διακοπη μισθωσης διαμερισματος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 10 Μαρ 2020, 21:47

Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:42


Μα δεν είναι κόπος. Ούτε μισή ωρίτσα δεν είναι. Ξεκόλλας αυυτοκολλητακι, κολλάς τσοχάκι. Πρώτα να έχεις καθαρίσει τα ποδαρακια από κάτω :oops:
Τι κόπος ρε συ. Το κονσεπτ και μόνο μου είναι άγνωστο. Όσο ήμουν Πάτρα φοιτητής ούτε καν καθάριζα. Ερχόταν πολλές φορές η μάνα μου και έβρισκε στοίβες πιάτα στην κουζίνα.

Βέβαια δε με ένοιαζε γιατί τον περισσότερο καιρό (ακόμα και μετά το τέλος της φοιτητικής ζωής) ήμουν με μια κοπελίτσα και πέρναγα το χρόνο μου σπίτι της, όπου όλες τις δουλειές τις έκανε αυτή. :lol:

Αργότερα στη Λαμία έμενα κάτω από το πατρικό,οπότε πάλι η μάνα έκανε δουλειές.

Και τώρα που αναγκάστηκα να μείνω Αθήνα προσέχω όσο μπορω να μη λερώνω για να μη χρειαστεί να καθαρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μαρ 2020, 21:59

Namrail έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:47
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:42


Μα δεν είναι κόπος. Ούτε μισή ωρίτσα δεν είναι. Ξεκόλλας αυυτοκολλητακι, κολλάς τσοχάκι. Πρώτα να έχεις καθαρίσει τα ποδαρακια από κάτω :oops:
Τι κόπος ρε συ. Το κονσεπτ και μόνο μου είναι άγνωστο. Όσο ήμουν Πάτρα φοιτητής ούτε καν καθάριζα. Ερχόταν πολλές φορές η μάνα μου και έβρισκε στοίβες πιάτα στην κουζίνα.

Βέβαια δε με ένοιαζε γιατί τον περισσότερο καιρό (ακόμα και μετά το τέλος της φοιτητικής ζωής) ήμουν με μια κοπελίτσα και πέρναγα το χρόνο μου σπίτι της, όπου όλες τις δουλειές τις έκανε αυτή. :lol:

Αργότερα στη Λαμία έμενα κάτω από το πατρικό,οπότε πάλι η μάνα έκανε δουλειές.

Και τώρα που αναγκάστηκα να μείνω Αθήνα προσέχω όσο μπορω να μη λερώνω για να μη χρειαστεί να καθαρίζω.
Εντάξει και εγώ όταν πρώτο ήρθα Αθήνα και κατάλαβα ότι είμαι ελεύθερη δεν ήμουν τακτική. Μπορεί να έμεναν και δύο μέρες τα πιάτα στο νεροχύτη. Όσο μεγάλωνα άλλαζε αυτό, δεν ήθελα εγώ να τα βλέπω εκεί άπλυτα. Με ενοχλούσε. Όταν όμως συγκατοίκησα με τους κολλητούς μου τα είδα όλα. Γι αυτό σε καταλαβαίνω στον τρόπο που σκέφτεσαι :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 10 Μαρ 2020, 22:38

Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04
Alfonso έγραψε:
10 Μαρ 2020, 13:29
καλησπέρα
παρακαλώ να ανοίξει το ακόλουθο θέμα στην ενότητα Οικονομια καθώς δε μμορώ να το ανοίξω εγώ

θέμα : διακοπή μίσθωση διαμερισματος

είμαι φοιτητης και θελω να νοικιάσω διαμερισμα,γκαρσονιέρα ή δυάρι για τους επόμενους 4 μήνες
αλλά επειδή κανείς δε μου το δίνει για τόσο λίγο σκέφτηκα να νοικιάσω για χρόνο και τον Ιουλιο να του πω Εχε γεια φίλος

μπορώ να το κάνω χωρίς οικονομικές συνέπειες;
δεν έχω τπτ στο όνομα μου οπότε δε θα μπορέσει να μου κάνει κατάσχεση για αποζημίωση
Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
Είμαι γνωστός λαβρος και πολέμιος απέναντι στους εισοδηματίες αλλά αυτό που θέλει να κάνει ο αλφονσος είναι ατιμία. Κλεψιά.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 10 Μαρ 2020, 22:43

Ερμής έγραψε:
10 Μαρ 2020, 22:38
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04
Alfonso έγραψε:
10 Μαρ 2020, 13:29
καλησπέρα
παρακαλώ να ανοίξει το ακόλουθο θέμα στην ενότητα Οικονομια καθώς δε μμορώ να το ανοίξω εγώ

θέμα : διακοπή μίσθωση διαμερισματος

είμαι φοιτητης και θελω να νοικιάσω διαμερισμα,γκαρσονιέρα ή δυάρι για τους επόμενους 4 μήνες
αλλά επειδή κανείς δε μου το δίνει για τόσο λίγο σκέφτηκα να νοικιάσω για χρόνο και τον Ιουλιο να του πω Εχε γεια φίλος

μπορώ να το κάνω χωρίς οικονομικές συνέπειες;
δεν έχω τπτ στο όνομα μου οπότε δε θα μπορέσει να μου κάνει κατάσχεση για αποζημίωση
Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
Είμαι γνωστός λαβρος και πολέμιος απέναντι στους εισοδηματίες αλλά αυτό που θέλει να κάνει ο αλφονσος είναι ατιμία. Κλεψιά.
Δεν ξέρω αν αυτά τα φοιτητικά συμφωνητικά δηλώνονται στο ΤΑΧΙΣ. Αν ναι, ο ιδιοκτήτης θα πληρώσει φόρους για μήνες που δεν εισέπραξε νοίκι. Δυο φορές ατιμία.

ΥΓ. Είναι λυπηρό ένας νέος που αρχίζει τώρα την ζωή του, να την ξεκινά με απατεωνιές.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μαρ 2020, 22:45

Ερμής έγραψε:
10 Μαρ 2020, 22:38
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04
Alfonso έγραψε:
10 Μαρ 2020, 13:29
καλησπέρα
παρακαλώ να ανοίξει το ακόλουθο θέμα στην ενότητα Οικονομια καθώς δε μμορώ να το ανοίξω εγώ

θέμα : διακοπή μίσθωση διαμερισματος

είμαι φοιτητης και θελω να νοικιάσω διαμερισμα,γκαρσονιέρα ή δυάρι για τους επόμενους 4 μήνες
αλλά επειδή κανείς δε μου το δίνει για τόσο λίγο σκέφτηκα να νοικιάσω για χρόνο και τον Ιουλιο να του πω Εχε γεια φίλος

μπορώ να το κάνω χωρίς οικονομικές συνέπειες;
δεν έχω τπτ στο όνομα μου οπότε δε θα μπορέσει να μου κάνει κατάσχεση για αποζημίωση
Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
Είμαι γνωστός λαβρος και πολέμιος απέναντι στους εισοδηματίες αλλά αυτό που θέλει να κάνει ο αλφονσος είναι ατιμία. Κλεψιά.
Για ποιο λόγο είναι κλεψιά; δεν θα αφήσει χρωστούμενα(υποθέτω). Και εντάξει δεν το λες ατιμία. Μια αποσιώπηση των πραγματικών προθέσεων θα κάνει. Φοιτητάκος είναι μωρέ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 10 Μαρ 2020, 22:45

Nandros έγραψε:
10 Μαρ 2020, 22:43
Ερμής έγραψε:
10 Μαρ 2020, 22:38
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04


Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
Είμαι γνωστός λαβρος και πολέμιος απέναντι στους εισοδηματίες αλλά αυτό που θέλει να κάνει ο αλφονσος είναι ατιμία. Κλεψιά.
Δεν ξέρω αν αυτά τα φοιτητικά συμφωνητικά δηλώνονται στο ΤΑΧΙΣ. Αν ναι, ο ιδιοκτήτης θα πληρώσει φόρους για μήνες που δεν εισέπραξε νοίκι. Δυο φορές ατιμία.

ΥΓ. Είναι λυπηρό ένας νέος που αρχίζει τώρα την ζωή του, να την ξεκινά με απατεωνιές.
.
Ε; :smt017
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37812
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 10 Μαρ 2020, 22:48

Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:42
Namrail έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:39
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:29
[

Ναι, ναι τσοχακια γιατί σέρνουν τις καρέκλες αντί να τις ανασηκώνουν και να οι γρατσουνιές στο πάτωμα και οι μαυριλες. Χώρια ο θόρυβος που ακούγεται στον από κάτω. Τι φταίει από κάτω;
Και τσοχακια στα πόμολα στις πόρτες, γιατί ακουμπάνε στον τοίχο και αφήνουν μαυρακια.
Και ένα μικρό αυτοκόλλητακι στα ντουλάπια στην εσωτερική κάτω γωνία, γιατί δεν τα κλείνουν απαλά, τα αφήνουν και κλείνουν μόνα τους και χτυπάνε.
Και στα συρτάρια γιατί κάποιοι/κάποιες τα κλείνουν με κλωτσιά :oops:
Και οι καναπέδες αφήνουν μια μαύρη γραμμή πέρα πέρα άμα ακουμπάνε τοίχο.
Και να σηκωνετε και το καπάκι της τουαλέτας :evil:
Οπωσδήποτε, θα τα κάνω όλα αυτά. Σε μια επόμενη ζωή.
Μα δεν είναι κόπος. Ούτε μισή ωρίτσα δεν είναι. Ξεκόλλας αυυτοκολλητακι, κολλάς τσοχάκι. Πρώτα να έχεις καθαρίσει τα ποδαρακια από κάτω :oops:
Το κάνω ανά τακτά χρονικά διαστήματα κιόλα (κολλάνε πολλές γατότριχες) σε όλα τα έπιπλα.
:oops:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Μαρ 2020, 08:24

Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04
Alfonso έγραψε:
10 Μαρ 2020, 13:29
καλησπέρα
παρακαλώ να ανοίξει το ακόλουθο θέμα στην ενότητα Οικονομια καθώς δε μμορώ να το ανοίξω εγώ

θέμα : διακοπή μίσθωση διαμερισματος

είμαι φοιτητης και θελω να νοικιάσω διαμερισμα,γκαρσονιέρα ή δυάρι για τους επόμενους 4 μήνες
αλλά επειδή κανείς δε μου το δίνει για τόσο λίγο σκέφτηκα να νοικιάσω για χρόνο και τον Ιουλιο να του πω Εχε γεια φίλος

μπορώ να το κάνω χωρίς οικονομικές συνέπειες;
δεν έχω τπτ στο όνομα μου οπότε δε θα μπορέσει να μου κάνει κατάσχεση για αποζημίωση
Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
νομικα, δεν μπορει.

αν δεν συμφωνησει ο ιδιοκτητης για διακοπη μισθωσης, μπορει να του ζητητσει τα νοικια για τον υπολοιπο χρονο. επειδη αυτο ειναι χρονοβορο και κοστοβορο, μπορει πολυ ευκολα να δηλωσει στην εφορια οτι δεν ελαβε τα νοικια, και αυτα να τα χρεωσει η εφορια στον ενοικιαστη. δεν θα τα παρει μεν ο ιδιοκτητης, αλλα ο ενοικιαστης θα βρεθει με ενα χρεος οσο τα απληρωτα νοικια, το οποιο θα το χρωσταει πλεον στο κρατος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μαρ 2020, 08:43

Ασέβαστος έγραψε:
11 Μαρ 2020, 08:24
Naida έγραψε:
10 Μαρ 2020, 21:04
Alfonso έγραψε:
10 Μαρ 2020, 13:29
καλησπέρα
παρακαλώ να ανοίξει το ακόλουθο θέμα στην ενότητα Οικονομια καθώς δε μμορώ να το ανοίξω εγώ

θέμα : διακοπή μίσθωση διαμερισματος

είμαι φοιτητης και θελω να νοικιάσω διαμερισμα,γκαρσονιέρα ή δυάρι για τους επόμενους 4 μήνες
αλλά επειδή κανείς δε μου το δίνει για τόσο λίγο σκέφτηκα να νοικιάσω για χρόνο και τον Ιουλιο να του πω Εχε γεια φίλος

μπορώ να το κάνω χωρίς οικονομικές συνέπειες;
δεν έχω τπτ στο όνομα μου οπότε δε θα μπορέσει να μου κάνει κατάσχεση για αποζημίωση
Ναι μπορείς να το κάνεις. Μπορεί να σε πάει δικαστικά αλλά δεν νομίζω να τον συμφέρει. Θα προσέξεις ομως το σπίτι, να το αφήσεις όπως το βρήκες για να μη μπει σε διαδικασίες βαψίματος κτλ.
νομικα, δεν μπορει.

αν δεν συμφωνησει ο ιδιοκτητης για διακοπη μισθωσης, μπορει να του ζητητσει τα νοικια για τον υπολοιπο χρονο. επειδη αυτο ειναι χρονοβορο και κοστοβορο, μπορει πολυ ευκολα να δηλωσει στην εφορια οτι δεν ελαβε τα νοικια, και αυτα να τα χρεωσει η εφορια στον ενοικιαστη. δεν θα τα παρει μεν ο ιδιοκτητης, αλλα ο ενοικιαστης θα βρεθει με ενα χρεος οσο τα απληρωτα νοικια, το οποιο θα το χρωσταει πλεον στο κρατος.
Ναι αυτό το είπα και εγώ, αν θέλει ο ιδιοκτήτης τον κυνηγάει. Αλλά σιγά μην μπει στη διαδικασία ο άλλος τώρα να ψάχνεται με δικηγόρους κτλ.
Διακοπη στο συμβόλαιο κάνει και ο ενοικιαστής.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Μαρ 2020, 08:49

Naida έγραψε:
11 Μαρ 2020, 08:43

Ναι αυτό το είπα και εγώ, αν θέλει ο ιδιοκτήτης τον κυνηγάει. Αλλά σιγά μην μπει στη διαδικασία ο άλλος τώρα να ψάχνεται με δικηγόρους κτλ.
Διακοπη στο συμβόλαιο κάνει και ο ενοικιαστής.
ο ενοικιαστης απο μονος του δεν μπορει να κανει διακοπη, πρεπει να συμφωνησουν και οι 2. δεν συμφερει να τον κυνηγησει, αλλα μπορει να κανει μια απλη δηλωση στην εφορια, και να βρεθει ο ενοικιαστης με χρεος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μαρ 2020, 09:06

Ασέβαστος έγραψε:
11 Μαρ 2020, 08:49
Naida έγραψε:
11 Μαρ 2020, 08:43

Ναι αυτό το είπα και εγώ, αν θέλει ο ιδιοκτήτης τον κυνηγάει. Αλλά σιγά μην μπει στη διαδικασία ο άλλος τώρα να ψάχνεται με δικηγόρους κτλ.
Διακοπη στο συμβόλαιο κάνει και ο ενοικιαστής.
ο ενοικιαστης απο μονος του δεν μπορει να κανει διακοπη, πρεπει να συμφωνησουν και οι 2. δεν συμφερει να τον κυνηγησει, αλλα μπορει να κανει μια απλη δηλωση στην εφορια, και να βρεθει ο ενοικιαστης με χρεος.
Μα δεν γίνεται να μην μπορεί να το διακόψει και ο ενοικιαστής στην εφορία. Άλλο αν τον κυνηγήσει δικαστικά ο ιδιοκτήτης για το σπάσιμο του συμβολαίου. Δηλαδή αν πάει σε άλλο σπίτι και κάνει άλλο συμβόλαιο θα δηλώνει ο άλλος στην εφορία ότι τον έχει μέσα και δεν εισπράττει ενοίκια;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Μαρ 2020, 09:12

Εξαρτάται από το συμβόλαιο:
- σε συμβόλαια ορισμένης διάρκειας είναι απαιτητό το ενοίκιο μέχρι και τη λήξη του συμβολαίου
- σε συμβόλαια αόριστης διάρκειας, το συμβόλαιο λύνεται αρκεί να έχει ειδοποιηθεί ο ιδιοκτήτης ένα εύλογο διάστημα πριν την οριστική λύση.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μαρ 2020, 09:15

stavmanr έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:12
Εξαρτάται από το συμβόλαιο:
- σε συμβόλαια ορισμένης διάρκειας είναι απαιτητό το ενοίκιο μέχρι και τη λήξη του συμβολαίου
- σε συμβόλαια αόριστης διάρκειας, το συμβόλαιο λύνεται αρκεί να έχει ειδοποιηθεί ο ιδιοκτήτης ένα εύλογο διάστημα πριν την οριστική λύση.
Σε ορισμένη διάρκειας, αν φύγει ο ενοικιαστής μπορεί να πάει ο ιδιοκτήτης στην εφορία να δηλώσει απλήρωτα ενοίκια να τα εισπράξει το κράτος;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 11 Μαρ 2020, 09:25

Naida έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:15
stavmanr έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:12
Εξαρτάται από το συμβόλαιο:
- σε συμβόλαια ορισμένης διάρκειας είναι απαιτητό το ενοίκιο μέχρι και τη λήξη του συμβολαίου
- σε συμβόλαια αόριστης διάρκειας, το συμβόλαιο λύνεται αρκεί να έχει ειδοποιηθεί ο ιδιοκτήτης ένα εύλογο διάστημα πριν την οριστική λύση.
Σε ορισμένη διάρκειας, αν φύγει ο ενοικιαστής μπορεί να πάει ο ιδιοκτήτης στην εφορία να δηλώσει απλήρωτα ενοίκια να τα εισπράξει το κράτος;
Ναι.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Μαρ 2020, 09:26

stavmanr έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:25
Naida έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:15
stavmanr έγραψε:
11 Μαρ 2020, 09:12
Εξαρτάται από το συμβόλαιο:
- σε συμβόλαια ορισμένης διάρκειας είναι απαιτητό το ενοίκιο μέχρι και τη λήξη του συμβολαίου
- σε συμβόλαια αόριστης διάρκειας, το συμβόλαιο λύνεται αρκεί να έχει ειδοποιηθεί ο ιδιοκτήτης ένα εύλογο διάστημα πριν την οριστική λύση.
Σε ορισμένη διάρκειας, αν φύγει ο ενοικιαστής μπορεί να πάει ο ιδιοκτήτης στην εφορία να δηλώσει απλήρωτα ενοίκια να τα εισπράξει το κράτος;
Ναι.
Κι αν ο άλλος έχει ενοικιάσει αλλού και έχει άλλο συμβόλαιο κατοικίας στο όνομα του;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών