Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ouga
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:06
Phorum.gr user: ouga

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouga » 08 Ιουν 2020, 16:37

Άπειρος κόσμος έχει κάνει αίτηση να μπει στο πρόγραμμα ,μπας και βγάλει τη σεζόν.Κυρίως μικρες μονάδες που δεν πληρούυν τις προδιαγραφές.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2020, 17:30

ouga έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:37
Άπειρος κόσμος έχει κάνει αίτηση να μπει στο πρόγραμμα ,μπας και βγάλει τη σεζόν.Κυρίως μικρες μονάδες που δεν πληρούυν τις προδιαγραφές.
Πόθεν έσχες την πληροφορία;

Και γιατί να τους προτιμήσουν; Αφού ....

μαχμούτ ταλαίπωρο πρόσφυγκα επεντυτή 17χρόνος
06/06/2020, 13:56

Α, όλα κι όλα! Εγκό θα κάνω τιμή να προτιμήσει χώρα σας για επεντύση, όλα τζάμπα, φαγητό, ξενοντοχείο, τα πάντα όλα, και ντεν θα έχει σεξ;;;
Α, όλα κι όλα, εγκό χωρίς σεξ ντεν κάνω τιμή να έρθει και διαμαρτυρηθώ σε διεθνή οργανισμός, λέω εσείς ρατσιστές.
Ακούς εκεί, χωρίς σεξ, ντροπή!!!
Εγκό θέλει τα πάντα όλα τζάμπα, αλλά θέλει και σεξ πολύ!
Ξενοφοβικό είναι όλοι σας! Ντροπή!

.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2020, 17:32

Το είχα θέσει ως θέμα πριν λίγο καιρό:
Kauldron @ Φτωχοί, κατατρεγμένοι ΜΕΡΑΚΛΗΔΕΣ πρόσφυγες
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 08 Ιουν 2020, 17:35

Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 08 Ιουν 2020, 17:37

waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:35
Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
Δε σε κρατάει κανένας εδώ. Ξεκουμπ... εεεε, φύγε αν θέλεις. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2020, 17:39

waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:35
Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
Είσαι ανοιχτόμυαλο παιδί, σκέψου το και λίγο αντίστροφα αν θέλεις, οκ βασικά αν μπορείς.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 08 Ιουν 2020, 17:40

Δυστυχώς για `μένα η ηλικία μου δεν μου επιτρέπει να ξεκούμπ.
Πρέπει να το υπομείνω για χρόνια ακόμη.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 08 Ιουν 2020, 17:41

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:39
waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:35
Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
Είσαι ανοιχτόμυαλο παιδί, σκέψου το και λίγο αντίστροφα αν θέλεις, οκ βασικά αν μπορείς.
:D
Δεν μπορώ,προφανώς.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 08 Ιουν 2020, 17:45

Nandros έγραψε:
06 Ιουν 2020, 16:35
.
Το διάβασα και δεν το πίστεψα!

Ξενοδοχεία all inclusive (αλλά χωρίς σεξ) για μετανάστες
Τα ξενοδοχεία θα πρέπει να έχουν τη δυνατότητα σίτισης των ωφελούμενων του προγράμματος, καθώς και καθαρισμού των ρούχων τους, ενώ ζητείται η παρουσία του προσωπικού του ξενοδοχείου 24 ώρες την ημέρα.

κάθε δωμάτιο δεν θα πρέπει να φιλοξενεί περισσότερους από 4 μετανάστες και πρόσφυγες παρέχοντάς τους τα βασικά είδη προσωπικής περιποίησης, όπως σαμπουάν, αφρόλουτρο, σαπούνι, κρέμες σώματος.
Κάθε δωμάτιο, θα καθαρίζεται καθημερινά και θα πρέπει να διαθέτει ντουλάπα, τραπέζι, δύο καρέκλες και μία τηλεόραση ενώ όλα τα δωμάτια και οι κοινόχρηστοι χώροι θα διαθέτουν πρόσβαση στο Διαδίκτυο μέσω Wi-Fi.

«ο ΔΟΜ δεν θα ευθύνεται, σε καμία περίπτωση, για την καταστροφή ή τη ζημιά ιδιοκτησίας που προκλήθηκε με ή χωρίς φταίξιμο/υπαιτιότητα των ατόμων που φιλοξενούνται στις εγκαταστάσεις. Ο πάροχος θα ευθύνεται πλήρως για τυχόν καταστροφή ή ζημιά της ιδιοκτησίας ή των εγκαταστάσεων».

παροχή 3 γευμάτων ανά μέρα (πρωινό, μεσημεριανό, δείπνο)
Το μενού θα αλλάζει κάθε 2 εβδομάδες και θα σχεδιάζεται από επαγγελματία διατροφολόγο και θα τροποποιείται τουλάχιστον κάθε τέσσερις μήνες, λαμβάνοντας υπόψη τις εποχές για κάποια συστατικά του.

ο πάροχος υπηρεσιών εγγυάται τη «σθεναρή αποθάρρυνση των υπαλλήλων του ή άλλου προσωπικού σχετικά με τις σεξουαλικές σχέσεις με τους δικαιούχους του ΔΟM»


https://europost.gr/loyx-xenodocheia-di ... ektos-sex/
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... dapoys-tha
http://www.docmed.gr/dom-xenodocheia-me ... es-epafes/

Η πρόσκληση της ΔΟΜ
https://greece.iom.int/el/tenders
https://greece.iom.int/sites/default/fi ... ter_16.pdf , αλλά χωρίς τις γαργαλιστικές λεπτομέρειες.

Πού δηλώνουμε πρόσφυγες ρε παιδιά;
Αν και με χαλάει κάπως ο τελευταίος όρος. Θα ήθελα να με ξυπνούν το πρωί κάνοντας μου πίπα! :roll:

Για δειτε ωρε τα κατορθωματα του γραβατωμενου ΣΥΡΙΖΑ.Γω ειμαι βοσκοπουλο και προβατακια βοσκαω.
Η σκουφια μου κραταει απο την επαρχια Δωριδας αλλα δεν χαιρεταω δωρικα και δεν εχω χτυπησει τατουαζ με την
σβαστικα στο μπρατσο.

Αφου λοιπον δεν εχω σβαστικα στο μπρατσο δεν θα με αναγνωριζουν σαν ενα αλλο Κασιδιαρη.
Θα πεταχτω μια βολτα στην Τουρκια και θα επιβιβαστω σε ενα φουσκωτο μαζι με λαθροκατσαπλιαδες.
Θα φτασω σε ενα νησι και θα με αποβιβασουν με ανοιχτες αγκαλες οι ΜΚΟ του Κoυλjη.
Θα δηλωσω ενα ονομα και χωρα καταγωγης που θα μου ερθει στο μυαλο εκεινη την ωρα.
Στην Ελλαδα εισαι οτι δηλωσεις αλλωστε. :lol:

Τα ΚΕΚ του γραβατωμενου ΣΥΡΙΖΑ μου επιφυλασσουν ενα λαμπρο μελλον:επαγγελματιας λαθροκατσαπλιας
θα γινω τζαμπα να τρωω να πινω και να γαμω. :8)

ouga
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:06
Phorum.gr user: ouga

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ouga » 08 Ιουν 2020, 17:48

Nandros έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:30
ouga έγραψε:
08 Ιουν 2020, 16:37
Άπειρος κόσμος έχει κάνει αίτηση να μπει στο πρόγραμμα ,μπας και βγάλει τη σεζόν.Κυρίως μικρες μονάδες που δεν πληρούυν τις προδιαγραφές.
Πόθεν έσχες την πληροφορία;

Δουλεύω σε αυτά τα προγράμματα.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37781
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιουν 2020, 17:48

waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:41
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:39
waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:35
Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
Είσαι ανοιχτόμυαλο παιδί, σκέψου το και λίγο αντίστροφα αν θέλεις, οκ βασικά αν μπορείς.
:D
Δεν μπορώ,προφανώς.
Προσπαθώ να είμαι ευγενικός ρε, όσο μπορώ και γω φυσικά.
:D
:wave:
:g094:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 08 Ιουν 2020, 17:50

plouf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:45


Για δειτε ωρε τα κατορθωματα του γραβατωμενου ΣΥΡΙΖΑ.Γω ειμαι βοσκοπουλο και προβατακια βοσκαω.
Η σκουφια μου κραταει απο την επαρχια Δωριδας αλλα δεν χαιρεταω δωρικα και δεν εχω χτυπησει τατουαζ με την
σβαστικα στο μπρατσο.

Αφου λοιπον δεν εχω σβαστικα στο μπρατσο δεν θα με αναγνωριζουν σαν ενα αλλο Κασιδιαρη.
Θα πεταχτω μια βολτα στην Τουρκια και θα επιβιβαστω σε ενα φουσκωτο μαζι με λαθροκατσαπλιαδες.
Θα φτασω σε ενα νησι και θα με αποβιβασουν με ανοιχτες αγκαλες οι ΜΚΟ του Κoυλjη.
Θα δηλωσω ενα ονομα και χωρα καταγωγης που θα μου ερθει στο μυαλο εκεινη την ωρα.
Στην Ελλαδα εισαι οτι δηλωσεις αλλωστε. :lol:

Τα ΚΕΚ του γραβατωμενου ΣΥΡΙΖΑ μου επιφυλασσουν ενα λαμπρο μελλον:επαγγελματιας λαθροκατσαπλιας
θα γινω τζαμπα να τρωω να πινω και να γαμω. :8)
Καλή ιδέα,να το κάνεις και θα ζεις βασιλιάς.
Όμως αφού είναι τόσο απλό γιατί δεν το έχουν κάνει άλλοι 1000 πριν από`σένα;
Μην υπάρχει κανάς λάκος στη φάβα;Μην είναι βαριά η καλογερική;Μη τυχών λέτε πίπες ανοιχτού πελάγους όλοι;
Ποιός ξέρει;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
adon99
Δημοσιεύσεις: 4476
Εγγραφή: 06 Μαρ 2020, 10:56

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από adon99 » 08 Ιουν 2020, 17:51

O Μεσος Ελληνας εχει αυτες τις παροχες να φανταστω

Αναφορικά με τη σίτιση των μεταναστών και προσφύγων, προβλέπεται η παροχή 3 γευμάτων ανά μέρα (πρωινό, μεσημεριανό, δείπνο), με το πρόγραμμα διατροφής να λαμβάνει υπόψη τις διατροφικές συνήθειες των φιλοξενούμενων. Το μενού θα αλλάζει κάθε 2 εβδομάδες και θα σχεδιάζεται από επαγγελματία διατροφολόγο και θα τροποποιείται τουλάχιστον κάθε τέσσερις μήνες, λαμβάνοντας υπόψη τις εποχές για κάποια συστατικά του. Μάλιστα, καθορίζεται και η ημερήσια ανάλυση των προσλαμβανόμενων θερμίδων, η οποία θα προέρχεται κατά ποσοστό 55% από υδατάνθρακες, κατά 30% από λίπη κατά 15% από πρωτεΐνες. Οι συνολικές 2.500 ημερήσιες προσλαμβανόμενες θερμίδες κατανέμονται ως εξής: πρωινό ~ 750 Cal, μεσημεριανό ~ 950 Cal και δείπνο ~ 800 Cal.

«Φρούτα και λαχανικά: τουλάχιστον 5 μερίδες φρούτων και λαχανικών ημερησίως (εκ των οποίων τουλάχιστον 1 φρούτο). Ψωμί: αραβική πίτα, 2 μέτριες φέτες με το μεσημεριανό και 2 μέτριες φέτες με το δείπνο, ξεχωριστά τυλιγμένες. Συνοδευτικό: μπορεί να είναι μία σαλάτα: φρέσκα ή βραστά λαχανικά. Πατάτες, σαλάτα ζυμαρικών και ρύζι δεν μπορούν να σερβιριστούν ως σαλάτα, αλλά ως γαρνιτούρα.

Τυρί ή γιαούρτι (το τυρί μπορεί να είναι φέτα ή λευκό τυρί και το γιαούρτι δεν μπορεί να είναι υποκατάστατο γιαουρτιού). Γαρνιτούρα (όπου χρησιμοποιείται): ρύζι, πατάτες, ζυμαρικά, πλιγούρι, λαχανικά».

Οσον αφορά στο κυρίως πιάτο, το εβδομαδιαίο μενού θα πρέπει να ακολουθεί τις παρακάτω οδηγίες: κόκκινο κρέας 1 με 2 φορές την εβδομάδα, όσπρια 2 με 3 φορές την εβδομάδα, κιμάς 1 με 2 φορές την εβδομάδα, λαδερά 2 με 3 φορές την εβδομάδα, κρέας πουλερικών 2 με 3 φορές την εβδομάδα, ομελέτα ή πίτσα 1 με 2 φορές την εβδομάδα, ψάρι 1 με 2 φορές την εβδομάδα, ζυμαρικά 1 με 2 φορές την εβδομάδα. «Επιδόρπιο: καθόλου ζελατίνη στα επιδόρπια. Δύο φορές την εβδομάδα θα πρέπει να προσφέρεται ένα γλυκό επιδόρπιο (κέικ σοκολάτας, τσιζκέικ, σιροπιαστό κ.λπ.».

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Ιουν 2020, 17:57

waldorf έγραψε:
08 Ιουν 2020, 17:35
Eιλικρινά δεν ξέρω πως διάολο ζω επιβιώνω σε μια κοινωνία που υπάρχουν Nandroi και Kauldron,ειλικρινά.
Για το θέμα μούγκα στην στρούγκα, όπως πάντα σε νήματα δικά μου.

Απλά καύλωσες πάλι σήμερα και είπες να ρίξω ένα χώσιμο στον Νάνδρο, έτσι γιατί γουστάρω.
Παλιά σου τέχνη κόσκινο!

Άντε παίξε με το καραβάκι σου και ξεφορτώσου μας!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Tρελάθηκαν στην ΔΟΜ; Ψάχνουν για hotel all inclussive (less sex)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 08 Ιουν 2020, 17:58

Πάω να παίξω με το καραβάκι μου (και με τα αρματάκια μου).
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών