Καραντίνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 17 Μαρ 2020, 16:08

Μαλακες, Παρασκευη εκατσα μεσα, σουκου εκατσα μεσα, βγηκα μονο για κατι ψωνια, χθες εκατσα μεσα, δουλεια απο το σπιτι και το βραδυ φαρμακειο, σημερα παλι μεσα, δουλεια απο το σπιτι, αλλα εχω αρχισει να μην την παλευω. Εκτος οτι εχω φαει κανα κιλο χαλβα, εφτιαξα ενα monkey fist και επαιξα με magnetic balls.

Εαν κρατησει καιρο αυτο το πραγμα θα λαλησουμε τελειως, εσεις πως την παλευετε;

:hammer:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42771
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Μαρ 2020, 16:09

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Veni Vidi Vici
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: 14 Μαρ 2020, 10:25

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Veni Vidi Vici » 17 Μαρ 2020, 16:12

6η μέρα μέσα...και απομονωμένος τις 4 ΚΑΙ από την οικογένεια (καλό αυτό να μην ακούω τις μαλακίες μάνας και κόρης) λόγω βήχα και δεκάτων...νάναι καλά το ίντερνετ.
Είχα προννοήσει (όχι για τον ιό για πάρτη μου) και είχα κάνει το ημιυπόγειο κάτι σαν...play room...με την 45άρα, το πισί, το ψυγειάκι-βιτρίνα της Pepsi και φυσικά όλα τα κομφόρ.
Αποδείχτηκε μπούνκερ (που λέει κι ένας φίλος) τελικά!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veni Vidi Vici την 17 Μαρ 2020, 16:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Αlea jacta est

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 17 Μαρ 2020, 16:13

Διαβασμα αστυνομικής λογοτεχνίας με αργούς ρυθμούς και έπειτα από πολύ καιρό, καμία ξένη σειρά, επικοινωνία με την κοπέλα μου που στην παρούσα φάση δεν είναι εδω, ξενάγηση στο διαδίκτυο για αυτό κιόλας επανήλθα και εδω μετά από μήνες, επικοινωνία με φίλους, λίγη γυμναστική.
Εργασιακώς λόγω φύσης επαγγέλματος το πολύ 2-3 ώρες να χρειαστεί κάτι τουλάχιστον για αυτήν την πρώτη εβδομάδα.
Το μέσα μου αρέσει γενικά ωστόσο κάποια στιγμή ό,τι και να κάνουμε αγριεύει αν παραμείνει για καιρό.
Και δεν θα παραμείνει.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 17 Μαρ 2020, 16:14

Έχω καθίσει σε καραντίνα λόγω χημειοθεραπειών αλλά και τότε παρόλο που δεν αισθανόμουν καλά, έβρισκα το κουράγιο να πάω μια βόλτα σε μη συνωστισμένο μέρος βέβαια ή για καφέ ή οτιδήποτε άλλο, προσέχοντας πάντα.
Αυτό είναι διαφορετικό. Δεν ξέρεις τι να κάνεις.

LETO
Δημοσιεύσεις: 1957
Εγγραφή: 17 Ιαν 2019, 00:49
Phorum.gr user: LETO

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LETO » 17 Μαρ 2020, 16:17

Το ιντερνετ βοηθαει. Σειρες, ταινιες, ντοκιμαντερ, βιβλια, παιχνιδια, της παναγιας τα ματια.

Υπομονη.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 17 Μαρ 2020, 16:22

ευκαιρια να μας που εδω ποσες μερες συμπληρωνουν οι ινσελς που ηταν απο μονοι τους σε καραντινα πριν απο την καραντινα :)

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 17 Μαρ 2020, 16:28

Σε καραντινα διαβαζοντας τα απαντα Κουφοντινα.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Μιλλένιαλ
Δημοσιεύσεις: 793
Εγγραφή: 24 Ιαν 2020, 13:54

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μιλλένιαλ » 17 Μαρ 2020, 16:53

Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μαρ 2020, 16:09
Εικόνα
Εφόσον η παρούσα -ακραία- κατάσταση συνεχιστεί, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα ανατραπούν τα κοινωνικά δεδομένα με ένα αποτέλεσμα να είναι η εμφάνιση νέων αρχουσών ελίτ. Ανάμεσα τους, μια θέση θα έχουν αναμφίβολα οι hikikomori και οι NEETs.
Το μίσος για τη μπουμεργιά είναι δυνατότερο απ' τα ασφαλιστικά
~~~~
Μίμα για χρήμα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Μαρ 2020, 17:01

Δεν είμαι σε καραντίνα ακριβώς καθότι δουλεύω ακόμα αλλά έκλεισε το γραφείο που πηγαίνω τ'απογευνατα και χθες και σήμερα είμαι σπίτι από τις 4.30 και έχω ξετρελαθεί, γενικά λατρεύω το σπίτι. Χθες δεν έκανα τίποτα απολύτως, σήμερα που έχει καλή μέρα θα πάω να πάρω έναν καφέ και θα κάνω το σπίτι, μαγείρεμα και τέτοια :romance-hearteyes:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 17 Μαρ 2020, 17:04

Ειμαι ολη την ημερα εξω ψαχνοντας ΜΟΥΝΑΡΕΣ, αλλα ειναι πλεον ειδος υπο εξαφανιση.
Εχω τρελαθει.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 17 Μαρ 2020, 17:18

είμαι στην 3η ημέρα και σε λίγο αρχίζω να ξεμένω από βουνά της Αττικής

αν συνεχιστεί για πολύ αυτό, με βλέπω για Κιλιμάντζαρο
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14532
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 17 Μαρ 2020, 17:27

Με 3 παιδιά στο σπίτι, αρχίζω και νομίζω πως βιωνω το άρχοντας των μυγων. Με βλέπω στο τέλος ψητο στο φούρνο.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11833
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 17 Μαρ 2020, 17:30

Αν και ζω σε χωριό εδώ ουσιαστικά δεν υπάρχει κλείσιμο μέσα.
Αποφυγή με τον οποιοδήποτε έχει 2 πόδια και θέλει να με πλησιάσει.Και ειδικά με όσους ήρθαν από Αθήνα.
Ευτυχώς το σπίτι μου είναι απομονωμένο από το κέντρο του χωριού.
Περιποιούμαι τον κήπο. Το αμπελάκι.
Σπίτι pc pubg wow και rdr2.
netflix, amazon.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24497
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Καραντίνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 17 Μαρ 2020, 17:31

Nostalgia έγραψε:
17 Μαρ 2020, 16:08
Μαλακες, Παρασκευη εκατσα μεσα, σουκου εκατσα μεσα, βγηκα μονο για κατι ψωνια, χθες εκατσα μεσα, δουλεια απο το σπιτι και το βραδυ φαρμακειο, σημερα παλι μεσα, δουλεια απο το σπιτι, αλλα εχω αρχισει να μην την παλευω. Εκτος οτι εχω φαει κανα κιλο χαλβα, εφτιαξα ενα monkey fist και επαιξα με magnetic balls.

Εαν κρατησει καιρο αυτο το πραγμα θα λαλησουμε τελειως, εσεις πως την παλευετε;

:hammer:
δουλεύω έτσι κι αλλιώς από το σπίτι.

Δεν υπάρχει στ' αλήθεια λύση, 6 χρόνια τώρα έχω διαπιστώσει ότι αν δεν περπατήσω 1 ώρα το πρωί φρικάρω στις 7-8 μέρες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών