Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 00:08

Athos έγραψε:
17 Φεβ 2020, 10:13
Χαοτικός έγραψε:
16 Φεβ 2020, 16:14
Φασιστικές παπαρολογίες σε 3...2...1...
πείνα άκυρο
μαγκάλι άκυρο
εγκατάλειψη άκυρο

βάλε φασίστες να βγεί το πσωμάκι

Πσσσς! Ευρηματικό και φλεγματώδες. Διαβάζεις λογοτεχνία ε; :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 00:28

Ερμής έγραψε:
17 Φεβ 2020, 16:23
τεν τεν έγραψε:
17 Φεβ 2020, 16:22
Ερμής έγραψε:
17 Φεβ 2020, 16:20


Σε κόβω αρκετά φιλεύσπλαχνο
Ειμαι στο πνευμα της εποχής.
Εκτέλεση και μετά ας επωφεληθεί το σύνολο με την μελέτη του εγκεφάλου (;) του.
εχω πει τη γνωμη μου σχετικά.
Ειδικά τώρα που έχω παιδί και μάλιστα κοντά σε αυτή την ηλικία, τα βλέπω πολύ πιο καθαρά τα πράγματα.
Για πες λοιπόν, πως το βλέπεις αυτό το ποστ;
Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:56
Εικόνα
για την ιδεολογία τους οι ζαίοι και τα παιδιά τους θα βάλουν να κάτσουν στους μπροσφυγκες
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Φεβ 2020, 00:42

Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:28
Για πες λοιπόν, πως το βλέπεις αυτό το ποστ;
Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:56
Εικόνα
για την ιδεολογία το γινάτι τους οι ζαίοι και τα παιδιά τους θα βάλουν να κάτσουν στους μπροσφυγκες
ευρηματικό
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 00:44

Athos έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:42
Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:28
Για πες λοιπόν, πως το βλέπεις αυτό το ποστ;


για την ιδεολογία το γινάτι τους οι ζαίοι και τα παιδιά τους θα βάλουν να κάτσουν στους μπροσφυγκες
ευρηματικό
Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Φεβ 2020, 00:47

Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:44
Athos έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:42
ευρηματικό
Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
μα εσύ είσαι ο ίδιος πρόσφυγας
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 00:49

Athos έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:47
Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:44
Athos έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:42
ευρηματικό
Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
μα εσύ είσαι ο ίδιος πρόσφυγας

Σε ρωτάω και πάλι. Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Φεβ 2020, 00:52

Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:49
Σε ρωτάω και πάλι. Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
θες να το πάρεις επί προσωπικού δηλαδή ;
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 00:56

Athos έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:52
Χαοτικός έγραψε:
18 Φεβ 2020, 00:49
Σε ρωτάω και πάλι. Μου λες ότι θα βάλω τα παιδιά μου να κάτσουν σε πρόσφυγες;
θες να το πάρεις επί προσωπικού δηλαδή ;
Ας πούμε δηλαδή (λέμε τώρα) "Πουτάνα του κάθε δεξιού η μάνα". Έχεις κάποιο κόλπο να μην σε αγγίξει; Πες πως το κάνεις να ξέρω κι εγώ να μην το πάρω επί προσωπικού.

Αυτό είναι το θέμα όμως; Το δεύτερο πρόσωπο έναντι της γενικότητας ή το ίδιο το περιεχόμενο;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 18 Φεβ 2020, 00:59

ώρα είναι να μου πεις ότι σ ενδιαφέρει ο εξευγενισμός του πχόρουμ
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 18 Φεβ 2020, 01:04

Εσύ ρε σαν άτομο το βρίσκεις κουλ να αναφέρεσαι στα παιδιά οποιουδήποτε, ακόμα και γενικά και αφηρημένα; Ακόμα και κινούμενα σχέδια να ήτανε. Θα χώραγες ένα τέτοιο νοητό σχήμα στη σκέψη σου; Νιώθεις κάτι ισορροπημένο σε αυτή τη φάση;
Ποιος μίλησε για το φόρουμ;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

run
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:02
Phorum.gr user: ran
Τοποθεσία: sterea ellada

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από run » 18 Φεβ 2020, 08:43

aspergillus έγραψε:
17 Φεβ 2020, 23:24
Στρακαστρουκας έγραψε:
16 Φεβ 2020, 21:11
https://www.protothema.gr/greece/articl ... akopoiisi/

Τελικα μπορει να μην ειναι σεξουαλικη κακοποιηση. Κριμα για τα ναζουλια. Στεναχωρια για το βρεφος που πεθανε δεν υπαρχει βεβαια (ενας Συριος λιγοτερος) αλλα χαθηκε η ευκαιρια να το χρησιμοποιησουμε σαν επιχειρημα για να δαιμονοποιησουμε τους Συριους
Σεξουαλική κακοποίηση παρά φύσιν σε τέτοια ηλικία θα δημιουργούσε έντονη αιμορραγία και το βρέφος θα κατέληγε από αυτό.
Προφανώς κάτι άλλο έγινα, μάλλον ήταν άρρωστο και έκανε κλύσμα και του τοποθετούσαν υπόθετα.
Μου κάνει εντύπωση πάντως που κανένα ΜΜΕ δεν εστιάζει και στο γεγονός ότι μπορεί να υπάρχει κάτι άλλο μην τυχόν και δεν ικανοποιηθούν οι αγανακτισμένοι Ελληνάρες που περιμένουν πως και πως για να αρχίσουν το βρισίδι στους πρόσφυγες.

υπαρχει ιατροδικαστικο πορισμα

δεν το λε καποιος ασχετος
αθάνατος καραίσκος" ρωτηκσα τον μπουτζον μου πασά και μουπε να μη σε προσκυνησω"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Φεβ 2020, 09:35

Ερμής έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:34
Parrot έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:32
Θανατική ποινή στους παιδεραστές και τους δολοφόνους παιδιών, ανεξαρτήτου εθνικότητας
Διαφωνώ. Πρέπει να κρατιούνται στη ζωή. Απλα να μη τους είναι εύκολη όση τους μένει.
νομιζω οτι αν σε ενα αυτοκινητο χαλασει ο εγκεφαλος, δεν το πετας. το πουλας κομματι κομματι για ανταλλακτικα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17428
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Φεβ 2020, 09:44

run έγραψε:
18 Φεβ 2020, 08:43
aspergillus έγραψε:
17 Φεβ 2020, 23:24
Στρακαστρουκας έγραψε:
16 Φεβ 2020, 21:11
https://www.protothema.gr/greece/articl ... akopoiisi/

Τελικα μπορει να μην ειναι σεξουαλικη κακοποιηση. Κριμα για τα ναζουλια. Στεναχωρια για το βρεφος που πεθανε δεν υπαρχει βεβαια (ενας Συριος λιγοτερος) αλλα χαθηκε η ευκαιρια να το χρησιμοποιησουμε σαν επιχειρημα για να δαιμονοποιησουμε τους Συριους
Σεξουαλική κακοποίηση παρά φύσιν σε τέτοια ηλικία θα δημιουργούσε έντονη αιμορραγία και το βρέφος θα κατέληγε από αυτό.
Προφανώς κάτι άλλο έγινα, μάλλον ήταν άρρωστο και έκανε κλύσμα και του τοποθετούσαν υπόθετα.
Μου κάνει εντύπωση πάντως που κανένα ΜΜΕ δεν εστιάζει και στο γεγονός ότι μπορεί να υπάρχει κάτι άλλο μην τυχόν και δεν ικανοποιηθούν οι αγανακτισμένοι Ελληνάρες που περιμένουν πως και πως για να αρχίσουν το βρισίδι στους πρόσφυγες.

υπαρχει ιατροδικαστικο πορισμα

δεν το λε καποιος ασχετος
Άκουσα το πρωί σε ένα κανάλι έναν ιατροδικαστή που έγραψε το πόρισμα και είπε όταν ρωτηθηκε:"το πόρισμα αναφέρει τραύματα από αμβλυ όργανο. Το κλύσμα που μου λέτε είναι αμβλυ όργανο. Είναι θέμα της προανακρισης"

Άφησε επομένως ανοιχτό αυτό το ενδεχόμενο.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17428
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 18 Φεβ 2020, 09:54

Καλό θα είναι πάντως σε τέτοια θέματα να είμαστε προσεκτικοί μέχρι να ερευνηθουν όλες οι πτυχές. Ειδικά, εάν κάποιος επαγγελματίας αρχίσει να συνδράμει την εντυπωσιοθηρία και αποδειχτεί λάθος, οι κυρώσεις θα πρέπει να είναι βαριές. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την εικόνα ιατροδικαστών στα κανάλια, προτού ολοκληρωθεί η προανάκριση.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Φεβ 2020, 12:36

https://www.newsit.gr/ellada/nea-stoixe ... f/2977715/ Ανατροπή στην υπόθεση με την κακοποίηση του 11 μηνών βρέφους που μεταφέρθηκε, την Κυριακή, νεκρό στο Παίδων. Γιατί απομακρύνεται η εκδοχή του βιασμού.Το μόνο που είναι βέβαιο, όπως ανέφερε στο ΑΠΕ-ΜΠΕ αρμόδιος αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ, με βάση την προφορική ενημέρωση από τον ιατροδικαστή, είναι ότι δεν προκύπτει κάκωση από ανδρικό μόριο, αλλά από αμβλύ όργανο, κάτι που απομακρύνει την εκδοχή του βιασμού και ενισχύει αυτήν της κακοποίησης από άλλη αιτία.
Η φαρμακευτική αγωγή που ακολουθούσε το βρέφος

Σύμφωνα με πληροφορίες, κατάθεση στην Ασφάλεια έχει δώσει και ο θεράπων ιατρός του βρέφους, ο οποίος αναφέρει ότι έπασχε από μικροκεφαλία και του χορηγείτο κάποιο σκεύασμα με υποκλυσμό. Λόγω της συχνότητας των επιληπτικών κρίσεων το τελευταίο διάστημα υπήρχε και αυξημένη χορήγηση του σκευάσματος, με ειδική συσκευή.

Σε ερώτηση που του έκαναν οι αστυνομικοί, ο γιατρός ανέφερε ότι είναι πιθανό, εφόσον η χορήγηση του σκευάσματος είναι συχνή και δεν γίνεται με σωστό τρόπο, (από τους γονείς στην προκειμένη περίπτωση), να προκληθούν κακώσεις.

Το ίδιο έχει καταθέσει η μητέρα του βρέφους αλλά και ο πατέρας του.

Σε κάθε περίπτωση, οι αστυνομικοί περιμένουν την ιατροδικαστική έκθεση, ενώ είναι σε διαρκή επικοινωνία με τον εισαγγελέα ανηλίκων, ο οποίος και θα συνεκτιμήσει τα στοιχεία της προανάκρισης για να αποφανθεί.

Μέχρι και αυτή την ώρα δεν έχει ασκηθεί καμία δίωξη, ενώ παραμένουν στην Ασφάλεια ο πατέρας του βρέφους και ο εξάδελφος του, που φιλοξενείτο τις τελευταίες μέρες στο διαμέρισμα, που διαμένει η οικογένεια στου Ζωγράφου.

Όπως είπαν οι αστυνομικοί, οι δύο άνδρες ήταν απόλυτα συνεργάσιμοι και παραμένουν στην Ασφάλεια οικειοθελώς και με την μορφή φιλοξενίας, μέχρι να ολοκληρωθεί η προανάκριση, καθώς δεν μπορούν να κρατηθούν.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών