Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 19 Μάιος 2020, 22:12

blackpaint έγραψε:
19 Μάιος 2020, 21:45
Εγω τον γουσταρω τον Μπεο.
Γουσταρω να τον δω αρχηγο της Νεας Δημοκρατιας. Θα ειναι η λογικη εξελιξη του κομματος.
Ο Μπεος ειναι ο Τραμπ της Ελλαδας. Αξεστος, χυδαιος, τραμπουκος αλλα με πολυ καλη διαχειριση στα κατωτατα ενστικτα της μαζας, αυτης της υστεροκαπιταλιστικης μαζας κοινωνικα προγραμματισμενων δουλων: δουλων του καταναλωτισμου αρχικα, δουλων των ΜΜΕ μετα, δουλων του καθε σκοτεινου τυπου στο τελος.
Δουλων που σαγηνευονται στη θεα ενος νταη γιατι νομιζουν πως εκπροσωπει αυτα που ειναι ανικανα εκεινα να πουν και να κανουν.
Γουσταρω τον Μπεο γιατι δειχνει ακριβως πως λειτουργει το μυαλο των δουλων. Ο Μπεος ειναι ο πιο πειστικος κατακτητης και αποικιοκρατης των μυαλων αυτων των ανδραποδων.

αυτό δεν είναι πχωρουμικό ποστ
είναι ποίηση
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23237
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 19 Μάιος 2020, 22:13

Νταξ ρε ο μαυρομπογιας τον συγκρινει με τον κολλητό του τον Τζουλιανι γι αυτο.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
sloopy
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 14:34
Τοποθεσία: Οπου ναναι :)

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sloopy » 19 Μάιος 2020, 22:17

Ο Μπεος ελαβε 37457 ψηφους από τους 112524 εγγεγραμενους δηλαδη μολις περιπου το 33% του εκλογικου σωματος…..φυσικα και η πλειοψηφια του κοσμου που εφτυσε τον Μπεο και εχει ευθυνη που επιτρεπει σε καποιον που δεν την εκφραζει να ασχυμονει απέναντι στους πολιτες



Δημος
Βόλου

Α' Κυριακή
Τελευταία ενημέρωση
-
Ενσωμάτωση
100,00 (226 / 226 ΕΤ)
Εγγεγραμμένοι
112.524

Έγκυρα
65.110

Άκυρα
2.703

Συμμετοχή
68.558

Λευκά
745


Μπέος Αχιλλεύς
ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ - ΝΕΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ

Ψήφοι 37.457

https://ekloges.ypes.gr/current/d/home/ ... ties/9105/
Hang on sloopy :smt023

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 19 Μάιος 2020, 22:19

Υπάρχει κοσμος που ακούει unironically Αλκίνοο Ιωαννίδη; :smt017

Σοβαρά τωρα, δεν μπορώ να υποστηρίξω κανεναν απο τους δυο

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14093
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 19 Μάιος 2020, 22:25

Ερμής έγραψε:
19 Μάιος 2020, 22:11
Απλά ψιλογαμησε κάτι βρωμιαραιους που δημιουργούσαν πρόβλημα, καθάρισε κάτι πρεζοστεκια, βοήθησε τον επαγγελματία. Τι αλλο θες για να βγουν οι μπιχλιαρηδες στην κοντρα;
Φυσικά και δεν είναι άγιος ο Μπεος, αυτό έλλειπε. Αλλά ξέρεις όσο πιο λαμόγιο είναι κάποιος, τόσα περισσότερα δίνει για να έχει την αποδοχή και μέσω αυτής την άμυνα του απέναντι στις παγαποντιες που έχει κάνει.
Αν βοηθάει τον μικροεπαγγελματια μέσω της δημαρχίας του, αν βοηθα τον πολιτη, στα παπαρια σου αν έστηνε αγώνες για να κονομάει.
Αυτό ακριβώς. Μπραβο Αχιλλέα.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 20 Μάιος 2020, 00:15

georgebi έγραψε:
19 Μάιος 2020, 21:56
Μια μικρή πινελιά από μένα στο νήμα.... για κάτι φαινομενικά άσχετο.. “Γιορτή ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ”, 14,15 Σεπτεμβρίου 2019-Σταγιάτες Πηλίου https://athens.indymedia.org/post/1599939/ Πρόγραμμα ΓΙΟΡΤΗΣ «ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ» ..............................Η διατροφή

Στον χώρο θα υπάρχει το βράδυ του Σαββάτου μαγειρική δραστηριότητα ώστε να μπορείτε να προμηθεύεστε -αντί μικρού κόστους- ονειρεμένα φαλάφελ και μαγικό μπεζερμέ. Θα υπάρχει επίσης μπύρα, κρασί και τσίπουρο. . Στο Πηλίο για να φας ........φαλάφελ και μπεζερμέ ........ :a040:
Στο Πηλιο και "καλημερα" να πεις θα σε χρεωσουν 10 ευρω, οποτε μια χαρα ξηγιουνται.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25513
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 20 Μάιος 2020, 00:20

Τι φαιδρος ο μπεος.
Βολος, η πολη των κωστοπουλου, χρισυοδουλου, μπεου
Δε φταινε βεβσια οι βολιωτες, ειναι μηχανισμοι που προωθουν τους μπεους

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 20 Μάιος 2020, 00:55

οι πολιτες δλδ που τον ψηφιζουν ....
φαντασου ποσο απεχθεις ειναι οι ΄΄καλοι΄΄
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3942
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 20 Μάιος 2020, 01:13

Διαβάστε να μην σας μείνει άντερο:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF ... E%BF%CF%82

Ο Αχιλλέας Μπέος (Βόλος, 1959) είναι Έλληνας επιχειρηματίας νυχτερινών κέντρων, πρώην παράγοντας του ποδοσφαίρου που έχει διατελέσει κατά καιρούς πρόεδρος σε διάφορες ομάδες και ο εν ενεργεία δήμαρχος Βόλου από τον Σεπτέμβριο του 2014. Τον Δεκέμβριο του 2015 τέθηκε σε αργία, ωστόσο τον Μάρτιο του 2018 επέστρεψε στα καθήκοντά του.

Στις ΗΠΑ αρχικά εργάστηκε ως σωματοφύλακας, ενώ στη συνέχεια δραστηριοποιήθηκε στον τομέα της εστίασης και της νυχτερινής διασκέδασης.

Η πρώτη αναφορά του ονόματος του Μπέου σε στημένα παιχνίδια έγινε σε αυτό του Πανιωνίου με την Ντιναμό Τιφλίδας, παιχνίδι που έχει χαρακτηριστεί ως στημένο από την UEFA. Παρ'όλα αυτά δεν αποδείχθηκε η συμμετοχή του σε παράνομη ενέργεια.

Στις 22 Μαΐου 2011 συνελήφθη με την κατηγορία της σύστασης εγκληματικής οργάνωσης που έστηνε αγώνες, κατηγορία για την οποία προφυλακίστηκε στo σωφρονιστικό κατάστημα Ναυπλίου στις 28 Ιουνίου 2011. Στις 14 Ιουνίου 2012 αποφυλακίστηκε με απόφαση του Συμβουλίου Εφετών με την επιβολή περιοριστικών όρων όπως απαγόρευση εξόδου από την χώρα, καταβολή εγγύησης ύψους 300.000 ευρώ και απαγόρευση οποιασδήποτε ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο.Για την υπόθεση αυτή η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία του επέβαλε ποινή ισόβιας απαγόρευσης με το ποδόσφαιρο, η οποία διατηρήθηκε και με απόφαση του δευτεροβάθμιου οργάνου της ΕΠΟ ύστερα από έφεση του Μπέου. Τους επόμενους μήνες αναμένεται η απόφαση για την παραπομπή του ή μη σε δίκη.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Ε βέβαια, έναν τέτοιο Δήμαρχο δεν θέλουμε όλοι μας;;; Βρε ουστ, που τον υπερασπίζονται κι ορισμένοι. Όσο καραγκιόζης κι αν είναι πλέον ο Αλκίνοος, ο Μπέος έχει απωλέσει κάθε αξιοπρέπεια. Και φυσικά σε μία σοβαρή χώρα δεν θα ήταν πολιτικός και εκλεγμένος.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 20 Μάιος 2020, 01:17

ο κ. Αχιλλέας δεν αξίζει στους αυστριακούς

Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3942
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 20 Μάιος 2020, 01:20

Μη με φουντώνεις με τον κ. Αχιλλέα και δεν έχω βαλεριάνες!!!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 20 Μάιος 2020, 01:22

Σαφώς σε αυτή την διαμάχη ως ελεύθεροι άνθρωποι και δημοκράτες στηρίζουμετον δημοκρατικά εκλεγμένο δήμαρχο απέναντι στον ασημο περιθωριακό μουσικό
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7405
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 20 Μάιος 2020, 01:23

Μαυροβασίλης έγραψε:
20 Μάιος 2020, 01:17
ο κ. Αχιλλέας δεν αξίζει στους αυστριακούς

ΑΗΔΙΑ.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 20 Μάιος 2020, 01:26

έχομε αρκετά μέλη που κατοικούν ή κατάγονται από το ΛΑ της Θεσσαλίας, ίσως θέλουν να προσφέρουν μια αντικειμενική άποψη
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 20 Μάιος 2020, 01:26

stella έγραψε:
20 Μάιος 2020, 01:13
Διαβάστε να μην σας μείνει άντερο:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF ... E%BF%CF%82

Ο Αχιλλέας Μπέος (Βόλος, 1959) είναι Έλληνας επιχειρηματίας νυχτερινών κέντρων, πρώην παράγοντας του ποδοσφαίρου που έχει διατελέσει κατά καιρούς πρόεδρος σε διάφορες ομάδες και ο εν ενεργεία δήμαρχος Βόλου από τον Σεπτέμβριο του 2014. Τον Δεκέμβριο του 2015 τέθηκε σε αργία, ωστόσο τον Μάρτιο του 2018 επέστρεψε στα καθήκοντά του.

Στις ΗΠΑ αρχικά εργάστηκε ως σωματοφύλακας, ενώ στη συνέχεια δραστηριοποιήθηκε στον τομέα της εστίασης και της νυχτερινής διασκέδασης.

Η πρώτη αναφορά του ονόματος του Μπέου σε στημένα παιχνίδια έγινε σε αυτό του Πανιωνίου με την Ντιναμό Τιφλίδας, παιχνίδι που έχει χαρακτηριστεί ως στημένο από την UEFA. Παρ'όλα αυτά δεν αποδείχθηκε η συμμετοχή του σε παράνομη ενέργεια.

Στις 22 Μαΐου 2011 συνελήφθη με την κατηγορία της σύστασης εγκληματικής οργάνωσης που έστηνε αγώνες, κατηγορία για την οποία προφυλακίστηκε στo σωφρονιστικό κατάστημα Ναυπλίου στις 28 Ιουνίου 2011. Στις 14 Ιουνίου 2012 αποφυλακίστηκε με απόφαση του Συμβουλίου Εφετών με την επιβολή περιοριστικών όρων όπως απαγόρευση εξόδου από την χώρα, καταβολή εγγύησης ύψους 300.000 ευρώ και απαγόρευση οποιασδήποτε ενασχόλησης με το ποδόσφαιρο.Για την υπόθεση αυτή η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία του επέβαλε ποινή ισόβιας απαγόρευσης με το ποδόσφαιρο, η οποία διατηρήθηκε και με απόφαση του δευτεροβάθμιου οργάνου της ΕΠΟ ύστερα από έφεση του Μπέου. Τους επόμενους μήνες αναμένεται η απόφαση για την παραπομπή του ή μη σε δίκη.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Ε βέβαια, έναν τέτοιο Δήμαρχο δεν θέλουμε όλοι μας;;; Βρε ουστ, που τον υπερασπίζονται κι ορισμένοι. Όσο καραγκιόζης κι αν είναι πλέον ο Αλκίνοος, ο Μπέος έχει απωλέσει κάθε αξιοπρέπεια. Και φυσικά σε μία σοβαρή χώρα δεν θα ήταν πολιτικός και εκλεγμένος.
Σύμφωναμε αυτές τις κατηγορίες ( που δεν μπορούμε κιόλαςνα είμαστε σίγουροι πως ισχύουν) τα στημένα παιχνίδια ήταν προς στοιχηματισμό; Και αν ναι σε ποια χώρα λάμβανε μέρος ο στοιχηματισμος αυτός;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών