Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Φεβ 2020, 12:17

Ασέβαστος έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:15
Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:41
Σε αυτες τις περιπτωσεις αναλαμβανει ο πατερας.Βρισκει αυτον που ξεκιναει τις μαλακιες τον αρχιζει στις σφαλιαρες και το θεμα τελειωνει.
..με τον πατερα στη φυλακη και τον αληταμπουρα να ζητα χρηματικη αποζημιωση.
Για τον νοικοκυραίο που του τραυμάτισε την αθώα παιδική πσυχουλα.

Gouerino 4
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 19:33

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gouerino 4 » 13 Φεβ 2020, 12:17

Ασέβαστος έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:15
Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:41
Σε αυτες τις περιπτωσεις αναλαμβανει ο πατερας.Βρισκει αυτον που ξεκιναει τις μαλακιες τον αρχιζει στις σφαλιαρες και το θεμα τελειωνει.
..με τον πατερα στη φυλακη και τον αληταμπουρα να ζητα χρηματικη αποζημιωση.
Και το ιδιο το παιδι να μην μπορει να ξαναβγει απο το σπιτι

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 13 Φεβ 2020, 12:18

Μου φαίνεται χοντρό να μαζευτούν τόσα άτομα να σαπίζουν στο ξύλο έναν μέσα στο σχολείο γιατί υπερασπίζονταν την αδερφή του.

Δεν δικαιολογούνται σε καμιά περίπτωση, αλλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 13 Φεβ 2020, 12:21

Πώς αλλάζουν τα πράγματα στην χώρα παρά - τράγουδο. Από την εποχή του Ν4000 που έδειχνε ο Δαλιανίδης στην ομώνυμη ταινία, στη εποχή του περιστατικού στο ΕΠΑΛ και του περιστατικού στο Βύρωνα. Από το ένα άκρο στο άλλο, δυστυχώς.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 13 Φεβ 2020, 17:35

under έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:08
Αυτα τα τσουτσεκια ξερουν οτι δεν θα τιμωρηθουν απο τη "Δικαιοσυνη".
Αυτοι το μονο που καταλαβαινουν ειναι αλυπητο ξυλο μεσα στο τμημα.Σε στυλ "εσυ εισαι το νουμερο ενα και εσυ το νουμερο δυο".
Μονο απο αλυπητο ξυλο καταλαβαινουν αυτοι.
Εξαιρετικό ποστ.Ειλικρινά απ`τα καλύτερα που έχω διαβάσει ποτέ.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

jimdenin
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 13:57

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jimdenin » 14 Φεβ 2020, 12:17

Και όταν διαβάζεις το παρακάτω καταλαβαίνεις πόσο άσχημα εξελίσσονται τα πράγματα: :e040:

https://www.defence-point.gr/news/gios- ... es-apovoli

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 14 Φεβ 2020, 12:28

stargazer έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:18
Μου φαίνεται χοντρό να μαζευτούν τόσα άτομα να σαπίζουν στο ξύλο έναν μέσα στο σχολείο γιατί υπερασπίζονταν την αδερφή του.

Δεν δικαιολογούνται σε καμιά περίπτωση, αλλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε
Ναι ρε συ, κάτι δεν κολλάει εδώ.

Von Mackensen

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 14 Φεβ 2020, 12:34

Last Veteran έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:28
stargazer έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:18
Μου φαίνεται χοντρό να μαζευτούν τόσα άτομα να σαπίζουν στο ξύλο έναν μέσα στο σχολείο γιατί υπερασπίζονταν την αδερφή του.

Δεν δικαιολογούνται σε καμιά περίπτωση, αλλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε
Ναι ρε συ, κάτι δεν κολλάει εδώ.
Τι δεν κολλάει παιδιά; Όταν εσείς πηγαίνατε σχολειο η αλητεία είχε κανένα κώδικα τιμής;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 14 Φεβ 2020, 12:36

jimdenin έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:21
Πώς αλλάζουν τα πράγματα στην χώρα παρά - τράγουδο. Από την εποχή του Ν4000 που έδειχνε ο Δαλιανίδης στην ομώνυμη ταινία, στη εποχή του περιστατικού στο ΕΠΑΛ και του περιστατικού στο Βύρωνα. Από το ένα άκρο στο άλλο, δυστυχώς.
Μονο ροδινα δεν ηταν τα πραγματα τοτε, ουτε και πιο μετα.

Στην δεκαετια του '80 που μεγαλωσα, το μπουλιιγκ εδινε και επαιρνε. Συνηθως οι τραμπουκοι ηταν 2-3 ατομα, αλλα εχω δει και περιπτωσεις 'συμμοριων' με 5 και 10 παιδια ηλικιας 15-17.

Υπηρχαν τοτε στην γειτονια μου συγκεκριμενα ατομα εφηβοι που οταν τους εβλεπες καλυτερα να αλλαζες δρομο, στην κυριολεξια.

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 14 Φεβ 2020, 12:41

Von Mackensen έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:34
Last Veteran έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:28
stargazer έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:18
Μου φαίνεται χοντρό να μαζευτούν τόσα άτομα να σαπίζουν στο ξύλο έναν μέσα στο σχολείο γιατί υπερασπίζονταν την αδερφή του.

Δεν δικαιολογούνται σε καμιά περίπτωση, αλλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε
Ναι ρε συ, κάτι δεν κολλάει εδώ.
Τι δεν κολλάει παιδιά; Όταν εσείς πηγαίνατε σχολείο η αλητεία είχε κανένα κώδικα τιμής;
Όχι δεν είχε, αλλά για να μαζευτούν τόσα άτομα και να δείρουν κάποιον αλύπητα σε κοινή θέα, έπρεπε να έχει κάνει κάτι σοβαρό.


Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα :102:

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 14 Φεβ 2020, 12:43

Obi Wan Iakobi έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:53
EKPLIKTIKOS έγραψε:
12 Φεβ 2020, 16:52


Δε θέλω να στη χαλασω αλλα ο μεσος 17χρονος τραμπούκος με την παρεα του ανετα τον έχουν τον (μέσο) πατερα.
Τον πατερα μονο του μπορει με την παρεα του ομως οχι.
αν δε μιάμε για νονους της νύχτας κανένας δεν θα ρισκάρει αν μπει φυλακή δέρνοντας ανήλικα έστω και αν το αξίζουν. Πιο πολύ πονάει να τους πηδήξουν προβλεπόμενα, να τους λερώσουν το μητρώο και αν τους σέρνουν σε δίκες. Τους γαμάνε τη ζωή και θα το κουβαλάνε χρόνια το όποιο δικαστικό μπλέξιμο.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 14 Φεβ 2020, 13:04

Von Mackensen έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:34
Last Veteran έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:28
stargazer έγραψε:
13 Φεβ 2020, 12:18
Μου φαίνεται χοντρό να μαζευτούν τόσα άτομα να σαπίζουν στο ξύλο έναν μέσα στο σχολείο γιατί υπερασπίζονταν την αδερφή του.

Δεν δικαιολογούνται σε καμιά περίπτωση, αλλά αναρωτιέμαι μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε
Ναι ρε συ, κάτι δεν κολλάει εδώ.
Τι δεν κολλάει παιδιά; Όταν εσείς πηγαίνατε σχολειο η αλητεία είχε κανένα κώδικα τιμής;
Δεν λέω ότι έχει άλλα το ρεπορτάζ λέει πως υπερασπιστηκε την αδελφή του και το να μαζευτούν 20 άτομα (εκ των οποίων δεν βρέθηκε ένας που να μην είναι τσογλανος) μου φαίνεται κάπως. Να ναι τόσο σκατενια η κοινωνία; Μπορεί.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68599
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Φεβ 2020, 13:14

Last Veteran έγραψε:
14 Φεβ 2020, 13:04
Von Mackensen έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:34
Last Veteran έγραψε:
14 Φεβ 2020, 12:28

Ναι ρε συ, κάτι δεν κολλάει εδώ.
Τι δεν κολλάει παιδιά; Όταν εσείς πηγαίνατε σχολειο η αλητεία είχε κανένα κώδικα τιμής;
Δεν λέω ότι έχει άλλα το ρεπορτάζ λέει πως υπερασπιστηκε την αδελφή του και το να μαζευτούν 20 άτομα (εκ των οποίων δεν βρέθηκε ένας που να μην είναι τσογλανος) μου φαίνεται κάπως. Να ναι τόσο σκατενια η κοινωνία; Μπορεί.
Έχω την εντύπωση ότι πάντα τα "μαγκιόρικα" παρεάκια έψαχναν ή δημιουργούσαν την αφορμή.
Απλώς παλιότερα, δεν γινόντουσαν τόσο ανεκτά στα σχολεία με τόση χαλαρότητα. Σήμερα υπάρχει ευαισθητοποιημένη προσέγγιση στα οργισμένα :cry παιδιά.

Ε, όσο μεγαλώνει η ευαισθησία, τα παιδιά θα δίνουν και περισσότερο ξύλο όταν γουστάρουν. Τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Άγριος ξυλοδαρμός 17χρονου μέσα σε σχολείο στον Βύρωνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 14 Φεβ 2020, 13:18

κάποτε υπήρχε η αποβολή από όλα τα σχολεία της χώρας. Σήμερα υπάρχει? Αν κάποια ζώα γουστάρουν να συμπεριφέρονται σαν ζώα ας το κάνουν εκτός σχολικού περιβάλλοντος μη χαλάσουν και τους υπόλοιπους. Ξύλο εντός ορίως πάντα έπεφτε στα σχολεία, θυμάμαι και από τα δικά μου τα χρόνια αλλα μιλάμε για ψιλές με στόχο την επιβολή ή το ξέσπασμα όχι τον τραυματισμό του άλλου. Στο ένα διάλλειμα ρίχναμε φάπες και στο άλλο παίζαμε μπασκετ σαν να μην τρέχει τίποτα. Αυτό το 17 σε έναν όμως είναι λυντζαρισμα όχι ξύλο.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών