Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Παρταλι

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 10 Μαρ 2020, 17:36

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:40
Παρταλι έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:05
hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 00:00
Ξέρεις πώς θα χαρακτήριζε ο Χατζιδάκις κάποιον που μιλάει ειρωνικά και με απαξίωση για ένα καθημερινό, χαμηλού προφίλ επάγγελμα, ε;

Τα ελληνικά σου είναι τρίτης διαλογής, όπως και η φάτσα μου άλλωστε, γιατί δεν καμώθηκα ποτέ ότι είμαι ο Δον Ζουάν. Για την φάτσα μου δεν γίνεται τίποτα και δεν ευθύνομαι εγώ, γιατί είναι προϊόν γενετικής, για τα τρίτης διαλογής ελληνικά σου ευθύνεσαι αποκλειστικά εσύ, γιατί το σχολείο παρέχει σε όλους ίσες και δωρεάν δυνατότητες εκμάθησης και ορίστε πώς τις εκμεταλλεύτηκες.
βρε βλακα ο Μανος ομιλουσε ΜΟΝΟ ειρωνικα, διοτι ειχε την ευχερεια και την μορφωση

εσυ μωρη Ζανετα τι πας να πεις σε θρεντ οπου δεν γνωριζεις καν τους καλλιτεχνες για να κρινεις?
τραβα σε καμια εκδρομη στην Mykonos ρε γουοναμπι τακτοποιητη ραφιων στον Σκλαβενιτη
Τους γνωρίζω, ο Φοίβος είναι από τους αγαπημένους μου. Και Μαρίες Αντουανέτες σαν και του λόγου σου ο Χατζιδάκις θα τις έκανε με τα κρεμμυδάκια.

Σε ενοχλεί που ό,τι και να πεις το αντιστρέφω και σε ρουμπώνω;
lol, πως με ρουμπωνεις ρε Γερτρουδη? με ψεμματα οπως με τον δισκο του Oldfield?
αι σαπερα ρε βακτηριδιο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40689
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 10 Μαρ 2020, 21:38

Με κάθε μου λέξη, με κάθε σημείο στίξης.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Μαρ 2020, 21:45

blackpaint έγραψε:
09 Μαρ 2020, 23:27
foscilis έγραψε:
09 Μαρ 2020, 21:45
Επίσης γουστάρω Κιντ Ροκ .
eleoc
γαμάει ο Κιντ Ροκ.


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14672
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μάλαμας, Αγγελάκας και Φοίβος για την κατάντια σε Έβρο και Λέσβο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 10 Μαρ 2020, 21:51

hellegennes έγραψε:
10 Μαρ 2020, 01:04
Το μόνο που αποδέχομαι είναι η λογική και η ψυχραιμία. Δεν μ' αρέσουν οι υστερίες και οι καγκουριές. Ουδέποτε έδειξα δείγματα ότι συμφώνησα αμέριστα με καμμία κυβέρνηση, οργανισμό ή κεντρική αρχή. Πάντα εκφράζω τις αντιρρήσεις μου με ό,τι θεωρώ λάθος, από νόμους και θεσμούς μέχρι πρόσωπα και απόψεις.

Αντιθέτως, εσύ έχεις διαλέξει πλευρά και την στηρίζεις άκριτα, αμέριστα και απροκάλυπτα, ακόμη κι αν συντάσσεται με την βία, τον ρατσισμό, τον εκφοβισμό, την φίμωση του λόγου, την απαξίωση, τον συμπλεγματισμό, το «σκόπιμο» ψέμα και την ανευθυνότητα.

Σιγά μην περιμένω να μου δώσεις παράσημο. Ντροπή θα ένιωθα αν μου έδινε παράσημο οπαδός της βίας, του ρατσισμού και του φασισμού.
Κρίμα ρε τύπε και σε είχα συμπαθήσει.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών