Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Αύγ 2018, 15:24

Highlander έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:22
Lugozzi έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:21
Highlander έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:14
Λέτε βλακείες.
Είμαστε πάγια κατά του τραμπ και κάθε άλλου ακροδεξιού που σπέρνει ρατσιστικό μίσος.
α, να ένας πραγματικός ζαίος
Δεν υπάρχει λόγος να ρωτάτε όποιον χρήστη του φόρουμ δηλώνει ΣΥΡΙΖΑ.
Απλά δείτε τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ, το πολιτικό του πρόγραμμα, τις διαχρονικές αξίες για τις οποίες μάχεται και καθαρίσατε.
Αποδέσμευση από το ΝΑΤΟ πχ;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 22 Αύγ 2018, 15:26

Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:24
Highlander έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:22
Lugozzi έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:21


α, να ένας πραγματικός ζαίος
Δεν υπάρχει λόγος να ρωτάτε όποιον χρήστη του φόρουμ δηλώνει ΣΥΡΙΖΑ.
Απλά δείτε τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ, το πολιτικό του πρόγραμμα, τις διαχρονικές αξίες για τις οποίες μάχεται και καθαρίσατε.
Αποδέσμευση από το ΝΑΤΟ πχ;
Έχουμε το απέναντι εθνικι να αντιμετωπίσουμε προς το παρόν, άρα δε γίνεται.
Είναι γελοίο όμως να λέγεται ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ως αντιρατσιστικό, προοδευτικό, σοσιαλιστικό κόμμα είναι... τραμπικος!

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 22 Αύγ 2018, 15:28

Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι συριζαιοι, όπως και όλα τα ενεργά σοσιαλιστικά κόμματα και οι ψηφοφόροι τους, κατακεραυνώνουν την άνοδο της ακροδεξιάς και προτείνουν μέτρα για αντιμετώπισή της.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 22 Αύγ 2018, 15:30

Τραμπικοί δεν ξέρω, αλλά οι περισσότεροι Ζαίοι που ξέρω (χρόνια τώρα) από κοντά αλλά και κάποιοι από 'δω μέσα, είναι πιο Αμερικανόκαυλοι κι από τον ΓΑΠ.


Radical
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 18:36

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Radical » 22 Αύγ 2018, 15:32

shrike έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:30
Τραμπικοί δεν ξέρω, αλλά οι περισσότεροι Ζαίοι που ξέρω (χρόνια τώρα) από κοντά αλλά και κάποιοι από 'δω μέσα, είναι πιο Αμερικανόκαυλοι κι από τον ΓΑΠ.
Αν και δεν έχω αυτήν την εντύπωση, εσύ πως το εξηγείς αυτό που λες πως συμβαίνει;

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 22 Αύγ 2018, 15:33

Γενικά μάλλον μπερδεύετε τον ΣΥΡΙΖΑ με τους ΑΝΕΛ.

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 22 Αύγ 2018, 15:36

Radical έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:32
shrike έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:30
Τραμπικοί δεν ξέρω, αλλά οι περισσότεροι Ζαίοι που ξέρω (χρόνια τώρα) από κοντά αλλά και κάποιοι από 'δω μέσα, είναι πιο Αμερικανόκαυλοι κι από τον ΓΑΠ.
Αν και δεν έχω αυτήν την εντύπωση, εσύ πως το εξηγείς αυτό που λες πως συμβαίνει;
Δεν έχω ιδέα, αγαπητέ. Εννοώ, δεν έχω λογική εξήγηση και όσες εξηγήσεις κι αν σκεφτώ αγγίζουν τα όρια της συνομωσιολογίας, οπότε προτιμώ να μην τις εκφράσω για ευνόητους (ελπίζω) λόγους.

Παρατήρησή μου είναι, κυρίως από ανθρώπους που γνωρίζω IRL, αλλά και από κάποιους λίγους στο παρόν φόρουμ που βγάζουν μια τέτοια αμερικανίλα.
Και όχι, δεν αναφέρομαι σε ΑΝΕΛίτες (για να απαντήσω και στο άλλο σχόλιο). Το έχω δει σε ανθρώπους που ψηφίζανε ΣΥΡΙΖΑ πολύ πριν τη συνένωση των δυο κομμάτων.


Radical
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 18:36

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Radical » 22 Αύγ 2018, 15:43

Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι για πολλούς αριστερούς η Αμερική είναι μία ιμπεριαλιστική χώρα υπεύθυνη για την κατάσταση στην χώρα μας.
Δεν έχουμε κανένα κοινό με την πολιτική τους αλλά βεβαίως πολλά κοινά με το λαό τους.
Το "φονιάδες των λαών Αμερικάνοι" δεν έπαψε ποτέ να ισχύει.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 22 Αύγ 2018, 15:44

Highlander έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:33
Γενικά μάλλον μπερδεύετε τον ΣΥΡΙΖΑ με τους ΑΝΕΛ.
όντως περίεργο ρε παιδιά
αφού αυτά τα δύο κόμματα έχουν ουσισαστικές διαφορές
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Αύγ 2018, 15:48

Radical έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:32
shrike έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:30
Τραμπικοί δεν ξέρω, αλλά οι περισσότεροι Ζαίοι που ξέρω (χρόνια τώρα) από κοντά αλλά και κάποιοι από 'δω μέσα, είναι πιο Αμερικανόκαυλοι κι από τον ΓΑΠ.
Αν και δεν έχω αυτήν την εντύπωση, εσύ πως το εξηγείς αυτό που λες πως συμβαίνει;
Αντισυστημικότητα να 'ναι κι ότι να 'ναι, γαμάτος αυτός με τα πορτοκαλί μαλλιά που τη λέει στη Μέρκελ κι ετσ'.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 22 Αύγ 2018, 15:50

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:44
Highlander έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:33
Γενικά μάλλον μπερδεύετε τον ΣΥΡΙΖΑ με τους ΑΝΕΛ.
όντως περίεργο ρε παιδιά
αφού αυτά τα δύο κόμματα έχουν ουσισαστικές διαφορές
Έχουμε, γι' αυτό και ελπίζουμε στις επόμενες εκλογές είτε να καταφέρουμε αυτοδυναμία, είτε να πείσουμε το κιναλ να κάνουμε συγκυβέρνηση.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 22 Αύγ 2018, 15:51

Οι ΑΝΕΛ έτσι κι αλλιώς δε θα ξαναμπούν βουλή.

Radical
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 18:36

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Radical » 22 Αύγ 2018, 15:52

Stalker έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:48
Radical έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:32
shrike έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:30
Τραμπικοί δεν ξέρω, αλλά οι περισσότεροι Ζαίοι που ξέρω (χρόνια τώρα) από κοντά αλλά και κάποιοι από 'δω μέσα, είναι πιο Αμερικανόκαυλοι κι από τον ΓΑΠ.
Αν και δεν έχω αυτήν την εντύπωση, εσύ πως το εξηγείς αυτό που λες πως συμβαίνει;
Αντισυστημικότητα να 'ναι κι ότι να 'ναι, γαμάτος αυτός με τα πορτοκαλί μαλλιά που τη λέει στη Μέρκελ κι ετσ'.
Μπορεί για κάποια 17χρονα.
Ωστόσο δεν είναι κακό αυτό το κριτήριο. Ασφαλώς αν είναι αντισυστημικό κάτι, πάει να πει ότι είναι ενάντια στα συμφέρον τα ενός συστήματος. Τώρα το πόσο ενάντια στη Μέρκελ είναι αυτός με τα πορτοκαλί μαλλιά δεν ξέρω.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Αύγ 2018, 16:09

Radical έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:52
Μπορεί για κάποια 17χρονα.
Ωστόσο δεν είναι κακό αυτό το κριτήριο. Ασφαλώς αν είναι αντισυστημικό κάτι, πάει να πει ότι είναι ενάντια στα συμφέρον τα ενός συστήματος. Τώρα το πόσο ενάντια στη Μέρκελ είναι αυτός με τα πορτοκαλί μαλλιά δεν ξέρω.
Μπα, ψωνάρες υπάρχουν σε όλες τις ηλικιακές διαστρωματώσεις.

Από κει και πέρα η υποτιθέμενη αντισυστημικότητα είναι εξόχως δημαγωγικό κριτήριο, είναι απλά σύνθημα για να συσπειρώνει τους αόριστα δυσαρεστημένους ενάντια στους παρερχόμενους.

Άλλωστε είναι και το αγαπημένο σλόγκαν της ΧΑ, τώρα που έχουν μείνει με το πουλί στο χέρι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Radical
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2018, 18:36

Re: Παρατηρητήριο πολιτικής ορθότητας, SJW και Woke culture

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Radical » 22 Αύγ 2018, 16:16

Stalker έγραψε:
22 Αύγ 2018, 16:09
Radical έγραψε:
22 Αύγ 2018, 15:52
Μπορεί για κάποια 17χρονα.
Ωστόσο δεν είναι κακό αυτό το κριτήριο. Ασφαλώς αν είναι αντισυστημικό κάτι, πάει να πει ότι είναι ενάντια στα συμφέρον τα ενός συστήματος. Τώρα το πόσο ενάντια στη Μέρκελ είναι αυτός με τα πορτοκαλί μαλλιά δεν ξέρω.
Μπα, ψωνάρες υπάρχουν σε όλες τις ηλικιακές διαστρωματώσεις.

Από κει και πέρα η υποτιθέμενη αντισυστημικότητα είναι εξόχως δημαγωγικό κριτήριο, είναι απλά σύνθημα για να συσπειρώνει τους αόριστα δυσαρεστημένους ενάντια στους παρερχόμενους.

Άλλωστε είναι και το αγαπημένο σλόγκαν της ΧΑ, τώρα που έχουν μείνει με το πουλί στο χέρι.
Η καθημερινή ζωή δεν είναι επιστήμη και γι αυτό δεν είναι μεμπτό από μονο του αυτό γράφεις για να συσπειρώνει τους αόριστα δυσαρεστημένους ενάντια στους παρερχόμενους.. Γιατί θα πρέπει να του συσπειρώνει οργανωμένα; Και γιατί ενάντια παρερχόμενους και όχι ενάντια σε ολόκληρο το σύστημα με τους μηχανισμούς του και τις ιδέες που παράγουν αυτοί;
Το ποιος το χρησιμοποιέι ως σύνθημα όπως λες είναι αδιάφορο αφού δεν εξαρτάται από εμένα και δεν μπορώ να διεκδικήσω δικαιώματα αποκλειστικότητας και δεν θέλω και κάτι τέτοιο.
Λέω απλά ότι είμαι ανισυστημικός γιατί θεωρώ αυτό το σύστημα εχθρικό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών