Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20954
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 14 Ιουν 2020, 12:53

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 02:42
υπήρξε αναίτια αστυνομική βία; :smt017
Kαι μαλιστα.... Αιματηρή επίθεση των ΜΑΤ κατά διαδηλωτών..... κατα LEFT.... Η αναίτια :cry επίθεση διμοιρίας των ΜΑΤ που είχε καταφτάσει από την Θεσσαλονίκη, σύμφωνα με την efsyn.gr, εκδηλώθηκε κατά περίπου 100 συγκεντρωμένων που παρέμεναν έξω από το κτίριο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας απαιτώντας:102: την απελευθέρωση των 8 ατόμων που προσήχθησαν συνολικά μετά το συλλαλητήριο κατά της καύσης σκουπιδιών από την τσιμεντοβιομηχανία ΑΓΕΤ-Lafarge και της δημιουργίας εργοστασίου SRF, χωρίς να τους απαγγελθούν κατηγορίες,

Κατά την επίθεση δάρθηκαν και τραυματίστηκαν πολίτες :011: , ακόμη και ένας οδηγός αυτοκινήτου που σταμάτησε τυχαία :-? για να δει τι συμβαίνει ο οποίος κατέληξε αιμόφυρτος από τη βία των ΜΑΤ. :c040:

Έξι από τους προσαχθέντες αφέθηκαν ελεύθεροι και μέχρι αυτή την ώρα κρατούνται δύο. Κάποιοι από αυτούς συνελήφθησαν ενώ επέστρεφαν από τη συγκέντρωση έξω από το εργοστάσιο της ΑΓΕΤ, πολύ μακρύτερα από το σημείο που πραγματοποιήθηκε νωρίτερα η βάναυση επίθεση των ΜΑΤ.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 14 Ιουν 2020, 16:16

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
11 Ιουν 2020, 18:47

Και η απάντηση του κυρίου δημάρχου.


Τσακισε τους υπερδημαρχε!
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 17:36

Την παραίτηση του Αστυνομικού Διευθυντή Μαγνησίας Μιλτιάδη Αλεξάκη και του δημάρχου Βόλου Αχιλλέα Μπέου ζητούν με ανακοίνωση που εξέδωσαν τα μέλη της Λαϊκής Συνέλευσης :smt005: κατά της καύσης σκουπιδιών, ύστερα από τα επεισόδια που σημειώθηκαν χθες στη διάρκεια της πορείας στο εργοστάσιο της ΑΓΕΤ.

Την παραίτηση του Αστυνομικού Διευθυντή Μαγνησίας Μιλτιάδη Αλεξάκη και του δημάρχου Βόλου Αχιλλέα Μπέου ζητούν με ανακοίνωση που εξέδωσαν τα μέλη της Λαϊκής Συνέλευσης κατά της καύσης σκουπιδιών, ύστερα από τα επεισόδια που σημειώθηκαν χθες στη διάρκεια της πορείας στο εργοστάσιο της ΑΓΕΤ.

Η ανακοίνωση:

«Στον Βόλο, στην αστυνομική καταστολή της ειρηνικής διαμαρτυρίας κατά της καύσης των σκουπιδιών: δακρυγόνα, κρότοι λάμψης έξω από τα επείγοντα του νοσοκομείου ένας απ´ τους οποίους έπεσε πάνω σε ένα κοριτσάκι – η μητέρα του κοριτσιού φώναζε “μου σκοτώσατε το παιδί” -, κυνηγητά, λιποθυμίες, αποκλεισμός μεγάλου αριθμού ανθρώπων από τα ΜΑΤ και στη συνέχεια ξύλο σε πολύ κόσμο ακόμα και σε γιαγιάδες, βίαιες συλλήψεις.

Έξω από το τμήμα που κρατούνταν οι συλληφθεντες συγκεντρώθηκε κόσμος για να απαιτήσει :o την απελευθέρωσή τους. Η απάντηση των ΜΑΤ ήρθε ξανά: ξύλο, γκλομπς στο κεφάλι, στο σώμα, κυνηγητά.Αυτή η βία που έχει συγκεντρωθεί σε επικίνδυνο βαθμό στα χέρια των ΜΑΤ και επιτίθεται σε ό,τι διεκδικεί την αυτονόητη κοινωνική (και την περιβαλλοντική) δικαιοσύνη αναπαράγεται πλέον καθημερινά. Ζητάμε άμεσα παραίτηση του διευθυντή της αστυνομίας και του δημάρχου.

https://www.thenewspaper.gr/2020/06/14/ ... ita-i-syn/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Παλαιοελλαδίτης την 14 Ιουν 2020, 20:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 17:39

Βόλος: Στον εισαγγελέα δύο άτομα μετά τα επεισόδια στην ΑΓΕΤ

Από τις έντεκα προσαγωγές, οι δύο μετατράπηκαν σε συλλήψεις χθες το βράδυ, μετά τα επεισόδια που έλαβαν χώρα έξω από τις εγκαταστάσεις της ΑΓΕΤ στον Βόλο, στη διάρκεια συλλαλητηρίου κατά της καύσης RDF. Σήμερα, θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα ένας άνδρας και μία γυναίκα με τις κατηγορίες της διατάραξης κοινής ειρήνης, για φθορά ξένης ιδιοκτησίας και απλή σωματική βλάβη.

https://www.thenewspaper.gr/2020/06/14/ ... ma-meta-t/

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 17:42

Προκαταρκτική για τα επεισόδια έξω από την ΑΓΕΤ Ηρακλής

Προκαταρκτική εξέταση για τα επεισόδια που σημειώθηκαν χθες νωρί το βράδυ έξω από το εργοστάσιο της ΑΓΕΤ Ηρακλής διέταξε πριν από λίγο η Εισαγγελέας υπηρεσίας στα δικαστήρια.

Νωρίτερα το κατώφλι της Εισαγγελέως είχαν περάσει ένας 22χρονος φοιτητής και μία συνομίληκή του επίσης φοιτήτρια που συνελήφθησαν από τις αστυνομικές αρχές για τα επεισόδια.Και οι δύο κατάγονται από άλλες πόλεις*. Αφού παρουσιάστηκαν στην Εισαγγελέα και κατέθεσαν δόθηκε εντολή η 22 χρονη που αντιμετωπίζει κατηγορίες διατάραξης κοινής ειρήνης και φθοράς ξένης περιουσίας να αφεθεί ελεύθερη.

Αντίθετα ο 22χρονος που αντιμετωπίζει κατηγορίες για απλές σωματικές βλάβες κατά συρροή, αντίσταση κατά της Αρχής, και διατάραξη κοινής ειρήνης και εξύβριση αποφασίστηκε να παραμείνει υπό κράτηση στην Αστυνομία και αύριο Δευτέρα θα οδηγηθεί στο δικαστήριο για να δικαστεί με τη διαδικασία του αυτοφώρου.

Σύμφωνα με πληροφορίες για τα προχθεσινά επεισόδια αναζητείται ακόμη ένα άτομο.

Έξω από τα δικαστήρια εις ένδειξη συμπαράστασης των δύο συλληφθέντων πραγματοποίησαν συγκέντρωση περίπου 20 άτομα τα οποία φώναζαν διάφορα συνθήματα και ζητούσαν να αφεθούν ελεύθερα τα δύο άτομα.

Προς στιγμή δημιουργήθηκε ένταση όταν οι συγκεντρωμένοι επιχείρησαν να προσεγγίσουν τον 22χρονο την ώρα που συνοδεία αστυνομικών έμπαινε μέσα στο περιπολικό. Άνδρες των ΜΑΤ που βρίσκονταν έξω από τα δικαστήρια έριξαν μία κρότου λάμψης προκειμένου να απομακρυνθούν οι συγκεντρωμένοι. Παράλληλα έγινε μία προσαγωγή.

https://www.taxydromos.gr/Topika/370859 ... aklhs.html

*''Ο λαός του Βόλου''. :lol:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 17:52

Ακολουθεί κείμενο δημοτικού συμβούλου της μείζονος αντιπολίτευσης:
Την άποψη ότι η πόλη έχει μπει σε μια εποχή πολύ διχαστική, εκφράζοντας τον φόβο του για τη συνέχεια, διατύπωσε μέσω ανάρτησής του στο προσωπικό του προφίλ στο facebook ο δημοτικός σύμβουλος Βόλο Θεολόγος Διαμαντένιας. Όπως αναφέρει ο κ. Διαμαντένιας:

Διαβάζω σήμερα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και στις ηλεκτρονικές εφημερίδες τις κόντρες των πολιτών του Βόλου και φρίττω !! Δεν με πειράζει η διαφορετική προσέγγιση του θέματος δημιουργίας εργοστασίου και καύσης RDF από την ΑΓΕΤ όσο οι απαξιωτικές, επιθετικές , απάνθρωπες , φασιστικές εκφράσεις της μιας πλευράς προς την άλλη.
Η πόλη έχει μπει σε μία εποχή πολύ διχαστική και πολύ φοβάμαι για τη συνέχεια.

Στη πρώτη μεγαλειώδη συγκέντρωση η Πόλη είχε φωνάξει με ενιαία φωνή ένα μεγάλο ΟΧΙ στο καύσιμο RDF από όπου και αν προέρχεται. Δεξιοί , αριστεροί , κεντρώοι , ακροδεξιοί και ακραίοι της αριστεράς ΜΑΖΙ!! Μέχρι και η Δημοτική Αρχή έστω και τυπικά, ωθούμενη από τη λαϊκή απαίτηση είχε προτρέψει στη παρουσία τον κόσμο!! Άσχετα αν δεν την εκπροσώπησε κανείς. Βλέπω φωτογραφίες ανθρώπων που είχαν παραβρεθεί, διαβάζω δηλώσεις τους και απορώ ! Τι άλλαξε από τότε μεχρι σήμερα; Το καύσιμο έγινε καλής ποιότητας ; Έγιναν οι εκλογές , εκλέχθηκαν και δεν χρειάζονται την φιλολαϊκή μάσκα; Είναι οι κομματικές πιέσεις τόσο μεγάλες ; Μήπως επειδή μέσα από αυτή την κίνηση ξεπήδησαν υπέρμετρες πολιτικές φιλοδοξίες κάποιων; Μήπως επειδή και τα δύο κόμματα εξουσίας εφαρμόζουν την ίδια πολιτική ;

Και τα δύο κόμματα κρύβονται πίσω από τις θέσεις της Ε.Ε για την καύση των απορριμμάτων. Ναι και τα δύο μεγάλα κόμματα έβαλαν πάνω από τον αέρα που εισπνέουμε τα οικονομικά συμφέροντα! Δεν ξέρω ,αν αιτία είναι τα μνημόνια. Αυτό που ξέρω είναι πως η βιομηχανία καύσης RDF βρίσκεται ουσιαστικά μέσα στον ιστό της πόλης. Αυτό που ξέρω είναι πως οι αποφάσεις για εργοστάσια RDF δεν πηγάζουν από τη δημιουργία ποιοτικότερου καυσίμου , αλλά από την αγωνία διαχείρισης των απορριμμάτων , με τις ευλογίες του κεφαλαίου για φθηνότερο καύσιμο!!

Και ερχόμαστε στη πόλη μας. Από τη μία οι άνθρωποι που παλεύουν για το μέλλον των παιδιών τους , ζητούν καθαρότερη ατμόσφαιρα , ζητούν τη ΜΗ δημιουργία εργοστασίου παραγωγής RDF , γνωρίζοντας πως η κατασκευή του θα το παγιώσει ως καύσιμο στην ΑΓΕΤ. Απέναντι είναι ποιοι ; Άνθρωποι που είτε έχουν εργασιακή σχέση με την ΑΓΕΤ , παπαγαλάκια της Δημοτικής Αρχής , κομματικά δεσμευμένοι άνθρωποι, που ενώ βλέπουν τα προβλήματα ,μιλούν διαρκώς για επιταγές της ΕΕ και κατηγορούν τον ΣΥΡΙΖΑ για διπλοπροσωπία .
Κανείς πολιτικός της κεντρικής κυβέρνησης ούτε του ΣΥΡΙΖΑ , ούτε της Ν.Δ δεν στάθηκε , ούτε θα σταθεί στο πλευρό των Βολιωτών. Οι αποφάσεις τους έχουν να κάνουν με οικονομικά νούμερα! ΕΜΕΙΣ όμως;

Ρωτάω: Είναι κανείς υπέρ του κλεισίματος της ΑΓΕΤ; Πιστεύω κανείς..
Είναι κανείς που πιστεύει πως δεν υπάρχουν ποιοτικότερα καύσιμα από τα προερχόμενα από τα πλαστικά των απορριμμάτων ; Πιστεύω κανείς…
Είναι κανείς που πιστεύει πως η ΑΓΕΤ δεν μπορεί οικονομικά να ανταπεξέλθει σε ακριβότερα καύσιμα πχ φυσικό αέριο; Πιστεύω κανείς…
Είναι κανείς που πιστεύει , πως δεν υπάρχει άλλος τρόπος διαχείρισης των απορριμμάτων στο Βόλο πέρα από τη κατασκευή εργοστασίου RDF ; Πιστεύω κανείς…

Όσοι λοιπόν συμφωνούμε σε αυτά τα λίγα βασικά , πέρα από τα κόμματα πρέπει να ενωθούμε και να προσπαθήσουμε ακόμη και τα κόμματά μας να τα πείσουμε για το ΔΙΚΑΙΟ του αγώνα . Πρέπει να τους πείσουμε, πως ο Βόλος είναι ιδιάζουσα περίπτωση. Το εργοστάσιο είναι σχεδόν στον ιστό της πόλης. Ξέρετε ο καρκίνος προσφιλών ατόμων είναι ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΟΣ!!

Μια παράκληση !!!! Οι διαχειριστές είτε fb , είτε ενημερωτικών ιστοσελίδων μην επιτρέπετε τις εκφράσεις μίσους , ρατσισμού!! Διαγράψτε τες αμέσως. Προσέξτε τα εισαγωγικά σας σχόλια!! Φοβάμαι πως αυτό το ποτάμι μίσους δεν γυρνάει πίσω!! Έχουμε όλοι ευθύνες για το μέλλον της πόλης μας.
https://magnesianews.gr/volos/th-diaman ... voloy.html

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 20:21

2018: ο κύριος δήμαρχος κράζει τους κουκουέδες και τον επικεφαλής της παράταξης της Λαϊκής Συσπείρωσης και πρώην βουλευτή Απόστολο Νάνο και ψιλοαρπάζεται με τον νεοδημοκράτη Μιτζικό




Παρακάτω, σε βίντεο του 2015 ο Μπέος κάνει τον ''πυροσβέστη'' :lol: μεταξύ του κουκουέ Νάνου και του ανεξάρτητου δημοτικού συμβούλου Γρηγορίου (είχε εκλεγεί με την παράταξη του ΣΥΡΙΖΑ) που πιάστηκαν στα χέρια



Δεν ξέρω για εσάς, αλλά επαναλαμβάνω πως άνετα θα πλήρωνα ένα συμβολικό ποσό για να παρακολουθήσω από κοντά μια οποιαδήποτε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Βόλου. :blm:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Ιουν 2020, 20:24

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:21
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά επαναλαμβάνω πως άνετα θα πλήρωνα ένα συμβολικό ποσό για να παρακολουθήσω από κοντά μια οποιαδήποτε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Βόλου. :blm:
Έχοντας βρεθεί πολλές φορές σε συνεδρίαση στην οποία ήταν παρών ο μαφιόζος, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία
Είναι σχεδόν σωματική η απέχθεια που προκαλεί η παρουσία του και ο λόγος του
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29180
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 14 Ιουν 2020, 20:50

Beria έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:24
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:21
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά επαναλαμβάνω πως άνετα θα πλήρωνα ένα συμβολικό ποσό για να παρακολουθήσω από κοντά μια οποιαδήποτε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Βόλου. :blm:
Έχοντας βρεθεί πολλές φορές σε συνεδρίαση στην οποία ήταν παρών ο μαφιόζος, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία
Είναι σχεδόν σωματική η απέχθεια που προκαλεί η παρουσία του και ο λόγος του
Κι όμως, αυτός ο οδηγεί το Βόλο στην ανάπτυξη και στην πολιτισμική αναγέννηση. Η αναρχίλα των περασμένων δεκαετιών και η αριστερίλα των προηγούμενων δημοτικών αρχών, είχαν οδηγήσει το Βόλο στην υποανάπτυξη και την παρακμή. Γι' αυτό και ο κόσμος τον ξαναψήφισε.

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 14 Ιουν 2020, 20:54

Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο,
Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο.

Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο,
Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο.

Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο,
Μπεό, Μπέο, ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ Μπέο.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 21:08

Beria έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:24
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:21
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά επαναλαμβάνω πως άνετα θα πλήρωνα ένα συμβολικό ποσό για να παρακολουθήσω από κοντά μια οποιαδήποτε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Βόλου. :blm:
Έχοντας βρεθεί πολλές φορές σε συνεδρίαση στην οποία ήταν παρών ο μαφιόζος, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία
Είναι σχεδόν σωματική η απέχθεια που προκαλεί η παρουσία του και ο λόγος του
Τώρα που το σκέφτομαι περίπου τα ίδια μου είχε πει συγγενικό μου πρόσωπο που τον είχε δει τυχαία πριν πολλά χρόνια σε ψαροταβέρνα. Τότε πρέπει να ήταν ακόμη παράγοντας στον Πανιώνιο.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 21:17

Η Ένωση Αξιωματικών ΕΛΑΣ Περιφέρειας Θεσσαλίας, καταδικάζει με ανακοίνωσή της, «τα χθεσινά επεισόδια τραμπουκισμού που διαδραματίστηκαν κατά τη διάρκεια διαμαρτυρίας πολιτών του Βόλου ενάντια στη καύση RDF από την ΑΓΕΤ και τη δημιουργία μονάδας παραγωγής από το Δήμο Βόλου που είχαν ως αποτέλεσμα το τραυματισμό πέντε συναδέλφων μας, εκ των οποίων ο Αστυνομικός Διευθυντής Μαγνησίας και ο βοηθός του».

Όπως αναφέρεται, «η επίθεση εναντίον των αστυνομικών ήταν αναμφίβολα αναίτια, απρόκλητη και εκδηλώθηκε από μια μειοψηφία της οποίας οι προθέσεις ήταν άκρως δολοφονικές. Παρακολουθούμε διακριτικά με σεβασμό την αγωνιώδη προσπάθεια των πολιτών του Βόλου, που διαδηλώνουν ειρηνικά για τα αιτήματα τους, όμως σε καμία περίπτωση δεν θα δεχθούμε ροπαλοφόρους να ενεργούν ως τάγματα εφόδου.

Οι αστυνομικοί δεν θα αποτελέσουν το σάκο του μποξ σε μικροπολιτικές σκοπιμότητες. Δηλώνουμε την αμέριστη συμπαράσταση μας σε προσωπικό επίπεδο και τη νομική υποστήριξη μας στους συναδέλφους μας και απαιτούμε άμεσα οι δράστες να οδηγηθούν ενώπιον της δικαιοσύνης.

Καλούμε την πολιτική και φυσική ηγεσία να σταθεί συμπαραστάτης σε όλους τους συναδέλφους οι οποίοι κατά το τελευταίο τρίμηνο επιδεικνύοντας υπερβάλλοντα ζήλο και επαγγελματισμό, διαχειριστήκαν με το καλύτερο δυνατό τρόπο τα γεγονότα στον Έβρο αλλά και την πανδημία του COVID 19 και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να τύχουν μιας τέτοιας αντιμετώπισης από μεμονωμένα άτομα που δεν αντικατοπτρίζουν και δεν εκφράζουν το ευρύτερο κοινωνικό σύνολο».


https://magnesianews.gr/volos/enosi-axi ... -volo.html

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 14 Ιουν 2020, 21:46

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 21:08
Beria έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:24
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 20:21
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά επαναλαμβάνω πως άνετα θα πλήρωνα ένα συμβολικό ποσό για να παρακολουθήσω από κοντά μια οποιαδήποτε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου του Βόλου. :blm:
Έχοντας βρεθεί πολλές φορές σε συνεδρίαση στην οποία ήταν παρών ο μαφιόζος, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία
Είναι σχεδόν σωματική η απέχθεια που προκαλεί η παρουσία του και ο λόγος του
Τώρα που το σκέφτομαι περίπου τα ίδια μου είχε πει συγγενικό μου πρόσωπο που τον είχε δει τυχαία πριν πολλά χρόνια σε ψαροταβέρνα. Τότε πρέπει να ήταν ακόμη παράγοντας στον Πανιώνιο.
Ρε σεις μιλάμε για άθλιο άνθρωπο, και κάποιοι υπερηφανεύονται που "κάνει έργο" για τον Βόλο. Μιλάμε, να πηδάς από το παράθυρο.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 21:48

Επί δημαρχίας Μπέου έχει πραγματοποιηθεί και αντιφασιστικός ακτιβισμός εντός του δημαρχείου όταν επτά κουκουλοφόροι την έπεσαν σε περιφερειακό σύμβουλο της Χρυσής Αυγής προτού τους απομακρύνουν οι παρευρισκόμενοι. Παρών ήταν και ο τότε βουλευτής της Χ.Α. και επίσης περιφερειακός σύμβουλος Ηλιόπουλος. Βέβαια, ο Μπέος έλειπε λόγω υποχρεωτικής αργίας.


Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 14 Ιουν 2020, 21:50

Τωρα ξεκαθαριζει τι στο μπεο παιζεται στο βολο και ποιος ο ρολος του μπεου.
Για να καιει η λαφαρζ στο βολο τα σκουπιδια της ιταλιας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών