από το χωριό του Ζαχαριάδη και πέθανε λίγο έξω από το Τελ Αβίβ σου λέει κάτι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών