Κατω η Πατριαρχια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 25 Απρ 2020, 12:33

Ασέβαστος έγραψε:
25 Απρ 2020, 11:00
κατανοω. το εχω παθει, με γκρινια. φαση να ανοιγει η πορτα και να μου χαλαει η διαθεση πριν καν εμφανιστει και αρχισει να μιλαει, επειδη ηξερα οτι κατι θα βρει να της φταιει και να αρχισει τη μουρμουρα. το οτι η εξελιξη ηταν μουρμουρα-γκρινια-καβγας-καλο κρεββατι κρατησε τη σχεση καποιους μηνες, αλλα με εκανε και σοφοτερο, εμαθα να αναγνωριζω τη συμπεριφορα και να τρεχω μακρια με τα πρωτα σημαδια.
Και μάλιστα ποτέ δεν ζητούσε ούτε μία συγνώμη. Ξεφόρτωνε πάνω μου όσα την είχαν φορτώσει τις προηγούμενες ώρες τις μέρας (όχι όμως σε φάση "κοίτα τι μου έτυχε", αλλά μονίμως με άδικες επιθέσεις εναντίον μου) κι ύστερα μου έλεγε "'ντάξει βρε, μου πέρασε, τι τα κρατάς;" σα να έπρεπε να είμαι ευγνώμων που με συγχώρησε, σα να έπρεπε να απασχολεί και τους δυο μας μόνο η δική της διάθεση.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Απρ 2020, 12:43

Βλήμα έγραψε:
25 Απρ 2020, 12:33
Ασέβαστος έγραψε:
25 Απρ 2020, 11:00
κατανοω. το εχω παθει, με γκρινια. φαση να ανοιγει η πορτα και να μου χαλαει η διαθεση πριν καν εμφανιστει και αρχισει να μιλαει, επειδη ηξερα οτι κατι θα βρει να της φταιει και να αρχισει τη μουρμουρα. το οτι η εξελιξη ηταν μουρμουρα-γκρινια-καβγας-καλο κρεββατι κρατησε τη σχεση καποιους μηνες, αλλα με εκανε και σοφοτερο, εμαθα να αναγνωριζω τη συμπεριφορα και να τρεχω μακρια με τα πρωτα σημαδια.
Και μάλιστα ποτέ δεν ζητούσε ούτε μία συγνώμη. Ξεφόρτωνε πάνω μου όσα την είχαν φορτώσει τις προηγούμενες ώρες τις μέρας (όχι όμως σε φάση "κοίτα τι μου έτυχε", αλλά μονίμως με άδικες επιθέσεις εναντίον μου) κι ύστερα μου έλεγε "'ντάξει βρε, μου πέρασε, τι τα κρατάς;" σα να έπρεπε να είμαι ευγνώμων που με συγχώρησε, σα να έπρεπε να απασχολεί και τους δυο μας μόνο η δική της διάθεση.
Αυτό είναι ψυχολογική κακοποίηση και είναι πολύ πολύ σοβαρή αν όχι εξίσου με την σωματική. Εάν σου έχει ξανασυμβεί και με άλλες σχέσεις, θα πρέπει να το δεις λίγο με τον εαυτό σου για να μην επιτρέπεις στο μέλλον σε καμία /κανέναν να βγάζει πανω σου τα σωψυχά του.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25931
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 25 Απρ 2020, 13:44

Βλήμα έγραψε:
25 Απρ 2020, 12:33
Ασέβαστος έγραψε:
25 Απρ 2020, 11:00
κατανοω. το εχω παθει, με γκρινια. φαση να ανοιγει η πορτα και να μου χαλαει η διαθεση πριν καν εμφανιστει και αρχισει να μιλαει, επειδη ηξερα οτι κατι θα βρει να της φταιει και να αρχισει τη μουρμουρα. το οτι η εξελιξη ηταν μουρμουρα-γκρινια-καβγας-καλο κρεββατι κρατησε τη σχεση καποιους μηνες, αλλα με εκανε και σοφοτερο, εμαθα να αναγνωριζω τη συμπεριφορα και να τρεχω μακρια με τα πρωτα σημαδια.
Και μάλιστα ποτέ δεν ζητούσε ούτε μία συγνώμη. Ξεφόρτωνε πάνω μου όσα την είχαν φορτώσει τις προηγούμενες ώρες τις μέρας (όχι όμως σε φάση "κοίτα τι μου έτυχε", αλλά μονίμως με άδικες επιθέσεις εναντίον μου) κι ύστερα μου έλεγε "'ντάξει βρε, μου πέρασε, τι τα κρατάς;" σα να έπρεπε να είμαι ευγνώμων που με συγχώρησε, σα να έπρεπε να απασχολεί και τους δυο μας μόνο η δική της διάθεση.
Πολυπαιγμενο εργο - βαρετο - το πορτραιτο της ελληνιδος :003:

αν δεν εχεις το λιγοτερο 4 γκομενιτσες κ αλλες τοσες να ετοιμαζονται να παρουν σειρα αυτα παθαινεις
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17087
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 27 Ιουν 2020, 20:45

Μπρος όλοι όλοι και όλες όλες και όλοι έξω για διαμαρτυρία.
Να τα σπάσουμε όλα! Κάτω η πατριαρχία!

Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2020, 21:37

Juno έγραψε:
27 Ιουν 2020, 20:45
Μπρος όλοι όλοι και όλες όλες και όλοι έξω για διαμαρτυρία.
Να τα σπάσουμε όλα! Κάτω η πατριαρχία!

Κοίταξε, αυτό είναι λίγο ρατσιστικό γιατί αυτή/ος/@ που χώνει τα μπουκέτα είναι έγχρωμη/ος/@, άρα φταίει η Πατριαρχία, ο βιαστής είσαι εσύ είπαμε;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 27 Ιουν 2020, 21:41

sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2020, 21:37
Juno έγραψε:
27 Ιουν 2020, 20:45
Μπρος όλοι όλοι και όλες όλες και όλοι έξω για διαμαρτυρία.
Να τα σπάσουμε όλα! Κάτω η πατριαρχία!

Κοίταξε, αυτό είναι λίγο ρατσιστικό γιατί αυτή/ος/@ που χώνει τα μπουκέτα είναι έγχρωμη/ος/@, άρα φταίει η Πατριαρχία, ο βιαστής είσαι εσύ είπαμε;
Και απορουν γιατι η αστυνομια τους φερεται ετσι...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2020, 21:51

perseus έγραψε:
27 Ιουν 2020, 21:41
sys3x έγραψε:
27 Ιουν 2020, 21:37
Juno έγραψε:
27 Ιουν 2020, 20:45
Μπρος όλοι όλοι και όλες όλες και όλοι έξω για διαμαρτυρία.
Να τα σπάσουμε όλα! Κάτω η πατριαρχία!

Κοίταξε, αυτό είναι λίγο ρατσιστικό γιατί αυτή/ος/@ που χώνει τα μπουκέτα είναι έγχρωμη/ος/@, άρα φταίει η Πατριαρχία, ο βιαστής είσαι εσύ είπαμε;
Και απορουν γιατι η αστυνομια τους φερεται ετσι...
Ναι αλλά δεν απορεί η αστυνομία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 27 Ιουν 2020, 21:52

Naida έγραψε:
25 Απρ 2020, 12:43

Αυτό είναι ψυχολογική κακοποίηση και είναι πολύ πολύ σοβαρή αν όχι εξίσου με την σωματική.
Ελεος ρε συ

Δηλαδή το ιδιο ειναι να σου λεει ο αλλος μαλακιες οτιδηποτε με το να σε σαπιζει στις μαπες; Δεν ξέρω ίσως να φταίει ο χαρακτηρας μου αλλα πραγματικά στα λόγια πες μου ό,τι θες, αν με ακουμπησεις ομως αλλαζει το πραγμα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Ιουν 2020, 22:05

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Ιουν 2020, 21:52
Naida έγραψε:
25 Απρ 2020, 12:43

Αυτό είναι ψυχολογική κακοποίηση και είναι πολύ πολύ σοβαρή αν όχι εξίσου με την σωματική.
Ελεος ρε συ

Δηλαδή το ιδιο ειναι να σου λεει ο αλλος μαλακιες οτιδηποτε με το να σε σαπιζει στις μαπες; Δεν ξέρω ίσως να φταίει ο χαρακτηρας μου αλλα πραγματικά στα λόγια πες μου ό,τι θες, αν με ακουμπησεις ομως αλλαζει το πραγμα.
Η ψυχολογική κακοποίηση είναι πολύ πολύ σοβαρή. Συμφωνώ ότι το να σε σαπίζει ο αλλος στις μάπες είναι άλλη περίπτωση αλλά και το να σε κακοποιεί λεκτικά, ψυχικά κτλ κάνει τεράστια ζημιά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 27 Ιουν 2020, 22:11

:popc:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 28 Ιουν 2020, 14:51

Naida έγραψε:
27 Ιουν 2020, 22:05
EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Ιουν 2020, 21:52
Naida έγραψε:
25 Απρ 2020, 12:43

Αυτό είναι ψυχολογική κακοποίηση και είναι πολύ πολύ σοβαρή αν όχι εξίσου με την σωματική.
Ελεος ρε συ

Δηλαδή το ιδιο ειναι να σου λεει ο αλλος μαλακιες οτιδηποτε με το να σε σαπιζει στις μαπες; Δεν ξέρω ίσως να φταίει ο χαρακτηρας μου αλλα πραγματικά στα λόγια πες μου ό,τι θες, αν με ακουμπησεις ομως αλλαζει το πραγμα.
Η ψυχολογική κακοποίηση είναι πολύ πολύ σοβαρή. Συμφωνώ ότι το να σε σαπίζει ο αλλος στις μάπες είναι άλλη περίπτωση αλλά και το να σε κακοποιεί λεκτικά, ψυχικά κτλ κάνει τεράστια ζημιά.
Δεν υπάρχει φυσική κακοποίηση χωρίς να συνοδεύεται από ψυχολογική.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 28 Ιουν 2020, 14:59

Juno έγραψε:
27 Ιουν 2020, 20:45
Μπρος όλοι όλοι και όλες όλες και όλοι έξω για διαμαρτυρία.
Να τα σπάσουμε όλα! Κάτω η πατριαρχία!

9 γροθιές στο κεφάλι, οι 7 ενώ ήταν ήδη αναίσθητη. Γενικά οι χιμπατζήδες είναι άγριοι όταν ορμάνε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15869
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Κατω η Πατριαρχια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 14 Δεκ 2021, 13:42

Για πρώτη φορά απολύθηκαν 6 δικαστές γιατί καθυστέρησαν αποφάσεις

Μετά από μια μαραθώνια συνεδρίαση η Ολομέλεια ομόφωνα απέλυσε οριστικά έξι γυναίκες δικαστές, όπου η μία κατείχε τον βαθμό του προέδρου πρωτοδικών, οι τρεις του πρωτοδίκη και οι δύο του ειρηνοδίκη.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... apofaseis/
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών