Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9986
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 11 Ιούλ 2020, 23:11

John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:08
vagabondo έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:06
Ξανθοφοβία
Δύο ξανθιές έχουν βγει βόλτα με το αυτοκίνητο και στην μέση της διαδρομής σταματάει η οδηγός και λέει στην άλλη:
«Μπορείς να βγεις για λίγο έξω να δεις αν λειτουργεί το φλας;»
Βγαίνει η άλλη ξανθιά, κοιτάει και της λέει:
«Ναι, όχι, ναι, όχι, ναι, όχι, ναι, όχι..»



Ποντιοφοβία
Ένας Πόντιος πάει με την γυναίκα του στο θέατρο.
Μπαίνει πρώτα εκείνος μέσα και ρωτάει στο ταμείο την υπάλληλο:
«Καλησπέρα, θέλουμε να δούμε την παράσταση, τα φυτά πληρώνουν εισιτήριο;»
«Όχι φυσικά» απαντάει η κοπέλα.
Οπότε ανοίγει ο Πόντιος την πόρτα του θεάτρου και φωνάζει στην γυναίκα του:
«Τριανταφυλλιά, έλα μέσα, θα δεις την παράσταση δωρεάν!»
γενικως οποιος λεει ανεκδοτα ειναι συχνα μαλακας, αλλα οποιος λεει τετοιου ειδους ανεκδοτα ειναι πολυ μεγαλος μαλακας.
Μαλακοφοβία;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 11 Ιούλ 2020, 23:12

vagabondo έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:11
...
Μαλακοφοβία;
Δεν θα πλησιάζαμε τους αριστερούς αν υπήρχε τέτοια φοβία...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 11 Ιούλ 2020, 23:12

Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:07
Naida έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:01
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:58

Δεν κοροιδεψαν το πάχος μου, εγώ είμαι γυμνασμένους. Χτπαω 5 βάρδιες την βδομάδα στον ναό. Η χοντρή βιγκαν με κορόιδεψε που ετρωγα. Περγκερ
Και τι σου είπε δηλαδή; χαχα τρως μπεργκερ;
Άρχισε να λέει κάτι μαλακιές ότι πως το τρως αυτό και είναι ένα πτώμα έχει ορμόνες και κάτι πιπες για την εκμετάλλευση ζώων και εγώ της είπα ότι θα μου κάνει διατροφικές υποδειξεις όταν θα πάψει να τρώει για 5 και σταμάτησεε να μιλάει για κάποιο λόγο :lol:
Άρα δεν σε κορόιδεψε. Συζήτηση έκανε πάνω στα δικά της περί βιγκανισμού. Απλά λόγω έλλειψης επιχειρημάτων στραφηκες στο σώμα της.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 11 Ιούλ 2020, 23:13

Hector Buas έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:12
vagabondo έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:11
...
Μαλακοφοβία;
Δεν θα πλησιάζαμε τους αριστερούς αν υπήρχε τέτοια φοβία...
ακουσες να μιλανε για σενα κι ετρεξες ε; δεν εχει πουθενα κανα ναζι φονια να υπερασπιστεις;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 11 Ιούλ 2020, 23:15

Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:47
Ο κόσμος αντιδρά άσχημα στην θέα ενός χοντρού όπως αντιδρά άσχημα στην θέα ενός ναρκωμανη ή ενός αλκοολικού.. Μιλάμε για ένα άσχημο σώμα, πως να το κανουμε: από εκεί και πέρα προφανώς δεν θα πας να κοροϊδέψει τον χοντρο εκτός αν σε πει καμία μαλάκια για το τι τρως. Γιατί πέρσι πχ ήμουν σε ένα πάρτι και μια μαλακισμενη βιγκαν με την είπε γιατί έτρωγα μπέργκερ.
Ξέρεις κάποιος αν είναι αλκοολικός η όχι; μια χαρά μπορεί να είσαι αλκοολικός,και να πίνει τις κοκες τους, και ότι γουστάρει, και να μη σε πάρει χαμπάρι κάνεις. Επίσης μια χαρά μπορεί να είσαι λειτουργικός αλκοολικός και να είσαι και πολύ γαματος τύπος. Τώρα αν ο άλλος τρώει 20 μπέργκερ δίπλα σου, κλανει και ξερνάει στον δρόμο, σε καταλαβω αν τον κρίνεις. Το να σχολιάσεις κάποιον ακομα και στην παρέα σου επειδή είναι χοντρός, απλά κριμα στην παρέα που σε ανέχεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης την 11 Ιούλ 2020, 23:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 11 Ιούλ 2020, 23:15

John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:13
Hector Buas έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:12
vagabondo έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:11
...
Μαλακοφοβία;
Δεν θα πλησιάζαμε τους αριστερούς αν υπήρχε τέτοια φοβία...
ακουσες να μιλανε για σενα κι ετρεξες ε; δεν εχει πουθενα κανα ναζι φονια να υπερασπιστεις;
Για να πως την αλήθεια, όταν διάβασα μαλακοφοβία μου το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε σένα και τις κατα καιρούς συζητήσεις μας.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 11 Ιούλ 2020, 23:20

Καλά, κάτι σπασαρχιδες βιγκαν είναι ανάλογα ηλιθιοι, απλά αυτοί κάνουν τα βλακωδη τους σχόλια στην παρέα, και δεν ενοχλούν άλλους ανθρώπους, πέρα από οποίες ακτιβιστικες δράσεις δύο φορές τον χρόνο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης την 11 Ιούλ 2020, 23:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 11 Ιούλ 2020, 23:20

Hector Buas έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:15
John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:13
Hector Buas έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:12


Δεν θα πλησιάζαμε τους αριστερούς αν υπήρχε τέτοια φοβία...
ακουσες να μιλανε για σενα κι ετρεξες ε; δεν εχει πουθενα κανα ναζι φονια να υπερασπιστεις;
Για να πως την αλήθεια, όταν διάβασα μαλακοφοβία μου το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε σένα και τις κατα καιρούς συζητήσεις μας.
δεν ειμαι μαλακοφοβικος ρε μαλακα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23368
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 11 Ιούλ 2020, 23:24

John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:05
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:58
John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:53


και πως ενοιωσες που κοροιδεψαν το παχος σου;
Δεν κοροιδεψαν το πάχος μου, εγώ είμαι γυμνασμένους. Χτπαω 5 βάρδιες την βδομάδα στον ναό. Η χοντρή βιγκαν με κορόιδεψε που ετρωγα. Περγκερ
οι βιγκαν που γνωριζω ειναι ολοι και ολες απο φιτ ως υπερβολικα λεπτοι, αντιθετα οι μπεργκεροφαγοι τα χουν τα κιλακια τους. Καπου χωλαινει η ιστορια σου
οι βίγκαν που εγώ γνωρίζω έχουν γενικά πολύ ανισόρροπα σώματα, και ιδίως οι γυναίκες μάλιστα ρέπουν προς την παχυσαρκία. Και ειναι κάτι που μου κανει εντύπωση. Είναι περίπου σαν εκεινη την βιγκαν τύπισσα που ηταν στο μαστερ σεφ, μολις πριν λιγους μηνες. 3 από τις 6 βιγκαν που ξέρω ειναι αρκετά χοντρούλες, η μία γεματούλα και οι αλλες 2 απλώς στα σωστά κιλά, ούτε λεπτές ουτε φιτ. Ο ένας άντρας βιγκαν που ξέρω, ειναι μέτριος προς λεπτός αλλα πλαδαρός (παρότι ανεκαθεν την εκανε τη γυμναστικούλα του, και εχει διορθωθεί αρκετά τελευταία). Με ρουχα δεν του φαινεται, αλλά χωρις ρούχα κρέμονται πατσαδάκια, πράγμα θεωρητικά ανεξηγητο για βίγκαν.
Αλλά γενικα ο βιγκανισμός ειναι ανισόρροπος τροπος διατροφής. Αν δεν τρως κρέας για να χορτάσεις (αλλα να φτιάξεις και σωστό μυικό ιστό), αναγκάζεσαι να χορτάσεις με ενα σωρο αλλες τρανσομαλακίτσες, οποτε λογικό να φερνεις και το σωμα σου σε ανισορροπία. Σκέψου τι ειναι πιο ανθυγιεινό, μια χοιρινή στα κάρβουνα ή ένας σκασμός μελιτζάνες, κολοκυθάκια, τηγανοψωμάκια και λοιπά -άκια σε deep frying + ψωμιά, ζυμαρικά και ενα σωρό άλλοι κάκιστοι υδατάνθρακες. Γιατί εχω την εντύπωση οτι οι βίγκαν δεν ζουνε μονο με ρόκα και μαρουλάκι, όλο και κατι απο τα παραπάνω θα τρώνε και μαλιστα σε υπερβολικη ποσοτητα. Κάτι κιμάδες σόγιας κτλ, δεν τα σχολιάζω καν. Συνεπώς, το λες και λογικό το να συναντάς συχνα χοντρους βίγκαν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 11 Ιούλ 2020, 23:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24760
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Ιούλ 2020, 23:25

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:15
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:47
Ο κόσμος αντιδρά άσχημα στην θέα ενός χοντρού όπως αντιδρά άσχημα στην θέα ενός ναρκωμανη ή ενός αλκοολικού.. Μιλάμε για ένα άσχημο σώμα, πως να το κανουμε: από εκεί και πέρα προφανώς δεν θα πας να κοροϊδέψει τον χοντρο εκτός αν σε πει καμία μαλάκια για το τι τρως. Γιατί πέρσι πχ ήμουν σε ένα πάρτι και μια μαλακισμενη βιγκαν με την είπε γιατί έτρωγα μπέργκερ.
Ξέρεις κάποιος αν είναι αλκοολικός η όχι; μια χαρά μπορεί να είσαι αλκοολικός,και να πίνει τις κοκες τους, και ότι γουστάρει, και να μη σε πάρει χαμπάρι κάνεις. Επίσης μια χαρά μπορεί να είσαι λειτουργικός αλκοολικός και να είσαι και πολύ γαματος τύπος. Τώρα αν ο άλλος τρώει 20 μπέργκερ δίπλα σου, κλανει και ξερνάει στον δρόμο, σε καταλαβω αν τον κρίνεις. Το να σχολιάσεις κάποιον ακομα και στην παρέα σου επειδή είναι χοντρός, απλά κριμα στην παρέα που σε ανέχεται.
Οι περισσότεροι αλκοολικοί ή ναρκψμανεις φαίνονται. Βασικά αν εισια αλκοολικός ή ναρκωμανη σίγουρα φαίνεται.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24760
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Ιούλ 2020, 23:26

Naida έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:12
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:07
Naida έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:01


Και τι σου είπε δηλαδή; χαχα τρως μπεργκερ;
Άρχισε να λέει κάτι μαλακιές ότι πως το τρως αυτό και είναι ένα πτώμα έχει ορμόνες και κάτι πιπες για την εκμετάλλευση ζώων και εγώ της είπα ότι θα μου κάνει διατροφικές υποδειξεις όταν θα πάψει να τρώει για 5 και σταμάτησεε να μιλάει για κάποιο λόγο :lol:
Άρα δεν σε κορόιδεψε. Συζήτηση έκανε πάνω στα δικά της περί βιγκανισμού. Απλά λόγω έλλειψης επιχειρημάτων στραφηκες στο σώμα της.
Ναι μια χοντρή 120 κιλά ηθελε να κάνει συζήτηση περί διατροφής :lol:

Άβαταρ μέλους
Hector Buas
Δημοσιεύσεις: 5640
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 00:53

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Hector Buas » 11 Ιούλ 2020, 23:27

John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:20
Hector Buas έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:15
John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:13


ακουσες να μιλανε για σενα κι ετρεξες ε; δεν εχει πουθενα κανα ναζι φονια να υπερασπιστεις;
Για να πως την αλήθεια, όταν διάβασα μαλακοφοβία μου το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε σένα και τις κατα καιρούς συζητήσεις μας.
δεν ειμαι μαλακοφοβικος ρε μαλακα
Εγώ όμως είμαι... Το ομολογώ, χωρίς κανένα φόβο και πάθος...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 11 Ιούλ 2020, 23:30

Papa John έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 20:34
Ρε,ας είναι και 300 + και πλαδαρός σαν ζελέ.
Ποιος μαλάκας είναι αυτός που θα του απαγορέψει (με τα σχόλιά του) πρόσβαση στην παραλία ;

Ντροπή.
Συμφωνώ απλά σου λέω ότι το πρόβλημα μπορεί πως αισθάνεται ο ίδιος και όχι τα σχόλια καθεαυτά.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22793
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 11 Ιούλ 2020, 23:31

Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:25
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:15
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:47
Ο κόσμος αντιδρά άσχημα στην θέα ενός χοντρού όπως αντιδρά άσχημα στην θέα ενός ναρκωμανη ή ενός αλκοολικού.. Μιλάμε για ένα άσχημο σώμα, πως να το κανουμε: από εκεί και πέρα προφανώς δεν θα πας να κοροϊδέψει τον χοντρο εκτός αν σε πει καμία μαλάκια για το τι τρως. Γιατί πέρσι πχ ήμουν σε ένα πάρτι και μια μαλακισμενη βιγκαν με την είπε γιατί έτρωγα μπέργκερ.
Ξέρεις κάποιος αν είναι αλκοολικός η όχι; μια χαρά μπορεί να είσαι αλκοολικός,και να πίνει τις κοκες τους, και ότι γουστάρει, και να μη σε πάρει χαμπάρι κάνεις. Επίσης μια χαρά μπορεί να είσαι λειτουργικός αλκοολικός και να είσαι και πολύ γαματος τύπος. Τώρα αν ο άλλος τρώει 20 μπέργκερ δίπλα σου, κλανει και ξερνάει στον δρόμο, σε καταλαβω αν τον κρίνεις. Το να σχολιάσεις κάποιον ακομα και στην παρέα σου επειδή είναι χοντρός, απλά κριμα στην παρέα που σε ανέχεται.
Οι περισσότεροι αλκοολικοί ή ναρκψμανεις φαίνονται. Βασικά αν εισια αλκοολικός ή ναρκωμανη σίγουρα φαίνεται.
Μπα. Και να φανεί πρέπει να είναι ενοχλητικός για να τον σχολιάσεις. Να πίνει δίπλα σου και να σου μιλάει, όπως συνηθίζουν οι αλκοολικοί, να φωνάζει η να ξερνάει. Αλλιως πάλι λόγο δεν έχεις να σχολιάσεις. Δικαίωμα σου είναι βέβαια, απλά είσαι μαλακας, που πάλι κι αυτό είναι ανθρώπινο δικαίωμα.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Η χοντροφοβία ειναι παντου...ακομα και στο σποτ της Βίκυς Σταυροπούλου ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 11 Ιούλ 2020, 23:33

vantono έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:24
John Brown Gun Club έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 23:05
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2020, 22:58

Δεν κοροιδεψαν το πάχος μου, εγώ είμαι γυμνασμένους. Χτπαω 5 βάρδιες την βδομάδα στον ναό. Η χοντρή βιγκαν με κορόιδεψε που ετρωγα. Περγκερ
οι βιγκαν που γνωριζω ειναι ολοι και ολες απο φιτ ως υπερβολικα λεπτοι, αντιθετα οι μπεργκεροφαγοι τα χουν τα κιλακια τους. Καπου χωλαινει η ιστορια σου
οι βίγκαν που εγώ γνωρίζω έχουν γενικά πολύ ανισόρροπα σώματα, και ιδίως οι γυναίκες μάλιστα ρέπουν προς την παχυσαρκία. Και ειναι κάτι που μου κανει εντύπωση. Είναι περίπου σαν εκεινη την βιγκαν τύπισσα που ηταν στο μαστερ σεφ, μολις πριν λιγους μηνες. 3 από τις 6 βιγκαν που ξέρω ειναι αρκετά χοντρούλες, η μία γεματούλα και οι αλλες 2 απλώς στα σωστά κιλά, ούτε λεπτές ουτε φιτ. Ο ένας άντρας βιγκαν που ξέρω, ειναι μέτριος προς λεπτός αλλα πλαδαρός (παρότι ανεκαθεν την εκανε τη γυμναστικούλα του, και εχει διορθωθεί αρκετά τελευταία). Με ρουχα δεν του φαινεται, αλλά χωρις ρούχα κρέμονται πατσαδάκια, πράγμα θεωρητικά ανεξηγητο για βίγκαν.
Αλλά γενικα ο βιγκανισμός ειναι ανισόρροπος τροπος διατροφής. Αν δεν τρως κρέας για να χορτάσεις (αλλα να φτιάξεις και σωστό μυικό ιστό), αναγκάζεσαι να χορτάσεις με ενα σωρο αλλες τρανσομαλακίτσες, οποτε λογικό να φερνεις και το σωμα σου σε ανισορροπία. Σκέψου τι ειναι πιο ανθυγιεινό, μια χοιρινή στα κάρβουνα ή ένας σκασμός μελιτζάνες, κολοκυθάκια, τηγανοψωμάκια και λοιπά -άκια σε deep frying + ψωμιά, ζυμαρικά και ενα σωρό άλλοι κάκιστοι υδατάνθρακες. Γιατί εχω την εντύπωση οτι οι βίγκαν δεν ζουνε μονο με ρόκα και μαρουλάκι, όλο και κατι απο τα παραπάνω θα τρώνε και μαλιστα σε υπερβολικη ποσοτητα. Κάτι κιμάδες σόγιας κτλ, δεν τα σχολιάζω καν. Συνεπώς, το λες και λογικό το να συναντάς συχνα χοντρους βίγκαν.
μα δεν συνεκρινα τους βιγκαν με οσους κανουν ισοροπημενη διατροφη, αλλα με οσους πανε σ ενα παρτυ μ ενα μπεργκερ στο χερι.
Σου φαινεται νορμαλ αυτο; Να κανεις παρτυ και να σου ρθει ενας καλεσμενος με το μπεργκερ στο χερι και να σου δωσει χειραψια με την κετσαπ και τη λιγδα στα δαχτυλα; Ποιος παει σε παρτυ με μπεργκερ στο χερι;

Κι επειτα τι εχεις παθει, σοβαρος και αριστερος ανθρωπος να κανεις δευτερη φωνη στα φασισταρια του φορουμ;
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών