Αλλο ενα male privilege

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Ιούλ 2020, 19:23

Νεκροί είναι οι δύο εργάτες που το μεσημέρι της Τρίτης έπεσαν στο κενό από πολυκατοικία στο Παλαιό Φάληρο.

Σύμφωνα με πληροφορίες από την Πυροσβεστική, οι δύο εργάτες που έβαφαν την πολυκατοικία στην οδό Τρίτωνος, βρέθηκαν υπό άγνωστες συνθήκες στο κενό και μάλιστα από μεγάλο ύψος.


https://www.protothema.gr/greece/articl ... -oikodomi/
Τι γνώμη εχουν οι φεμινίστριες για τα εργατικα ατυχήματα; ουαααα δε βγαζω οσα λεφτα βγάζει ο άντρας μου που ρισκαρει τη ζωη του ενω εγω σπουδαζω gender studies :a040:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 15 Ιούλ 2020, 09:50

Την γαμησε ο διαχειριστης.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3372
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Ιούλ 2020, 10:04

Άλλο ένα χτύπημα στην πατριαρχία.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9911
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 15 Ιούλ 2020, 10:10

Για το καλοκαίρι έφερα τα παιδιά μου στο μαγαζί να δουλέψουν. Ο γιος είναι 9 και δουλεύει μες στη σκόνη και στο θόρυβο. Η κόρη είναι 12 και δουλεύει στην αποθήκη, δουλειά γραφείου. Στο τέλος της εβδομάδας δίνω στην κόρη 50 € και στον γιο 80. Γιατί δίνεις σ' αυτόν περισσότερα; ρωτάει η κόρη που μαζεύει για να πάρει τάμπλετ. Γιατί αγάπη μου, της λέω, ενώ εσύ κάθεσαι δίπλα στο δροσερό ερκοντίσιον και γράφεις αυτός ιδρώνει κουβαλώντας ξύλα. Εντάξει, μου λέει, κατάλαβα τώρα.

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 04 Αύγ 2020, 15:03

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 10:10
Για το καλοκαίρι έφερα τα παιδιά μου στο μαγαζί να δουλέψουν. Ο γιος είναι 9 και δουλεύει μες στη σκόνη και στο θόρυβο. Η κόρη είναι 12 και δουλεύει στην αποθήκη, δουλειά γραφείου. Στο τέλος της εβδομάδας δίνω στην κόρη 50 € και στον γιο 80. Γιατί δίνεις σ' αυτόν περισσότερα; ρωτάει η κόρη που μαζεύει για να πάρει τάμπλετ. Γιατί αγάπη μου, της λέω, ενώ εσύ κάθεσαι δίπλα στο δροσερό ερκοντίσιον και γράφεις αυτός ιδρώνει κουβαλώντας ξύλα. Εντάξει, μου λέει, κατάλαβα τώρα.
:g030::smt023
Yippie Kay Yay

Alfonso
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 10 Μαρ 2020, 13:24

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Alfonso » 04 Αύγ 2020, 15:07

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Ιούλ 2020, 10:10
. Ο γιος είναι 9 και δουλεύει μες στη σκόνη και στο θόρυβο.

θα βγάλεις εναν μάγκα στην κοινωνία
:blm:

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21802
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αλλο ενα male privilege

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 04 Αύγ 2020, 15:12

η πατριαρχία μέσα από τη στατιστική των εργατικών ατυχημάτων
αυτά δε παίζουν βέβαια ρόλο για το gender pay gap, το είπε η καθηγήτρια στα τζέντερ στάντις
https://www.statista.com/statistics/187 ... ince-2003/
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών