40 μέρες μόνο νερό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 30 Ιουν 2020, 13:40

bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:19
jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:16
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:09


φιλε τα 3 κιλα που εχασες ηταν νερο και το περιεχομενο του πεπτικου σου συστηματος που δεν αντικατασταθηκε.
2 μέρες μετά πάντως με κανονική διατροφή δεν έχω βάλει τπτ
:p2: εγω δεν χανω κιλα ετσι, αλλα εξαφανιζεται η πατσαβουροκοιλια σιγουρα για τον λογο που εγραψα
Βασικά είναι και καλοκαίρι aka ένα γεύμα τη μέρα το απόγευμα και καθημερινό κολύμπι οποτε και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο
Τώρα επειδή μου αρέσουν αυτοί οι πειραματισμοί, μετά το 3ημερο νερού θα κάνω από αύριο για μια βδομάδα το 16:8, σε 8 ώρες τρως ο,τι θες και 16 μετά τπτ να δω τι θα γίνει

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 30 Ιουν 2020, 13:49

Τουλάχιστον ας ζητήσει κάτι σε αντάλλαγμα για την απεργία πείνας.
Σώστε την καρέτα καρέτα. Σταματήστε τα πυρηνικά προγράμματα. Φτιάξτε άσυλο αστέγων κλπ.
Πηγαίνει τσάμπα τόσος κόπος.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9906
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 30 Ιουν 2020, 14:13

jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:40
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:19
jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:16


2 μέρες μετά πάντως με κανονική διατροφή δεν έχω βάλει τπτ
:p2: εγω δεν χανω κιλα ετσι, αλλα εξαφανιζεται η πατσαβουροκοιλια σιγουρα για τον λογο που εγραψα
Βασικά είναι και καλοκαίρι aka ένα γεύμα τη μέρα το απόγευμα και καθημερινό κολύμπι οποτε και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο
Τώρα επειδή μου αρέσουν αυτοί οι πειραματισμοί, μετά το 3ημερο νερού θα κάνω από αύριο για μια βδομάδα το 16:8, σε 8 ώρες τρως ο,τι θες και 16 μετά τπτ να δω τι θα γίνει
Υπόψην μια λεπτομέρεια που ξέχασα, μην πάει και μου ψοφήσει κανένας και φταίω εγώ μετά :lol:
Αν είναι να κάνουμε τέτοια φροντίζουμε να έχουμε κάνει καμμιά εξετασούλα πριν, και να μιλήσουμε και με το γιατρό μας, γιατί τέτοια πειραματάκια όπως και να το κάνεις μια πίεση την ασκούν στον οργανισμό κι αν έχεις κανά θεματάκι που δεν το ξέρεις μπορεί να το επιδεινώσει.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
jason
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 12 Απρ 2018, 13:06

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason » 30 Ιουν 2020, 14:15

Chilloutbuddy έγραψε:
30 Ιουν 2020, 14:13
jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:40
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:19

:p2: εγω δεν χανω κιλα ετσι, αλλα εξαφανιζεται η πατσαβουροκοιλια σιγουρα για τον λογο που εγραψα
Βασικά είναι και καλοκαίρι aka ένα γεύμα τη μέρα το απόγευμα και καθημερινό κολύμπι οποτε και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο
Τώρα επειδή μου αρέσουν αυτοί οι πειραματισμοί, μετά το 3ημερο νερού θα κάνω από αύριο για μια βδομάδα το 16:8, σε 8 ώρες τρως ο,τι θες και 16 μετά τπτ να δω τι θα γίνει
Υπόψην μια λεπτομέρεια που ξέχασα, μην πάει και μου ψοφήσει κανένας και φταίω εγώ μετά :lol:
Αν είναι να κάνουμε τέτοια φροντίζουμε να έχουμε κάνει καμμιά εξετασούλα πριν, και να μιλήσουμε και με το γιατρό μας, γιατί τέτοια πειραματάκια όπως και να το κάνεις μια πίεση την ασκούν στον οργανισμό κι αν έχεις κανά θεματάκι που δεν το ξέρεις μπορεί να το επιδεινώσει.
Δηλώνω με σωας τα φρενας ότι ο χρήστης τσιλ ουδεμια ευθύνη φερει για τις μλκιες μου

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9906
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 30 Ιουν 2020, 15:02

jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 14:15
Chilloutbuddy έγραψε:
30 Ιουν 2020, 14:13
jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:40


Βασικά είναι και καλοκαίρι aka ένα γεύμα τη μέρα το απόγευμα και καθημερινό κολύμπι οποτε και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο
Τώρα επειδή μου αρέσουν αυτοί οι πειραματισμοί, μετά το 3ημερο νερού θα κάνω από αύριο για μια βδομάδα το 16:8, σε 8 ώρες τρως ο,τι θες και 16 μετά τπτ να δω τι θα γίνει
Υπόψην μια λεπτομέρεια που ξέχασα, μην πάει και μου ψοφήσει κανένας και φταίω εγώ μετά :lol:
Αν είναι να κάνουμε τέτοια φροντίζουμε να έχουμε κάνει καμμιά εξετασούλα πριν, και να μιλήσουμε και με το γιατρό μας, γιατί τέτοια πειραματάκια όπως και να το κάνεις μια πίεση την ασκούν στον οργανισμό κι αν έχεις κανά θεματάκι που δεν το ξέρεις μπορεί να το επιδεινώσει.
Δηλώνω με σωας τα φρενας ότι ο χρήστης τσιλ ουδεμια ευθύνη φερει για τις μλκιες μου
αχ αυτά τα νιάτα τα ατίθασα
να προσέχεις
Εικόνα
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 21:09

Dwarven Blacksmith έγραψε:
30 Ιουν 2020, 12:04
Εντάξει αν έχεις λίπος να κάψεις θα βοηθάει φαντάζομαι.
Το θέμα είναι ότι ο συγκεκριμένος ξεκίνησε με πολύ χαμηλά ποσοστά λίπους.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 21:10

bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:09
φιλε τα 3 κιλα που εχασες ηταν νερο και το περιεχομενο του πεπτικου σου συστηματος που δεν αντικατασταθηκε.
Αφού δεν γυμναζόταν και έπινε νερό.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7879
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 30 Ιουν 2020, 21:11

17η μέρα.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 30 Ιουν 2020, 21:25

Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:10
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:09
φιλε τα 3 κιλα που εχασες ηταν νερο και το περιεχομενο του πεπτικου σου συστηματος που δεν αντικατασταθηκε.
Αφού δεν γυμναζόταν και έπινε νερό.
:p2: επινε νερο αλλα αφου δεν ετρωγε οχι τοσο οσο εαν ετρωγε,

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14688
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 30 Ιουν 2020, 21:31

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
24 Ιουν 2020, 06:33
Chilloutbuddy έγραψε:
24 Ιουν 2020, 05:05
Σοβαρά τώρα, για μένα είναι καλό να το κάνει κάποιος 2-3 μέρες έστω για μία μόνο φορά στη ζωή του. Μόνο και μόνο για να αποδείξει στον εαυτό του ότι όχι μόνο μπορεί αλλά δεν παθαίνει και τίποτα. Το όφελος ποιό είναι; ότι σου διώχνει το άγχος του "πρέπει να φάω" έτσι απλά γιατί είναι μεσημέρι ή βράδυ, και τελικά μπορεί να σε κάνει να τρως πιό ορθολογικά, δηλαδή όταν πραγματικά πεινάς.

Θεωρώ ότι οι περισσότεροι από μας (κι εγώ μαζί πολλές φορές) έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει πραγματικά οτι πεινάω, δεν ξέρουμε ποιά είναι ακριβώς αυτή η αίσθηση, γιατί τρώμε πάντα πριν προλάβουμε να πεινάσουμε. Και ονομάζουμε στο μυαλό μας "πείνα" διάφορες λιγούρες/κομμάρες/αδυναμίες/γουργουρητά στο στομάχι, τα οποία είναι συνήθως άλλα πράγματα που μπορείς απλά να τ'αγνοήσεις.

Καλό είναι να το θυμόμαστε πότε-πότε για να μην το μπερδεύουμε, από εκεί ξεκινάνε τα προβλήματα για πολλούς από μας. Άλλο η πείνα και άλλο να σου τρέχουν τα σάλια γιατί είδες ή μύρισες κάτι που ξέρεις ότι είναι νόστιμο. Έχουμε ξεχάσει τη διαφορά.
.

Από τά 20+ χρόνια μου παρατήρησα ότι όταν διάβαζα ενα ενδιαφέρον βιβλίο.....

Τό μυαλό "κλείδωνε" .....δέν τό ενδιέφερε νά φάει..... :102:

Οπως καί όταν χέζεσαι.....αλλά αν πεταχτεί ένας αράπης καί σε κυνηγάει...... :003:

Ξεχνάς τό χέσιμο.....καί αρχίζεις το τρέξιμο..... :g030:

Εκτός καί αν σου αρέσει η πούτσα.....οπότε τουρλώνεσαι..... :8)

.
Τύπε, σε καταστάσεις ανάγκης ο οργανισμός αποβάλλει οτιδήποτε περιττό, για να μπορεί να είναι ελαφρύς και να τρέξει. Όπως επίσης ανατριχιάζει για να φαίνεται άγριος και σφίγγονται οι μύες για να έτοιμοι για μάχη.

Οπότε αν φοβηθείς τον μαύρο και το δοξάρι του, μάλλον θα χεστείς πάνω σου. Αν δεν το κάνεις, μάλλον θα βρεθεί άλλος τρόπος να αφοδεύσεις...
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 30 Ιουν 2020, 21:37

αν δεν το ξερετε, σε καταστασεις πανικου φοβου πολεμους βομβαρδισμους κτλ κτλ κτλ οι γυναικες σχεδον παντα χεζονται πανω τους. ειναι αποδεδειγμενο δηλαδη δεν κανω πλακα.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8167
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 01 Ιούλ 2020, 00:44

Feindflug έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:31
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
24 Ιουν 2020, 06:33
Chilloutbuddy έγραψε:
24 Ιουν 2020, 05:05
Σοβαρά τώρα, για μένα είναι καλό να το κάνει κάποιος 2-3 μέρες έστω για μία μόνο φορά στη ζωή του. Μόνο και μόνο για να αποδείξει στον εαυτό του ότι όχι μόνο μπορεί αλλά δεν παθαίνει και τίποτα. Το όφελος ποιό είναι; ότι σου διώχνει το άγχος του "πρέπει να φάω" έτσι απλά γιατί είναι μεσημέρι ή βράδυ, και τελικά μπορεί να σε κάνει να τρως πιό ορθολογικά, δηλαδή όταν πραγματικά πεινάς.

Θεωρώ ότι οι περισσότεροι από μας (κι εγώ μαζί πολλές φορές) έχουμε ξεχάσει τι σημαίνει πραγματικά οτι πεινάω, δεν ξέρουμε ποιά είναι ακριβώς αυτή η αίσθηση, γιατί τρώμε πάντα πριν προλάβουμε να πεινάσουμε. Και ονομάζουμε στο μυαλό μας "πείνα" διάφορες λιγούρες/κομμάρες/αδυναμίες/γουργουρητά στο στομάχι, τα οποία είναι συνήθως άλλα πράγματα που μπορείς απλά να τ'αγνοήσεις.

Καλό είναι να το θυμόμαστε πότε-πότε για να μην το μπερδεύουμε, από εκεί ξεκινάνε τα προβλήματα για πολλούς από μας. Άλλο η πείνα και άλλο να σου τρέχουν τα σάλια γιατί είδες ή μύρισες κάτι που ξέρεις ότι είναι νόστιμο. Έχουμε ξεχάσει τη διαφορά.
.

Από τά 20+ χρόνια μου παρατήρησα ότι όταν διάβαζα ενα ενδιαφέρον βιβλίο.....

Τό μυαλό "κλείδωνε" .....δέν τό ενδιέφερε νά φάει..... :102:

Οπως καί όταν χέζεσαι.....αλλά αν πεταχτεί ένας αράπης καί σε κυνηγάει...... :003:

Ξεχνάς τό χέσιμο.....καί αρχίζεις το τρέξιμο..... :g030:

Εκτός καί αν σου αρέσει η πούτσα.....οπότε τουρλώνεσαι..... :8)
Κ
.
Τύπε, σε καταστάσεις ανάγκης ο οργανισμός αποβάλλει οτιδήποτε περιττό, για να μπορεί να είναι ελαφρύς και να τρέξει. Όπως επίσης ανατριχιάζει για να φαίνεται άγριος και σφίγγονται οι μύες για να έτοιμοι για μάχη.

Οπότε αν φοβηθείς τον μαύρο και το δοξάρι του, μάλλον θα χεστείς πάνω σου. Αν δεν το κάνεις, μάλλον θα βρεθεί άλλος τρόπος να αφοδεύσεις...

.

Ρέ βλάχο δέν έχεις παρατηρήσει τά σκυλιά όταν χέζουν πού κοιτάνε γύρω γύρω

μή βγεί κανάς αράπης ;;;

Είσαι σέ ευάλωτη θέση όταν χέζεις..... :102:

Εχεις κατεβάσει τά σώβρακα λαίμαι..... :smt129

Αν καί όλα αυτά πού είπες καταλήγουν ότι θά τόν τουρλώσεις στόν αράπη.... :g030:

Πρέπει νά βάλουν καί εμότικον με αράπη......

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14560
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 01 Ιούλ 2020, 01:06

bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:25
Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:10
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:09
φιλε τα 3 κιλα που εχασες ηταν νερο και το περιεχομενο του πεπτικου σου συστηματος που δεν αντικατασταθηκε.
Αφού δεν γυμναζόταν και έπινε νερό.
:p2: επινε νερο αλλα αφου δεν ετρωγε οχι τοσο οσο εαν ετρωγε,
Αμα δεν έχεις αρκετές πρωτεΐνες χάνεις και νερό από το σώμα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24749
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 01 Ιούλ 2020, 01:32

jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:40
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:19
jason έγραψε:
30 Ιουν 2020, 13:16


2 μέρες μετά πάντως με κανονική διατροφή δεν έχω βάλει τπτ
:p2: εγω δεν χανω κιλα ετσι, αλλα εξαφανιζεται η πατσαβουροκοιλια σιγουρα για τον λογο που εγραψα
Βασικά είναι και καλοκαίρι aka ένα γεύμα τη μέρα το απόγευμα και καθημερινό κολύμπι οποτε και αυτό μπορεί να παίζει ρόλο
Τώρα επειδή μου αρέσουν αυτοί οι πειραματισμοί, μετά το 3ημερο νερού θα κάνω από αύριο για μια βδομάδα το 16:8, σε 8 ώρες τρως ο,τι θες και 16 μετά τπτ να δω τι θα γίνει
για να χάσει κάποιος κιλά πρέπει να κάψει περισσότερο από ότι έφαγε. Δεν έχει σημασία το τι έφαγε, δεν έχει σημασία αν τα έφαγε όλα σε ένα γεύμα, δεν έχει σημασία αν έκανε intermediate fasting 16/8. Επίσης για να φανεί αποτέλεσμα από μια διατροφή θέλει τουλάχσιτον ένα μήνα να μείνεις σε αυτή.
Αν τρως 2000 θερμίδες και καις 2500 ακόμα και σκατά να είναι οι 2000 πχ μόνο ζάχαρη ο οργανισμός σου θα κάψει μάζα για να βρει τις άλλες 500 θερμίδες που χρειάζεται και θα χάσεις περίπου μισό κιλό μέσα στην εβδομάδα. Σαφέσταττα το τι τρως και το αν κάνεις άσκηση έχει επιπτώσεις στο τι μάζα θα χάσεις. Δηλαδή πόσο λίπος και όσο μυς. Όπως και να έχει πάντα θα κάψεις περισσότερο λίπος από ότι θα κάψεις μυς. Επίσης παίζει ρόλο τι πήρες πρόσφατα. Δηλαδή αν πήρες πρόσφατα λίπος θα φύγει πρώτα όλο αυτό, αν πήρες μάζα στους μυς μια ποσότητα από εκεί θα χαθεί πρώτη. Το τι τρως έχει επίσης επιπτώσεις στις ορμόνες σου και άρα στον μεταβολισμό σου. Τώρα καις πχ 2500 θερμίδες με το να τρως ότι τρως. Αν αύριο τρως μόνο ζάχαρη ή 0 υδατάνθρακα για πχ ένα μήνα θα καταλήξεις στο να έχεις ένα άλλο ορμονικό προφίλ και άρα άλλο μεταβολισμό. Οπότε αν τρως μαλακιες παίζει σε ένα μήνα δίαιατας να μη μπορείς να λειτουργήσεις φυσιολογικά και ξαφνικά το σώμα σου να καίει 2000 θερμίδες και η δίαιατα πλέον να πρέπει να μειώσει και άλλο τις θερμίδες.
Για να βρεις ποια αναλογία πρωτείνης, υδατάνθρακα λίπους δουλεύει καλύτερα σε εσένα θέλει να το τεστάρεις. Δηλαδή θα αρχίσεις πχ 40% πρωτείνη, 40 υδατάνθρακα και 20% λίπος για δύο βδομάδες και αν δεις ότι γίνεται αυτό που θες παραμένεις σταθερός. Αν δεις ότι χάνεις μυς, θα το καταλάβεις με μια λιπομέτρηση σε μια ζηγαρια ανέβασε την πρωτείνη και κατέβασε τα άλλα δύο. Αν δεις ότι δεν χάνεις τίποτα κατεβάζεις κάπου 150 θερμίδες και κρατάς τις αναλογίες μακροθρεπτικών σταθερή. Μια απόπειρα είναι και το να κατεβάσεις μόνο το υδατάνθρακα αν το ζάκχαρο σου δεν είναι σε καλά επίπεδα.
Όπως και να έχει αυτή ακριβώς είναι η μέθοδος που θα σε κάνει και ένας διαιτολόγος, τον οποίο καλό είναι να πάτε να τον δείτε γιατί κοστίζει πολύ λίγο και αν τον ακούσετε θα έχετε σίγουρα και μόνιμα αποτελέσματα γιατί θα μάθετε να τρώτε.
Μην ακολουθείτε μαλακίες που διαβάζετε στο ίντερνετ. Την έχουν δει όλοι τώρα και λένε κέτο, παλαιο, βίγκαν, κοτόπουλο με μπρόκολο μόνο και πίτσες μπλε. Όλες αυτές οι δίταιτες ναι με θα δουλέψουν για όσους μήνες τις κάνετε και θα χάσετε κιλά αλλά δεν θα μάθετε να τρώτε. Μετά το τέλος της δίαιατα θα αρχίσετε να τρώτε τα ίδια που τρώγατε πριν και το σώμα θα ξαναγίνει όπως ήταν πριν. Αν σήμερα είστε χοντροί είναι καθαρά γιατί τρώτε όσο τρώτε και κινείστε όσο κινείστε . Αν θέλετε να πάψετε να είστε χοντροί μόνιμα πρέπει να αλλάξετε και το πως τρώτε και κινείστε μόνιμα. Αυτός είναι και ολόγος που το κίνημα της αποδοχής του ότι είσαι φακλάνα λέει πως οι περισσότεροι που χάνουν βάρος ξαναγίνονται στο μέλλον χοντροί. Δεν είναι θέμα κάποιας κατάρας, αλλά συνήθειας. Δυστυχώς το να αλλάξεις μια συνήθεια για πάντα δεν είναι εύκολο

bolek
Δημοσιεύσεις: 2245
Εγγραφή: 06 Ιουν 2019, 21:40

Re: 40 μέρες μόνο νερό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από bolek » 01 Ιούλ 2020, 07:09

Ζενίθεδρος έγραψε:
01 Ιούλ 2020, 01:06
bolek έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:25
Γάταρος έγραψε:
30 Ιουν 2020, 21:10

Αφού δεν γυμναζόταν και έπινε νερό.
:p2: επινε νερο αλλα αφου δεν ετρωγε οχι τοσο οσο εαν ετρωγε,
Αμα δεν έχεις αρκετές πρωτεΐνες χάνεις και νερό από το σώμα.
αυτο ειναι σωστο. για αυτο οταν δεν εχουμε πολυ νερο στην διαθεση μας πρεπει να μην τρωμε λιπος που απαιτει το περισσοτερο νερο για την καυση του μετα σειρα εχουν οι πρωτεινες, το λιγοτερο νερο το απαιτουν οι υδατανθρακες

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών