SOS τρέξτε να δώσετε αίμα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20261
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: SOS τρέξτε να δώσετε αίμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Μαρ 2020, 20:31

enterprise-psi έγραψε:
24 Μαρ 2020, 20:18
Είμαι Ο αρνητικό , κάθε 6 μήνες δίνω . Επόμενη αιμοδοσία είναι τον Ιούνιο.
:g094: γίνε δότης οργάνων
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8165
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: SOS τρέξτε να δώσετε αίμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 24 Μαρ 2020, 20:40

Japetus έγραψε:
24 Μαρ 2020, 20:08
Εγώ σήμερα που πέρασα από αιμοδοσία, ο μόνος έλεγχος ήταν από εθελόντρια σαμαρείτισσα στην εξωτερική είσοδο του νοσοκομείου -ντυμένη με χίλια δυο συμπράγκαλα (μάσκες, ποδιές, προσωποκαλύπτρες, λες και ήταν μέσα σε μεθ) για λόγους θεαθήναι- που θερμομετρούσαν στο μέτωπο..
Η αιμοδοσία έχει όντως θέμα μια και η προσέλευση είναι μικρή, έλεγχος κορονωιού στο αίμα δεν γίνεται, παρά μόνο σου λένε αν αναπτύξεις μέσα σε πέντε μέρες συμπτώματα, να τηλεφωνήσεις και να τους το αναφέρεις...

.

Εγινα από ανήλικος ακόμα από τούς πρώτους Δωρητές Οργάνων.....

Καί Εθελοντής Αιμοδότης από μικρός μέχρι πού μέ διέκοψαν

όταν άρχισα ταξίδια σέ τριτοκοσμικές χώρες.....

Τότε κατάλαβα καί οτι ΔΕΝ μπορούσαν νά ελέγχουν τό αίμα αν έχει αρρώστιες

πχ HIV.....καί μόλις τούς τό είπα ΛΥΣΣΑΞΑΝ..... :8)


Απορία....ο Κορωνοιός μπαίνει στό αίμα ;;;


Η λύση μιά γιά πάντα.....

ΑΜΕΣΑ.....ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΥΓΕΙΟΎΣ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Jack Shephard
Δημοσιεύσεις: 1837
Εγγραφή: 24 Απρ 2018, 20:06
Phorum.gr user: Jack Shephard

Re: SOS τρέξτε να δώσετε αίμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jack Shephard » 24 Μαρ 2020, 20:48

Σήμερα είδα κινητή μονάδα αιμοληψίας του Ερυθρού Σταυρού και είπαν ότι οι αιμοληψίες ήταν σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Εγώ δεν είχε τύχει να δώσω αίμα. Πήγα για πρώτη φορά πριν 1 μήνα γιατί είχε επέμβαση πατέρας συναδέλφου και χρειαζόταν αίμα.

Η γιατρός στον Ευαγγελισμό δε άφησε να δώσω, ήταν ανένδοτη και μάλιστα μου είπε ότι θα έστελνε ειδοποίηση σε όλα τα νοσοκομεία να μη δεχτούν αιμοδοσία από εμένα για έξι μήνες τουλάχιστον :c040: . Όχι, σε ποιον άλλον έχει τύχει αυτό; Μόνο αν πάει κανείς και πει "είμαι φορέας του Aids".

Ο λόγος ήταν ότι όταν άρχισε να κάνει ερωτήσεις, της είπα ότι έπαιρνα πρωτεϊνη, αμινοξέα, κρεατίνη και διάφορα άλλα και μου είπε ότι μπορεί να υπήρχε αλληλεπίδραση με τη φαρμακευτική αγωγή που λάμβαναν αυτοί που χρειάζονταν μετάγγιση και ανεπιθύμητες παρενέργειες.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6339
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: SOS τρέξτε να δώσετε αίμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 09 Δεκ 2023, 20:24

Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών