Εβραίοι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9906
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 23 Ιουν 2020, 18:08

Μένω σε γειτονιά Εβραίων, είναι η συναγωγή δίπλα και μένουν όλοι κοντά γιατί δεν οδηγάν τα Σάββατα. Ευγενέστατοι γείτονες, ήσυχοι, κοινωνικοί, βοηθάνε, μια χαρά όλα. Συμπαθέστατοι.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Ιουν 2020, 19:33

NKVD_SMERSH έγραψε:
09 Ιουν 2020, 09:42
Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2020, 00:51
Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Το σφυροδρέπανο θα σου γαμάει το μυαλό μέχρι να πεθάνεις. Εδώ είμαστε ακόμα υποστηρικτή των δοσίλογων.
Το σφυροδρέπανο το έβαλες στον κώλο σου, γιατί εδώ δεν είναι ούτε σοβιετία, ούτε Βερολίνο, εδώ είναι Ελλάδα και τα κομμουνιστράκια καταλήγουν να τρέχουν στο Γράμμο.

Οι κομμουνιστές είναι δωσίλογοι και το παραδέχτηκαν από μόνοι τους στην 5η ολομέλεια της κεντρικής επιτροπής του κκε, τότε που έλεγαν ότι αγωνίζονται για ν' αποκόψουν τη Μακεδονία από την Ελλάδα.

Από τον Εφιάλτη και το Νενέκο μέχρι τον Βελουχιώτη και τον Μπελογιάννη, στην Ελλάδα αργά ή γρήγορα όλοι οι εθνοπροδότες το ίδιο τέλος έχουν.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 23 Ιουν 2020, 19:43

Γάταρος έγραψε:
23 Ιουν 2020, 19:33
NKVD_SMERSH έγραψε:
09 Ιουν 2020, 09:42
Chainis έγραψε:
08 Ιουν 2020, 00:51
Δεν ξέρω τι σου εκλεψαν εσένα αλλά εμένα δεν μου εχουν κλέψει τιποτα.
Οι τελευταίοι που πήγαν να κλέψουν κάτι από την χώρα μου ήταν οι κομουνιστές το 49 που γαμήθηκαν να την ακρωτηριάσουν.
Το σφυροδρέπανο θα σου γαμάει το μυαλό μέχρι να πεθάνεις. Εδώ είμαστε ακόμα υποστηρικτή των δοσίλογων.
Το σφυροδρέπανο το έβαλες στον κώλο σου, γιατί εδώ δεν είναι ούτε σοβιετία, ούτε Βερολίνο, εδώ είναι Ελλάδα και τα κομμουνιστράκια καταλήγουν να τρέχουν στο Γράμμο.

Οι κομμουνιστές είναι δωσίλογοι και το παραδέχτηκαν από μόνοι τους στην 5η ολομέλεια της κεντρικής επιτροπής του κκε, τότε που έλεγαν ότι αγωνίζονται για ν' αποκόψουν τη Μακεδονία από την Ελλάδα.

Από τον Εφιάλτη και το Νενέκο μέχρι τον Βελουχιώτη και τον Μπελογιάννη, στην Ελλάδα αργά ή γρήγορα όλοι οι εθνοπροδότες το ίδιο τέλος έχουν.
Αρα και οι γονείς σου και η οικογένεια σου που είναι κομμουνιστές είναι κι αυτοί εθνοπροδοτες.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Ιουν 2020, 19:46

Apergos8 έγραψε:
23 Ιουν 2020, 19:43
Αρα και οι γονείς σου και η οικογένεια σου που είναι κομμουνιστές είναι κι αυτοί εθνοπροδοτες.
Έχω ανοίξει κι αντίστοιχο νήμα.

Κατάγομαι από εθνοπροδότες
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
NKVD_SMERSH
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2019, 17:16
Τοποθεσία: Kyrandia

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NKVD_SMERSH » 23 Ιουν 2020, 20:13

Στ' αρχίδια μου για την Μακεδονία, την Βόρεια και την Νότια.

Είμαι Θεσσαλός και ο Φίλιππος μας κατέσφαξε μέχρι να μας κατακτήσει.

Δούλους και υποτακτικούς μας είχε.
“He who controls the spice controls the universe.”

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Ιουν 2020, 20:34

The Rebel έγραψε:
22 Ιουν 2020, 20:38
28/6/10
Το (προπατορικό) αμάρτημα της μητρός (του αδελφου της)… και η Υψηλή προστασία της Συναγωγής. (ιστορικό ανάγνωσμα)

Η Εφιαλτική οικογένεια Μητσο-τάκη είναι διαρκώς υπο διωγμό. Από τους Τούρκους τους Γερμανούς και τους Έλληνες. Καταδιωκόμενη από τους Τούρκους όπως λέει o βιογράφος τους, έφθασαν στην ελεύθερη Ελλάδα.

Εικόνα

«Ο Κωστής (ΓΕΡΟΚΩΣΤΗΣ) Μητσοτάκης γεννήθηκε στη Μονεμβασιά της επαρχίας Επιδαύρου Λιμηράς από γονείς πρόσφυγες της αποτυχημένης Κρητικής εξέγερσης του 1841. Κατά τον Νικ. Β. Τωμαδάκη, καταγόταν από τη σημαντικότατη οικογένεια των Ανδρεαδάκηδων από το Χορδάκι του Ακρωτηρίου, οι οποίοι κυνηγημένοι από τους Οθωμανούς, υποχρεώθηκαν να αλλάξουν το επώνυμό τους. Ένας κλάδος της οικογένειας αυτής πήρε το όνομα Μητσοτάκη. Ο αδελφός του Νικόλαος τον έλεγε «ορφανό» γιατί γεννήθηκε αφού πέθανε ο πατέρας του, του οποίου πήρε και το όνομα».
SpoilerShow
Ο αδελφός Νικόλαος, είναι ο Μωρίς που υπογράφει το προικοσύμφωνο του 1864 μαζί με τον φοιτητή Κωστή.

Για ποιο λόγο άλλαξαν το επίθετο τους από Ανδρεαδάκης σε Μητσοτάκης, αφού ήταν ήδη στην ελεύθερη Λακωνία-Μάνη είναι μια προφανέστατη αντίφαση .
Τι θα τους έκαναν οι Οθωμανοί(που δεν υπήρχαν) στην Μονεμβασιά ;
Και γιατί τα «Μητσοτακέικα σπίτια» στην Μονεμβασιά είναι μαζί με τα «εβραϊκά σπίτια»; Τυχαίο;

Για τον Μωρίς-Νικόλαο δεν μας λένε αν γεννήθηκε στην Κρήτη ή στην Μονεμβασιά.

Πάντως, το Μωρίς είναι υποκατάστατο του Μωυσής για τους Εβραίους. ...

Π. Χ. Μωρίς Γκανής, Μωρίς Μπέζα, Μωρίς Χατζής , Μωρίς Κοφφινά,ς Μωρίς Μοντιάνο, Μωρίς Χιρς, Εβραίος τραπεζίτης στην Αυστρία ακόμα και Maurice Motamed (Μωυσής Μοχαμέντ) ένας Εβραίος βουλευτής στο Ιραν το 2000 και το 2004, και Maurice J 'Mose', (Μωυσης Μωυσής).

Επειδή λοιπόν ο Μωρίς Μητσοτάκης, δεν ήταν κομμωτής ή μοντελιστ το 1864,το όνομα υποδηλώνει την εβραϊκή καταγωγή της οικογένειας, που δεν ήρθε από την Κρήτη καταδιωκόμενη.

Και ο "Κωστής" με τη βοήθεια της συναγωγής αναβαπτισμένος και μετονομασμένος έκανε καριέρα Έλληνα πατριώτη στην Κρήτη.

Έτσι φυτεύονται οι βλαστοί της Συναγωγής.
Φιλίστωρ

ΥΓ. Όπως και ο Τζέφ παπα-Εβραίου.

Τι σύμπτωση! Να υπάρχει μια οικογένεια Μητσοτάκη σ... Τι σύμπτωση! Να υπάρχει μια οικογένεια Μητσοτάκη στη Μονεμβασιά την ίδια περίοδο με τον Μωρίς Μητσοτάκη. Για ποιο λόγο να αλλάξει το επίθετο της η οικογένεια; Σε μια ελεύθερη περιοχή; Όλοι οι Κρητικοί μετανάστες εκεί διατήρησαν το επίθετο τους. Ακόμα και οι Ανδρεαδάκηδες... Για ποιο λόγο να μεταναστεύσει κανείς από την Ελεύθερη Λακωνία όπου τα εδάφη που είχαν αφήσει πίσω τους οι Οθωμανοί έφταναν για όλους και να επιστρέψει στην Κρήτη; Αφού τον κυνηγούσαν και κινδύνευε στην Κρήτη. Μια Κρήτη που ειδικά στα Χανιά είχε τουρκικό (και όχι μόνο) πληθυσμό μέχρι το 1923... Είχε και άλλους πληθυσμούς μέχρι το '40!

Γιατί τον Κρητικό Αγωνιστή Χριστόφορο Αργυράκη που έπιασαν οι Τούρκοι μαζί με το Μητσοτάκη τον έφαγε το σκοτάδι της εξορίας στη Μ. Ασία και το Μητσοτάκη όχι; Γιατί οι Τούρκοι όχι απλώς απελευθέρωσαν μόνο το Μητσοτάκη αλλά τον "άφησαν" να ξαναεπιστρέψει στην Κρήτη από την Κων/πολη και μάλιστα στα Χανιά; Θα άφηνε ποτέ ο Σουλτάνος ελεύθερο τον Κολοκοτρώνη; Και θα τον άφηνε να επιστρέψει στην Τριπολιτσά; Ποιες ήταν προξενικές αρχές της πόλης που πίεσαν και κατάφεραν να κάνουν το Σουλτάνο να τον απελευθερώσει; Σύμπτωση το ότι θέλησε και κατάφερε να παντρευτεί την κόρη του ανερχόμενου πολιτικού Βενιζέλου; Οι Τούρκοι φαίνεται πως ήταν πολύ αγαθιάρηδες... Δεν υπονοώ κάτι, απλώς επισημαίνω κάποιες συμπτώσεις. Εξάλλου είναι γνωστή η τεράστια προσφορά της οικογένειας Μητσοτάκη στην Ελλάδα! Προσωπικά είμαι απόλυτα βέβαιος πως είναι γνήσιοι Έλληνες όπως ο Γιωργάκης!

ΥΓ: Και η Μαρίκα απο τη Μονεμβασιά είναι και λέγεται Γιαννούκου...
https://deltio11.blogspot.com/2010/06/b ... _4027.html

28/4/20
Οι Αστικοί μύθοι της Συναγωγής για να καλύψει τα μεταλλαγμένα παιδιά της.

[img]https://i.postimg.cc/Tw15NsNB/imag ... .jpg[/img]

Ιστορικό ανάγνωσμα περί μιας εβραϊκής Οικογένειας της Μονεμβασίας που μεταμφιέστηκαν σε πρόσφυγες από την Κρήτη. (Για τον Μωρίς, που δεν κάνει να βλέπω)

Ο αγνώστου Πατρός και Μητρός «Ελευθέριος Βενιζέλος», «δόθηκε» από κάποιον στον Αρμένη έμπορο Κυριάκο Μπενιζέλο που είχε γίνει Έλληνας υπήκοος. Δεν τον γέννησε η Στυλιανή Πλουμιδάκη. Και επειδή, δήθεν, το παιδί ήταν άρρωστο, κάλεσαν για να τον ευλόγησαν έναν Ορθόδοξος παπά, ένα Ραβίνος και ένας μουσουλμάνος. Ο αγνώστου Πατρός και Μητρός «Ελευθέριος Βενιζέλος», που φυτεύτηκε ανάμεσά μας, ισχυριζόταν ψευδώς ότι είχε βυζαντινή καταγωγή από του Κρεββατάδες της Μάνης. Ο ίδιος είχε δηλώσει: «Αισθάνομαι υπερηφάνεια, διότι στις φλέβες μου ρέει διασταυρωμένο Λακωνικό και Κρητικό αίμα και άμα έχω κοντά μου τους Κρητικούς και τους Μανιάτες έχω ολόκληρη την Ελλάδα».

Ο Γαμπρός του Λευτεράκη ήταν ο ΚΩΣΤΗΣ, από την «Εφιαλτική» οικογένεια Μητσο-τάκη που σύμφωνα με την πλαστή Ιστορία της Στοάς και της Συναγωγής είναι διαρκώς υπό διωγμό. Από τους Τούρκους τους Γερμανούς και τους Έλληνες. Καταδιωκόμενοι από τους Τούρκους, όπως λέει ψευδώς o έμμισθος βιογράφος τους, έφθασαν στην ελεύθερη Ελλάδα.

Το γεγονός ότι το πατρικό τους σπίτι ήταν στα «εβραίικα» της Μονεμβασίας αποτέλεσε ένα πρόβλημα, για αυτό κατασκεύασαν τον αστικό μύθο ότι το σπίτι περιήλθε στην οικογένεια ως «προικώο».

Όμως ο βιογράφος Τωμαδάκης δεν γνώριζε ότι ο ποτέρας του ΓΕΡΟΚΩΣΤΗ παντρεύτηκε μια εβραία και πήρε προίκα το σπίτι, και έγραψε ότι «γεννηθηκε από γονείς πρόσφυγες της αποτυχημένης Κρητικής εξέγερσης».
Αρα και η μητέρα ήταν πρόσφυγας, οπότε το αναπάντητο ερώτημα που πλανάται, είναι ποιος καλός Εβραίος έδωσε «προίκα» στους «πρόσφυγες» ένα σπίτι ήταν στα «εβραίικα» της Μονεμβασίας.

Ένα άλλο αναπάντητο λογικό ερώτημα που πλανάται, είναι για ποιο λόγο οι «ένδοξοι» πρόσφυγες άλλαξαν το επίθετο τους από «Ανδρεαδάκης» σε Μητσοτάκης, αφού είχαν διαφύγει από την Κρήτη, που ήσαν καταζητούμενοι ως «Ανδρεαδάκηδες» και ήταν ήδη Ασφαλείς στην ελεύθερη Λακωνία-Μάνη που δεν τους αναζητούσε Κανείς. Έγιναν Μητσοτάκηδες για να ξεφύγουν από τους Οθωμανούς , (που δεν υπήρχαν) στην Πελοπόννησο και την Μονεμβασιά;
Αυτό είναι μια προφανέστατη αντίφαση.

Απομένει το ερώτημα γιατί τα «Μητσοτακέικα σπίτια» στην Μονεμβασιά είναι μαζί με τα «εβραϊκά σπίτια».

Ο Κωστής, ο ορφανός, γεννήθηκε στην Μονεμβασιά. Για τον Μωρίς-Νικόλαο δεν μας λένε αν γεννήθηκε στην Κρήτη ή στην Μονεμβασιά.

Ένα ακόμη αναπάντητο ερώτημα είναι γιατί ο Συμβολαιογράφος επέβαλε στον «Νικόλαο» Μητοστάκη να υπογράψει και σαν Μωρίς Μητοστάκης.

Ένας καλός λόγος θα ήταν η διασφάλιση του Κύρους της συναλλαγής εάν ο «Νικόλαος» Μητσοτάκης ήταν γνωστός στην Μονεμβασιά σαν Μωρίς οπότε το προικοσύμφωνο θα μπορούσε να είναι άκυρο.
Βεβαίως το «Μωρίς» δεν ήταν υποκοριστικό ενός κομμωτή ή ενός ράφτη. Το Μωρίς είναι υποκατάστατο του Μωϋσής!!.. Παραδείγμα άφθονα: Μωρίς Γκανής, Μωρίς Μπέζα, Μωρίς Χατζής , Μωρίς Κοφφινά,ς Μωρίς Μοντιάνο, Μωρίς Χιρς, Εβραίος τραπεζίτης στην Αυστρία ακόμα και Maurice Motamed (Μωυσής Μοχαμέντ) ένας Εβραίος βουλευτής στο Ιραν το 2000 και το 2004, και Maurice J 'Mose', (Μωυσης Μωυσής).

Επειδή λοιπόν ο Μωρίς Μητσοτάκης, δεν ήταν κομμωτής ή μοντελιστ το 1864,το όνομα υποδηλώνει την εβραϊκή καταγωγή της οικογένειας, που δεν ήρθε από την Κρήτη καταδιωκόμενη.

Και ο ορφανός «Κωστής» με τη βοήθεια της συναγωγής αναβαπτισμένος και μετονομασμένος ,έκανε καριέρα Έλληνα πατριώτη στην Κρήτη, όπως έκανε και ο «Λεφτεράκης».

Το 1872 εγκαταστάθηκε στα Χανιά, όπου ανέπτυξε πολιτική δράση, τιθέμενος επικεφαλής του κομιτάτου Χανίων με αποτέλεσμα τη σύλληψη και φυλάκισή του στην Κωνσταντινούπολη τον Οκτώβριο του 1876. Απελευθερώθηκε ύστερα από διπλωματικές πιέσεις και το 1878 επανήλθε στα Χανιά και συνυπέγραψε τη Σύμβαση της Χαλέπας, ενώ ίδρυσε το λεγόμενο Κόμμα των Ξυπόλητων προπομπό του Κόμματος των Φιλελευθέρων του Ελευθέριου Βενιζέλου.

Οι «ιστοριογράφοι» της Στοάς και της Συναγωγής θα πρέπει να εξηγήσουν γιατί τον Κρητικό Αγωνιστή Χριστόφορο Αργυράκη που τον έπιασαν οι Τούρκοι μαζί με το Μητσοτάκη, τον έφαγε το σκοτάδι της εξορίας στη Μ. Ασία ενώ τον Κωστή Μητσοτάκη οι Τούρκοι όχι απλώς τον απελευθέρωσαν αλλά τον «άφησαν» να επιστρέψει στην Κρήτη από την Κων/πολη και μάλιστα στα Χανιά;

Ποιες ήταν προξενικές αρχές της Πόλης που πίεσαν και κατάφεραν να κάνουν το Σουλτάνο να τον απελευθερώσει; Ένα ακόμα ανεξήγητο βήμα είναι γιατί ο υιός του «καταδιωκόμενου», Κωστής (Ανδρεαδάκης) Μητσοτάκης επέστρεψε στην Τουρκοκρατούμενη Κρήτη. Μια Κρήτη που ειδικά στα Χανιά είχε τουρκικό (και όχι μόνο) πληθυσμό μέχρι το 1923.

Επιστέφοντας στην Κρήτη ο Κωστής ανέλαβε υπό την προστασία το τον Λεφτεράκη και ήταν ουσιαστικά ο πατέρας τους, παντρεύτηκε μάλιστα και μια από τα κόρες του Κυριάκου Μπενιζέλου και της Στυλιανής Πλουμιδάκη την Κατίγγω, (Αλλη Κατίγγω).
https://deltio11.blogspot.com/2020/04/b ... t_572.html






18/06/2020
ΣΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ… ΠΡΙΓΚΙΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΟΥ Β', ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΣΩΤΗΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!

Να παίρνει σιγά σιγά θέση και ο επόμενος.... :011::011::011:
Εικόνα

Αφού –κατά δήλωσή του- νοιώθει ο δικτάτορας Μητσοτάκης «σαν στο σπίτι του» στο Ισραήλ, πήρε μαζί του εκεί και τον… πρίγκηπα Κωνσταντίνο Μητσοτάκη τον Β΄, για να τον εκπαιδεύσει για το ρόλο για τον οποίο τον προορίζει: αυτόν του διαδόχου του «θρόνου»! Αλλά και να τον παρουσιάσει στα μεγάλα αφεντικά, για να τον εγκρίνουν!

Απύθμενο θράσος; Σίγουρα ναι! Αλλά, για να είμαστε δίκαιοι και να μη χαϊδεύουμε αυτιά, το δικαίωμα για να έχει τέτοιο θράσος του το έδωσε ο ελληνικός λαός! Που ψήφισε αυτόν για πρωθυπουργό, ενώ ο… εντιμότατος πατέρας του είχε ρημάξει την Ελλάδα! Αφού ψήφισε αυτόν το βλάκα, γιατί να μην ψηφίσει μετά από μερικά χρόνια και το γιό του; Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα του κόσμου, ακόμα και στις θεωρούμενες καθυστερημένες, θα τους είχανε πάρει με τις πέτρες! Αλλά εδώ υπάρχουν αρκετοί που χειροκροτούν και ψηφίζουν κιόλας αυτά τα κουμάσια! Μήπως, λοιπόν, είμαστε σα λαός άξιοι της μοίρας μας; Μήπως Μητσοτάκηδες μας χρειάζονται;

(ΥΓ): Περιττό βεβαίως να ρωτήσουμε ποιος πλήρωσε τα έξοδα του ταξιδιού και της διαμονής του… διαδόχου. Υπάρχει κανείς που δεν ξέρει την απάντηση;
https://ethnikismos.net/2020/06/18/%cf% ... %83%ce%b7/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Ιουν 2020, 21:08

10 Φεβ. 2019
ΑΠΟΔΕΙΞΗ: ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

Εικόνα

Ρωμ. 9,7 ούτε, διότι είναι σαρκικοί απόγονοι του Αβραάμ, είναι όλοι άξια τέκνα του Αβραάμ. Αλλά, όπως ο Θεός είπεν στον Αβραάμ, “θα ονομασθούν αληθινοί απόγονοί σου από τον Ισαάκ”.

Ρωμ. 9,8 δηλαδή τέκνα του Θεού δεν είναι όλοι οι κατά σάρκα απόγονοι του Αβραάμ, που γεννώνται σύμφωνα με τους φυσικούς νόμους. Αλλά θεωρούνται και είναι γνήσια τέκνα και πραγματικοί απόγονοι του Αβραάμ αυτοί που γεννώνται σύμφωνα με την υπόσχεσιν του Θεού.

Γαλ. 3,7 Συνεπώς γνωρίζετε, ότι τέκνα του Αβραάμ δεν είναι εκείνοι, οι οποίοι τηρούν τας διατάξστου Νομου, αλλ’ όσοι έχουν δεχθή και ζουν την πίστιν στον Χριστόν.

Γαλ. 3,28 Δι’ αυτό και εις την νέαν κατάστασιν, εις την βασιλείαν του Χριστού, δεν υπάρχουν διαφραί εθνικότητος, τάξεως και φύλου. Δεν υπάρχει Ιουδαίος ούτε Ελλην, δεν υπάρχει δούλος ούτε ελεύθερος, δεν υπάρχει άρσεν και θύλυ, διότι όλοι σεις είσθε ένας νέος άνθρωπος και νέος οργανισμός, δια μέσου του Ιησού Χριστού.

Γαλ. 3,29 Εάν δε σεις οι εθνικοί, που επιστεύσατε, ανήκετε στον Χριστόν, άρα είσθε πνευματικοί απόγονοι του Αβραάμ και σύμφωνα με την υπόσχεσιν, που ο Θεός έδωσεν εις αυτόν, κληρονόμοι των ευλογιών.

Εφ. 2,11 Δια τούτο πρέπει να ενθυμήσθε ότι σεις, οι άλλοτε εθνικοί, που δεν είχατε σαρκικώς περιτμηθή και δι’ αυτό ελέγεσθε “ακροβυστία” από αυτούς που ελέγοντο “περιτομή”, επειδή είχαν περιτμηθή εις την σάρκα με χέρι ανθρώπου,

Εφ. 2,12 να ενθυμήσθε ότι κατά τον καιρόν εκείνον εζούσατε χωρίς Χριστόν, αποξενωμένοι από το θεοσύστατον πολίτευμα των Ισραηλιτών και ξένοι προς τας διαθήκας, με τας οποίας ο Θεός υπέσχετο την λύτρωσιν δια του Χριστού. Δεν είχατε καμμίαν ελπίδα περί σωτηρίας και αιωνίου ζωής, δεν εγνωρίζατε τον αληθινόν Θεόν και εζούσατε σαν άθεοι στον κόσμον.

Εφ. 2,13 Τωρα όμως δια του Σωτήρος μας Ιησού Χριστού σεις, οι οποίοι άλλοτε εζούσατε μακράν από τον Θεόν και από την ελπίδα της σωτηρίας, ήλθατε πολύ κοντά δια του λυτρωτικού αίματος του Χριστού.

Biblical Proof the Jews are NOT God’s Chosen People


Ματθ. 21,43 Δια τούτο σας λέγω, ότι θα αφαιρεθή από σας η βασιλεία του Θεού και θα δοθή εις έθνος, που θα παράγη καρπούς, δηλαδή έργα αγαθά.

Α Πε. 2,9 Σεις όμως είσθε “γένος εκλεκτόν, ιερατείον με βασιλικήν την καταγωγήν, έθνος άγιον, καθιερωμένον στον Θεόν, ξεχωριστός λαός μέσα εις την οικουμένην, ιδιαίτερον κτήμα και περιουσία του απείρου Θεού”, δια να διαλαλήτε με τα λόγια και το παράδειγμά σας τας αρετάς εκείνου, ο οποίος σας εκάλεσεν από το σκοτάδι της πλάνης και της αμαρτίας στο λαμπρόν και αξιοθαύμαστον πνευματικόν του φως.

Α Πε. 2,10 Σεις, οι οποίοι κάποτε δεν ήσασθε ούτε καν λαός, ενώ τώρα είσθε λαός του Θεού· σεις, οι οποίοι δεν είχατε προηγουμένως πάρει το έλεος του Θεού, ενώ τώρα έχετε ελεηθή.

Εβρ. 11,16 Τωρα όμως επιθυμούν σφοδρώς καλυτέραν και τελειοτέραν πατρίδα, δηλαδή την επουράνιον. Δι’ αυτό και ο Θεός δεν αισθάνεται εξ αιτίας των καμμίαν εντροπήν, να ονομάζεται Θεός των. Τουναντίον ευαρεστείται εις αυτούς, όπως μαρτυρείται από το γεγονός, ότι τους έχει ετοιμάσει επουράνιον και μακαρίαν πατρίδα.

Εβρ. 12,22 Αλλ’ έχετε προσέλθει στο όρος της νέας Σιών, εις την πνευματικήν πόλιν του ζώντος Θεού, εις την επουράνιον Ιερουσαλήμ και εις τας μυριάδας των αγγέλων,

Ρωμ. 9,6 Το γεγονός όμως ότι εξέπεσαν αυτοί από τας ευλογίας, δεν σημαίνει ότι έχει ξεπέσει και διαψευσθή υπό των πραγμάτων ο λόγος του Θεού, διότι αληθινοί Ισραηλίται δεν είναι όλοι όσοι κατάγονται σαρκικώς από τον Ισραήλ,

Ezekiel 36: END Times Israel Prophecy (2019)


Ιερ. 39,37 Αλλα, ιδού εγώ θα συγκεντρώσω πάλιν αυτούς από όλην την γην, όπου εγώ τους διεσκόρπισα εξ αιτίας της δικαίας οργής μου και του θυμού μου και στον παροξυσμόν της δικαίας αγανακτήσεώς μου, και θα τους επαναφέρω στον τόπον τούτόν και θα τους εγκαταστήσω σταθερούς και ασφαλείς εις αυτόν.

Ιερ. 39,38 Θα είναι τότε αυτοί δι’ εμέ λαός και θα είμαι εγώ εις αυτούς ο Θεός.

Ιερ. 39,39 Θα δώσω εις αυτούς νέαν οδόν των εντολών μου, δια να την ακολουθήσουν. Αλλην δε καρδίαν θα θέσω εντός αυτών, δια να με φοβούνται και να με σέβωνται όλας τας ημέρας της ζωής των προς το καλόν αυτών των ιδίων και των τέκνων των, τα οποία θα έλθουν υστέρα από αυτούς.

Ιερ. 39,40 Θα συνάψω με αυτούς αιωνίαν Διαθήκην, την οποίαν δεν θα ακυρώσω και δεν θα απομακρύνω από αυτούς. Θα θέσω εντός της καρδίας των τον φόβον μου, δια να μη απομακρυνθούν πλέον από εμέ.

Α Θεσ. 1,4 Ευχαριστούμεν τον Κυριον, αδελφοί αγαπημένοι από τον Θεόν, διότι γνωρίζομεν καλά την εκλογήν, την οποίαν σας έχει κάμει ο Θεός.

Αποκ. 18,5 Διότι ανέβηκαν οι αμαρτίες της μέχρι του ουρανού και εθυμήθηκε ο Θεός τας αδικίας της”.

Αποκ. 18,6 Και διέταξεν η φωνή τους εχθρούς της· “ανταποδώστε της κτυπήματα και πληγάς, όπως και αυτή απέδωσεν στους άλλους, και διπλασιάστε τα κτυπήματά σας εναντίον της και ανταποδώστε της διπλάς καταστροφάς σύμφωνα με τα έργα της. Μεσα στο ποτήριον της καταστροφής, που εκέρασε αυτή τους άλλους, κεράστε την σεις διπλάσια τώρα.

Αποκ. 18,24 Και μέσα εις αυτήν την αμαρτωλήν Βαβυλώνα ευρέθησαν αίματα προφητών και αγίων και όλων των μαρτύρων, που δια την πίστιν του Αρνίου εσφάγησαν εις την γην

Ματθ. 23,37 Ιερουσαλήμ, Ιερουσαλήμ, συ που φονεύστους προφήτας και λιθοβολείς εκείνους που ο Θεός σου έχει στείλει! Ποσες και πόσες φορές ηθέλησα να περιμαζεύσω τα παιδιά σου, όπως η κλώσσα συγκετρώνει τα μικρά πουλιά της κάτω από τις φτερούγες της, και δεν ηθελήσατε.

Ματθ. 23,38 Ιδού, προς τιμωρίαν της κακίας σας και καταστροφήν σας αφίνεται έρημος και απροσταύτετος από τον Θεόν η πόλις σας και ο ναός.

Ιω. 8,24 Δι’ αυτό και σας είπα ότι θα αποθάνετε ζυμωμένοι με τας αμαρτίας σας, διότι είσθε, και επιμένετε να είσθε, άνθρωποι του αμαρτωλού τούτου κόσμου. Εάν δε δεν πιστεύσετε ότι εγώ είμαι ο Μεσσίας, ο αληθινός και μοναδικός Σωτήρ, θα αποθάνετε βυθισμένοι εις τας αμαρτίας σας”.

Γεν. 48,19 Ο Ιακώβ όμως δεν συγκατετέθη να πράξη ο,τι του είπεν ο Ιωσήφ, αλλά είπε· “γνωρίζω, τέκνον μου, γνωρίζω ποίος είναι ο πρωτότοκος και αυτός θα αναδειχθή εις λαόν πολύν, και αυτός θα δοξασθή. Αλλά ο αδελφός του ο νεώτερος, θα αναδειχθή μεγαλύτερος από αυτόν και οι απόγονοί του θα είναι πλήθος λαών”.

Ιεζ. 36,16 Ο Κυριος ωμίλησε προς εμέ και είπεν

Ιεζ. 36,17 “υιέ ανθρώπου, οι Ισραηλίται κατώκησαν εις την χώραν των και την εμόλυναν, με τον ασεβή τρόπον της ζωής των, με τα είδωλα των, με τας άλλας ακαθάρτους και αμαρτωλάς πράξεις των. Ο τρόπος της ζωής των ήτο τόσον ακάθαρτος ενώπιόν μου, όπως η βρωμερά ακαθαρσία της εμμηνορροούσης γυναικός.

Ιεζ. 36,18 Δια τούτο άφησα να εκσπάση ο θυμός μου εναντίον των.

Ιεζ. 36,19 Τους διεσκόρπισα εις τα ειδωλολατρικά έθνη, τους ελίχνισα ωσάν το άχυρον εις τας ξένας χώρας. Συμφωνα με την διαγωγήν των και με τας αμαρτίας των τους έκρινα δικαίως και τους ετιμώρησα.

Ιεζ. 36,20 Ωδηγήθησαν αιχμάλωτοι εις ειδωλολατρικά έθνη, εκεί όπου εξωρίσθησαν. Και εβεβήλωσαν το άγιον Ονομά μου, διότι τα έθνη έλεγαν εμπαικτικώς δι’ αυτούς “αυτός είναι ο λαός του Κυρίου και από την χώραν αυτού έχουν εξέλθει αιχμάλωτοι και δούλοι”!

Ιεζ. 36,21 Εγώ εν τούτοις τους ελυπήθηκα δια το άγιον Ονομά μου, το οποίον όμως αυτοί εβεβήλωναν μεταξύ των ειδωλολατρικών εθνών, όπου αιχμάλωτοι ωδηγήθησαν.

Ιεζ. 36,1 Συ, υιέ ανθρώπου, προφήτευσον δια τα όρη της χώρας του Ισραήλ και είπε εις τα όρη του Ισραηλιτικού λαού· ακούσατε λόγον Κυρίου.

Ιεζ. 36,37 Αυτά λέγει ο Κυριος Κυριος· “Ακόμη και τούτο θα επιζητήσω και θα πραγματοποιήσω προς χάριν του ισραηλιτικού λαού· θα πληθύνω αυτούς, όπως πληθύνονται τα πρόβατα. Θα καταστήσω πολυάνθρωπον την χώραν.

Ιεζ. 36,38 Οπως τα καθιερωμένα προς θυσίαν πρόβατα, ωσάν εξηγνισμ’Ενα πρόβατα θα έρχωνται εις την Ιερουσαλήμ κατά τας εορτάς οι Ισραηλται. Διότι όλαι αι ηρημωμέναι προηγουμένως πόλεις της περιοχής Ισραήλ θα είναι τώρα πλήρεις ανθρώπων, ωσάν από κοπάδια προβάτων, και θα μάθουν ότι εγώ είμαι ο Κυριος”.

Ματθ. 25,1 Τοτε η βασιλεία των ουρανών θα είναι ομοία με δέκα παρθένους, αι οποίαι επήραν τους λύχνους των και εβγήκαν εις προϋπάντησιν του νυμφίου, που θα ήρχετο κατά την νύκτα δια να παραλάβη την νύμφην.

Ματθ. 25,2 Πεντε από αυτάς ήσαν φρόνιμοι και αι πέντε μωραί,

Ματθ. 25,3 αι οποίαι μωραί, όταν επήραν μαζή των τους λύχνους, δεν επήραν και λάδι.

Ματθ. 25,4 Αι φρόνιμοι όμως μαζή με τους αναμμένους λύχνους των επήραν και λάδι εις ιδιαίτερα δοχεία.

Ματθ. 25,5 Επειδή όμως εβράδυνε ο γαμβρός, ενύσταξαν όλαι και εκοιμήθησαν.

Ματθ. 25,6 Κατά δε το μεσονύκτιον ηκούσθη μεγάλη φωνή· “ιδού ο νυμφίος έρχεται, βγήτε να τον υποδεχθήτε”.

Ματθ. 25,7 Τοτε εσηκώθησαν όλαι αι παρθένοι και ετακτοποίησαν τους λύχνους των.

Ματθ. 25,8 Αι δε μωραί είπαν εις τας φρονίμους· “δώστε μας από το λάδι σας, διότι οι λύχνοι μας σβήνουν”.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Ιουν 2020, 21:08

Jews Vs Jewish | Israelites Vs Isrealis: [Who Are The True Children Of God?] Part #1


Fake Jews το DNA φανερώνει ότι οι Εβραίοι δεν είναι οι πραγματικοί Εβραίοι.

New DNA Science Research Confirms… Jews Are Not Descendants of Abraham.



Texe Marrs on Spingola Speaks – DNA Science and the Jewish Bloodline

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Ιουν 2020, 21:08

THIS JUST ΗΑPPΕNED IN RUSSΙΑ, ΒUT SOMETHING ΕVEN STRΑNGER IS HAPPENING AT ΜT SΙNΑI.



Δεν πρόκειται για φυλή «: τα ραβινικά δικαστήρια του Ισραήλ υπό πυρά για τη χρήση DNA για να αποδείξουν ότι είναι » εβραϊοι »

Εικόνα

Οι ομάδες υποστήριξης στο Ισραήλ επέκριναν την αυξανόμενη χρήση δοκιμασιών DNA για τον προσδιορισμό της «εβραϊκότητας» των πολιτών, λέγοντας ότι η πρακτική αφορά δυσανάλογα τους μετανάστες, ιδιαίτερα εκείνους από την πρώην Σοβιετική Ένωση.

Προκειμένου τα ζευγάρια να αναγνωριστούν επισήμως ως παντρεμένα στο κράτος του Ισραήλ, πρέπει να περάσουν από το γραφείο του Chief Rabbinate που ελέγχεται από τους ορθόδοξους. Από εκεί, τα ζευγάρια μπορούν να παραπεμφθούν στα ραββινικά δικαστήρια αν υπάρχει ανεπαρκής τεκμηρίωση ή πιστοποίηση που αποδεικνύει ότι η μητέρα της νύφης ή ο γαμπρός παντρεύτηκε μέσω του Rabbinate.
Είναι πραγματικά τρομακτικό να σκεφτόμαστε πού θα μπορούσε να οδηγήσει «, δήλωσε στον Haaretz ο Elad Caplan, διευθυντής του κέντρου υπεράσπισης της ITIM.

«Ο Ιουδαϊσμός είναι για το αντάξιο και την κοινότητα – δεν είναι για τη φυλή και το αίμα, όπως ισχυρίστηκαν οι χειρότεροι εχθροί μας», συνέχισε ο Caplan, εξηγώντας ότι σύμφωνα με τον εβραϊκό θρησκευτικό νόμο ή την halakha, ένας Εβραίος ορίζεται ως παιδί εβραϊκής μητέρας.

Κατά το παρελθόν έτος, η ITIM έλαβε καταγγελίες από γυναίκες που αναγκάστηκαν να κάνουν εξετάσεις DNA καθώς γεννήθηκαν αργά στη ζωή των μητέρων τους ή πολύ καιρό στο γάμο τους. Με αυτήν την εκτίμηση, κάπου στην περιοχή των 400.000 Ρώσων ομιλητών Ισραηλινών δεν θεωρούνται Εβραίοι κάτω από halakha.

Μια μελέτη του 2006 έδειξε ότι περίπου το 40% όλων των Εβραίων Ashkenazi προέρχονται από μόλις τέσσερις εβραϊκές γυναίκες, που ονομάστηκαν «ιδρυτικές μητέρες» που ζούσαν πριν από περισσότερα από 1.000 χρόνια. Οι ερευνητές συνέκριναν αλληλουχίες DNA από περίπου 2000 Εβραίους με ένα σύνολο ελέγχου 11.500 πολιτικών σε 67 πληθυσμούς σε όλο τον κόσμο.

Πολλοί από τους αναφερόμενους στα ισπανικά ραβινικά δικαστήρια για εξετάσεις DNA για να καθορίσουν την «εβραϊσμό» τους ήταν μετανάστες από την πρώην Σοβιετική Ένωση ή τους απογόνους τους, που επιθυμούσαν να παντρευτούν.

«Τριάντα χρόνια πριν, κατά τη διάρκεια του μαζικού κύματος aliyah (μετανάστευση των Εβραίων στο Ισραήλ) από την πρώην Σοβιετική Ένωση, η στάση … ήταν ότι εάν αυτοί οι άνθρωποι λένε ότι είναι Εβραίοι, πρέπει να πάρουμε το λόγο τους γι ‘αυτό», δήλωσε ο Caplan στον Haaretz . «Αλλά από τότε που η γραμμή των υποψιών αυξάνεται συνεχώς, και αυτό είναι μόνο το τελευταίο παράδειγμα.»

Το ITIM στοχεύει να «βοηθήσει το ισραηλινό κοινό να συναντηθεί με το θρησκευτικό ίδρυμα και να προσπαθήσει να διαδραματίσει σημαντικό ρόλο στη διαμόρφωση και τον επηρεασμό της πολιτικής» και ισχυρίζεται ότι έχει ήδη βοηθήσει «δεκάδες χιλιάδες ανθρώπους» με αυτή την ιδιότητα.

Εικόνα
https://nikosxeiladakis.gr/%CE%B1%CF%80 ... %BA%CF%84/



Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 03 Ιούλ 2020, 11:24

Φίλοι μου, ανακάλυψα κι άλλον αντισημίτη. Πρόκειται για τον Καρυωτάκη σε μια σπάνια πολιτική του τοποθέτηση. Αυτό το ποίημα διδασκόταν στην β' λυκείου. Εύχομαι να έχει αποσυρθεί από τα σχολικά βιβλία διότι ο αντισημιτισμός πρέπει να πατιέται βάναυσα σαν φίδι όπου κι αν βρίσκεται.





Λευτεριά, Λευτεριά, σχίζει, δαγκάνει
τους ουρανούς το στέμμα σου. Το φως σου,
χωρίς να καίει, τυφλώνει το λαό σου.
Πεταλούδες χρυσές οι Αμερικάνοι,
λογαριάζουν πόσα δολάρια κάνει
σήμερα το υπερούσιο* μέταλλό σου.


Λευτεριά, Λευτεριά, θα σ' αγοράσουν
έμποροι και κονσόρτσια κι εβραίοι.
Είναι πολλά του αιώνος μας τα χρέη,
πολλές οι αμαρτίες, που θα διαβάσουν
οι γενεές, όταν σε παρομοιάσουν
με το πορτρέτο του Dorian Gray.


Λευτεριά, Λευτεριά, σε νοσταλγούνε,
μακρινά δάση, ρημαγμένοι κήποι,
όσοι άνθρωποι προσδέχονται τη λύπη
σαν έπαθλο του αγώνος, και μοχθούνε,
και τη ζωή τους εξακολουθούνε,
νεκροί που η καθιέρωσις τους λείπει.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37805
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 03 Ιούλ 2020, 12:52

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 11:24
Φίλοι μου
Αυτό ίσως είναι το μοναδικό πράμα που δεν είχα διαβάσει μέχρι στιγμής στο πχώρουμας, τώρα το εδιάβασα κι αυτό!
:D
Τι να κλάσουν τα φασιστιστικά ναζί ναζί μαθηματικά μπροστά σε αυτό!
ΣΕ ευχαριστώ αδελφέ.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 03 Ιούλ 2020, 12:56

Θάνατος είναι οι ΚΑΡΧΙΕΣ που τρυπιούνται
Από χλεχλεδες για μια πελφετερα
Θάνατος και ο Γιακουμής που λεει
πως θα γαμήσει και αυτος μια μερα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7889
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 03 Ιούλ 2020, 13:08

Imperium έγραψε:
16 Ιουν 2020, 19:27
Βασικά οι Εβραίοι είναι ωραίοι γιατί είναι Τούρκικο φύλο, όπως απέδειξε και ο Κενστλερ. Οι Ασκενάζι τουλάχιστον δηλαδή. Μάχιμοι, καπάτσοι, διανοούμενοι, επιστήμονες.
Οι άλλοι, οι Σεφαρδίτες, οι δικοί μας, οι οριζινάλ, ψιλό-ΓΤΠ εν συγκρίσει. Εμ τι περίμενες από Μεσογειακούς...
Μάλιστα. Οι Τούρκοι είναι ωραίοι. Οι Σεφαρδίτες πάντως θεωρούνται οι πνευματικοί, διανοούμενοι.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 03 Ιούλ 2020, 13:15

Yochanan έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 12:56
Θάνατος είναι οι ΚΑΡΧΙΕΣ που τρυπιούνται
Από χλεχλεδες για μια πελφετερα
Θάνατος και ο Γιακουμής που λεει
πως θα γαμήσει και αυτος μια μερα
.

Αυτο είναι τού Καρχιωτάκη ;;;

Θάνατος είναι λαίμαι......

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εβραίοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 03 Ιούλ 2020, 13:15

Antares έγραψε:
03 Ιούλ 2020, 13:08
Imperium έγραψε:
16 Ιουν 2020, 19:27
Βασικά οι Εβραίοι είναι ωραίοι γιατί είναι Τούρκικο φύλο, όπως απέδειξε και ο Κενστλερ. Οι Ασκενάζι τουλάχιστον δηλαδή. Μάχιμοι, καπάτσοι, διανοούμενοι, επιστήμονες.
Οι άλλοι, οι Σεφαρδίτες, οι δικοί μας, οι οριζινάλ, ψιλό-ΓΤΠ εν συγκρίσει. Εμ τι περίμενες από Μεσογειακούς...
Μάλιστα. Οι Τούρκοι είναι ωραίοι. Οι Σεφαρδίτες πάντως θεωρούνται οι πνευματικοί, διανοούμενοι.
δεν ξέρουμε ούτε πώς λέγεται ο Α. Κέσλερ, αλλά συμφωνούμε με κάτι που έγραψε :smt005:
Ο Κέσλερ ήταν Εβραίος, κομμουνιστής, κιμπουτζίμ και αντισταλινικός
Αλλά συγγραφέας, όχι επιστήμονας
Σπουδαίος συγγραφέας, αλλά όχι ανθρωπολόγος

Μ' αρέσει που τον χρησιμοποιείτε ως πηγή και γράφετε ότι το απέδειξε κι όλας :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών