Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Σεπ 2020, 16:02

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
30 Σεπ 2020, 15:35
Σενέκας έγραψε:
29 Σεπ 2020, 11:45


Εικόνα
O Μπέος εγκαινίασε έργο συνοδεία... κλαρίνων: «Θα λέμε ότι δεν θα γίνει ο Βόλος Μονακό, αλλά το Μονακό Βόλος»

https://www.reader.gr/news/koinonia/339 ... ei-o-volos
:lol:
Εδώ μου κάθεται αυτό το polo μπλουζάκι που φοράει ο «2 το ημίχρονο, άσος τελικό». Αυτός και ο Τράγκας.
Είναι ΑΗΔΙΑ ρε παιδιά, δεν το καταλαβαίνετε;
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 30 Σεπ 2020, 16:05

Gordian Knot έγραψε:
30 Σεπ 2020, 16:02
Εδώ μου κάθεται αυτό το polo μπλουζάκι που φοράει ο «2 το ημίχρονο, άσος τελικό». Αυτός και ο Τράγκας.
Είναι ΑΗΔΙΑ ρε παιδιά, δεν το καταλαβαίνετε;
Όμως αυτό το μπλουζάκι αποτέλεσε πηγή καλλιτεχνικής έμπνευσης.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 30 Σεπ 2020, 16:10

Εικαστική παρέμβαση ανάλογη με το (εντυπωσιακό) graffiti που απεικόνιζε μια γλαύκα και βανδαλίστηκε.

Εικόνα

Στηρίζομεν.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 08 Οκτ 2020, 12:55

Στο κλίμα των ημερών.


Βόλος: Ένταση στη συγκέντρωση για τη Χρυσή Αυγή μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ [εικόνες και βίντεο]



Aπό νωρίς άναψαν τα αίματα στη σημερινή συγκέντρωση έξω από τα δικαστήρια του Βόλου, ως ένδειξη διαμαρτυρίας σχετικά με την έκδοση απόφασης για τη δίκη της Χρυσής Αυγής. Στέλεχος του ΚΚΕ κατά τη διάρκεια ομιλίας στη μικροφωνική εγκατάσταση καυτηρίασε τη στάση του ΣΥΡΙΖΑ, όταν “φλέρταρε” με την Χρυσή Αυγή στις κοινές επισκέψεις στο Καστελόριζο. «Δεν ξεχνάμε τις αγκαλιές του Κασιδιάρη με τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ» είπε ο τέως βουλευτής του ΚΚΕ Κώστας Στεργίου προκαλώντας αντιδράσεις μελών του ΣΥΡΙΖΑ που φώναζαν “ντροπή” και γιούχαραν.

https://www.thenewspaper.gr/2020/10/07/ ... ia-ti-chr/

Με λύπη παρατηρώ πως αρκετοί συμπολίτες μας δεν φορούσαν μάσκες και πως ακόμη άλλοι που είχαν δεν τις φορούσαν με τον σωστό τρόπο. :e040:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 19 Οκτ 2020, 14:56

Κίνηση Κατοίκων Πηλίου και Βόλου για το Νερό: «Πέντε δίκες σε 30 μέρες»


Πέντε δίκες ενάντια στο Κίνημα μέσα σε 30 μέρες είναι πολλές για να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός.

Γράφει η Κίνηση Κατοίκων Πηλίου και Βόλου για το Νερό

Είναι φανερό ότι την σκυτάλη της καταστολής του κινήματος παίρνει η δικαιοσύνη. Μετά την επίθεση του δήμαρχου στις Σταγιάτες και την αυτόνομη αγορά με τη συνδρομή της αστυνομίας , στις 13 Ιούνη (πορεία στην ΑΓΕΤ) η αστυνομία υλοποίησε τις εντολές της νεοφιλελεύθερης κυβέρνησης και ικανοποίησε τους κάθε λογής επενδυτές των φυσικών αγαθών της περιοχής, ξυλοφορτώνοντας άγρια, όποιον διαδηλωτή ενάντια στην καύση σκουπιδιών έβρισκε μπροστά της, από τη μια άκρη της πόλης ως την άλλη. Στην επίθεση αυτή συνελήφθη και κακοποιήθηκε ο Βασίλειος Μάγγος που ένα μήνα αργότερα ξεψύχησε. Αναμφισβήτητα πρόκειται για το πρώτο θύμα στον αγώνα για γη και ελευθερία στην περιοχή μας.

Η δικαιοσύνη καλεί τώρα το Κίνημα να απολογηθεί γιατί διαμαρτύρεται έντονα τα τελευταία δέκα χρόνια, για την υποβάθμιση του πόσιμου νερού στην πόλη και τα χωριά και την επιχειρούμενη ιδιωτικοποίηση του. Γιατί βγαίνει στους δρόμους μαζί με χιλιάδες συμπολίτες να διαμαρτυρηθεί για την καύση των σκουπιδιών, για την απαίσια μυρωδιά, τα τοξικά φουράνια και τις διοξίνες που εισχωρούν απρόσκλητα στα σπίτια και στα πνευμόνια 130 χιλιάδων κατοίκων αυτής της πόλης. Γιατί αντιστέκεται στην εγκληματική μετατροπή του τελευταίου μέσα στην πόλη πνεύμονα πρασίνου, του χείμαρρου Κραυσίδωνα, σε κεντρική κυκλοφοριακή αρτηρία.

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι αυτή η περιοχή έχει επιλεγεί ως «θυσιασμένη ζώνη» (sacrifice zone) από τους νεοφιλελεύθερους τεχνοκράτες, στο όνομα της λεηλασίας των φυσικών αγαθών. Υπάρχουν απαραίτητες προϋποθέσεις γι αυτό: λιμάνι, αυτοκινητόδρομοι, νερό πηγών, καταπράσινο βουνό, θάλασσα, κυρίως όμως τοπική και κεντρική εξουσία, θεσμικά όργανα, ελεγκτικοί μηχανισμοί, δικαιοσύνη, εργατική νομοθεσία, περιβαλλοντικοί νόμοι, όλα κομμένα και ραμμένα σύμφωνα με τα τοπικά , εθνικά και υπερεθνικά οικονομικά συμφέροντα.

Δυστυχώς γι αυτούς, λείπει μία προϋπόθεση, η πιο βασική: η κοινωνική συναίνεση. Αντίθετα, υπάρχει ένα ζωντανό Κίνημα που αντιστέκεται στην ιδιωτικοποίηση των φυσικών αγαθών , στην περαιτέρω υποβάθμιση της καθημερινότητας και στην εκχώρηση της ελευθερίας των πολιτών στους επίδοξους επενδυτές. Είναι ένα Κίνημα που έχει περάσει μια δεκαετία μέσα από φωτιά και σίδερο με διώξεις, στοχοποιήσεις, συγκρούσεις, εκβιασμούς, λοιδορίες και συκοφαντίες. Ένα Κίνημα που είναι ενωμένο και δυνατό, πανέτοιμο να αντιμετωπίσει όλες τις επερχόμενες δίκες.

Καλούμε όλες-ους από την πόλη και τα χωριά να εκδηλώσουν την συμπαράστασή τους στους δικαζόμενους με την παρουσία τους στα δικαστήρια του Βόλου. Το πρόγραμμα των δικών έχει ως εξής:

21/10 Δύο δίκες (Κίνημα καύσης)

4/11 (Κίνημα Νερού)

18/11 (Κίνημα Νερού)

20/11 (ΚίνημαΝερού)

Δεν χαλαρώνουμε και δεν ξε-νερό-νουμε



ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΠΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΒΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ




https://www.thenewspaper.gr/2020/10/16/ ... loy-gia-t/

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 19 Οκτ 2020, 15:00

Σημαντικές εξέλιξεις κατά τις προηγούμενες μέρες στο μέτωπο του μικρού γαλατικού χωριού όπου στις τελευταίες εκλογές ''μαύρισε'' τον Μπέο δίνοντάς του μόνο 44%.

Εικόνα

Στις Σταγιάτες ο βουλευτής του ΜέΡΑ25 Κρίτων Αρσένης

9 Οκτωβρίου 2020

Στις Σταγιάτες Πηλίου θα βρεθεί αύριο ο βουλευτής του ΜέΡΑ25 Κρίτων Αρσένης, προκειμένου να συζητήσει με τους κατοίκους το θέμα της διαχείρισης των νερών. Το απόγευμα στις 18.30 ο βουλευτής θα παραστεί σε εκδήλωση της Επιτροπής Αγώνα Πολιτών Βόλου κατά της καύσης απορριμμάτων στην παραλία της πόλης, μπροστά από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

https://www.thenewspaper.gr/2020/10/09/ ... mera25-kr/

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 19 Οκτ 2020, 15:06

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
08 Οκτ 2020, 12:55



Κοίτα απο τί παράφρονες αποτελείται το "συνταγματικό τόξο"... :102:

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 19 Οκτ 2020, 15:12

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
19 Οκτ 2020, 15:00
Σημαντικές εξέλιξεις κατά τις προηγούμενες μέρες στο μέτωπο του μικρού γαλατικού χωριού όπου στις τελευταίες εκλογές ''μαύρισε'' τον Μπέο δίνοντάς του μόνο 44%.

Εικόνα

Στις Σταγιάτες ο βουλευτής του ΜέΡΑ25 Κρίτων Αρσένης

9 Οκτωβρίου 2020

Στις Σταγιάτες Πηλίου θα βρεθεί αύριο ο βουλευτής του ΜέΡΑ25 Κρίτων Αρσένης, προκειμένου να συζητήσει με τους κατοίκους το θέμα της διαχείρισης των νερών. Το απόγευμα στις 18.30 ο βουλευτής θα παραστεί σε εκδήλωση της Επιτροπής Αγώνα Πολιτών Βόλου κατά της καύσης απορριμμάτων στην παραλία της πόλης, μπροστά από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

https://www.thenewspaper.gr/2020/10/09/ ... mera25-kr/
Παλιά τακτική αυτή. Ο Τρότσκυ κάποτε απειλούσε τη Λούξεμπουργκ ότι εαν δεν κάνει "επανάσταση" θα εισβάλλει ο κόκκινος στρατός στη Γερμανία.

Όταν το ΕΑΜ δεν τα έβγαζε πέρα με τοπικές αντιστασιακές οργανώσεις που προσπαθούσε να τις διαλύσει, έφερνε ενισχύσεις απο άλλες περιοχές (στην Κρήτη που ήταν αδύνατο κάτι τέτοιο απεφεύχθει ο εμφύλιος :) ).

Το έκαναν και οι αναρχικοί αυτό κατα των εθνικιστών απο τα μέσα της δεκαετίας του 2000 μέχρι τα πρώτα χρόνια του 2010. Μετά ισχυροποιήθηκε το εθνικιστικό κίνημα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20172
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Οκτ 2020, 13:57

Περαστικά σου δήμαρχε (της καρδιάς μας) και να γυρίσεις σιδερένιος :smt023



Παλαιοελλαδίτης σε πρόλαβα :8)
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 22 Οκτ 2020, 11:42

Ισχύει. Ετοιμαζόμουν να το ποστάρω. :lol:

Ας ευχηθούμε όλοι μας περαστικά στον αναμορφωτή της πόλης του Βόλου, τον πρίγκιπα του Παγασητικού, τον μαρκήσιο των Σταγιατών, τον δούκα της Θεσσαλικής Ριβιέρας.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 22 Οκτ 2020, 12:01

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
22 Οκτ 2020, 11:42
Ισχύει. Ετοιμαζόμουν να το ποστάρω. :lol:

Ας ευχηθούμε όλοι μας περαστικά στον αναμορφωτή της πόλης του Βόλου, τον πρίγκιπα του Παγασητικού, τον μαρκήσιο των Σταγιατών, τον δούκα της Θεσσαλικής Ριβιέρας.
Πολύ φίλος του Αχιλλέα, τον οποίον απ' ότι μαθαίνω σας τον φόρτωσε στην νέα ΠΑΕ σας, μου έλεγε ότι ο Αχιλλεύς έχει νούμερα ζαχάρου και πιέσεως εκτοξευμένα.

ανθρωπίνως λυπάμαι που ενόσησε και θα ευχηθώ καλή ανάρρωση, . Καμία άλλη ευχή δεν του δίνω
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 22 Οκτ 2020, 12:11

Beria έγραψε:
22 Οκτ 2020, 12:01
Πολύ φίλος του Αχιλλέα, τον οποίον απ' ότι μαθαίνω σας τον φόρτωσε στην νέα ΠΑΕ σας, μου έλεγε ότι ο Αχιλλεύς έχει νούμερα ζαχάρου και πιέσεως εκτοξευμένα.
Αθηναίος είμαι, απλά έχω καταγωγή από τον νομό Μαγνησίας και έχω φίλους στον Βόλο. Το δεύτερο δεν μου κάνει εντύπωση...Πάντως περαστικά του.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 22 Οκτ 2020, 12:23

Golden Age έγραψε:
19 Οκτ 2020, 15:12
Παλιά τακτική αυτή. Ο Τρότσκυ κάποτε απειλούσε τη Λούξεμπουργκ ότι εαν δεν κάνει "επανάσταση" θα εισβάλλει ο κόκκινος στρατός στη Γερμανία.

Όταν το ΕΑΜ δεν τα έβγαζε πέρα με τοπικές αντιστασιακές οργανώσεις που προσπαθούσε να τις διαλύσει, έφερνε ενισχύσεις απο άλλες περιοχές (στην Κρήτη που ήταν αδύνατο κάτι τέτοιο απεφεύχθει ο εμφύλιος :) ).

Το έκαναν και οι αναρχικοί αυτό κατα των εθνικιστών απο τα μέσα της δεκαετίας του 2000 μέχρι τα πρώτα χρόνια του 2010. Μετά ισχυροποιήθηκε το εθνικιστικό κίνημα.
Μην το πας τόσο μακριά (βλ. Αρσένης). Αν παρατηρήσει κάποιος μερικά από τα βίντεο που έχουν προβληθεί, καταλαβαίνει πως υπάρχουν ενδείξεις πως ορισμένοι από τους ακτιβιστές που δηλώνουν ''κάτοικοι'' των Σταγιατών πρέπει είτε να είναι ''πρόσφατοι'' (δηλαδή να μετακόμισαν από τον Βόλο ή από άλλα μέρη ασχέτως του αν κατάγονται από το συγκεκριμένο χωριό) είτε να είναι αλληλέγγυοι που δεν μένουν καν εκεί.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 03 Νοέμ 2020, 20:03

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
22 Οκτ 2020, 11:42
Ισχύει. Ετοιμαζόμουν να το ποστάρω. :lol:

Ας ευχηθούμε όλοι μας περαστικά στον αναμορφωτή της πόλης του Βόλου, τον πρίγκιπα του Παγασητικού, τον μαρκήσιο των Σταγιατών, τον δούκα της Θεσσαλικής Ριβιέρας.
βγηκε και ηταν χειμαρρος κατα αλεξη


https://www.gazzetta.gr/plus/koinwnia/a ... athika-vid
Βγαίνοντας από το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας όπου νοσηλεύτηκε έχοντας κορονοϊό, ο Αχιλλέας Μπέος, Δήμαρχος Βόλου, έριξε τα βέλη του κατά του... Αλέξη Τσίπρα!

«Ρε τί έχετε προσφέρει στην πατρίδα σας; Κοπρίτες. Πώς θα επιστρέψετε στην εξουσία είναι; Έτσι δεν θα επιστρέψετε ποτέ, γιατί πλέον ο κόσμος ξύπνησε. Τί φταίει ο καθένας που βρίσκεται στην εξουσία είτε λέγεται Μακρόν, είτε Μητσοτάκης, εδώ πρόκειται για μία πανδημία» είπε χαρακτηριστικά και συνέχισε: «Τον σιχάθηκα. Δεν ντρέπεσαι να το παίζεις και προοδευτικός; Ντροπή Τσίπρα», είπε ο Αχιλλέας Μπέος με τον γνωστό του τρόπο και την άνεση που ξέρουμε να εκφράζεται και από τα γήπεδα.

Ο Αχιλλέας Μπέος κατηγόρησε τον κ. Τσίπρα για μικροπολιτική στο θέμα της πανδημίας ενώ δήλωσε πως εάν και δεν είναι Νέα Δημοκρατία, στηρίζει τον Κυριάκο Μητσοτάκη που διαχειρίζεται την κρίση.


Σε ένα παραλήρημα φράσεων, που πολλές από αυτές δεν ολοκληρώνονταν, καταφέρθηκε εναντίον του κ. Τσίπρα λέγοντας χαρακτηριστικά «θα εκφραστώ απέναντι στην κατάντια όπως ξέρω. Αυτοί οι πολιτικοί απατεώνες. Βγαίνει ο Τσίπρας. Τι δουλειά έχει κάνει; Είναι να τρελαίνεσαι. Εκμεταλλεύεστε τον πόνο των συνανθρώπων σας για να κάνετε φθηνή πολιτική; Ρε απατεώνες, αυτό είναι το πρόβλημα της πατρίδας μας; Σε μία περίοδο κρίσης σε μία πανδημία, τι λαϊκισμός είναι αυτός; Τόσο γλυκιά είναι η εξουσία; Τι κάνετε; Εδώ υποφέρει ο κόσμος. Δεν είμαι ΝΔ, και δεν με ενδιαφέρει ο Μητσοτάκης, ας πάει να κόψει το λαιμό του. Αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Ρε τι έχετε προσφέρει στην πατρίδα σας; Κοπρίτες. Πώς θα επιστρέψετε στην εξουσία είναι; Έτσι δεν θα επιστρέψετε ποτέ, γιατί πλέον ο κόσμος ξύπνησε. Τι φταίει ο καθένας που βρίσκεται στην εξουσία είτε λέγεται Μακρόν είτε Μητσοτάκης, εδώ πρόκειται για μία πανδημία. Τον σιχάθηκα. Δεν ντρέπεσαι να το παίζεις και προοδευτικός; Ντροπή Τσίπρα».

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 03 Νοέμ 2020, 21:43

Rocco Siffredi έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 20:03

βγηκε και ηταν χειμαρρος κατα αλεξη
Απογοητεύτηκα. Διαβάζοντας για Αλέξη νόμιζα πως εννοούσες τον Κούγια. :lol:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών