Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5418
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 21:56



02:30.

Φοιτήτρια που διαμαρτύρεται για το κόστος των αστικών ΚΤΕΛ: ''Που τα δίνεται τα χρήματααα;''
Μπέος: ''Τα τρώμε''. :smt005:


Υ.Γ. 00:31. :g030:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5418
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 22:10

stella έγραψε:
14 Ιουν 2020, 21:46
Ρε σεις μιλάμε για άθλιο άνθρωπο, και κάποιοι υπερηφανεύονται που "κάνει έργο" για τον Βόλο. Μιλάμε, να πηδάς από το παράθυρο.
Κοίτα, αντικειμενικά για να επανεξελέγη ένας τύπος όπως ο Μπέος με τόση άνεση πρέπει να συμβαίνουν ορισμένα πράγματα: π.χ. να έχει κάνει κάτι καλύτερο από τους προηγούμενους (βλ. Σκοτινιώτης και Βούλγαρης), να έχει δώσει λύσεις ή κάποιας μορφής λύσεις σε ορισμένα ζητήματα της καθημερινότητας, να έχει κάνει αρκετές ''διευκολύνσεις'' σε πολίτες (υπάρχουν αντίστοιχα δημοσιεύματα και έγγραφα κυρίως στο σάιτ της εφημερίδας Μαγνησία για όποιον ενδιαφέρεται) κλπ.

Επίσης, έχει ευνοηθεί σίγουρα και από δύο εξωγενείς παράγοντες: τη βελτίωση της κατάστασης του κράτους που συνέπεσε με τη δημαρχία του και την παντελή έλλειψη αντίπαλου πόλου εντός του δήμου. Ενδεικτικά, η διάλυση της μείζονος αντιπολίτευσης κατά την πρώτη θητεία του λόγω της διάσπασης του ΣΥΡΙΖΑ μετά το τρίτο μνημόνιο ήταν μια χαρακτηριστική περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 14 Ιουν 2020, 22:15

Εντάξει ο μπεος είναι εξυπνότερος απ το 90% των δημάρχων, τα αυτονόητα να τους λέει και να μην κλέβει ( που ο μπεος δεν έχει ανάγκη) αναμενόμενο να κάνει πλακιτσα

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3945
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 14 Ιουν 2020, 22:19

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:10
stella έγραψε:
14 Ιουν 2020, 21:46
Ρε σεις μιλάμε για άθλιο άνθρωπο, και κάποιοι υπερηφανεύονται που "κάνει έργο" για τον Βόλο. Μιλάμε, να πηδάς από το παράθυρο.
Κοίτα, αντικειμενικά για να επανεξελέγη ένας τύπος όπως ο Μπέος με τόση άνεση πρέπει να συμβαίνουν ορισμένα πράγματα: π.χ. να έχει κάνει κάτι καλύτερο από τους προηγούμενους (βλ. Σκοτινιώτης και Βούλγαρης), να έχει δώσει λύσεις ή κάποιας μορφής λύσεις σε ορισμένα ζητήματα της καθημερινότητας, να έχει κάνει αρκετές ''διευκολύνσεις'' σε πολίτες (υπάρχουν αντίστοιχα δημοσιεύματα και έγγραφα κυρίως στο σάιτ της εφημερίδας Μαγνησία για όποιον ενδιαφέρεται) κλπ.

Επίσης, έχει ευνοηθεί σίγουρα και από δύο εξωγενείς παράγοντες: τη βελτίωση της κατάστασης του κράτους που συνέπεσε με τη δημαρχία του και την παντελή έλλειψη αντίπαλου πόλου εντός του δήμου. Ενδεικτικά, η διάλυση της μείζονος αντιπολίτευσης κατά την πρώτη θητεία του λόγω της διάσπασης του ΣΥΡΙΖΑ μετά το τρίτο μνημόνιο ήταν μια χαρακτηριστική περίπτωση.
Κοίτα, υποθέτω πως κάτι σάπιο υπάρχει στο Βασίλειο της Δανιμαρκίας.

Να αφήσω κι αυτό εδώ, για τα ρεκόρ που σπάει η Δημαρχάρα (είναι παλιό, αλλά έχει ωραίο συμπέρασμα χαχα):

"Να σημειωθεί ότι στον Αχ.Μπέο μόλις πρόσφατα επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 15 μηνών και στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων για αντίστοιχο διάστημα, καθώς κρίθηκε ένοχος για παράβαση καθήκοντος, διότι με την ιδιότητά του ως δήμαρχος Βόλου είχε αποκλείσει παρανόμως την εφημερίδα «Μαγνησία» από τις υποχρεωτικές από το Ν.3548/2007 δημοσιεύσεις στον τοπικό Τύπο.

Σύντομα μάλιστα ακολουθεί και η εκδίκαση ακόμη μιας υπόθεσης όπου ο κ. Μπέος είναι κατηγορούμενος για παράβαση καθήκοντος και θα εκδικαστεί στις 17 Μαΐου 2017. Επιπλέον, σε λίγες ημέρες ο κ. Μπέος θα καθίσει στο εδώλιο του κατηγορουμένου για αντιποίηση τίτλου. Σε περίπτωση καταδικαστικών αποφάσεων τα πράγματα κρίνονται ιδιαιτέρως δύσκολα για τον σε αργία Δήμαρχο Βόλου, ανεξαρτήτως έκβασης των άλλων δικαστικών του εκκρεμοτήτων που αφορούν στην ενασχόλησή του με το ποδόσφαιρο.

Υπενθυμίζουμε ότι ο κ. Μπέος αντιμετωπίζει κατηγορίες για σύσταση και διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης που «έστηνε» ποδοσφαιρικούς αγώνες, ενώ η εκδίκαση της υπόθεσης βρίσκεται σε εξέλιξη αυτή την περίοδο. Στα τοπικά χρονικά πάντως είναι η πρωτη φορά που εκλεγμένος δήμαρχος κατά την διάρκεια της θητείας του έχει καταδικαστεί τόσες φορές, ενώ οι δικογρφίες που έχουν σχηματιστεί σε βάρος του και αναμένονται να εκδικαστούν είναι πλέον αρκετές. Η ηθική απαξία της καταδίκης ενός εκλεγμένου δημάρχου ως επισήμου υβριστή είναι πολύ έντονη."

https://www.news247.gr/koinonia/okto-mi ... 06096.html

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 14 Ιουν 2020, 22:25

15 μήνες φυλάκιση γιατί απέκλεισε την εφημερίδα Μαγνησία λίγο ψέμα δείχνει

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5418
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 22:25

stella έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:19
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:10
stella έγραψε:
14 Ιουν 2020, 21:46
Ρε σεις μιλάμε για άθλιο άνθρωπο, και κάποιοι υπερηφανεύονται που "κάνει έργο" για τον Βόλο. Μιλάμε, να πηδάς από το παράθυρο.
Κοίτα, αντικειμενικά για να επανεξελέγη ένας τύπος όπως ο Μπέος με τόση άνεση πρέπει να συμβαίνουν ορισμένα πράγματα: π.χ. να έχει κάνει κάτι καλύτερο από τους προηγούμενους (βλ. Σκοτινιώτης και Βούλγαρης), να έχει δώσει λύσεις ή κάποιας μορφής λύσεις σε ορισμένα ζητήματα της καθημερινότητας, να έχει κάνει αρκετές ''διευκολύνσεις'' σε πολίτες (υπάρχουν αντίστοιχα δημοσιεύματα και έγγραφα κυρίως στο σάιτ της εφημερίδας Μαγνησία για όποιον ενδιαφέρεται) κλπ.

Επίσης, έχει ευνοηθεί σίγουρα και από δύο εξωγενείς παράγοντες: τη βελτίωση της κατάστασης του κράτους που συνέπεσε με τη δημαρχία του και την παντελή έλλειψη αντίπαλου πόλου εντός του δήμου. Ενδεικτικά, η διάλυση της μείζονος αντιπολίτευσης κατά την πρώτη θητεία του λόγω της διάσπασης του ΣΥΡΙΖΑ μετά το τρίτο μνημόνιο ήταν μια χαρακτηριστική περίπτωση.
Κοίτα, υποθέτω πως κάτι σάπιο υπάρχει στο Βασίλειο της Δανιμαρκίας.

Να αφήσω κι αυτό εδώ, για τα ρεκόρ που σπάει η Δημαρχάρα (είναι παλιό, αλλά έχει ωραίο συμπέρασμα χαχα):

"Να σημειωθεί ότι στον Αχ.Μπέο μόλις πρόσφατα επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 15 μηνών και στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων για αντίστοιχο διάστημα, καθώς κρίθηκε ένοχος για παράβαση καθήκοντος, διότι με την ιδιότητά του ως δήμαρχος Βόλου είχε αποκλείσει παρανόμως την εφημερίδα «Μαγνησία» από τις υποχρεωτικές από το Ν.3548/2007 δημοσιεύσεις στον τοπικό Τύπο.

Σύντομα μάλιστα ακολουθεί και η εκδίκαση ακόμη μιας υπόθεσης όπου ο κ. Μπέος είναι κατηγορούμενος για παράβαση καθήκοντος και θα εκδικαστεί στις 17 Μαΐου 2017. Επιπλέον, σε λίγες ημέρες ο κ. Μπέος θα καθίσει στο εδώλιο του κατηγορουμένου για αντιποίηση τίτλου. Σε περίπτωση καταδικαστικών αποφάσεων τα πράγματα κρίνονται ιδιαιτέρως δύσκολα για τον σε αργία Δήμαρχο Βόλου, ανεξαρτήτως έκβασης των άλλων δικαστικών του εκκρεμοτήτων που αφορούν στην ενασχόλησή του με το ποδόσφαιρο.

Υπενθυμίζουμε ότι ο κ. Μπέος αντιμετωπίζει κατηγορίες για σύσταση και διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης που «έστηνε» ποδοσφαιρικούς αγώνες, ενώ η εκδίκαση της υπόθεσης βρίσκεται σε εξέλιξη αυτή την περίοδο. Στα τοπικά χρονικά πάντως είναι η πρωτη φορά που εκλεγμένος δήμαρχος κατά την διάρκεια της θητείας του έχει καταδικαστεί τόσες φορές, ενώ οι δικογρφίες που έχουν σχηματιστεί σε βάρος του και αναμένονται να εκδικαστούν είναι πλέον αρκετές. Η ηθική απαξία της καταδίκης ενός εκλεγμένου δημάρχου ως επισήμου υβριστή είναι πολύ έντονη."

https://www.news247.gr/koinonia/okto-mi ... 06096.html
Μα δεν διαφωνώ για όλα αυτά. Απλά εξηγώ κάποια πράγματα που είναι δύσκολο να ξέρουν όσοι δεν έχουν σχέση με την περιοχή. Ούτε και εγώ ξέρω τα πάντα για τον Βόλο, αλλά λόγω επαφών και ενδιαφέροντος για την πόλη γνωρίζω περισσότερα από κάποιον που δεν έχει καμία σχέση.

Επίσης, παρόλα όσα γράφει το κείμενο περί ηθικής απαξίας, όχι μόνο επανεξελέγη, αλλά βγήκε και από τον πρώτο γύρο.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3945
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 14 Ιουν 2020, 22:28

jason έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:25
15 μήνες φυλάκιση γιατί απέκλεισε την εφημερίδα Μαγνησία λίγο ψέμα δείχνει
Μπορεί, δεν παρακαλουθώ όλες τις παρανομίες του και πιστεύω πως αυτή είναι η πιο light.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3945
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 14 Ιουν 2020, 22:32

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:25

Μα δεν διαφωνώ για όλα αυτά. Απλά εξηγώ κάποια πράγματα που είναι δύσκολο να ξέρουν όσοι δεν έχουν σχέση με την περιοχή. Ούτε και εγώ ξέρω τα πάντα για τον Βόλο, αλλά λόγω επαφών και ενδιαφέροντος για την πόλη γνωρίζω περισσότερα από κάποιον που δεν έχει καμία σχέση.

Επίσης, παρόλα όσα γράφει το κείμενο περί ηθικής απαξίας, όχι μόνο επανεξελέγη, αλλά βγήκε και από τον πρώτο γύρο.
Ναι δεν έχω επαφές προσωπικά με Βόλο (ίσως καλύτερα!!!).

Η ηθική αξία πλέον μοιάζει να είναι ανέκδοτο στον πολιτικό κόσμο - απλά πίστευα πως τουλάχιστον στις κατά συρροήν εγκληματικές αναμίξεις του θα τραβούσαν μια γραμμή και θα έλεγαν "Ε δε με νοιάζει που φυτεύει βουκαμβίλιες σε κάθε πλατεία, αφού μπαινοβγαίνει φυλακή ΜΑΛΛΟΝ να μην εμπιστευτούμε το Δήμο μας εκεί". Λέω εγώ τώρα.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 14 Ιουν 2020, 23:25

Γιατι η lafarge δεν καιει τα ιταλικα σκουπιδια στην ιταλια για να γλιτωσει τα μεταφοτικα;

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5418
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 14 Ιουν 2020, 23:46

Υδράργυρος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:25
Γιατι η lafarge δεν καιει τα ιταλικα σκουπιδια στην ιταλια για να γλιτωσει τα μεταφοτικα;
Ίσως μπορεί να μας λύσει την απορία ο Φάμελλος.

Μόλις χθες αποκαλύφθηκε ότι στις 24 Μαΐου ο υφυπουργός Περιβάλλοντος Σ. Φάμελλος έδωσε άδεια στην εταιρεία μεταφοράς αποβλήτων Deco s.p.a από την ιταλική πόλη Spoltore στην περιφέρεια της Πεσκάρα να μεταφέρει 9.000 τόνους RDF-SRF για καύση στην ΑΓΕΤ. Δεδομένου ότι η ΑΓΕΤ έχει αδειοδοτηθεί για καύση συνολικά 200.000 τόνων απορριμματογενών καυσίμων ετησίως, αλλά χωρίς να υπάρχει πλαφόν στις ποσότητες RDF που μεταφέρονται ανά φορτίο στην τσιμεντοβιομηχανία, ποιος είναι ο λόγος που αυτή τη φορά χρειάστηκε ειδική υπουργική άδεια;

Ένα πιθανό συμπέρασμα που απορρέει είναι ότι το φορτίο αυτό μπορεί να ξεπερνά σε επικινδυνότητα και τοξικότητα άλλα προγενέστερα φορτία , τόσο που και οι Ιταλοί έμποροι που το διακινούν να επιδιώκουν ειδική μεταχείριση. Ως Επιτροπή Αγώνα, όμως, δεν μπορούμε να αρκεστούμε σε πιθανές εξηγήσεις και ζητάμε υπεύθυνες απαντήσεις σε συγκεκριμένα ερωτήματα:

Ποιος ο λόγος που το συγκεκριμένο φορτίο χρειάστηκε άδεια υπουργού για τη μεταφορά του;
Πότε αυτό το φορτίο θα εισαχθεί στο Βόλο;
Η Περιφέρεια Θεσσαλίας είναι ενήμερη για τη συγκεκριμένη αδειοδότηση και μεταφορά; Ποιες είναι και ποιες θα είναι οι σχετικές ενέργειές της;
Η τοπική κοινωνία χρειάζεται να ενημερωθεί για ένα τέτοιο φορτίο και αν ναι, από ποιον;
Είναι επίσης γνωστό ότι ο έλεγχος της ποιότητας των μεταφερόμενων φορτίων δεν γίνεται για ραδιενεργά συστατικά. Ούτε επίσης για κάδμιο, μόλυβδο, χρώμιο και άλλα βαρέα, επικίνδυνα μέταλλα. Έλεγχος γίνεται μόνο για χλώριο και υδράργυρο όχι όμως για την περιεκτικότητά τους ανά μονάδα μάζας, αλλά αφού διαιρεθεί αυτή με την ενέργεια που αποδίδει κατά την καύση του το συγκεκριμένο απόβλητο. Έτσι, με το αντιεπιστημονικό αυτό τέχνασμα, μικραίνει πολύ η τιμή των τοξικών αυτών ρύπων και τα τοξικά αυτά απόβλητα θεωρούνται ασφαλή και καίγονται σκορπίζοντας συνεχώς και εντατικά το θάνατο. Το νέο φορτίο των 9000 τόνων θα ελεγχθεί για βαρέα μέταλλα και ραδιενεργά στοιχεία; Ή η ΑΓΕΤ, εκτός από τα δεκάδες χιλιάδες ευρώ επιδότηση (gate fee) που θα εισπράξει, θα προσφέρει και ειδικές υπηρεσίες σε εμπόρους που διακινούν τοξικά φορτία προς την πόλη μας, που έχει μετατραπεί σε έναν απέραντο αποτεφρωτήρα;

Η καθημερινή καύση 250 τόνων επικίνδυνων σκουπιδιών μέσα στην πόλη μας δεν θα νομιμοποιηθεί ποτέ από τις χιλιάδες νέους γονείς και τους άλλους συμπολίτες μας!

Όσον αφορά δε τη νέα συμφωνία που υπέγραψε ο ΣΥΡΙΖΑ με την Ένωση Τσιμεντοβιομηχάνων Ελλάδος για τη συνέχιση της καύσης σκουπιδιών, λίγες μόνο μέρες πριν παραδώσει την εξουσία στον άλλο μεγάλο εταίρο των μνημονιακών συμφωνιών, έχουμε να παρατηρήσουμε:

1) έγινε και πάλι χωρίς τη συμμετοχή των τοπικών κοινωνιών, χωρίς να ληφθούν υπ’ όψη οι αντιδράσεις τους.

2) Διαιωνίζει και παγιώνει το χαρακτήρα της πόλης μας ως αποτεφρωτήρα της Ευρώπης.

3) Επιχειρεί να χρυσώσει το ‘χαπι’ κάνοντας λόγο για συχνότερες μετρήσεις, επιτροπές κοινωνικού ελέγχου και άλλα τέτοια στημένα, που βαρεθήκαμε να ακούμε πεθαίνοντας και που όφειλε έτσι κι αλλιώς να είχε κάνει πολύ καιρό πριν

Η Επιτροπή Αγώνα Πολιτών Βόλου καλεί τους πολίτες σε επαγρύπνηση. Ο αγώνας μας θα κλιμακωθεί και θα ενισχυθεί όσο χρειάζεται για να δικαιωθεί. Το δίκαιο ηθικό του πλεονέκτημα θα υπερισχύσει.
https://volos.ert.gr/blog/2019/07/12/ep ... stin-aget/

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 15 Ιουν 2020, 08:16

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:46

Ίσως μπορεί να μας λύσει την απορία ο Φάμελλος.
Επειδή γράφτηκε παραπάνω το "Μπέο γάμα τους", το ερώτημα παραμένει: Γιατί η Lafarge καίει τα ιταλικά σκουπίδια στο Βόλο και όχι στην Ιταλία, αν οι Βολιωτες έχουν άδικο;

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 15 Ιουν 2020, 08:20

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 22:10
Ενδεικτικά, η διάλυση της μείζονος αντιπολίτευσης κατά την πρώτη θητεία του λόγω της διάσπασης του ΣΥΡΙΖΑ μετά το τρίτο μνημόνιο ήταν μια χαρακτηριστική περίπτωση.
Η εκλογή του Μπέου οφείλεται μόνο σε τέτοιους παράγοντες. Σίγουρα η παράτηαξη του συριζα ήταν σε διάλυση, και τα ποσοστά τους συριζα γενικά χαμηλά.
Επίσης η ΝΔ δε διεκδίκησε τον Δήμο Βόλου ούτε στην πρώτη ούτε στη δεύτερη θητεία. Αυτό το τράβηγμα της ΝΔ είναι που του έδωσε τη νίκη.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 15 Ιουν 2020, 08:27

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:46
Υδράργυρος έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:25
Γιατι η lafarge δεν καιει τα ιταλικα σκουπιδια στην ιταλια για να γλιτωσει τα μεταφοτικα;
Ίσως μπορεί να μας λύσει την απορία ο Φάμελλος.
https://volos.ert.gr/blog/2019/07/12/ep ... stin-aget/
πρόκειται για τον Πολάκη του περιβάλλοντος ..
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5418
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 15 Ιουν 2020, 11:03

Υδράργυρος έγραψε:
15 Ιουν 2020, 08:16
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
14 Ιουν 2020, 23:46

Ίσως μπορεί να μας λύσει την απορία ο Φάμελλος.
Επειδή γράφτηκε παραπάνω το "Μπέο γάμα τους", το ερώτημα παραμένει: Γιατί η Lafarge καίει τα ιταλικά σκουπίδια στο Βόλο και όχι στην Ιταλία, αν οι Βολιωτες έχουν άδικο;
Δεν ξέρω, αν και νομίζω πως το ''γάμα τους'' πάει περισσότερο σε ότι έχει να κάνει με τη γενική στάση του Μπέου έναντι των διάφορων συλλογικοτήτων και πολιτικών ομάδων της πόλης.

Για τα σκουπίδια, σε 1-2 αποσπάσματα που είδα ο Μπέος λέει γενικόλογα πως σε διαφορετική περίπτωση ο δήμος θα δεχτεί πρόστιμα. Επαναλαμβάνω πως λογικά ο Φάμελλος μπορεί να διαφωτίσει τους πολίτες του Βόλου και της χώρας.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 15 Ιουν 2020, 11:33

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
15 Ιουν 2020, 11:03

Δεν ξέρω, αν και νομίζω πως το ''γάμα τους'' πάει περισσότερο σε ότι έχει να κάνει με τη γενική στάση του Μπέου έναντι των διάφορων συλλογικοτήτων και πολιτικών ομάδων της πόλης.

Για τα σκουπίδια, σε 1-2 αποσπάσματα που είδα ο Μπέος λέει γενικόλογα πως σε διαφορετική περίπτωση ο δήμος θα δεχτεί πρόστιμα. Επαναλαμβάνω πως λογικά ο Φάμελλος μπορεί να διαφωτίσει τους πολίτες του Βόλου και της χώρας.
Τον Μπέο για αυτο τον βάλανε εκεί. ΚΑι άσε τον Φάμελλο.
Ας πιάσουμε εσένα που χαζογελάς μερικά ποστ παραπάνω: Η Λαφάρζ καίει εκατοντάδες χιλιάδες τόνους σκουπιδιών της Ιταλίας σε ακατάλληλες εγκαταστάσεις 2 χιλιόμετρα από τον Βόλο. Κάποιες μέρες η πόλη βρωμάει καμμένο πλαστικό, και έιναι θέμα χρόνου να αρχίσουν να ψοφάνε ο ένας μετά τον άλλο απο καρκίνους όπως στον Ασωπό. Έχουν βάλει έναν μαφιόζο του υποκόσμου δήμαρχο που κάνει τον ανήξερο. Ο κόσμος διαμαρτύρεται και δέχεται αλύπητη κρατική βία από την κυβέρνηση της ΝΔ. Εσύ χαχανίζεις;

Και ξαναρωτάω εσένα με το σημαιάκι της ΝΔ στο χέρι που χαχανίζεις ηλίθια: Αν οι Βολιώτες έχουν άδικο και οι αντιδράσεις τους είναι αδικαιολόγητες και υπερβολικές που εμποδίζουν την ανάπτυξη, γιατί καινε τα σκουπίδια της Νότιας Ιταλίας στο Βόλο και όχι στην ίδια τη Νότια Ιταλία; Γιατι έχουν φάει πόρτα από τη Νότια Ιταλία; Μήπως δεν είναι και τόσο αθώο αυτό το κάψιμο πλαστικών; Μήπως έχουν δίκιο οι Βολιώτες που πλακώνει στο ξύλο ο Χρυσοχοίδης και κοροιδεύεις εσύ;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών