Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 00:40

Παρταλι έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:05
hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:00
Ξέρεις πώς θα χαρακτήριζε ο Χατζιδάκις κάποιον που μιλάει ειρωνικά και με απαξίωση για ένα καθημερινό, χαμηλού προφίλ επάγγελμα, ε;

Τα ελληνικά σου είναι τρίτης διαλογής, όπως και η φάτσα μου άλλωστε, γιατί δεν καμώθηκα ποτέ ότι είμαι ο Δον Ζουάν. Για την φάτσα μου δεν γίνεται τίποτα και δεν ευθύνομαι εγώ, γιατί είναι προϊόν γενετικής, για τα τρίτης διαλογής ελληνικά σου ευθύνεσαι αποκλειστικά εσύ, γιατί το σχολείο παρέχει σε όλους ίσες και δωρεάν δυνατότητες εκμάθησης και ορίστε πώς τις εκμεταλλεύτηκες.
βρε βλακα ο Μανος ομιλουσε ΜΟΝΟ ειρωνικα, διοτι ειχε την ευχερεια και την μορφωση

εσυ μωρη Ζανετα τι πας να πεις σε θρεντ οπου δεν γνωριζεις καν τους καλλιτεχνες για να κρινεις?
τραβα σε καμια εκδρομη στην Mykonos ρε γουοναμπι τακτοποιητη ραφιων στον Σκλαβενιτη
Τους γνωρίζω, ο Φοίβος είναι από τους αγαπημένους μου. Και Μαρίες Αντουανέτες σαν και του λόγου σου ο Χατζιδάκις θα τις έκανε με τα κρεμμυδάκια.

Σε ενοχλεί που ό,τι και να πεις το αντιστρέφω και σε ρουμπώνω;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 00:42

blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:22
δεν ειναι λαικο, ειναι μικροαστικο: αφεντικο ειναι.
Δουλεύω στο μαγαζί μου 48 ώρες την εβδομάδα και κάνω όλες τις δουλειές. Κουβάλημα, εξυπηρέτηση, αγορές, παραγγελίες, καθαριότητα.

Πράγματα τα οποία οι Μαντάμ Σουσούδες αυτού του κόσμου αδυνατούν να αντιληφθούν μέσα στην συμπλεγματική τους νοοτροπία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Μαρ 2020, 00:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:33
blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:20
Είναι κωμικοτραγική η εμπάθεια που εκφράζεται για το "λαϊκό" επάγγελμα του Hell από τους ίδιους που εκφράζουν την ίδια υποτίμηση για επαγγέλματα που ταξικά είναι πιο πάνω από το δικό τους.

Το προκρούστειο σκεπτικό του αριστεριστή σακάτη που μόνο με την υποτίμηση των άλλων, μπορεί να βολεύεται και να πορεύεται με τη δική του κοστουμιά.
δεν ειναι λαικο, ειναι μικροαστικο: αφεντικο ειναι.
Δεν έχει καμμία σχέση με ταξικότητα, όπως την εννοείς. Εκφράζει τη μίζερη νοοτροπία του τυπάκου που μπορεί να βάζει τόπο στην οργή κάθε φορά που υπακούει στον δικό του προϊστάμενο αλλά μόλις πάει στην ταβέρνα χτυπάει παλαμάκια και φωνάζει τον σερβιτόρο "παιδί". Τα συνήθη απωθημένα του επαρχιωτισμού στην πιο συμπλεγματική τους μορφή. Αυτό είναι μια αντίστροφη ταξικότητα, από αυτό που λες εσύ.
Πιστευω πως κατανοεις πως τα επαγγελματικα του ελληγενη δεν ειναι το προβλημα εδω, αλλα η ξερολιαση, η κομπορρημοσυνη, ο ναρκισσισμος και ο αστειρευτος κομπλεξισμος του οπως και οτι αμολαει με τιτανιο στομφο κατι πελωρια αγκωναρια βλακειας.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 00:54

Είναι αλήθεια πως είμαι πανέξυπνος και παντογνώστης. Θαυμάζω τον εαυτό μου γι' αυτό.

Η αλήθεια είναι ότι ένα κόμπλεξ το έχω που δεν μπορώ να κλέψω τις «γκομενίτσες» των άλλων, ωσάν αντικείμενα προς κλοπή, που είναι, με την αστείρευτη αντρίλα μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Μαρ 2020, 00:57

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:42
blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:22
δεν ειναι λαικο, ειναι μικροαστικο: αφεντικο ειναι.
Δουλεύω στο μαγαζί μου 48 ώρες την εβδομάδα και κάνω όλες τις δουλειές. Κουβάλημα, εξυπηρέτηση, αγορές, παραγγελίες, καθαριότητα.

Πράγματα τα οποία οι Μαντάμ Σουσούδες αυτού του κόσμου αδυνατούν να αντιληφθούν μέσα στην συμπλεγματική τους νοοτροπία.
Συγχαρητηρια, αλλα δε θα σου δωσουμε και κανα παρασημο γι αυτο. Λυπαμαι, αλλα δεν παυεις να εισαι φορεας μικροαστικων ιδεολογηματων επειδη ριχνεις κανα σκουπισμα στο μαγαζι. Δεν παυεις να προσπαθεις να μιμηθεις, με μηδαμινη επιτυχια δυστυχως, αυτο που νομιζεις πως ειναι η αστικη μορφωση και παιδεια, ουτε παυεις να εισαι πολιτικα και ιδεολογικα ασταθης, φτανοντας μεχρι και να υποστηριζεις ο,τι πιο αντιδραστικο υπαρχει, ενω αποδεχεσαι τυφλα ολες τις κοινωνικες ιεραρχησεις.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 01:04

Το μόνο που αποδέχομαι είναι η λογική και η ψυχραιμία. Δεν μ' αρέσουν οι υστερίες και οι καγκουριές. Ουδέποτε έδειξα δείγματα ότι συμφώνησα αμέριστα με καμμία κυβέρνηση, οργανισμό ή κεντρική αρχή. Πάντα εκφράζω τις αντιρρήσεις μου με ό,τι θεωρώ λάθος, από νόμους και θεσμούς μέχρι πρόσωπα και απόψεις.

Αντιθέτως, εσύ έχεις διαλέξει πλευρά και την στηρίζεις άκριτα, αμέριστα και απροκάλυπτα, ακόμη κι αν συντάσσεται με την βία, τον ρατσισμό, τον εκφοβισμό, την φίμωση του λόγου, την απαξίωση, τον συμπλεγματισμό, το «σκόπιμο» ψέμα και την ανευθυνότητα.

Σιγά μην περιμένω να μου δώσεις παράσημο. Ντροπή θα ένιωθα αν μου έδινε παράσημο οπαδός της βίας, του ρατσισμού και του φασισμού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Μαρ 2020, 01:05

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:54
Είναι αλήθεια πως είμαι πανέξυπνος και παντογνώστης. Θαυμάζω τον εαυτό μου γι' αυτό.

Η αλήθεια είναι ότι ένα κόμπλεξ το έχω που δεν μπορώ να κλέψω τις «γκομενίτσες» των άλλων, ωσάν αντικείμενα προς κλοπή, που είναι, με την αστείρευτη αντρίλα μου.
μπορεις ομως χωρις κανεναν ενδοιασμο να επιχειρεις να με υποβιβαζεις διαρκως, να μου επιτιθεσαι σεξιστικα και ομοφοβικα, και οταν αντιδρω με τα ιδια οπλα, να κανεις σα θιγμενη γκομενιτσα. Και οχι φιλε, δεν "κλεβω" γκομενες, απλα τους δινω μια πολυ καλη ευκαιρια να ξεφυγουν απο το μαλακα που τους τρωει τη ζωη. Δεν εχεις ιδεα ποσο ευκολο μου ειναι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 01:07

Σεξιστικά και ομοφοβικά γιατί; Θεωρείς προσβολή να υπονοήσει κάποιος ότι είσαι ομοφυλόφιλος; Μάλλον από την δική σου μεριά εκφράζει ομοφοβία αυτό.

Επίσης σεξισμό διακρίνει κανείς συχνά στα δικά σου λεγόμενα. Π.χ. τώρα δα, «θιγμένη γκομενίτσα». Υπάρχει δηλαδή για σένα μια κατηγορία γυναικών που συμπεριφέρεται με έναν ανάρμοστο τρόπο και περιγράφεται ως «θιγμένη γκομενίτσα». Καθόλου απαξιωτικό για τις γυναίκες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 01:11

Και πριν φέρεις κάποιον ηλίθιο αντίλογο, να υπενθυμίσω σε όσους παρακολουθούν ότι πολλές φορές στο φόρουμ με λένε Χελουγκρίτα ή υπονοούν ότι είμαι γκέι και ποτέ δεν είχα την δική σου ομοφοβική αντίδραση, δηλαδή να νιώσω την ανάγκη να δηλώσω πόσο άντρας είμαι και πόσο εύκολα θα κέρδιζα τις γυναίκες των άλλων.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Μαρ 2020, 01:13

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 01:07
Σεξιστικά και ομοφοβικά γιατί; Θεωρείς προσβολή να υπονοήσει κάποιος ότι είσαι ομοφυλόφιλος; Μάλλον από την δική σου μεριά εκφράζει ομοφοβία αυτό.
ρε ποιον πας να κοροιδεψεις; Η προθεση ειναι η σαφως η γελοιοποιηση μου, και ακομα και γκει να ημουν, παλι προσβλητικα θα ηταν. Ειπαμε, εισαι εξυπνακιας, αλλα μη με περνας για τοσο βλακα οσο εισαι εσυ.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12507
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 10 Μαρ 2020, 01:16

Αδερφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 10 Μαρ 2020, 01:16

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 01:11
Και πριν φέρεις κάποιον ηλίθιο αντίλογο, να υπενθυμίσω σε όσους παρακολουθούν ότι πολλές φορές στο φόρουμ με λένε Χελουγκρίτα ή υπονοούν ότι είμαι γκέι και ποτέ δεν είχα την δική σου ομοφοβική αντίδραση, δηλαδή να νιώσω την ανάγκη να δηλώσω πόσο άντρας είμαι και πόσο εύκολα θα κέρδιζα τις γυναίκες των άλλων.
εχω καμια δεκαετια να ακουσω καποιον να σε αποκαλει ετσι εδω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 01:20

Κι σ' αυτό το φόρουμ το έχουν πει και το υπονοούμενο έχει πέσει πολλές φορές. Ούτε τώρα ούτε ποτέ είχα την δική σου ομοφοβική αντίδραση, πάντως, ακόμη κι όταν αυτός που το έλεγε δεν το έλεγε καλοπροαίρετα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Μαρ 2020, 01:22

blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:43
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:33
blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:22


δεν ειναι λαικο, ειναι μικροαστικο: αφεντικο ειναι.
Δεν έχει καμμία σχέση με ταξικότητα, όπως την εννοείς. Εκφράζει τη μίζερη νοοτροπία του τυπάκου που μπορεί να βάζει τόπο στην οργή κάθε φορά που υπακούει στον δικό του προϊστάμενο αλλά μόλις πάει στην ταβέρνα χτυπάει παλαμάκια και φωνάζει τον σερβιτόρο "παιδί". Τα συνήθη απωθημένα του επαρχιωτισμού στην πιο συμπλεγματική τους μορφή. Αυτό είναι μια αντίστροφη ταξικότητα, από αυτό που λες εσύ.
Πιστευω πως κατανοεις πως τα επαγγελματικα του ελληγενη δεν ειναι το προβλημα εδω, αλλα η ξερολιαση, η κομπορρημοσυνη, ο ναρκισσισμος και ο αστειρευτος κομπλεξισμος του οπως και οτι αμολαει με τιτανιο στομφο κατι πελωρια αγκωναρια βλακειας.
Προφανώς (ρητορικόν), εγώ το κατανοώ. Εσύ δεν κατανοείς ότι με τις παπαριές που λες υποστηρίζεις ως σωστή ταξική αντίδραση να χτυπάς το σαμάρι όταν δεν μπορείς να χτυπήσεις τον γάιδαρο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 01:30

blackpaint έγραψε:
10 Μαρ 2020, 01:16
hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 01:11
Και πριν φέρεις κάποιον ηλίθιο αντίλογο, να υπενθυμίσω σε όσους παρακολουθούν ότι πολλές φορές στο φόρουμ με λένε Χελουγκρίτα ή υπονοούν ότι είμαι γκέι και ποτέ δεν είχα την δική σου ομοφοβική αντίδραση, δηλαδή να νιώσω την ανάγκη να δηλώσω πόσο άντρας είμαι και πόσο εύκολα θα κέρδιζα τις γυναίκες των άλλων.
εχω καμια δεκαετια να ακουσω καποιον να σε αποκαλει ετσι εδω.
Π.χ. η Juno κάποια στιγμή είπε ότι καλά με λένε Χελουγκρίτα και η απάντησή μου δεν ήταν:
μην ανησυχεις, η πουτσα μου ειναι ακομα εδω και ξερω ποσο την λιμπιζεσαι ατιμουλα.
Που ήταν ας πούμε η δική σου απάντηση στον under.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών