Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Φεβ 2019, 23:17

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:02
Που το ξέρετε μωρέ ότι το ντύνει έτσι με το ζόρι;
Σιγά μην ισχύει.
:lol:

Αν με το ζόρι εννοείς ότι το σημαδεύει με κάποιο πιστόλι ή το απειλεί ότι θα το κλείσει στο υπόγειο νηστικό, όχι δεν θα έλεγα ότι ισχύει.

Από την άλλη, πως το βλέπεις ; Το εξάχρονο μια μέρα σηκώθηκε, είπε εγώ είμαι κοριτσάκι πάρε μου μαμά φορέματα ;


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Φεβ 2019, 23:21

Otto Weininger έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:17
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:02
Που το ξέρετε μωρέ ότι το ντύνει έτσι με το ζόρι;
Σιγά μην ισχύει.
:lol:

Αν με το ζόρι εννοείς ότι το σημαδεύει με κάποιο πιστόλι ή το απειλεί ότι θα το κλείσει στο υπόγειο νηστικό, όχι δεν θα έλεγα ότι ισχύει.

Από την άλλη, πως το βλέπεις ; Το εξάχρονο μια μέρα σηκώθηκε, είπε εγώ είμαι κοριτσάκι πάρε μου μαμά φορέματα ;
Ένα παιδί που δε θέλει να ντυθεί κάπως δε ντύνεται με το ζόρι συνήθως, ακόμα και αν είναι το καλύτερο ρούχο άμα του κολλήσει ότι θα γίνει ρεζίλι δεν πρόκειται να το βάλει ή αν το βάλει θα είναι μουτρωμένο συνέχεια. Στη φωτό που έβαλες μοιάζει άνετο.

Άρα εγώ νομίζω μόνο του το ζήτησε. Το αν νιώθει κοριτσάκι δεν το ξέρω, μπορεί απλά να τον τραβάνε τα φορέματα για την ώρα. Μακάρι να μην νιώθει κοριτσάκι γιατί ασχέτως αποδοχής πρέπει να είναι απαίσιο να έχει κανείς body dysphoria.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 02 Φεβ 2019, 23:26

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:21
Otto Weininger έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:17
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:02
Που το ξέρετε μωρέ ότι το ντύνει έτσι με το ζόρι;
Σιγά μην ισχύει.
:lol:

Αν με το ζόρι εννοείς ότι το σημαδεύει με κάποιο πιστόλι ή το απειλεί ότι θα το κλείσει στο υπόγειο νηστικό, όχι δεν θα έλεγα ότι ισχύει.

Από την άλλη, πως το βλέπεις ; Το εξάχρονο μια μέρα σηκώθηκε, είπε εγώ είμαι κοριτσάκι πάρε μου μαμά φορέματα ;
Ένα παιδί που δε θέλει να ντυθεί κάπως δε ντύνεται με το ζόρι συνήθως, ακόμα και αν είναι το καλύτερο ρούχο άμα του κολλήσει ότι θα γίνει ρεζίλι δεν πρόκειται να το βάλει ή αν το βάλει θα είναι μουτρωμένο συνέχεια. Στη φωτό που έβαλες μοιάζει άνετο.

Άρα εγώ νομίζω μόνο του το ζήτησε. Το αν νιώθει κοριτσάκι δεν το ξέρω, μπορεί απλά να τον τραβάνε τα φορέματα για την ώρα. Μακάρι να μην νιώθει κοριτσάκι γιατί ασχέτως αποδοχής πρέπει να είναι απαίσιο να έχει κανείς body dysphoria.
Συμφωνώ, δεν υπάρχει ψυχική πάθηση που να είναι καλή. Όλες απαίσιες είναι.
Αλλά εδώ κάνει μπαμ, ότι έχει πέσει πρόλογος από την μοντέρνα Σαρλίζ. Άρρωστοι άνθρωποι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21304
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Φεβ 2019, 23:39

εγώ προσωπικά θεωρώ σίγουρο πως αυτή η ψυχασθενής έχει "πλάσει" το παιδί όπως εκείνη θέλει και πιστεύει

όποιος εξέδωσε την απόφαση να υιοθετήσει παιδί η συγκεκριμένη, είναι εγκληματίας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 02 Φεβ 2019, 23:42

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:39
εγώ προσωπικά θεωρώ σίγουρο πως αυτή η ψυχασθενής έχει "πλάσει" το παιδί όπως εκείνη θέλει και πιστεύει

όποιος εξέδωσε την απόφαση να υιοθετήσει παιδί η συγκεκριμένη, είναι εγκληματίας
Σ' αυτό τον κόσμο κάποιοι έχουν τη δυνατότητα να αγοράζουν παιδιά. Και στη χώρα μας συμβαίνει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Φεβ 2019, 00:45

και συνεχίζουμε.

Φέτος στην Eurovision, η Γαλλία στέλνει εναν αλγερινογάλλο τραβεστί να τραγουδήσει για την αποδοχή του εαυτού μας

https://www.iefimerida.gr/news/476186/m ... on-gkei-me


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 03 Φεβ 2019, 00:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:11
Προφανώς στο παιδί αρέσουν τα ρούχα που η κοινωνία σήμερα θεωρεί κοριτσίστικα. Τα ρούχα εγγενώς δεν έχουν χρωμοσώματα ξέρεις.
Νήπιο και εξάχρονο δε γίνεται ταυτόχρονα.
Ας υποθέσουμε ότι τα παιδιά αποφασίζουν μόνα τος τι τους αρέσει, τότε δεν σημαίνει ότι τα αγοράκια επιλέγουν να παίξουν με αυτοκινητάκια και τα κοριτσάκια με κούκλες; Μήπως τα παιχνίδια έχουν χρωμοσώματα;

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 06 Σεπ 2019, 11:44

Εικόνα
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14699
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 07 Σεπ 2019, 10:34

Lugozzi έγραψε:
06 Σεπ 2019, 11:44
Εικόνα
Eντάξει έκανε τον αγώνα τον δίκαιο

Εικόνα


δεν γίνονται αυτά ρε :smt005::smt005:
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 07 Σεπ 2019, 11:03

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2019, 23:21

Άρα εγώ νομίζω μόνο του το ζήτησε.




Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13980
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Ιαν 2020, 09:33

Βρετανίδα το τερμάτισε: Σεξιστικές οι αντλίες βενζίνης, είναι σχεδιασμένες μόνο για άντρες
Ανήρτησε και φωτογραφίες με τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει στα πρατήρια υγρών καυσίμων
Επίθεση στα βενζινάδικα του Λονδίνου εξαπέλυσε μια 31χρονη Βρετανίδα κατηγορώντας τα για σεξισμό στις... αντλίες.
Σύμφωνα με την Μέλανι Μόργκαν οι αντλίες στα πρατήρια υγρών καυσίμων είναι σχεδιασμένα για άντρες με αποτέλεσμα η ίδια να δυσκολεύεται να ανεφοδιάσει το αυτοκίνητό της.
Η ίδια φρόντισε, μάλιστα, να αναρτήσει φωτογραφίες από την προσπάθεια που κάνει για να βάλει βενζίνη.
Όπως λέει, λόγω των σεξιστικών αντλιών τώρα είναι υποχρεωμένη να ζητά τη βοήθεια του συντρόφου της για να γεμίσει το βαν τους.
Η 31χρονη υποστηρίζει, επίσης, ότι είναι τόσο ανυπέρβλητο το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ώστε τώρα να εξετάζει το ενδεχόμενο να αγοράσει ηλεκτροκίνητο αυτοκίνητο.

https://www.protothema.gr/world/article ... gia-adres/

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14699
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 26 Ιαν 2020, 14:53

Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 04 Φεβ 2020, 19:14

Παραμύθια για τα μωράκια σας απο τη Disney.

https://books.disney.com/book/feminist- ... her-voice/

Εικόνα

https://books.disney.com/book/feminist- ... inist-too/

Εικόνα
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28675
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 07 Φεβ 2020, 15:33

ΗΠΑ: Καταδικασμένος παιδόφιλος αποφυλακίστηκε και «δεν θεωρείται πλέον απειλή», επειδή ισχυρίζεται ότι είναι γυναίκα

Πέμπτη, 6 Φεβρουαρίου 2020

Εικόνα

Ο Joseph Matthew Smith είναι ένας 23χρονος που καταδικάστηκε ότι κακοποίησε έναν συμμαθητή του το 2014, και σύμφωνα με τον εμπειρογνώμονα της πολιτείας Dr. Jeffrey Davis, ο Smith έχει κακοποιήσει συνολικά 15 παιδιά - ηλικίας από 1 έως 13 ετών. Ο Smith τώρα «αναγνωρίζει» τον εαυτό του ως γυναίκα.

Το περιστατικό αυτό δείχνει στο που μπορούν να οδηγηθούν τα πράγματα με το φαινόμενο των transgender.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα “The Des Moines Register”, το Γραφείο του Γενικού Εισαγγελέα της Αϊόβα δεν επιδιώκει πλέον τον εγκλεισμό ενός πρώην τρόφιμου του Midwest Christian Services (πρόκειται για θρησκευτικό οργανισμό στην Αϊόβα που περιθάλπει και εκπαιδεύει εγκαταλελειμμένους ανήλικους) που καταδικάστηκε για μυριάδες σεξουαλικά εγκλήματα, επειδή το άτομο ταυτοποιείται τώρα ως γυναίκα. Ο εκπρόσωπος Τύπου του γενικού εισαγγελέα Lynn Hicks αρκέστηκε να σχολιάσει ως εξής: «τα επίπεδα των ορμονών ενός παραβάτη αποτελούν σημαντικό μέρος της τεκμηρίωσης της πιθανότητας περιπτωσιολογικού υποτροπιασμού».

Η έκθεση Davis, ανέφερε ότι «η πιθανότητα να υποτροπιάσει εντός των επόμενων πέντε ετών από την αποφυλάκιση ξεπέρασε το 20% επειδή τα θύματα ήταν και των δύο φύλων και επειδή ο Smith ήταν κάτω των 25 ετών και ποτέ δεν είχε μακροχρόνια σχέση».

Αλλά επειδή αυτός ο παιδόφιλος τώρα «αναγνωρίζει» τον εαυτό του ως γυναίκα που ονομάζεται “Josie” – η Des Moines αναφέρεται τον Σμιθ ως "αυτή" σε όλο το ρεπορτάζ της. Ο Smith είχε ξεκινήσει τη διαδικασία να ξεκινήσει την "transgender ταξινόμησή του" τον Οκτώβριο του 2017 και άρχισε να χρησιμοποιεί θηλυκές αντωνυμίες.

Για να συνοψίσουμε: Ένας καταδικασθείς παιδόφιλος που κακοποίησε παιδιά που κυμαίνονται από την ηλικία ενός έως τριών ετών είναι τώρα ελεύθερος, παρά την έκθεση που δείχνει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα υποτροπιασμού του, μόνο και μόνο επειδή τώρα «αναγνωρίζει» τον εαυτό του ως γυναίκα.

Εικόνα

Αλλά αν δεν χορτάσατε "δικαιωματισμό" έχει κι άλλο. Ένας 45χρονος παιδόφιλος ανέφερε πρόσφατα σε δικαστήριο ότι οι δραστηριότητές του ήταν νόμιμες επειδή «αναγνωρίζει» τον εαυτό του ως ένα οκτάχρονο κορίτσι και άρα οι φωτογραφίες κακοποιημένων παιδιών που βρέθηκαν στην κατοχή του προστατεύονταν από το Σύνταγμα. Ένας άλλος παιδόφιλος, ο οποίος τώρα αναφέρεται στον εαυτό του ως "Jacinta Brooks", μπαινοβγαίνει στη φυλακή επειδή στοχεύει παιδιά. Και ένας άλλος που τώρα αναγνωρίζει τον εαυτό του ως "Madilyn Harks", που φέρεται να έχει κακοποιήσει εξήντα κορίτσια, αφέθηκε ελεύθερος πέρυσι.

Εικόνα

Όλο και περισσότεροι άνδρες τρόφιμοι φυλακών «αναγνωρίζουν» τους εαυτούς τους ως γυναίκες προκειμένου να μεταφερθούν σε γυναικείες φυλακές. Σε ορισμένες περιπτώσεις, αυτό έχει ως αποτέλεσμα κρατούμενες να δέχονται σεξουαλικές επιθέσεις από άντρες που προσποιούνται ότι είναι γυναίκες.

Οποιαδήποτε λογική κοινωνία θα τα έβλεπε όλα αυτά έτσι όπως είναι, αλλά η κοινωνία στην οποία ζούμε δεν είναι λογική.

Είναι όμως «προοδευτική». Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.

ΚΟ / πηγή

https://redskywarning.blogspot.com/2020 ... DcrBhymc5Q

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23059
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 08 Φεβ 2020, 18:34

καθυστερημενοι λευκοι φιλανε τις μπορες μαυρων σε μια υψηλης αισθητικης συμβολικη πραξη :smt005:


η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών