Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2020, 21:17

blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38
στην εταιρια που δουλευεις, εχει σερβιετες στο μπανιο, οπως εχει χαρτι υγειας; Εστω και σε αυτοματο μηχανημα πωλησεων, οπως με τ αναψυκτικα;
Γιατί να έχει σερβιέτες; Η περίοδος είναι κάτι που σου έρχεται απροειδοποίητα την ώρα που δουλεύεις;

Και τι σερβιέτες να έχει; Μεγάλες; Μικρές; Με φτερά; Χωρίς; Για μεγάλη ροή; Για μικρή ροή; Από τι υλικό;

Επίσης, πόσες γυναίκες θα χρησιμοποιούσαν σερβιέτες που βρίσκονται εκτεθειμένες σε κοινόχρηστους χώρους;

Τέλος, τι σχέση έχουν όλες αυτές οι παπαριές με period shaming;
blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:42
Το 2017 ηταν η πρωτη φορα που σε διαφημιση για σερβιετες, εβαλαν κοκκινο υγρο αντι για εκεινο το μπλε διαφανες που βαζουν συνηθως, προφανως γιατι μεχρι τοτε οι διαφημισεις απευθυνονταν μονο σε γαλαζοαιματες και οχι σε κανονικες γυναικες που εχουν αιμα στην περιοδο.
Και στις διαφημίσεις με μπειμπιλίνο το ίδιο έκαναν. Μάλλον επειδή υπάρχει υποσυνείδητο μίσος των ανθρώπων για τα μωρά.

Μια άλλη, πιο λογική εξήγηση, είναι ότι η θέα του αίματος, ακόμη και του δικού μας, είναι αποκρουστική και σοκαριστική για το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού, γι' αυτό άλλωστε θεωρείται σοκαριστικό το αίμα στις ταινίες και προϋποθέτει διαφορετική σήμανση ηλικίας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Φεβ 2020, 21:19

Έχω αγοράσει ανερυθρίαστα σερβιέτες για γκόμενα παλιότερα και τακτικά για τη γυναίκα . Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2020, 21:36

blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 18:32
μπραβο σου που τα κανεις αυτα και πολυ καλα κανεις κι εγω κανω τα ιδια. Δεν ειμαι ομως σιγουρος πως ειναι ολοι οι ελληνες αντρες ετσι, ουτε εαν πηγαινουν να αγορασουν για την δικια τους σερβιετες τοσο ανετα σα να αγοραζαν γαλα ουτε εαν ξερουν τι ειναι τα φελντεν.
Επειδή εγώ πουλάω σερβιέτες, σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει μισός άντρας να ντρέπεται να αγοράσει σερβιέτες. Ένα μεγάλο ποσοστό πωλήσεων δε είναι σε άντρες που τους έστειλαν οι γυναίκες ή γκόμενές τους.

Γενικά, ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 17 Φεβ 2020, 21:49

hellegennes έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:36
blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 18:32
μπραβο σου που τα κανεις αυτα και πολυ καλα κανεις κι εγω κανω τα ιδια. Δεν ειμαι ομως σιγουρος πως ειναι ολοι οι ελληνες αντρες ετσι, ουτε εαν πηγαινουν να αγορασουν για την δικια τους σερβιετες τοσο ανετα σα να αγοραζαν γαλα ουτε εαν ξερουν τι ειναι τα φελντεν.
Επειδή εγώ πουλάω σερβιέτες, σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει μισός άντρας να ντρέπεται να αγοράσει σερβιέτες. Ένα μεγάλο ποσοστό πωλήσεων δε είναι σε άντρες που τους έστειλαν οι γυναίκες ή γκόμενές τους.

Γενικά, ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν.
Χαιρομαι αλλα δεν εκπλησσομαι, ξερω πως πολλοι πια δεν εχουν τετοιους ενδοιασμους. Ωστοσο η ταμειας στο μινι μαρκετ παντα με ρωταει εαν θελω σακουλα για ενα μικροσκοπικο πακετακι σερβιετες, οχι ομως οταν αγοραζω καπνο η κατι αλλο, εξισου μικρου μεγεθους.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Φεβ 2020, 21:58

Στύγιος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:19
Έχω αγοράσει ανερυθρίαστα σερβιέτες για γκόμενα παλιότερα και τακτικά για τη γυναίκα . Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σας.
Σατανά!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 17 Φεβ 2020, 22:05

Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38
Gherschaagk έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:12
paul25 έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:05


Μα συνεχιζει να ειναι ετσι, ας υποθεσουμε οτι δεν ειχαν εφευρεθει οι σερβιετες και οτιδηποτε αλλο στη θεση τους θα ηταν ελειμματικο, καποιες θα περιοδευαν και θα γινοταν εμφανες στο ρουχο τους,αν σηκωνοταν απο καθισμα ΜΜΜ θα πηγαινες να κατσεις οταν θα εντοπιζες οτι ειναι λερωμενη η θα σου δημιουργουνταν μια φυσικη αποστροφη;
Αν νομίζεις πως πριν τις σερβιέτες οι γυναίκες λέρωναν τα πάντα στον διάβα τους είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Παλιότερα υπήρχαν τα μουνόπανα πάντως. Σερβιέτες πολλαπλών χρήσεων.
Κάτσε να αρχίσει να καταλαβαίνει η Γκρετα πόσο πλαστικό πετάει κάθε μήνα μέσα στους ωκεανούς και θα έχεις σύντομα μια επανασυνδεση με έναν παλιό, καλό γνώριμο των γιαγιαδων σου.
menstrual cup

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Φεβ 2020, 22:08

don't speak έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:05
Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38
Gherschaagk έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:12


Αν νομίζεις πως πριν τις σερβιέτες οι γυναίκες λέρωναν τα πάντα στον διάβα τους είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Παλιότερα υπήρχαν τα μουνόπανα πάντως. Σερβιέτες πολλαπλών χρήσεων.
Κάτσε να αρχίσει να καταλαβαίνει η Γκρετα πόσο πλαστικό πετάει κάθε μήνα μέσα στους ωκεανούς και θα έχεις σύντομα μια επανασυνδεση με έναν παλιό, καλό γνώριμο των γιαγιαδων σου.
menstrual cup
Πώς χρησιμοποιείται αυτό το πράγμα;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 17 Φεβ 2020, 22:15

hellegennes έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:17
Τέλος, τι σχέση έχουν όλες αυτές οι παπαριές με period shaming;
blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:42
Το 2017 ηταν η πρωτη φορα που σε διαφημιση για σερβιετες, εβαλαν κοκκινο υγρο αντι για εκεινο το μπλε διαφανες που βαζουν συνηθως, προφανως γιατι μεχρι τοτε οι διαφημισεις απευθυνονταν μονο σε γαλαζοαιματες και οχι σε κανονικες γυναικες που εχουν αιμα στην περιοδο.
Και στις διαφημίσεις με μπειμπιλίνο το ίδιο έκαναν. Μάλλον επειδή υπάρχει υποσυνείδητο μίσος των ανθρώπων για τα μωρά.

Μια άλλη, πιο λογική εξήγηση, είναι ότι η θέα του αίματος, ακόμη και του δικού μας, είναι αποκρουστική και σοκαριστική για το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού, γι' αυτό άλλωστε θεωρείται σοκαριστικό το αίμα στις ταινίες και προϋποθέτει διαφορετική σήμανση ηλικίας.
Σωπα ρε φιλε, η θεα του αιματος πανω σε μια σερβιετα ειναι αποκρουστικη; Ισως σ εσενα που δεν ψαχνεσαι να δεις εαν ματωνεις καθε 28 μερες να ειναι. Στις γυναικες, που ειναι και το ταργκετ γκρουπ των διαφημισεων, δεν ειναι, να ξερεις.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2020, 22:17

blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:49
Χαιρομαι αλλα δεν εκπλησσομαι, ξερω πως πολλοι πια δεν εχουν τετοιους ενδοιασμους. Ωστοσο η ταμειας στο μινι μαρκετ παντα με ρωταει εαν θελω σακουλα για ενα μικροσκοπικο πακετακι σερβιετες, οχι ομως οταν αγοραζω καπνο η κατι αλλο, εξισου μικρου μεγεθους.
Αυτό συμβαίνει γιατί κάποιοι άνθρωποι ντρέπονται οι ίδιοι για τις ανάγκες τους* και αυτό δεν έχει να κάνει με το τι λέει η κοινωνία. Πολλοί ντρέπονται να φαίνεται ότι κουβαλούν χαρτί υγείας ή πάνες ακράτειας και αν υπάρχουν άτομα που ντρέπονται να κουβαλάνε σερβιέτες και ζητάνε σακούλα, αυτές είναι οι γυναίκες (γι' αυτό και σε ρωτάει γυναίκα και όχι άντρας αν θέλεις σακούλα). Υπάρχουν όντως γυναίκες που ντρέπονται, πολύ κακώς κατά την γνώμη μου, αλλά είναι ίδιου τύπου ντροπή με την ακράτεια ή την πρεσβυωπία. Δεν φαντάζεσαι πόσος κόσμος ντρέπεται που έχει πρεσβυωπία (ειδικά στις αρχές) κι αυτό αφορά άντρες και γυναίκες.

Προσωπικά, πάντα ενθαρρύνω τον κόσμο να μην ντρέπεται για πράγματα που είναι βιολογική πραγματικότητα.

Α, φυσικά ο κόσμος ακόμη ντρέπεται για τα προφυλακτικά. Ειδικά οι άντρες. Τι είναι αυτό; Απόδειξη dick shaming;


* τις οποίες συχνά τις εκλαμβάνουν σαν αδυναμίες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 17 Φεβ 2020, 22:17

blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:15
hellegennes έγραψε:
17 Φεβ 2020, 21:17
Τέλος, τι σχέση έχουν όλες αυτές οι παπαριές με period shaming;
blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:42
Το 2017 ηταν η πρωτη φορα που σε διαφημιση για σερβιετες, εβαλαν κοκκινο υγρο αντι για εκεινο το μπλε διαφανες που βαζουν συνηθως, προφανως γιατι μεχρι τοτε οι διαφημισεις απευθυνονταν μονο σε γαλαζοαιματες και οχι σε κανονικες γυναικες που εχουν αιμα στην περιοδο.
Και στις διαφημίσεις με μπειμπιλίνο το ίδιο έκαναν. Μάλλον επειδή υπάρχει υποσυνείδητο μίσος των ανθρώπων για τα μωρά.

Μια άλλη, πιο λογική εξήγηση, είναι ότι η θέα του αίματος, ακόμη και του δικού μας, είναι αποκρουστική και σοκαριστική για το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού, γι' αυτό άλλωστε θεωρείται σοκαριστικό το αίμα στις ταινίες και προϋποθέτει διαφορετική σήμανση ηλικίας.
Σωπα ρε φιλε, η θεα του αιματος πανω σε μια σερβιετα ειναι αποκρουστικη; Ισως σ εσενα που δεν ψαχνεσαι να δεις εαν ματωνεις καθε 28 μερες να ειναι. Στις γυναικες, που ειναι και το ταργκετ γκρουπ των διαφημισεων, δεν ειναι, να ξερεις.
Ούτε και τα χυμένα μυαλά και έντερα για τους λάτρεις των σπλάτερ είναι αποκρουστικά, τύπε...
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 17 Φεβ 2020, 22:18

don't speak έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:05
Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38
Gherschaagk έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:12


Αν νομίζεις πως πριν τις σερβιέτες οι γυναίκες λέρωναν τα πάντα στον διάβα τους είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Παλιότερα υπήρχαν τα μουνόπανα πάντως. Σερβιέτες πολλαπλών χρήσεων.
Κάτσε να αρχίσει να καταλαβαίνει η Γκρετα πόσο πλαστικό πετάει κάθε μήνα μέσα στους ωκεανούς και θα έχεις σύντομα μια επανασυνδεση με έναν παλιό, καλό γνώριμο των γιαγιαδων σου.
menstrual cup
Και αυτό πρέπει να το ξέραν οι γιαγιάδες σας, γιατί έχω ακούσει ιστορίες πως έκαναν μάγια σε περιζήτητους γαμπρούς ρίχνοντας τους αίμα περιόδου μέσα στον καφέ. Ε, κάπως πρέπει να το μάζευαν.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37567
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Φεβ 2020, 22:19

Feindflug έγραψε:
17 Φεβ 2020, 18:47
panos291 έγραψε:
17 Φεβ 2020, 18:44
blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38


στην εταιρια που δουλευεις, εχει σερβιετες στο μπανιο, οπως εχει χαρτι υγειας; Εστω και σε αυτοματο μηχανημα πωλησεων, οπως με τ αναψυκτικα;
Ούτε πάνες στο μπάνιο υπάρχουν.
Εκτός τις γυναίκες, μισούμε και τα μωρά.
Σε πολλές τουαλέτες δεν έχει και χαρτί υγείας. Πες μου πώς να νιώσω ρε τύπε; Πώς;
Γιάννης
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 17 Φεβ 2020, 22:21

Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:18
don't speak έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:05
Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 15:38


Κάτσε να αρχίσει να καταλαβαίνει η Γκρετα πόσο πλαστικό πετάει κάθε μήνα μέσα στους ωκεανούς και θα έχεις σύντομα μια επανασυνδεση με έναν παλιό, καλό γνώριμο των γιαγιαδων σου.
menstrual cup
Και αυτό πρέπει να το ξέραν οι γιαγιάδες σας, γιατί έχω ακούσει ιστορίες πως έκαναν μάγια σε περιζήτητους γαμπρούς ρίχνοντας τους αίμα περιόδου μέσα στον καφέ. Ε, κάπως πρέπει να το μάζευαν.
Οι δικές σας γιαγιάδες ήταν άλλες;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Φεβ 2020, 22:22

blackpaint έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:15
Σωπα ρε φιλε, η θεα του αιματος πανω σε μια σερβιετα ειναι αποκρουστικη;
Η θέα του αίματος είναι αποκρουστική· τελεία. Υπάρχει κόσμος που λιποθυμάει στην θέα του αίματος. Το να προβάλλεται αυτό στην τηλεόραση σε ώρα διαφημίσεων, που βλέπουν όλοι (και παιδιά), χωρίς να έχουν προϊδεαστεί ότι π.χ. βλέπουν βίαιη ταινία, είναι τουλάχιστον άκομψο.

Έχεις δει ποτέ παιδιά να γδέρνονται και να μην τα νοιάζει και μόλις αντιληφθούν ότι έτρεξε αίμα να βάζουν τα κλάματα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12514
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Τις εξανάγκασαν να βγάλουν το εσώρουχό τους για να αποδείξουν πως δεν έχουν περίοδο - Οργή στην Ινδία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 17 Φεβ 2020, 22:25

Ζενίθεδρος έγραψε:
17 Φεβ 2020, 22:18
έχω ακούσει ιστορίες πως έκαναν μάγια σε περιζήτητους γαμπρούς ρίχνοντας τους αίμα περιόδου μέσα στον καφέ.
Εικόνα
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών