Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20143
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 24 Μαρ 2020, 23:41

https://www.iefimerida.gr/kosmos/toynmp ... pomonothei Πολύ πιθανό να είναι φορέας κορωνοϊού η ακτιβίστρια για το κλίμα Γκρέτα Τούνμπεργκ, όπως δήλωσε η ίδια.

Τόσο εκείνη όσο και πατέρας της, ο ηθοποιός Σβάντε Τούνμπεργκ, βρίσκονται σε καραντίνα. Τα συμπτώματα σε πατέρα και κόρη άρχισαν να εμφανίζονται ύστερα από σειρά ταξιδιών στην Ευρώπη, προτού επιβληθούν τα έκτακτα μέτρα. Η 17χρονη εκτιμά, πάντως, ότι οι ταχείες και ευρείας κλίμακας οικονομικές και κοινωνικές αλλαγές, που εφαρμόζονται σε μια προσπάθεια να αναχαιτιστεί η πανδημία του κορωνοϊού, δείχνουν ότι είναι επίσης δυνατή η ταχεία δράση που χρειάζεται για τον περιορισμό της κλιματικής αλλαγής.

Η Τούνμπεργκ προέτρεψε τους ακτιβιστές υπέρ του κλίματος, πολλοί εκ των οποίων βρίσκονται στο σπίτι καθώς έχουν κλείσει τα σχολεία, να βοηθούν άλλους στο πλαίσιο της πανδημίας και να κάνουν πράξη τον ακτιβισμό τους με ασφαλείς τρόπους.

«Αυτή τη στιγμή, πρέπει να βοηθήσουμε με οποιονδήποτε τρόπο μπορούμε και να στηρίξουμε την κοινωνία και όσους μας έχουν ανάγκη» υπογράμμισε. Σε σχέση και με την κλιματική αλλαγή «αυτό που λέμε σε όλους να κάνουν είναι να ακούτε τους ειδικούς και να ακούτε τους επιστήμονες και αυτό πρέπει να κάνουμε και σε αυτήν την περίπτωση».

Η κρίση με τον κορωνοϊό «δεν σημαίνει ότι πρέπει να εγκαταλείψουμε τον ακτιβισμό», συμπλήρωσε. «Μπορούμε να το κάνουμε διαδικτυακά, από το σπίτι μας. Απλά, πρέπει να είμαστε δημιουργικοί και να βρούμε νέους τρόπους».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 24 Μαρ 2020, 23:43

Άσε μας κουκλίτσα μου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 869
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 02:00
Phorum.gr user: ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ » 24 Μαρ 2020, 23:46

Κάτι καινούργιο έπρεπε να βγάλει γιατί είχε μπαγιατέψει.



Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Απρ 2020, 23:14

Τα συμφέροντά της εξυπηρετεί ο ιός.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8628
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 30 Απρ 2020, 23:21

AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2020, 23:14
Τα συμφέροντά της εξυπηρετεί ο ιός.
;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 30 Απρ 2020, 23:24

αυτος ειναι ο φιλελε κατιμας,αυτος ακριβως :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 30 Απρ 2020, 23:29

Philip Mortimer έγραψε:
30 Απρ 2020, 23:21
AlienWay έγραψε:
30 Απρ 2020, 23:14
Τα συμφέροντά της εξυπηρετεί ο ιός.
;
Πεθαίνουν περισσότεροι, μειώνεται ο υπερπληθυσμός, μειώνονται οι εκπομπες CO2, πεθαίνουν κυρίως μπούμερς κλπ.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 01 Μάιος 2020, 13:08

Εικόνα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 01 Μάιος 2020, 13:16

alekhine έγραψε:
01 Μάιος 2020, 13:08
Εικόνα
+ 1000


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13980
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 01 Μάιος 2020, 13:18

Πολύ άτιμος αυτός ο ιός, χτυπάει ακόμα και τα γκρεμλινς.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Γκρέτα Τούνμπεργκ: «Πιθανώς είμαι θετική στον κορωνοϊό, συνεχίζω τον ακτιβισμό διαδικτυακά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 01 Μάιος 2020, 13:25

H Γκρέτα λέει το άρθρο ξεκινάει καμπάνια για να μαζευτούν χρήματα για την καταπολέμηση του COVID-19.

Εσείς την ειρωνεύεστε..για πιο λόγο άραγε δεν μπορώ να καταλάβω.

Μυαλό 5χρονου έχετε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών