Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Παρταλι

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 18 Φεβ 2020, 22:47

Χουργιατς έγραψε:
18 Φεβ 2020, 22:46
Παρταλι έγραψε:
18 Φεβ 2020, 22:43
κατι γραφικοι, οχι εσυ,,,,, συνεχισε, σε αγαπαμε


και εγώ 'σας' αγαπάω :102:


τουλάχιστον δώσε ένα λινκ :102:
δε δινω λινκ εδωσα μια φορα και επαθε Ερωτα

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 18 Φεβ 2020, 22:50

Παρταλι έγραψε:
18 Φεβ 2020, 22:47
δε δινω λινκ εδωσα μια φορα και επαθε Ερωτα

δεν έχεις φόβο. δώσε :102:

:102:

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 19 Φεβ 2020, 08:08

Χουργιατς έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:38
Maspoli έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:33
Χουργιατς έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:05
Αλήθεια το παιδάκι πως πέθανε :102:


κάποιος δικηγόρος ΜΚΟ να εξηγήσει :102:


Μασπόλι πες εσύ στην τελική :102: το ίδιο θα πείτε :102:
Ρε άνθρωπε, έχουν τελειώσεις όλες οι αναλύσεις; Οι ιστολογικες σίγουρα περνούν κάποιες μέρες απ' ότι ξέρω. Μιλάμε παντως για βρέφος που έπασχε από σοβαρή πάθηση (ίσως και παραπάνω από μία). Θα βγάλω εγώ αιτία θανάτου; Από πού κι ως πού; Πας καλά;


δεν σε έκανα Maspoli αλλά εμφανίστηκες :102:
:102:
είναι κάτι σαν μαγική επίκληση; :102: πως ειδοποιήθηκες :102:
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί το παραπάνω σχόλιο;

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 19 Φεβ 2020, 08:18

Maspoli έγραψε:
19 Φεβ 2020, 08:08
Χουργιατς έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:38
Maspoli έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:33

Ρε άνθρωπε, έχουν τελειώσεις όλες οι αναλύσεις; Οι ιστολογικες σίγουρα περνούν κάποιες μέρες απ' ότι ξέρω. Μιλάμε παντως για βρέφος που έπασχε από σοβαρή πάθηση (ίσως και παραπάνω από μία). Θα βγάλω εγώ αιτία θανάτου; Από πού κι ως πού; Πας καλά;


δεν σε έκανα Maspoli αλλά εμφανίστηκες :102:
:102:
είναι κάτι σαν μαγική επίκληση; :102: πως ειδοποιήθηκες :102:
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί το παραπάνω σχόλιο;
Ανέφερε το όνομά σου χωρίς ταγκ και εμφανίστηκες.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 19 Φεβ 2020, 08:23

Custom_F έγραψε:
19 Φεβ 2020, 08:18
Maspoli έγραψε:
19 Φεβ 2020, 08:08
Χουργιατς έγραψε:
18 Φεβ 2020, 19:38




δεν σε έκανα Maspoli αλλά εμφανίστηκες :102:
:102:
είναι κάτι σαν μαγική επίκληση; :102: πως ειδοποιήθηκες :102:
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι εννοεί το παραπάνω σχόλιο;
Ανέφερε το όνομά σου χωρίς ταγκ και εμφανίστηκες.
Ευχαριστώ Custom_F, κατάλαβα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20954
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 19 Φεβ 2020, 11:14

https://www.newsit.gr/ellada/nekro-vref ... y/2978292/ Δημόσια συγγνώμη από τον ιατροδικαστή ζητά η οικογένεια. Αποφασισμένος να μην κάνει μηνύσεις εμφανίστηκε ξανά ο πατέρας του 11 μηνών κοριτσιού που μεταφέρθηκε την περασμένη Κυριακή νεκρό στο Παίδων. Το βρέφος δεν κακοποιήθηκε ποτέ σεξουαλικά, αλλά ο πατέρας του αναγνωρίζει πως έγινε λάθος.

Ο δικηγόρος που εκπροσωπεί την οικογένεια που έχασε το βρέφος της και έζησε μια απίστευτη περιπέτεια, μιλώντας το πρωί της Τετάρτης (19.02.2020) μαζί με τον πατέρα του παιδιού στην εκπομπή Καλημέρα Ελλάδα του ΑΝΤ1, ζήτησε από τον ιατροδικαστή που είχε μιλήσει για άγρια σεξουαλική κακοποίηση του παιδιού, να ζητήσει δημόσια συγγνώμη.«Να βγεί ο Μπουζιάνης και να ζητήσει δημόσια συγγνώμη. Αν το κάνει, θα σταματήσουμε αλλιώς θα τον αποτελειώσουμε (…) με τα εφόδια που μας δίνει ο νόμος», τόνισε ο δικηγόρος της οικογένειας.

Από την πλευρά του, ο πατέρας του παιδιού, δόξασε το Θεό που έλαμψε η αλήθεια και τόνισε πως όσα έγιναν ήταν διπλό χτύπημα για τον ίδιο και την οικογένειά του. «Το πρώτο και κυριότερο ότι έχασα το κοριτσάκι μου και το δεύτερο ότι πήγαν να με κατηγορήσουν ότι ήμουν ο βιαστής του παιδιού. Εγώ συνεργάστηκα με τις αρχές σε όλα τα επίπεδα. Ό,τι με ρώτησαν, τους απάντησα», είπε ο πατέρας, δια του δικηγόρου του.Στην ερώτηση για το πως αντιμετωπίζει τα όσα ακούστηκαν για εκείνον και τι μήνυμα θα ήθελε να στείλει στην ελληνική κοινωνία, είπε: «Ο προφήτης μας είπε “αν έρθει κάποιος και σε υποτιμήσει ή είναι εναντίον σου, μην αντιδράσεις γρήγορα πρέπει να καταλάβεις ποιος είναι και τι είναι και να αντιδράσεις ήρεμα και ψύχραιμα” και αυτό έκανα».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Von Mackensen

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 19 Φεβ 2020, 11:17

Στρακαστρουκας έγραψε:
18 Φεβ 2020, 18:15
aspergillus έγραψε:
18 Φεβ 2020, 16:42
Ο εν λόγω ιατροδικαστής έκανε προφανώς γκάφα ολκής.
Κανονικά θα έπρεπε να γίνει έρευνα σε βάρος του.
Τα σιχάματα που αποκαλούνται δημοσιογράφοι θα ελεγχθούν ποτέ για την κίτρινη δημοσιογραφία και τις ψευδοειδήσεις που αραδιάζουν κάθε λίγο και λιγάκι;
Θα κινηθεί σε βάρος τους πειθαρχική ή και ποινική διαδικασία για διασπορά ψευδών ειδήσεων;
Και δεν μιλάω για τυχάρπαστους μπλόγκερ αλλά για πρωτοκλασάτα ονόματα τις ελληνικής δημοσιογραφίας που φαγώθηκαν από προχθές να μιλούν για ''φρίκη'', ''μαρτύριο του βρέφους'', ''πρωτοφανές για τη χώρα έγκλημα'', ''σοκ στο πανελλήνιο'', ''ανατριχιαστική υπόθεση'' και άλλα τέτοια ωραία.
Ο ιατροδικαστης καλα εκανε. Ευθηνη δεν εχει αυτος. Ευθυνη εχουν αυτοι (φανταζομαι η αστυνομια) που διερευσαν αυτες τις πληροφοριες στα μιντια και τις εκμεταλλευτηκαν. Τα ιδια γινονται καθε φορα
Λαθος φαντάζεσαι.Τις διαρροές αυτός τις έκανε,αυτός πρέπει να ελεγχθεί πειθαρχικά.

aspergillus
Δημοσιεύσεις: 1603
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 18:12

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aspergillus » 21 Φεβ 2020, 16:09

https://www.lifo.gr/now/media/270908/es ... oy-vrefoys
Θετική εξέλιξη η καταγγελία σε βάρος των σιχαμάτων που αυτοαποκαλούνται δημοσιογράφοι.
Αν και πιστεύω πως τίποτα δεν θα τους κάνουν, καλό θα ήταν να έπαιρναν πόδι από τα κανάλια τους και να σταμάταγαν οι εκπομπές τους.

Άβαταρ μέλους
Last Veteran
Δημοσιεύσεις: 789
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 11:30

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Last Veteran » 21 Φεβ 2020, 16:14

enterprise-psi έγραψε:
18 Φεβ 2020, 22:01
Χρησιμοποιήστε και διαφορετικά εμοτικονς για να περάσετε το Τούρινγκ τεστ 😁
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Προανάκριση για τον θάνατο βρέφους 11 μηνών .Φέρει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Φεβ 2020, 16:29

Μετά από αυτή την ιστορία και με τα σιχάματα που διάβασα στο ίντερνετ, δεν με νοιάζει καθόλου για το τι θα πάθει αυτή η χώρα.
Ordem e Progresso.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών