Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 03 Νοέμ 2020, 21:51

Beria έγραψε:
22 Οκτ 2020, 12:01
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
22 Οκτ 2020, 11:42
Ισχύει. Ετοιμαζόμουν να το ποστάρω. :lol:

Ας ευχηθούμε όλοι μας περαστικά στον αναμορφωτή της πόλης του Βόλου, τον πρίγκιπα του Παγασητικού, τον μαρκήσιο των Σταγιατών, τον δούκα της Θεσσαλικής Ριβιέρας.
Πολύ φίλος του Αχιλλέα, τον οποίον απ' ότι μαθαίνω σας τον φόρτωσε στην νέα ΠΑΕ σας, μου έλεγε ότι ο Αχιλλεύς έχει νούμερα ζαχάρου και πιέσεως εκτοξευμένα.

ανθρωπίνως λυπάμαι που ενόσησε και θα ευχηθώ καλή ανάρρωση, . Καμία άλλη ευχή δεν του δίνω
ΚΨ

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 05 Νοέμ 2020, 00:04

Υδράργυρος έγραψε:
03 Νοέμ 2020, 21:51
Beria έγραψε:
22 Οκτ 2020, 12:01
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
22 Οκτ 2020, 11:42
Ισχύει. Ετοιμαζόμουν να το ποστάρω. :lol:

Ας ευχηθούμε όλοι μας περαστικά στον αναμορφωτή της πόλης του Βόλου, τον πρίγκιπα του Παγασητικού, τον μαρκήσιο των Σταγιατών, τον δούκα της Θεσσαλικής Ριβιέρας.
Πολύ φίλος του Αχιλλέα, τον οποίον απ' ότι μαθαίνω σας τον φόρτωσε στην νέα ΠΑΕ σας, μου έλεγε ότι ο Αχιλλεύς έχει νούμερα ζαχάρου και πιέσεως εκτοξευμένα.

ανθρωπίνως λυπάμαι που ενόσησε και θα ευχηθώ καλή ανάρρωση, . Καμία άλλη ευχή δεν του δίνω
ΚΨ
ΚΨΜ; Καντινιέρης είσαι;
Μα τι είσαι επιτέλους;
Πες μου, τι είσαι;
Είσαι το πουτανάκι μου;
Απόσπασμα από τρυφερό tête-à-tête Στέφανου Κορκολή, επίτιμου μέλους του «Χαμόγελου του Παιδιού», και 16χρονης Ρουβίτσας Κορκολίτσας.
ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΕ, ανεκτίμητη η προσφορά σου στο έθνος.

© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:



Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 22 Δεκ 2020, 18:33

Εν τω μεταξύ, ο σεβαστοκράτωρ της Νέας Δημητριάδος συνεχίζει το κοινωνικό έργο του δήμου.
Κρέατα σε άπορους Βολιώτες μοίρασε ο δήμαρχος Αχιλλέας Μπέος

Σε διανομή προϊόντων πρώτης ανάγκης και κυρίως κρέατα, σε πολίτες που έχουν οικονομικά προβλήματα, προχώρησε σήμερα η δημοτική αρχή Βόλου, εκμεταλλευόμενη δωρεά της εταιρείας ΜΟΤΟΡ ΟΪΛ, αλλά και του ίδιου του Δημάρχου, προκειμένου να μοιραστούν τρόφιμα σε περισσότερες από χίλιες οικογένειες!

Σήμερα, με ιδιαίτερη οργάνωση και προσοχή, αλλά και αυστηρή τήρηση των υγειονομικών μέτρων ξεκίνησε η διανομή στα δημαρχεία Βόλου και Νέας Ιωνίας, ενώ η ίδια διαδικασία θα συνεχιστεί και αύριο.

Ο Αχιλλέας Μπέος βρέθηκε και στα δύο σημεία και συνομίλησε με πολίτες, ενώ προέτρεψε τους εθελοντές να μην είναι αυστηροί στην εξακρίβωση των στοιχείων των δικαιούχων, ώστε όποιος έχει ανάγκη να πάρει μία σακούλα με φαγητό για τις γιορτές.

Σε μια σύντομη και λιτή δήλωση ο Δήμαρχος Βόλου κ. Αχιλλέας Μπέος, με πρωτοβουλία και άμεση συμβολή του οποίου συγκεντρώθηκε το απαιτούμενο ποσό για την αγορά του κρέατος για το γιορτινό τραπέζι ευχήθηκε φέτος να είναι η τελευταία χρονιά που οικογένειες αντιμετωπίζουν δυσκολίες για να αγοράσουν ακόμα και τα βασικά, αλλά τόνισε ότι ο ίδιος και η Δημοτική Αρχή θα είναι πάντα δίπλα σε όσες οικογένειες και όσους συμπολίτες έχουν ανάγκη.

Στη διαδικασία διανομής βοήθησε και η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Μαγνησίας με τους εθελοντές της.
https://www.thenewspaper.gr/2020/12/22/ ... irase-o-d/

Στα χέρια μαθητών τα πρώτα 69 τάμπλετ από τον Δήμο Βόλου

«Είναι άδικο να μη σταθούμε στη δύσκολη συγκυρία δίπλα σε αυτά τα παιδιά», δήλωσε ο δήμαρχος Βόλου Αχιλλέας Μπέος

Νωρίτερα ήρθε φέτος ο… Αγιος Βασίλης για παιδιά του Δήμου Βόλου. Οι πρώτοι 69 μαθητές κρατούν ήδη από χθες στα χέρια τους τάμπλετ προκειμένου να παρακολουθούν απρόσκοπτα τα μαθήματα του σχολείου τους με τηλεκπαίδευση για όσο διάστημα νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια παραμένουν κλειστά στο πλαίσιο των μέτρων για την ανάσχεση του δεύτερου κύματος της πανδημίας του κορονοϊού.

Η διανομή άρχισε χθες και ολοκληρώνεται σήμερα για συνολικά 205 οικογένειες που αδυνατούν οικονομικά να αγοράσουν ηλεκτρονικές συσκευές για τα εξ αποστάσεως μαθήματα των παιδιών τους.

Οπως είναι γνωστό, την πρωτοβουλία ανέλαβε ο δήμαρχος Βόλου, Αχιλλέας Μπέος, ο οποίος έδωσε χθες το πρωί το «παρών» έξω από το δημαρχείο της πόλης όπου προσέρχονται γονείς με τα παιδιά τους για την παραλαβή των τάμπλετ.

«Κι εγώ έχω κάνει φτωχός. Μη νομίζετε. Είναι άδικο να μη σταθούμε σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία δίπλα σε αυτά τα παιδιά και τις οικογένειές τους, όπως άλλωστε κάνουμε πάντα σε κάθε δύσκολη στιγμή για όλους τους συμπολίτες μας που έχουν ανάγκη», υπογράμμισε ο Αχιλλέας Μπέος διευκρινίζοντας ότι «εάν διαπιστωθεί ότι κάποια παιδιά αν και πληρούν τις προϋποθέσεις έχουν παραλειφθεί για οιονδήποτε λόγο θα συμπεριληφθούν βεβαίως και αυτά και θα τους χορηγηθεί άμεσα τάμπλετ».

Ποιοι πήραν τάμπλετ και ένα μικρό κέρασμα

Η διανομή άρχισε από χθες στις 10:30 το πρωί. Οι δικαιούχοι γονείς είχαν ειδοποιηθεί τηλεφωνικώς και προσέρχονταν σε συγκεκριμένη ώρα για την παραλαβή των τάμπλετ προκειμένου να μην υπάρξει συνωστισμός. Σε πρώτη φάση τάμπλετ έλαβαν 58 δικαιούχοι του Κοινωνικού Παντοπωλείου, τρεις οικογένειες του Ξενώνα Αστέγων αλλά και οκτώ παιδιά του Ορφανοτροφείου Βόλου.

Γονείς είτε μόνοι τους είτε με τα παιδιά τους προσέρχονταν στον εξωτερικό χώρο του Δημαρχείου ο οποίος είχε οριοθετηθεί και είχαν δημιουργηθεί διαδρομή προκειμένου ένας- ένας να φθάνει μέχρι την πύλη, να προσκομίζει τα στοιχεία του, να υπογράφει, να παίρνει το τάμπλετ και να φεύγει.

Επίσης με πρωτοβουλία του κ. Μπέου λήφθηκε μέριμνα για ένα μικρό κέρασμα για τους μαθητές: σε όσους προσέρχονταν προσφέρονταν χυμός και κρουασάν.

Συνεχίζεται σήμερα με τους δικαιούχους ΤΕΒΑ

Η πρώτη ημέρα κύλησε ομαλά, με όρους ασφαλείας αλλά και αξιοπρέπειας. Το «παρών» για τον συντονισμό και τη σωστή διανομή των τάμπλετ έδωσαν οι αντιδήμαρχοι Παιδείας, Γεωργία Μποντού - Τοκαλή, Κοινωνικής Μέριμνας και Αλληλεγγύης, Θέμης Τζούνης και η πρόεδρος της ΚΕΚΠΑ ΔΙΕΚ, Νατάσσα Μορφογιάννη, ενώ σημαντική ήταν η συνδρομή της Δημοτικής Αστυνομίας Βόλου και της Λέσχης Ειδικών Δυνάμεων. Σήμερα, η διανομή θα ξεκινήσει από τις 10 το πρωί, με τις οικογένειες που είναι δικαιούχοι του ΤΕΒΑ και ειδοποιήθηκαν ήδη από χθες για την ακριβή ώρα προσέλευσής τους.

Σημειώνεται ότι κατά την παραλαβή καταγράφεται το σχολείο στο οποίο φοιτά ο κάθε μαθητής ενώ συμπληρώνεται υπεύθυνη δήλωση ότι δεν διαθέτει άλλη τέτοια συσκευή.
https://www.taxydromos.gr/Topika/388574 ... boloy.html


Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 16 Ιαν 2021, 19:46

Στην πρώτη γραμμή του Αγώνα ενάντια στις δυνάμεις της φύσης ο βαρώνος του Πηλίου.

https://www.thenewspaper.gr/2021/01/16/ ... s-gia-ton/



Εικόνα

Επί ποδός Μπέος και συνεργάτες για τον χιονιά στο Πήλιο [εικόνες]
Σε πλήρη ετοιμότητα παραμένει ο μηχανισμός του Δήμου Βόλου για την αντιμετώπιση προβλημάτων που ανακύπτουν από την κακοκαιρία. Αργά το απόγευμα κλιμάκιο της Δημοτικής Αρχής, με επικεφαλής τον ίδιο τον Δήμαρχο Αχιλλέα Μπέο και στελέχη της Δημοτικής Αρχής, με μηχανήματα αποχιονισμού και υδροφόρες μετέβησαν σε ορεινές περιοχές του Δήμου, Κατηχώρι, Πορταριά,. Μακρινίτσα, Κουκουράβα και στην περιοχή της Αλλης Μεριάς, προκειμένου να εκτιμηθεί η κατάσταση και να γίνουν οι αναγκαίες παρεμβάσεις όπου απαιτούνταν.

Πρόβλημα διαπιστώθηκε στο δρόμο μεταξύ Πορταριάς και Μακρινίτσας όπου έγινε αποχιονισμός ενώ υδροφόρες του Δήμου και αλατιέρες έριξαν θαλασσινό νερό και αλάτι στο οδόστρωμα για να αποτραπεί ο σχηματισμός πάγου, αφού οι θερμοκρασίες που επικρατούν είναι ιδιαίτερα χαμηλές και οι οδηγοί θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και να αποφεύγουν τις μετακινήσεις.

Καθ όλη τη διάρκεια της νύχτας, με εντολή του Δημάρχου Αχιλλέα Μπέου, ο μηχανισμός θα παραμείνει σε πλήρη ετοιμότητα για να αντιμετωπιστούν τα όποια προβλήματα ενδεχομένως ανακύψουν.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 06 Φεβ 2021, 21:53

Έντονη έκρηξη οργής από τον πρίγκιπα της Παγασητικής Ριβιέρας σχετικά με το ποιόν διαφόρων ''ανθρώπων του πνεύματος''.

Εικόνα

Φουλ επίθεση από τον Αχιλλέα Μπέο σε ανθρώπους που αυτοχαρακτηρίζονται ως άνθρωποι των γραμμάτων και αποδεικνύεται από τις καταγγελίες εναντίον τους πως είχαν λερωμένη τη φωλιά τους… “Πατσαβούρια” χαρακτηρίζει ο Δήμαρχος Βόλου όλους αυτούς που κατά καιρούς στράφηκαν εναντίον του για θέματα της πόλης.

Έκπληκτος παρακολουθώ τον ορυμαγδό των καταγγελιών και των αποκαλύψεων, αυτό το πραγματικό «ξεκατίνιασμα» όπως λέμε εμείς οι απλοί λαϊκοί άνθρωποι, ανάμεσα σε όλους αυτούς που χρόνια τώρα αυτοχαρακτηρίζονται σαν άνθρωποι των γραμμάτων και των Τεχνών και διεκδικούν, σαν θεϊκή εντολή, για τους εαυτούς τους το προνόμιο να καθοδηγούν ολόκληρη την κοινωνία. Και είμαι έκπληκτος όχι γιατί πληροφορούμαι ότι συμβαίνουν τέτοια πράγματα στην κοινωνία, αλίμονο έχω αρκετή πείρα στη ζωή, αλλά από το μέγεθος της υποκρισίας αυτών των δήθεν διανοούμενων και κουλτουριάρηδων που μας κουνούσαν το δάκτυλο απειλητικά και έκαναν μαθήματα ήθους και συμπεριφοράς.

Ποιοι; αυτοί που τώρα ξεμπροστιάζονται και αποδεικνύονται όπως ακριβώς είναι: Πατσαβούρια! Προσωπικά βρέθηκα πολλές φορές στο στόχαστρο αρκετών εξ αυτών των άθλιων τύπων, προφανώς γιατί δεν ανταποκρινόμουν στις υψηλές… αισθητικές προδιαγραφές τους: Να είμαι ανώμαλος, να κυνηγάω αγοράκια και κοριτσάκια, να εκβιάζω και να απειλώ.

Και αντίθετα να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο, το πιο λαϊκό άθλημα, και τη λαϊκή μας μουσική, σαν επιχειρηματίας. Και ομολογώ ότι κάποτε θύμωνα. Σήμερα όμως, μετά το ξεγύμνωμα που επιφυλάσσουν ο ένας στον άλλο, δηλώνω απλώς υπερήφανος. Που είχα και έχω απέναντί μου τέτοια υποκείμενα. Ντροπή τους, τίποτα άλλο…


https://www.thenewspaper.gr/2021/02/06/ ... tsavoyria/

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 06 Φεβ 2021, 22:22

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
06 Φεβ 2021, 21:53
Έντονη έκρηξη οργής από τον πρίγκιπα της Παγασητικής Ριβιέρας σχετικά με το ποιόν διαφόρων ''ανθρώπων του πνεύματος''.
Δικαστής Ροη Μπην ο κ. Αχιλλέας
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 07 Φεβ 2021, 14:30

Ένας σύγχρονος Ευρωπαίος δήμαρχος στο τριτοκοσμικό μαρξιστάν.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 08 Φεβ 2021, 12:25

Το ρωμαλέο φιλοτρομοκρατικό κίνημα του Βόλου συνεχίζει ακάθεκτο τη δράση του, παρά τις αντιξοότητες.

https://www.thenewspaper.gr/2021/02/06/ ... er-toy-di/

Πορεία στο κέντρο του Βόλου υπέρ του Δημήτρη Κουφοντίνα [εικόνες]
Πορεία στο κέντρο του Βόλου πραγματοποίησαν εβδομήντα περίπου άτομα του αντιεξουσιαστικού χώρου, προκειμένου να γίνει δεκτό το αίτημα του καταδικασμένου για 11 φόνους, εκτελεστή της 17Ν Δημήτρη Κουφοντίνα να μεταχθεί στις Φυλακές Κορυδαλλού. Να σημειωθεί οτι “το πιστόλι” της τρομοκρατικής οργάνωσης κρατείται στις Φυλακές Δομοκού και για τον λόγο αυτό έχει ξεκινήσει απεργία πείνας.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24860
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 08 Φεβ 2021, 13:35

Golden Age έγραψε:
07 Φεβ 2021, 14:30
Ένας σύγχρονος Ευρωπαίος δήμαρχος στο τριτοκοσμικό μαρξιστάν.

etoboust :smt005:

σωστά, ο Αχιλλέας μόνο μπραβιλίκια και προστασία. Δεν πειράζει κορασίδες
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 08 Φεβ 2021, 13:37

Golden Age έγραψε:
07 Φεβ 2021, 14:30
Ένας σύγχρονος Ευρωπαίος δήμαρχος στο τριτοκοσμικό μαρξιστάν.
:romance-hearteyes:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό


Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10679
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 13 Φεβ 2021, 01:18

Golden Age έγραψε:
07 Φεβ 2021, 14:30
Ένας σύγχρονος Ευρωπαίος δήμαρχος στο τριτοκοσμικό μαρξιστάν.
Μη τυχον και δεις μπραβο ή μαφιοζο. Αμεσως να τον θαυμασεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών