Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 07 Ιούλ 2020, 16:09

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 12:55
Ωστόσο, με το συμπάθειο βρε stavmanr, και η μισή ντροπή δικιά μου, εάν -όπως έχω σχηματίσει την εντύπωση- είσαι νομικός, θα σε έχω κατά νου αν τυχόν κάνω καμια λαδιά αστικοποινικής φύσεως :g030:
Αχμ...αυτό αφήνει να εννοηθεί, τεχνηέντως βεβαίως βεβαίως, ε; :lol:
Και σε όλες τις επιστήμες, μοριακή γενετική, εξελικτική βιολογία, αστροφυσική, κ.λπ. με το ίδιο ύφος των 7 καθηγητών πανεπιστημίου γράφει.
Για να δούμε, θα σου πει τι έχει σπουδάσει ή θα πάρεις μια συβυλλική απάντηση, ως συνήθως.

Πάντως δεν είναι κρυφό. Είναι δημοσιευμένο.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27013
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 07 Ιούλ 2020, 18:03

Χρυσολωράς έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 11:10
Για κάποιο λόγο ο Σταβμάνρ νομίζει πως με τις δικολαβίες του πείθει κόσμο για την τάχα μου σοβαρότητα της ΕΕΦ.
Είναι αποδεδειγμένος ψεύτης, διαστρεβλωτής και συκοφάντης, σεσημασμένος από το παλιό και τώρα υπάρχουν εδώ παρόντα μέλη, μάρτυρες της συμπεριφοράς του.

Παρά τα φτυσίματα συνεχίζει με θράσος απύθμενο. Δεν είμαι ειδικός, αλλά κάτι δεν πάει καλά.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Ιούλ 2020, 18:52

Χρυσολωράς έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 11:10
Για κάποιο λόγο ο Σταβμάνρ νομίζει πως με τις δικολαβίες του πείθει κόσμο για την τάχα μου σοβαρότητα της ΕΕΦ.
Δεν χρειάζεται να πείσω κόσμο για τη σοβαρότητα του κύριου Σωματείου Φυσικών στην Ελλάδα. Ακόμα κι αν διαφωνώ σε κάτι, βρίσκω εμμετικά τα σχόλια που έχω διαβάσει εναντίον του σε αυτό το νήμα.

Με τις "δικολαβίες" μου,λοιπόν, απλά αναδεικνύω την δική σας έλλειψη σοβαρότητας στο διάλογο.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 07 Ιούλ 2020, 18:58

Αρίστος έγραψε:
06 Ιούλ 2020, 14:55
Αυτα τα εγραψαν καθηγητες πανεπιστημιου, εγω απλα μετεφερα τη θεωρια τους. Και εκει λογοκρισια;
Ναί, οκ. Όμως, οι καθηγητές πανεπιστημίου πήραν πιστοποίηση επιστημονικής επάρκειας από τους φίλους μας στη συζήτηση;
Ή είναι απιστοποίητοι και στερούνται επιστημονικής ιδιότητας;
O Hellegennes τους πιστοποίησε; Ο Nandros; Σκάνδαλο η αναγνώρισή τους χωρίς την συγκατέθεση τουλάχιστον των παραπάνω!

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 07 Ιούλ 2020, 22:33

stavmanr έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 18:38
Φίλε Πάγχρηστε που εισήλθες στο phorum εγκωμιάζοντάς με και σύντομα το γύρισες στο κυνήγι με προσωπικές νύξεις και έμμεσους χαρακτηρισμούς. :smt047

Για μεν τις "προσωπικές νύξεις" και "έμμεσους χαρακτηρισμούς", αν τυχόν προσελήφθησαν έτσι, ζητώ συγγνώμη.

Για το πώς το "ξεκίνησα" και πώς το "γύρισα" όσον σε αφορά, εγκωμίασα μεν στο πρόσωπό σου κάποιες απόψεις σου που συμμεριζόμουν, αλλά διεκδικώ και να το "γυρίζω" όταν κάποιες άλλες απόψεις σου μού προσκρούουν -και να το "ξαναγυρίζω" όταν τυχόν συμπλέω κοκ

Όσο για το "κυνήγι" που φθέγγεσαι ότι σου κάνω, θα ήθελα να σε διαβεβαιώσω ότι δεν ξέρεις τι είναι να έρθει στο σημείο να σε κυνηγήσει ο Πάγχρηστος :a108: (συμπάθα μου εδώ τα μεγάλα λόγια και την υπερβάλλουσα αυτοαναφορικότητα).
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Ιούλ 2020, 23:31

Θα επαναλάβεις πολλές φορές τα ψέματά σου; Έχεις ξεπεράσει κάθε ίχνος κακοήθειας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Χρυσολωράς
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 11 Ιουν 2020, 22:04

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χρυσολωράς » 08 Ιούλ 2020, 13:28

stavmanr έγραψε:
07 Ιούλ 2020, 18:52
Δεν χρειάζεται να πείσω κόσμο για τη σοβαρότητα του κύριου Σωματείου Φυσικών στην Ελλάδα. Ακόμα κι αν διαφωνώ σε κάτι, βρίσκω εμμετικά τα σχόλια που έχω διαβάσει εναντίον του σε αυτό το νήμα.

Με τις "δικολαβίες" μου,λοιπόν, απλά αναδεικνύω την δική σας έλλειψη σοβαρότητας στο διάλογο.
Όταν αποφασίσεις να κάνεις διάλογο, θα κάνουν και οι άλλοι μαζί σου. Μέχρι τότε απλά θα ένα δαχτυλοδεικτούμενο τρολ. Ψεύτης και συκοφάντης. Το πολύ-πολύ να προσπαθήσει κάποιος να μιλήσει καλοπροαίρετα μαζί σου μέχρι να καταλάβει τι είσαι.

Δεν νομίζω πάντως πως πρόκειται να αλλάξει κάτι, δεν έχει αλλάξει εδώ και χρόνια. Αυτό σημαίνει πως υπάρχει χοντρό πρόβλημα. Απλά θα λυμαίνεσαι νήματα. Άντε, αν σε ζορίσει κάποιος πολύ, μπορεί να αφήσεις το ευγενικό προσωπείο σου και να αρχίσεις τις σκατοψυχιές.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 16:12

Χρυσολωράς έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 13:28
Άντε, αν σε ζορίσει κάποιος πολύ, μπορεί να αφήσεις το ευγενικό προσωπείο σου και να αρχίσεις τις σκατοψυχιές.
Μπορεί. Μπορεί και όχι. Αλλά μέχρι να το βρούμε, άλλοι έχουν αναλάβει το μονοπώλιο σε αυτό τον τομέα. :003:

Στο θέμα μας, παιδιά!
Κάτι λέγατε για το Σωματείο που δεν είναι Σωματείο, τους επιστήμονες που δεν είναι επιστήμονες κλπ.

Ο Hellegennes κάνει σα παιδάκι του δημοτικού. Ό,τι και να του πεις, ακόμα και τα δικά του λόγια να παραθέσεις, όπως κάνω συχνά, η απάντηση εδώ και 10 ποστς είναι "λες ψέμματα! Ψεύτη! Ουουου!".
:lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 08 Ιούλ 2020, 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Χρυσολωράς
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 11 Ιουν 2020, 22:04

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χρυσολωράς » 08 Ιούλ 2020, 16:15

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 16:12
Μπορεί. Μπορεί και όχι. Αλλά μέχρι να το βρούμε, άλλοι έχουν αναλάβει το μονοπώλιο σε αυτό τον τομέα. :003:

Στο θέμα μας, παιδιά!
Κάτι λέγατε για το Σωματείο που δεν είναι Σωματείο, τους επιστήμονες που δεν είναι επιστήμονες κλπ.
Άντε βρε παιδιά, το τρολ θέλει προσοχή, μην το αφήνετε μόνο του.

Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 6688
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 15:06
Phorum.gr user: Δέλτα / Δέλτα-Λοξ

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λοξίας » 08 Ιούλ 2020, 16:20

Καλά, βρήκατε και εσεις άνθρωπο να ψέξετε!
Βρήκατε τον stavmanr, που έχει τελειοποιήσει την τεχνική της διαστρέβλωσης και του αποπροσανατολισμού σε επίπεδα που ακόμα και ο Γκαίμπελς θα τρόμαζε.
Ο stavmanr ο τοπογράφος, που παπαγαλίζοντας αμερικάνικες προτεσταντικές παπαρολογίες και με τουπέ τριών καθηγητών πανεπιστημίου, "καταρρίπτει" την Θ.τ.Ε, λες και έχει πέντε ντοκτορά στην γενετική!
Που καταντήσαμε! ένας τυχάσπαρτος του ίντερνετ, να ακυρώνει δυο τρεις επιστημονικούς κλάδους και χιλιάδες επιστήμονες!
Και με ποιά προσόντα; Μα με αυτά του ...τοπογράφου!

Ένας τυχάσπαρτος, που έχει κατακλύσει το ίντερνετ με ουρανομήκεις μπαλαφάρες επί παντός επιστητού.
Που η έννοια του ξερολισμού έχει βρει την απόλυτη ταύτιση στο πρόσωπό του.
Που δεν έχει απαντήσει ποτέ ευθέως σε μία ερώτηση.
Αλλά στην μια ερώτηση που του κάνεις, σου ζητάει να απαντήσεις εσύ σε 4 δικές του.
Που δεν τολμάει να δηλώσει την θρησκεία του, ψελλίζοντας κάτι σαν "και τι σημασία έχει".
Αλλά που έχει την απαίτηση εσύ να απαντάς ευθέως σε ό,τι σε ρωτάει και να δηλώνεις ξεκάθαρα τις πεποιθήσεις σου.
Που διακατέχεται από την μανία να βάζει με το ζόρι στο στόμα των συνομιλητών του λόγια που ποτέ δεν είπαν.
Που προσπαθεί διακαώς να επιβάλλει την δική του αποψη ως την μόνη σωστή (πεφωτισμένος;).
Που στις αιτιολογημένες κριτικές εναντίον γραφομένων του, κάνει πως δεν τις βλέπει.
Και που μόλις βρει τα σκούρα, το γυρνάει στις δήθεν ad hominem επιθετικές τακτικές των συνομιλητών του, σε πολυπροφιλικές επιθέσεις.

Εκεί καταντήσαμε.
Εξ αιτίας του ίντερνετ, να δίνουμε σημασία και προσοχή στο επίχρισμα ημιμάθειας του κάθε ξεγάνωτου τενεκέ, που ο ξερολισμός του έχει ξεφύγει προ πολλού από το κόκκινο και χτυπάει πλέον στο μη ορατό φάσμα! Ακτίνες γάμμα και βάλε.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 16:23

Εν τω μεταξύ αισθάνομαι σαν την πρωταγωνίστρια του Resident Evil.
Πίσω από κάθε μου ποστ πετάγονται ορδές από ζόμπις.

Χρυσολωράς
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 11 Ιουν 2020, 22:04

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χρυσολωράς » 08 Ιούλ 2020, 16:28

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 16:23
Εν τω μεταξύ αισθάνομαι σαν την πρωταγωνίστρια του Resident Evil.
Πίσω από κάθε μου ποστ πετάγονται ορδές από ζόμπις.
Το παιχνίδι των εντυπώσεων το 'χεις χάσει προ πολλού. Τον εαυτό σου κοροϊδεύεις.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24546
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Ιούλ 2020, 16:30

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 16:23
Εν τω μεταξύ αισθάνομαι σαν την πρωταγωνίστρια του Resident Evil.
δίμετρη κοκκινομάλλα σε διαρκή οργασμό;

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 19:21

foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 16:30
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 16:23
Εν τω μεταξύ αισθάνομαι σαν την πρωταγωνίστρια του Resident Evil.
δίμετρη κοκκινομάλλα σε διαρκή οργασμό;
Daje, εσύ ; :p2:

:003:

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Χελένικ Χόαξιζ: Παπατζίδικο ή σοβαρο σάιτ?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 08 Ιούλ 2020, 20:03

Δεν ξέρω αν έχει μπει αυτό στην εδώ συζήτηση.
Εξαιρετική όσο και λεπτομερής καταγραφή του όλου «κουρνιαχτού» που ξεσήκωσε η ΕΕΦ

Δώσε και πάλι πόνο στην ψευδεπίγραφη επιστημοσύνη μάστορα! :smt038


Π. Λυμπερόπουλος, «Ενάντια στην ψευδοεπιστήμη»
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/2870 ... doepistimi
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών