Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Είμαι εργαζόμενος κι ο εργοδότης μου είναι ολόσωστος
7
24%
Είμαι εργαζόμενος κι ο εργοδότης μου προσπαθεί να είναι σωστός αλλά δεν τα καταφέρνει πάντα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Είμαι εργαζόμενος κι ο εργοδότης μου είναι για τον πούτσο
13
45%
Είμαι εργοδότης και είμαι ολόσωστος
3
10%
Είμαι εργοδότης, αλλά τα εργασιακά δικαιώματα με καταπιέζουν κι όσο κι αν θέλω να είμαι σωστός δεν τα καταφέρνω
1
3%
Είμαι εργοδότης και δίνω ψωμί στους εργαζομένους μου, αυτά περί δικαιωμάτων τα λένε οι καλομαθημένοι, στ' αρχίδια μου γράφω τα δικαιώματα
5
17%
 
Σύνολο ψήφων: 29

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 12:01

sloopy έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 11:59
Aν εξαιρεσεις οτι δουλευω 10ωρο και με δηλωνει 8ωρο και οτι η επιστρεφω δωρα Χριστουγεννων,Πασχα,αδειας ειναι ολοσωστος.
Να ναι καλα ο πολυχρονεμενος.
Μαφιόζος είναι, όπως τον περιγράφεις.

Σκίστε τους αυτούς. Θα κάνετε τη ζωή ευκολότερη και τους υπόλοιπους του χώρου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2020, 12:05

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:00
sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 11:55
Εστίασα στα θετικά και κυρίως στο γεγονός ότι εφόσον είσαι πραγματικά καλός στην δουλειά σου ανεβαίνεις και έχεις τον ανάλογο σεβασμό έστω και τυπικά.
Στην Ελλάδα ή γενικά; :p2:

Αν αναφέρεσαι στην Ελλάδα, όχι. Το πρώτο προσόν δεν είναι αν είσαι καλός στη δουλειά σου. Συνήθως, ο καλός στη δουλειά του ονομάζεται μ...κας και αναλαμβάνει το ρόλο του μ...κα σε κάθε τομέα της παραγωγικής διαδικασίας.
Ομιλώ για την δική μου εμπειρία στο χώρο σε πολυεθνική εταιρεία η οποία δούλευε με ακριβώς τα ίδια πρότυπα παντού έργκο και στην Ελλάδα, αυτό που περιγράφεις εσύ είναι όντως μία πραγματικότητα σε μία μικρομεσαία επιχείρηση με αριστεράντζα αφεντικό, οι νοικοκυραίοι έχουν παρόμοια κουσούρια αλλά συνήθως πληρώνουν στην ώρα τους χωρίς να νομίζουν ότι σου κάνουν και κάποια χάρη.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sloopy
Δημοσιεύσεις: 1011
Εγγραφή: 06 Δεκ 2019, 14:34
Τοποθεσία: Οπου ναναι :)

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sloopy » 08 Ιούλ 2020, 12:12

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:01
sloopy έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 11:59
Aν εξαιρεσεις οτι δουλευω 10ωρο και με δηλωνει 8ωρο και οτι η επιστρεφω δωρα Χριστουγεννων,Πασχα,αδειας ειναι ολοσωστος.
Να ναι καλα ο πολυχρονεμενος.
Μαφιόζος είναι, όπως τον περιγράφεις.

Σκίστε τους αυτούς. Θα κάνετε τη ζωή ευκολότερη και τους υπόλοιπους του χώρου.
Μαφιοζοι δεν ειναι αλλα πληρωνουν προστασια στο καφε που δουλευω .....
Στις αλλες επιχειρησεις που εχουν δεν νομιζω αλλα και δεν ξερω.
Ειναι 3 οικογενειαρχες που εκτος απο το καφε εχουν και 2 καταστηματα απο πολυ γνωστο Franchise εστιασης ενας δικος τους ακομα καφε και ενα ξενοδοχειο σε κοσμοπολιτικο νησι.
Hang on sloopy :smt023

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 12:24

sloopy έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:12
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:01
sloopy έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 11:59
Aν εξαιρεσεις οτι δουλευω 10ωρο και με δηλωνει 8ωρο και οτι η επιστρεφω δωρα Χριστουγεννων,Πασχα,αδειας ειναι ολοσωστος.
Να ναι καλα ο πολυχρονεμενος.
Μαφιόζος είναι, όπως τον περιγράφεις.

Σκίστε τους αυτούς. Θα κάνετε τη ζωή ευκολότερη και τους υπόλοιπους του χώρου.
Μαφιοζοι δεν ειναι αλλα πληρωνουν προστασια στο καφε που δουλευω .....
Όταν κάποιος σου αποσπά μέρος του μισθού σου υπό την απειλή απόλυσης ή φυσικής κακοποίησης είναι μαφιόζος.
Ο ορισμός του μαφιόζου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Ιούλ 2020, 12:26

sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:05
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:00
sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 11:55
Εστίασα στα θετικά και κυρίως στο γεγονός ότι εφόσον είσαι πραγματικά καλός στην δουλειά σου ανεβαίνεις και έχεις τον ανάλογο σεβασμό έστω και τυπικά.
Στην Ελλάδα ή γενικά; :p2:

Αν αναφέρεσαι στην Ελλάδα, όχι. Το πρώτο προσόν δεν είναι αν είσαι καλός στη δουλειά σου. Συνήθως, ο καλός στη δουλειά του ονομάζεται μ...κας και αναλαμβάνει το ρόλο του μ...κα σε κάθε τομέα της παραγωγικής διαδικασίας.
Ομιλώ για την δική μου εμπειρία στο χώρο σε πολυεθνική εταιρεία η οποία δούλευε με ακριβώς τα ίδια πρότυπα παντού έργκο και στην Ελλάδα, αυτό που περιγράφεις εσύ είναι όντως μία πραγματικότητα σε μία μικρομεσαία επιχείρηση με αριστεράντζα αφεντικό, οι νοικοκυραίοι έχουν παρόμοια κουσούρια αλλά συνήθως πληρώνουν στην ώρα τους χωρίς να νομίζουν ότι σου κάνουν και κάποια χάρη.
:D
Ρε συ sys, ενώ πας να γράψεις κάτι ωραίο και σοβαρό πετάς τις "αριστεράτζες" και τους "ζαιους" στο άσχετο και χάνεις όλο το δίκιο...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37586
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2020, 17:26

stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:26
sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:05
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2020, 12:00


Στην Ελλάδα ή γενικά; :p2:

Αν αναφέρεσαι στην Ελλάδα, όχι. Το πρώτο προσόν δεν είναι αν είσαι καλός στη δουλειά σου. Συνήθως, ο καλός στη δουλειά του ονομάζεται μ...κας και αναλαμβάνει το ρόλο του μ...κα σε κάθε τομέα της παραγωγικής διαδικασίας.
Ομιλώ για την δική μου εμπειρία στο χώρο σε πολυεθνική εταιρεία η οποία δούλευε με ακριβώς τα ίδια πρότυπα παντού έργκο και στην Ελλάδα, αυτό που περιγράφεις εσύ είναι όντως μία πραγματικότητα σε μία μικρομεσαία επιχείρηση με αριστεράντζα αφεντικό, οι νοικοκυραίοι έχουν παρόμοια κουσούρια αλλά συνήθως πληρώνουν στην ώρα τους χωρίς να νομίζουν ότι σου κάνουν και κάποια χάρη.
:D
Ρε συ sys, ενώ πας να γράψεις κάτι ωραίο και σοβαρό πετάς τις "αριστεράτζες" και τους "ζαιους" στο άσχετο και χάνεις όλο το δίκιο...
Δεν αναφέρθηκα σε ζαίους, συ είπας.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Είναι σωστός ο εργοδότης σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 12 Ιούλ 2020, 12:22

Φανταστείτε να πέφτατε στα χέρια των 5 που επέλεξαν το τελευταίο.
Παναγιά μου φύλαγε!
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών