απαγόρευση κυκλοφορίας;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14664
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Απρ 2020, 21:42

The Age of Aquarius έγραψε:
02 Απρ 2020, 19:46
Πώς πάει παιδιά; Να σφίξουν και άλλο τα μέτρα;
Να σφίξουν οι κώλοι, τύπε.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24499
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Απρ 2020, 21:47

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 21:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Απρ 2020, 20:06
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 19:51
Ε αφού αφήσαν όλους χωρίς έλεγχο να μπουν σε Καστοριά και Ξάνθη, τώρα που διαχυσαν τον ιό, κάνουν συλλογικές καραντίνες, με κοινωνικά μέτρα της πλάκας. Αλλά αφού τα κανάλια τους στηρίζουν με ρεπορτάζ και δημοσκοπήσεις, όλα καλά νομίζουν...
Αυτά που τους στηρίζουν αγαπητέ είναι τα εξαιρετικά μέχρι στιγμής νούμερα που ανακοινώνει η Ελλάδα, σε σύγκριση με τις χώρες που άργησαν.
Σαχλαμάρες. Και η Φινλανδία δεν έχει εφαρμόσει γενική καραντινα, και έχει λίγους νεκρούς. Το πρωταρχικό ήταν να ελέγξουν τις εισόδους, όπως έκανα τόσες χώρες της ανατολής. Αν είναι να τα κάνουν μπουρδελο, και μετά να εκτιναξουν την φτώχεια και την ανεργία σε ποσοστά παγκόσμιου ρεκόρ με μόνο μπάτσομέτρα νταξει. Ιδιοφυιες σχέδιο, μιλάμε για οργάνωση συγκλονιστικου επιπέδου.
Οι κοινωνικές αλληλεπιδράσεις στη νορμάλ Φινλανδία είναι λιγότερες απ'o,τι στην καραντινενια Ελλάδα.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22673
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 02 Απρ 2020, 22:02

Δεν είμαι κατά της καραντίνας, αλλά είναι ένα μέτρο έσχατο, που πρέπει να κάνεις οτιδήποτε για να το αποφύγεις, η να το κάνεις να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται, γιατί έχει διάφορες τρομερές επιπτώσεις στους ανθρώπους, και η κυβέρνηση δεν έκανε ότι έπρεπε, το κράτος αποδείχτηκε άχρηστο για οποία πρόληψη η οτιδήποτε χρειαζόταν κάποιου είδους ειδική διαχείριση, και το μόνο που κάνει είναι μπάτσο μέτρα, ότι δηλαδή μπορεί και ο κάθε τελειωμενος τριτοκοσμικος φυλαρχος/δικτατορισκος. Και στην Βραζιλία, συμμορίες που ελέγχουν ολόκληρες γειτονιές, έχουν επιβάλει απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου. Αυτά χειροκροτειτε, που μπορεί να κάνει και η συμμορία του κωλου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Απρ 2020, 22:05

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:02
Δεν είμαι κατά της καραντίνας, αλλά είναι ένα μέτρο έσχατο, που πρέπει να κάνεις οτιδήποτε για να το αποφύγεις, η να το κάνεις να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται, γιατί έχει διάφορες τρομερές επιπτώσεις στους ανθρώπους, και η κυβέρνηση δεν έκανε ότι έπρεπε, το κράτος αποδείχτηκε άχρηστο για οποία πρόληψη η οτιδήποτε χρειαζόταν κάποιου είδους ειδική διαχείριση, και το μόνο που κάνει είναι μπάτσο μέτρα, ότι δηλαδή μπορεί και ο κάθε τελειωμενος τριτοκοσμικος φυλαρχος/δικτατορισκος. Και στην Βραζιλία, συμμορίες που ελέγχουν ολόκληρες γειτονιές, έχουν επιβάλει απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου. Αυτά χειροκροτειτε, που μπορεί να κάνει και η συμμορία του κωλου.
Ο τελειωμενος τριτοκοσμικος φυλαρχος της Βραζιλίας θέλει να γίνει μέρος της αγγλοσαξωνικής free market death cult ομως και δε το έκανε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Απρ 2020, 22:15

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:02
Δεν είμαι κατά της καραντίνας, αλλά είναι ένα μέτρο έσχατο, που πρέπει να κάνεις οτιδήποτε για να το αποφύγεις, η να το κάνεις να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται, γιατί έχει διάφορες τρομερές επιπτώσεις στους ανθρώπους, και η κυβέρνηση δεν έκανε ότι έπρεπε,
Συμφωνώ στα τονισμένα αλλά εδώ που είσαι δεν υπάρχει επιστροφή. Επίσης κανείς δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί η κατάσταση για να κάνει προγραμματισμό. Πας βλέποντας και κάνοντας και μαθαίνοντας από τα λάθη των άλλων που προηγούνται.
Ούτε καν να σου πουν πόσο θα κρατήσει η καραντίνα δεν μπορούν σε αυτή τη φάση. Αν δουν ότι μόλις χαλαρώνει η Κίνα υπάρχει εκ νέου έξαρση, θα πρέπει να κάνουν άλλα πλάνα.

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 02 Απρ 2020, 22:18

Δεν ξέρω αν παίχτηκε κάπου αλλά το πιο ανησυχητικό από όσα έχω δει μέχρι τώρα είναι αυτή η είδηση

Φιλιππίνες-Covid-19: Όσοι παραβιάζουν την καραντίνα θα θανατώνονται
https://m.naftemporiki.gr/story/1585769 ... natonontai
Δεν σας θυμίζει σειρές sci-fi που βλέπαμε και ποτέ δεν φανταζόμασταν ότι θα τα ζήσουμε; :o

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 02 Απρ 2020, 23:11

Myrsini έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:18
Δεν ξέρω αν παίχτηκε κάπου αλλά το πιο ανησυχητικό από όσα έχω δει μέχρι τώρα είναι αυτή η είδηση

Φιλιππίνες-Covid-19: Όσοι παραβιάζουν την καραντίνα θα θανατώνονται
https://m.naftemporiki.gr/story/1585769 ... natonontai
Δεν σας θυμίζει σειρές sci-fi που βλέπαμε και ποτέ δεν φανταζόμασταν ότι θα τα ζήσουμε; :o
Πρωταπριλιά ;

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 02 Απρ 2020, 23:13

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:11
Myrsini έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:18
Δεν ξέρω αν παίχτηκε κάπου αλλά το πιο ανησυχητικό από όσα έχω δει μέχρι τώρα είναι αυτή η είδηση

Φιλιππίνες-Covid-19: Όσοι παραβιάζουν την καραντίνα θα θανατώνονται
https://m.naftemporiki.gr/story/1585769 ... natonontai
Δεν σας θυμίζει σειρές sci-fi που βλέπαμε και ποτέ δεν φανταζόμασταν ότι θα τα ζήσουμε; :o
Πρωταπριλιά ;
Δεν νομίζω παντού παίζει σήμερα,όχι χτες.Και σε ειδήσεις το είδα.Μακάρι να ήταν πρωταπριλιάτικο.

Άβαταρ μέλους
Myrsini
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 22 Μαρ 2020, 15:15

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Myrsini » 02 Απρ 2020, 23:23

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:11
Myrsini έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:18
Δεν ξέρω αν παίχτηκε κάπου αλλά το πιο ανησυχητικό από όσα έχω δει μέχρι τώρα είναι αυτή η είδηση

Φιλιππίνες-Covid-19: Όσοι παραβιάζουν την καραντίνα θα θανατώνονται
https://m.naftemporiki.gr/story/1585769 ... natonontai
Δεν σας θυμίζει σειρές sci-fi που βλέπαμε και ποτέ δεν φανταζόμασταν ότι θα τα ζήσουμε; :o
Πρωταπριλιά ;
Γενικά γκούγκλαρε και θα το δεις.
Να δες και εδώ.
https://www.alfavita.gr/kosmos/317547_f ... roboleitai

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24499
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Απρ 2020, 23:39

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:02
Δεν είμαι κατά της καραντίνας, αλλά είναι ένα μέτρο έσχατο, που πρέπει να κάνεις οτιδήποτε για να το αποφύγεις, η να το κάνεις να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται, γιατί έχει διάφορες τρομερές επιπτώσεις στους ανθρώπους, και η κυβέρνηση δεν έκανε ότι έπρεπε, το κράτος αποδείχτηκε άχρηστο για οποία πρόληψη η οτιδήποτε χρειαζόταν κάποιου είδους ειδική διαχείριση, και το μόνο που κάνει είναι μπάτσο μέτρα, ότι δηλαδή μπορεί και ο κάθε τελειωμενος τριτοκοσμικος φυλαρχος/δικτατορισκος. Και στην Βραζιλία, συμμορίες που ελέγχουν ολόκληρες γειτονιές, έχουν επιβάλει απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου. Αυτά χειροκροτειτε, που μπορεί να κάνει και η συμμορία του κωλου.
Δε νομίζω ότι με την απαγόρευση κυκλοφορίας της βραζιλιάνικης συμμορίας έχεις πολλά "μέχρι τον άρρωστο παππού μου πετάχτηκα να του πάω αυτόν τον μισοπιωμενο φρέντο καπουτσίνο με δυόμιση κουταλιές καστανή ζάχαρη και βανίλια μαγαδασκαρης που κρατάω"

Άβαταρ μέλους
Namrail
Δημοσιεύσεις: 10609
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 09:29

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Namrail » 02 Απρ 2020, 23:41

Την έχω βάλει και εγώ την είδηση με τον φιλιπινεζο. Ο τύπος είναι παράφρονας. Ήταν εκείνος που συστήνει στους πολίτες να φτιάξουν πολιτοφύλακες και να σκοτώνουν επί τόπου όσους υπήρχε υπόνοια ότι εμπορευόταν ναρκωτικά.

ανοσια Αγγελας
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 30 Μαρ 2020, 23:33

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ανοσια Αγγελας » 02 Απρ 2020, 23:44

foscilis έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:39
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
02 Απρ 2020, 22:02
Δεν είμαι κατά της καραντίνας, αλλά είναι ένα μέτρο έσχατο, που πρέπει να κάνεις οτιδήποτε για να το αποφύγεις, η να το κάνεις να κρατήσει όσο λιγότερο γίνεται, γιατί έχει διάφορες τρομερές επιπτώσεις στους ανθρώπους, και η κυβέρνηση δεν έκανε ότι έπρεπε, το κράτος αποδείχτηκε άχρηστο για οποία πρόληψη η οτιδήποτε χρειαζόταν κάποιου είδους ειδική διαχείριση, και το μόνο που κάνει είναι μπάτσο μέτρα, ότι δηλαδή μπορεί και ο κάθε τελειωμενος τριτοκοσμικος φυλαρχος/δικτατορισκος. Και στην Βραζιλία, συμμορίες που ελέγχουν ολόκληρες γειτονιές, έχουν επιβάλει απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου. Αυτά χειροκροτειτε, που μπορεί να κάνει και η συμμορία του κωλου.
Δε νομίζω ότι με την απαγόρευση κυκλοφορίας της βραζιλιάνικης συμμορίας έχεις πολλά "μέχρι τον άρρωστο παππού μου πετάχτηκα να του πάω αυτόν τον μισοπιωμενο φρέντο καπουτσίνο με δυόμιση κουταλιές καστανή ζάχαρη και βανίλια μαγαδασκαρης που κρατάω"
:smt005::smt005::smt005::smt005:
ειλικρινά και χωρίς να θέλω να γενικεύσω, το δα αυτό
βγήκα σε εξωτερικό χώρο και για άνω του ενός τετάρτου μετά από πολλές μέρες
και εκτός οδηγών αυτοκινήτων με μάσκα εντός του αμαξιού και 4-5 σκυλομαμάδες/μπαμπάδες
το μόνο άλλο δείγμα ζωής ήταν
νεαρός με μουσοκαράφλα και παπάκι να γκαζώνει ανάποδα με την τσάντα με τους φρέντηδες στο ένα χέρι και τα καλαμάκια στο άλλο
αλήθεια :smt005:
πού σκατά τους πήγαινε :102:
Juno έγραψε:
03 Απρ 2020, 01:46
εντάξει την πέφτει επίμονα σε pms αλλά και πάλι τίποτα σεξιστικό
μη επανδρωμένη σέλφι έγραψε:
03 Δεκ 2018, 00:34
Τι κατεύθυνση εισσι και τι σχολη στοχευεις μωρο

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 02 Απρ 2020, 23:54

Εγώ αναγκάστηκα να πάω με τραμ και μετρό σήμερα στην Αθήνα και από εβδομάδα λόγω δουλειάς θα αναγκάζομαι καθημερινά. Δεν ήταν η ίδια κίνηση βέβαια, αλλά είχε αρκετό κόσμο. Δεν έλεγες δηλαδή, που πήγαν όλοι; Έβρισκες θέση, αλλά σε απόσταση μικρότερη των δύο μέτρων βρίσκονταν δύο άτομα τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
Frozen
Δημοσιεύσεις: 1185
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 19:15

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frozen » 02 Απρ 2020, 23:55

Antares έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:54
Εγώ αναγκάστηκα να πάω με τραμ και μετρό σήμερα στην Αθήνα και από εβδομάδα λόγω δουλειάς θα αναγκάζομαι καθημερινά. Δεν ήταν η ίδια κίνηση βέβαια, αλλά είχε αρκετό κόσμο. Δεν έλεγες δηλαδή, που πήγαν όλοι; Έβρισκες θέση, αλλά σε απόσταση μικρότερη των δύο μέτρων βρίσκονταν δύο άτομα τουλάχιστον.
Εδώ πάντως που είμαι τα λεωφορεία έχουν βάλει αυτοκόλλητα για το ποιες θέσεις να χρησιμοποιούμε και ποιες όχι για το Social distancing.
Pluviophile - (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days. :hebit:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7876
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: απαγόρευση κυκλοφορίας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 03 Απρ 2020, 00:07

Frozen έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:55
Antares έγραψε:
02 Απρ 2020, 23:54
Εγώ αναγκάστηκα να πάω με τραμ και μετρό σήμερα στην Αθήνα και από εβδομάδα λόγω δουλειάς θα αναγκάζομαι καθημερινά. Δεν ήταν η ίδια κίνηση βέβαια, αλλά είχε αρκετό κόσμο. Δεν έλεγες δηλαδή, που πήγαν όλοι; Έβρισκες θέση, αλλά σε απόσταση μικρότερη των δύο μέτρων βρίσκονταν δύο άτομα τουλάχιστον.
Εδώ πάντως που είμαι τα λεωφορεία έχουν βάλει αυτοκόλλητα για το ποιες θέσεις να χρησιμοποιούμε και ποιες όχι για το Social distancing.
Να πηγαίνω με τα λεωφορεία μετά. Υπέθεσα ότι εκεί θα είναι χειρότερα και κάνουν περισσότερο χρόνο, αλλά όχι ότι και το μετρό λειτουργεί κανονικά, 10 λεπτά σε κάθε επιβίβαση που έκανα περίμενα το μετρό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών