κινητό και οδήγηση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21490
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Φεβ 2020, 11:56

Chilloutbuddy έγραψε:
18 Φεβ 2020, 10:48
lafkiotis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 08:31
Ψιλα πραγματα στο ελληνισταν που θεωρουν οτι το παρκαρισμα στο αντιθετο ρευμα επειδη εχει σκια ειναι κανονικο.
μ'έπιασες :smt005:
έφαγα τέτοια κλήση στην Αυστραλία και έμεινα εμβρόντητος, δεν είχα ιδέα ότι είναι παράνομο. Γενικά έκανα καμμιά πενταετία να καταλάβω τι είναι παράνομο και να σταματήσω να τρώω κλήσεις, τώρα τρώω μόνο για κόκκινα και ταχύτητα.
βλέπω εξάγεις επιτυχώς τον ελληνικό πολιτιζμό στην Αυστραλία :)
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10053
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 18 Φεβ 2020, 12:52

lafkiotis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:55
Αμ το αλλο με το ποιος εχει προτεραιοτητα σε κυκλικους κομβους, πως το εχεις? Μα εντελως αντιθετα με τον υπολοιπο πλανητη.
άσε μεγάλε τι κωλοδάχτυλο και μπινελίκι έφαγα τις πρώτες μέρες μέχρι να καταλάβω τι στο διάλο συμβαίνει στις πλατείες :lol:

στο μεταξύ οι άλλοι οι κανίβαλοι οι αυστραλοί έχουνε υποτίθεται κάνει εξίσωση το ελληνικό δίπλωμα με το δικό τους. Αν είσαι πχ Ινδός πρέπει να ξαναδώσεις εξετάσεις, αν είσαι Έλληνας πληρώνεις ένα παράβολο και στο δίνουν έτσι. Ούτε καν ένα φυλάδιο ότι μεγάλε πρόσεχε, εδώ οι κανονισμοί είναι διαφορετικοί εδώ κι εδώ απ'τους δικούς σας. Τίποτα, πάρτο δίπλωμα και βγες έξω, κι όποιον πάρει ο χάρης.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Φεβ 2020, 12:55

Chilloutbuddy έγραψε:
18 Φεβ 2020, 12:52

στο μεταξύ οι άλλοι οι κανίβαλοι οι αυστραλοί έχουνε υποτίθεται κάνει εξίσωση το ελληνικό δίπλωμα με το δικό τους. Αν είσαι πχ Ινδός πρέπει να ξαναδώσεις εξετάσεις, αν είσαι Έλληνας πληρώνεις ένα παράβολο και στο δίνουν έτσι. Ούτε καν ένα φυλάδιο ότι μεγάλε πρόσεχε, εδώ οι κανονισμοί είναι διαφορετικοί εδώ κι εδώ απ'τους δικούς σας. Τίποτα, πάρτο δίπλωμα και βγες έξω, κι όποιον πάρει ο χάρης.
Κάθε χωρα έχει μικρες διαφοροποιησεις στον ΚΟΚ, γι αυτο αν εχει τυχει να ταξιδέψεις οδικώς σε αλλες χωρες συχνά αναφέρονται μετα ακριβώς τα συνορα, πχ οριο εθνικής, επαρχιακού κτλ. Ειναι δικη σου υποχρέωση να τους ξερεις τους νομους του κρατους που σκοπεύεις να οδηγησεις, κ λιγες ειναι οι χώρες που δεν επιτρέπουν διεθνη διπλώματα

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10053
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 18 Φεβ 2020, 13:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Φεβ 2020, 12:55
Κάθε χωρα έχει μικρες διαφοροποιησεις στον ΚΟΚ, γι αυτο αν εχει τυχει να ταξιδέψεις οδικώς σε αλλες χωρες συχνά αναφέρονται μετα ακριβώς τα συνορα, πχ οριο εθνικής, επαρχιακού κτλ. Ειναι δικη σου υποχρέωση να τους ξερεις τους νομους του κρατους που σκοπεύεις να οδηγησεις, κ λιγες ειναι οι χώρες που δεν επιτρέπουν διεθνη διπλώματα
Ναι ευχαριστώ κάπτεν όμπβιους, το ξέρω ότι είναι δικιά μου υποχρέωση, δεν πρόκειται να τους κάνω μήνυση. Το θέμα είναι ότι οι παπάρες πρήζουν τ'αρχίδια όλου του κόσμου γιατί υποτίθεται καίγονται για την ασφάλειά μας, αλλά για κάτι τόσο απλό δε σηκώνουν δαχτυλάκι μην πάει και σκοτωθεί κανένας. Αφού προφανώς έχουν που έχουν μελετήσει υποτίθεται τους κανόνες ανά χώρα, αφού για κάποιες χώρες κάνουν εξίσωση για κάποιες άλλες όχι.

Τι μη σκοτωθεί που σκοτώθηκε δηλαδή, τον επόμενο μήνα που μου δώσανε εμένα το δίπλωμα μια ελληνίδα δασκάλα σε μετάθεση πάτησε ένα ποδήλατο στην πλατεία γιατί νόμιζε ότι είχε προτεραιότητα. Αλλά αν είναι να σου κόψουν μια κλεισούλα πρώτοι είναι, μη χάσουν το χαρτζιλικάκι.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 18 Φεβ 2020, 13:24

Chilloutbuddy έγραψε:
18 Φεβ 2020, 12:52
lafkiotis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:55
Αμ το αλλο με το ποιος εχει προτεραιοτητα σε κυκλικους κομβους, πως το εχεις? Μα εντελως αντιθετα με τον υπολοιπο πλανητη.
άσε μεγάλε τι κωλοδάχτυλο και μπινελίκι έφαγα τις πρώτες μέρες μέχρι να καταλάβω τι στο διάλο συμβαίνει στις πλατείες :lol:

στο μεταξύ οι άλλοι οι κανίβαλοι οι αυστραλοί έχουνε υποτίθεται κάνει εξίσωση το ελληνικό δίπλωμα με το δικό τους. Αν είσαι πχ Ινδός πρέπει να ξαναδώσεις εξετάσεις, αν είσαι Έλληνας πληρώνεις ένα παράβολο και στο δίνουν έτσι. Ούτε καν ένα φυλάδιο ότι μεγάλε πρόσεχε, εδώ οι κανονισμοί είναι διαφορετικοί εδώ κι εδώ απ'τους δικούς σας. Τίποτα, πάρτο δίπλωμα και βγες έξω, κι όποιον πάρει ο χάρης.
το πρωτο μου εξαμηνο εδω περα, δεν προλαβαινα να μαζευω κλησεις γιατι παρκαριζα το αμαξι μισο στο δρομο,μισο στο πεζοδρομιο.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Φεβ 2020, 13:36

Chilloutbuddy έγραψε:
18 Φεβ 2020, 13:23

Ναι ευχαριστώ κάπτεν όμπβιους, το ξέρω ότι είναι δικιά μου υποχρέωση, δεν πρόκειται να τους κάνω μήνυση. Το θέμα είναι ότι οι παπάρες πρήζουν τ'αρχίδια όλου του κόσμου γιατί υποτίθεται καίγονται για την ασφάλειά μας, αλλά για κάτι τόσο απλό δε σηκώνουν δαχτυλάκι μην πάει και σκοτωθεί κανένας. Αφού προφανώς έχουν που έχουν μελετήσει υποτίθεται τους κανόνες ανά χώρα, αφού για κάποιες χώρες κάνουν εξίσωση για κάποιες άλλες όχι.

Τι μη σκοτωθεί που σκοτώθηκε δηλαδή, τον επόμενο μήνα που μου δώσανε εμένα το δίπλωμα μια ελληνίδα δασκάλα σε μετάθεση πάτησε ένα ποδήλατο στην πλατεία γιατί νόμιζε ότι είχε προτεραιότητα. Αλλά αν είναι να σου κόψουν μια κλεισούλα πρώτοι είναι, μη χάσουν το χαρτζιλικάκι.
Αραξε τυπε, από chill out buddy μεταμορφώθηκες σε Κακαουνάκης εδω :D

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10053
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: κινητό και οδήγηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 18 Φεβ 2020, 13:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Φεβ 2020, 13:36
Chilloutbuddy έγραψε:
18 Φεβ 2020, 13:23

Ναι ευχαριστώ κάπτεν όμπβιους, το ξέρω ότι είναι δικιά μου υποχρέωση, δεν πρόκειται να τους κάνω μήνυση. Το θέμα είναι ότι οι παπάρες πρήζουν τ'αρχίδια όλου του κόσμου γιατί υποτίθεται καίγονται για την ασφάλειά μας, αλλά για κάτι τόσο απλό δε σηκώνουν δαχτυλάκι μην πάει και σκοτωθεί κανένας. Αφού προφανώς έχουν που έχουν μελετήσει υποτίθεται τους κανόνες ανά χώρα, αφού για κάποιες χώρες κάνουν εξίσωση για κάποιες άλλες όχι.

Τι μη σκοτωθεί που σκοτώθηκε δηλαδή, τον επόμενο μήνα που μου δώσανε εμένα το δίπλωμα μια ελληνίδα δασκάλα σε μετάθεση πάτησε ένα ποδήλατο στην πλατεία γιατί νόμιζε ότι είχε προτεραιότητα. Αλλά αν είναι να σου κόψουν μια κλεισούλα πρώτοι είναι, μη χάσουν το χαρτζιλικάκι.
Αραξε τυπε, από chill out buddy μεταμορφώθηκες σε Κακαουνάκης εδω :D
εγώ φταίω; εσύ ξύπνησες δικηγόρος ξαφνικά
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών