13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 07 Ιουν 2018, 19:49

enaon έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:44
Yochanan έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:33
ναι συμφωνώ, άλλες συνθήκες άλλη προσαρμογή, εμείς είχαμε τους Γερμανούς και έχουμε γίνει γενιά μπρόνξ.
Είτε τους μαύρους στο γκέτο, είτε έναν Έλληνα του 2000 άκουγες να μιλάει για καρφί και καταδότη, το ίδιο ήταν. Από την άλλη στην Αγγλία, να καταδόσεις τον διπλανό σου που κόλλησε αυτοκόλλητο στο τηλεφωνικό θάλαμο, δεν ήταν ντροπή, ήταν τιμή, δικός σου ήταν ο θάλαμος.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ποιος βγαίνει πιό κούκου στο τέλος της ημέρα πάντως, και σίγουρα βλέπω τον δρόμο προς εκεί και σε εμάς. :)
Τι είπες ρε φίλε. Ξερεις τι μου 'ρθε τωρα; Στα αγγλικα θα 'χεις ακουσει τη φράση που λενε σε ταινιες μαυροι "he's acting white" που τη λενε για καποιον μαυρο ξερω γω μαθητη που διαβαζει ή δουλευει σε καλη δουλεια ενας. Τους λενε και oreos (οπως λεμε τους οικολογους καρπουζια, απο εξω πρασινοι απο μεσα κοκκινοι). Σκεψου στο μελλον να λενε οι Ελληνες μεταξυ τους για καποιον που πληρώνει τους λογαριασμούς του ξερω γω οτι "he's acting European". :o:a035::a040:
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 07 Ιουν 2018, 19:53

Βινόσαυρος έγραψε:
07 Ιουν 2018, 18:12
Έχουν το εμπορικό δαιμόνιο,
:smt005:

Δεν ξέρει κανείς διαίρεση.
Πολλαπλασιασμό λίγοι.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 07 Ιουν 2018, 19:55

Yochanan έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:49
"he's acting European". :o:a035::a040:
ε ναι, μα αυτό τον ρόλο έχει και ο όρος Ευρωπαίος. Δεν υπάρχει ακόμα αυτό που εννοουμε, θα γίνει στο μέλλον, ποτέ δηλαδή, θα ειναι όπως όταν λέμε Έλληνας, και εννοούμε κολωνακιώτης πρόπερ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 07 Ιουν 2018, 19:56

Μηχανικός έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:53
Βινόσαυρος έγραψε:
07 Ιουν 2018, 18:12
Έχουν το εμπορικό δαιμόνιο,
:smt005:

Δεν ξέρει κανείς διαίρεση.
Πολλαπλασιασμό λίγοι.
αφαίρεση ; :003:

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 07 Ιουν 2018, 20:03

Όταν θέλουν να μου πουλήσουν κάτι τους λέω:
εντάξει θα το πάρω άμα μου πεις πόσο κάνει 6Χ7 ή 7Χ9 ...
ποτέ δεν έχουν απαντήσει.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 07 Ιουν 2018, 20:13

δεν ρωτάς σωστά. υπάρχει τρόπος να απαντήσουν σε δευτερόλεπτα και ας μην το έχουν σκεφτεί ξανά, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει η ράτσα.

ρώτα τους, έχεις πάει σε επτά αυτοκίνητα και σου έχουν δώσει εξήντα λεπτά ο κάθε ένας, θες να βάλεις και 20 λεπτά στην τσέπη, πόσα θα πεις στον μπαμπά σου ότι έβγαλες;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 07 Ιουν 2018, 20:31

enaon έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:08
sys3x έγραψε:
07 Ιουν 2018, 18:59
Καταλαβαίνεις την διαφορά με το κοκορέτσι πχ και την παραμέληση, εκμετάλλευση, βία προς ανηλίκους και το εμπόριο όπλων και ναρκωτικών, ναι;
Απλς με όραντζς δεν το λένε κι αυτοί εκεί;
συς όπως το βλέπω εγώ πιάνεσαι στην λεπτομέρεια. Αν εννοείς οτι έχω κάνει κακή εκτίμηση οκ, το δέχομαι, αλλά ήταν απλά ένα παράδειγμα, έχω πολλά γιατί έχω ζήσει καιρό εκεί, δεν ξέρω αν είναι για καλό ή όχι αλλά είμαστε δεκαετίες πίσω κοινωνικά, όπως πάει το πράγμα δηλαδή.

Γενικά η αίσθηση που έχουμε οτι τα παιδιά μας είναι κτήμα μας και τα κάνουμε ό,τι νομίζουμε, είναι το κλειδί στην εικόνα νομίζω. Η έννοια της οικογένειας ώς αρχή πάνω από τον νόμο. Όσο απέχουν οι γύφτοι απο εμάς, είμαστε και εμείς απο τους αγγλους, στο περίπου, οκ.
Βασικά μάλλον κακό παράδειγμα το κοκορέτσι αυτό λέω.
:D
Ωραία εξελίχθηκε η συζήτηση και με την παρέμβαση του γιοχ νομίζω αλλά κατά την μη ταπεινή μου γνώμη υπάρχουν πλέον κάποια πράματα στις κοινωνίες μας που δεν έχουν να κάνουν με τις διαφορές που υπάρχουν ανά κοινωνικές ομάδες κτλ ή τουλάχιστο δεν θα έπρεπε, μιλώ για τα παιδιά φυσικά πάλι και την κακοποίηση κτλ, δηλαδή οκ δεν μπορώ να μπω στο μεντάλιτη ενός Ρομά ενός Άγγλου κτλ 100% αλλά ρε πούστη δεν μπορώ να δεχτώ ότι όταν σπας στο ξύλο ένα παιδάκι, ότι παιδάκι, δεν πονάει, δεν του δημιουργείς πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα κτλ. Εμένα εκεί είναι η ένσταση μου άσχετα αν δεν παίρνουμε στα σοβαρά όλοι μας τον Χαλίλ Γκιμπράν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 07 Ιουν 2018, 21:36

Ο Δουρής ήταν ρομά;
Ειλικρινης ερωτηση, δεν το γνωρίζω.
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 09 Ιουν 2018, 01:09

Τα παιδιά των Ρομά έχουν πρόσωπο και όνομα.

Γιαννούλα Καραχάλιου, ετών 13.

Δολοφονημένη από σκάγια ένοπλου ρατσιστή, στην καρωτίδα.

Ο δολοφόνος αγνοείται ακόμη.


Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Βινόσαυρος
Δημοσιεύσεις: 6335
Εγγραφή: 26 Απρ 2018, 05:38

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βινόσαυρος » 09 Ιουν 2018, 02:14

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
09 Ιουν 2018, 01:09
Τα παιδιά των Ρομά έχουν πρόσωπο και όνομα.

Γιαννούλα Καραχάλιου, ετών 13.

Δολοφονημένη από σκάγια ένοπλου ρατσιστή, στην καρωτίδα.

Ο δολοφόνος αγνοείται ακόμη.


Εικόνα
ναι αλλα μια φορά ενας ρομά με έκλεψε 5€
Αλληλεγγύη στην κα. Σταυράκη-Πατούλη.
Αλληλεγγύη στην αδελφότητα Κυρίλλου και Μεθοδίου.
Αλληλεγγύη στον κ. Καιρίδη.
Αλληλεγγύη στην κα. Συγγενιώτου.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 09 Ιουν 2018, 02:24

Βινόσαυρος έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:14
ναι αλλα μια φορά ενας ρομά με έκλεψε 5€
Καλά σου έκανε. Εσύ έκλεψες ιστορία 3000 χρόνων.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιουν 2018, 02:28

enaon έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:44
Yochanan έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:33
ναι συμφωνώ, άλλες συνθήκες άλλη προσαρμογή, εμείς είχαμε τους Γερμανούς και έχουμε γίνει γενιά μπρόνξ.
Είτε τους μαύρους στο γκέτο, είτε έναν Έλληνα του 2000 άκουγες να μιλάει για καρφί και καταδότη, το ίδιο ήταν. Από την άλλη στην Αγγλία, να καταδόσεις τον διπλανό σου που κόλλησε αυτοκόλλητο στο τηλεφωνικό θάλαμο, δεν ήταν ντροπή, ήταν τιμή, δικός σου ήταν ο θάλαμος.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ποιος βγαίνει πιό κούκου στο τέλος της ημέρα πάντως, και σίγουρα βλέπω τον δρόμο προς εκεί και σε εμάς. :)
οι κοινωνιες των λευκων ετσι ειναι, ακριβα νοικια, υπερσυντηρητικες αποψεις, και γενικευμενη ρουφιανοσυνη. Οδηγεις λιγο πιο γρηγορα στην Γερμανια και οι αλλοι οδηγοι παιρνουν τηλεφωνο τους μπατσους. Κανεις το ιδιο στην ιταλια, και οι αλλοι οδηγοι σου κανουν σημα οταν πλησιαζουν οι καραμπινιεροι.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Ιουν 2018, 02:34

blackpaint έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:28
enaon έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:44
Yochanan έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:33
ναι συμφωνώ, άλλες συνθήκες άλλη προσαρμογή, εμείς είχαμε τους Γερμανούς και έχουμε γίνει γενιά μπρόνξ.
Είτε τους μαύρους στο γκέτο, είτε έναν Έλληνα του 2000 άκουγες να μιλάει για καρφί και καταδότη, το ίδιο ήταν. Από την άλλη στην Αγγλία, να καταδόσεις τον διπλανό σου που κόλλησε αυτοκόλλητο στο τηλεφωνικό θάλαμο, δεν ήταν ντροπή, ήταν τιμή, δικός σου ήταν ο θάλαμος.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ποιος βγαίνει πιό κούκου στο τέλος της ημέρα πάντως, και σίγουρα βλέπω τον δρόμο προς εκεί και σε εμάς. :)
οι κοινωνιες των λευκων ετσι ειναι, ακριβα νοικια, υπερσυντηρητικες αποψεις, και γενικευμενη ρουφιανοσυνη. Οδηγεις λιγο πιο γρηγορα στην Γερμανια και οι αλλοι οδηγοι παιρνουν τηλεφωνο τους μπατσους. Κανεις το ιδιο στην ιταλια, και οι αλλοι οδηγοι σου κανουν σημα οταν πλησιαζουν οι καραμπινιεροι.
Πάλι ρατσισμός εναντίων των μαύρων Ιταλών ρε μαν;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 09 Ιουν 2018, 02:51

sys3x έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:34
blackpaint έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:28
enaon έγραψε:
07 Ιουν 2018, 19:44


ναι συμφωνώ, άλλες συνθήκες άλλη προσαρμογή, εμείς είχαμε τους Γερμανούς και έχουμε γίνει γενιά μπρόνξ.
Είτε τους μαύρους στο γκέτο, είτε έναν Έλληνα του 2000 άκουγες να μιλάει για καρφί και καταδότη, το ίδιο ήταν. Από την άλλη στην Αγγλία, να καταδόσεις τον διπλανό σου που κόλλησε αυτοκόλλητο στο τηλεφωνικό θάλαμο, δεν ήταν ντροπή, ήταν τιμή, δικός σου ήταν ο θάλαμος.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ποιος βγαίνει πιό κούκου στο τέλος της ημέρα πάντως, και σίγουρα βλέπω τον δρόμο προς εκεί και σε εμάς. :)
οι κοινωνιες των λευκων ετσι ειναι, ακριβα νοικια, υπερσυντηρητικες αποψεις, και γενικευμενη ρουφιανοσυνη. Οδηγεις λιγο πιο γρηγορα στην Γερμανια και οι αλλοι οδηγοι παιρνουν τηλεφωνο τους μπατσους. Κανεις το ιδιο στην ιταλια, και οι αλλοι οδηγοι σου κανουν σημα οταν πλησιαζουν οι καραμπινιεροι.
Πάλι ρατσισμός εναντίων των μαύρων Ιταλών ρε μαν;
Και οι ισπανοι τα ιδια κανουν, και οι πορτογαλοι τα ιδια, μη σου πω ακομα και οι βελγοι. Και οι Γαλλοι εχουν αντιμπατσικο μενος, εξαλλου εχουν κανει και 850 επαναστασεις στην ιστορια τους και καθε χρονο θα παιξει στανταρ και μια σουπερ επετειακη μαχη με τα CRS (γαλλικα ΜΑΤ), οπως στον Αστεριξ.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 13χρονη νεκρη απο πυροβολισμους στην Αμφισσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Ιουν 2018, 02:59

blackpaint έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:51
sys3x έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:34
blackpaint έγραψε:
09 Ιουν 2018, 02:28

οι κοινωνιες των λευκων ετσι ειναι, ακριβα νοικια, υπερσυντηρητικες αποψεις, και γενικευμενη ρουφιανοσυνη. Οδηγεις λιγο πιο γρηγορα στην Γερμανια και οι αλλοι οδηγοι παιρνουν τηλεφωνο τους μπατσους. Κανεις το ιδιο στην ιταλια, και οι αλλοι οδηγοι σου κανουν σημα οταν πλησιαζουν οι καραμπινιεροι.
Πάλι ρατσισμός εναντίων των μαύρων Ιταλών ρε μαν;
Και οι ισπανοι τα ιδια κανουν, και οι πορτογαλοι τα ιδια, μη σου πω ακομα και οι βελγοι. Και οι Γαλλοι εχουν αντιμπατσικο μενος, εξαλλου εχουν κανει και 850 επαναστασεις στην ιστορια τους και καθε χρονο θα παιξει στανταρ και μια σουπερ επετειακη μαχη με τα CRS (γαλλικα ΜΑΤ), οπως στον Αστεριξ.
Ναι ναι, γουάητ μέηλ πρίβηλετζ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών