Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 13 Αύγ 2020, 15:41

Ενδιαφέρον έχει πάντως το γεγονός ότι ένας παρουσιαστής trash εκπομπών μπορεί να έχει σπίτι στην Εκάλη, ακριβοπληρωμένο δικηγόρο
και ταυτόχρονα να ανοίγει και εφημερίδα. Και να δεχτώ ότι τα δύο πρώτα μπορούν να εξηγηθούν, το να ανοίξεις εφημερίδα εν έτει 2020
ισοδυναμεί με το να επενδύεις κεφάλαιο που δε πρόκειται να πάρεις ποτέ πίσω, εκτός και αν πέσουν τα μεγάλα μέσα για να πάρεις διαφήμιση.
Παραμένει βέβαια το ερώτημα που θα βρεις το κεφάλαιο, κάτι που απαντιέται μάλλον με δύο τρόπους α)Τραπεζικός δανεισμός(εν μέσω κρίσης)
β)" Επιχειρηματίες φίλοι"(είπαμε το Κούγια έχει δικηγόρο).

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20937
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 13 Αύγ 2020, 17:23

Είμαστε όλοι safe, μην ανησυχείτε. Όλα καλά! :smt023
Εικόνα

Εικόνα
Βιβή Παπουτσάκη: Η ξαδέλφη και συγκάτοικος του Μένιου Φουρθιώτη μιλάει για την εμπρηστική επίθεση στο σπίτι τους [ΣΗΜ.τώρα δεν ανησυχούμε αλλά περιμένουμε με αγωνία και τις πρώτες δηλώσεις του Μενιου.]

Μάλιστα, πριν από λίγο η ξαδέρφη και συγκάτοικος του Μένιου Φουρθιώτη, Βιβή Παπουτσάκη, με ένα βίντεο που κοινοποίησε προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram ανέφερε πως οι ζημιές στην οικία είναι μόνο υλικές και όλοι είναι καλά στην υγεία τους.

“Θέλω να σας πω για την έκρηξη που έγινε στην Αθήνα στο σπίτι μου, επειδή μου στέλνετε πολλά μηνύματα και με παίρνετε τηλέφωνο. Είμαστε όλοι καλά, δεν έχει τραυματιστεί κανείς. Ήτανε μόνο υλικές οι ζημιές που γίνανε, αλλά έχουμε μπει στη διαδικασία μέσω αστυνομίας και κρατικής ασφάλειας να δούμε για ποιο λόγο έγινε αυτό. Είμαστε όλοι safe, μην ανησυχείτε. Όλα καλά.”, είπε χαρακτηριστικά η Βιβή Παπουτσάκη.
Δείτε στο ακόλουθο βίντεο τα πρώτα λόγια της ξαδέρφης και συγκατοίκου του Μένιου Φουρθιώτη λίγες ώρες μετά την εμπρηστική επίθεση στο σπίτι τους:
https://www.fthis.gr/celebrity/news/bib ... spiti-toys
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 08 Νοέμ 2020, 20:21

Διωκεται το ειδωλο.

Εικόνα

Πήρε 7η αναβολή (!) η δίκη με κατηγορούμενο για κακούργημα τον πρώην manager της τζούλιας Αλεξανδράτου, τηλεπωλήτη Μένιο Φουρθιώτη. Προσδιορίστηκε η δίκη για τις 17/2

Νέα αναβολή σήμερα στην υπόθεση - σίριαλ! Είναι η 7η στην σειρά.

Η μυστηριώδης υπόθεση άρχισε να ξετυλίγεται με τη μήνυση της Tζούλιαε σε βάρος του πρώην μάνατζέρ της, τον οποίο κατηγορεί για κλοπή, λιμνάζει εδώ και χρόνια στο ακροατήριο έπειτα από αλλεπάλληλες αναβολές και διακοπές.

Στο δικαστήριο βρίσκονταν και σήμερα ο «βασιλιάς του ελληνικού πορνό» Δημήτρης Σειρηνάκης και η γνωστή μάνατζερ επωνύμων Χριστίνα Παναγιωτοπούλου, οι οποίοι θα κατέθεταν ως μάρτυρες στην υπόθεση.

Στη μήνυσή της η Τζούλια Αλεξανδράτου κατηγορεί τον Φουρθιώτη ότι μαζί με συνεργό του αφαίρεσε εν αγνοία της από το χρηματοκιβώτιο του σπιτιού της στα νότια προάστια το ποσό των 200.000 ευρώ. Μάλιστα, όπως υποστηρίζει, διατηρούσε στενή επαγγελματική και φιλική σχέση με τον Μένιο Φουρθιώτη, ο οποίος ήταν από τα πρόσωπα που μπαινόβγαιναν συχνά στο σπίτι της, ενώ γνώριζε τόσο για την ύπαρξη του χρηματοκιβωτίου όσο και για τα 200.000 ευρώ που υπήρχαν μέσα!

Πάντως ο παρουσιαστής αρνείται την κατηγορία της κλοπής και αποδίδει τις καταγγελίες σε βάρος του στην εκδικητικότητα της Αλεξανδράτου, μετά τη διακοπή της συνεργασίας τους σε επαγγελματικό επίπεδο και έχει καταφύγει σε βάρος της με μηνύσεις και αγωγές. Η υπόθεση αναβλήθηκε επειδή ο δικηγόρος της μηνύτριας ισχυρίστηκε ότι η εντολέας του ήρθε σε επαφή με κρούσμα covid και πήγε χθες στον Ευαγγελισμό για να κάνει test. Όπως είπε τις απαντήσεις θα τις πάρει την Δευτέρα. Κατόπιν αυτού το δικαστήριο του Α' Μονομελούς κακουργημάτων μετέθεσε σε την υπόθεση σε νέα δικάσιμο για τις 17/2. Ο τηλεπωλητής Φουρθιώτης δεν ήταν παρόν στο δικαστήριο και εκπροσωπούνταν από δικηγόρο.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Νοέμ 2020, 12:28

Beria έγραψε:
13 Αύγ 2020, 13:28
Η είδηση είναι ότι η ΕΛΑΣ φυλούσε το σπίτι ενός ... Φουρθιώτη!
αυτό ακριβώς
είχαν στήσει και φυλάκιο
σε τι χώρα ζούμε ρε μλκ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Νοέμ 2020, 12:29

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2020, 15:41
Ενδιαφέρον έχει πάντως το γεγονός ότι ένας παρουσιαστής trash εκπομπών μπορεί να έχει σπίτι στην Εκάλη, ακριβοπληρωμένο δικηγόρο
και ταυτόχρονα να ανοίγει και εφημερίδα. Και να δεχτώ ότι τα δύο πρώτα μπορούν να εξηγηθούν, το να ανοίξεις εφημερίδα εν έτει 2020
ισοδυναμεί με το να επενδύεις κεφάλαιο που δε πρόκειται να πάρεις ποτέ πίσω, εκτός και αν πέσουν τα μεγάλα μέσα για να πάρεις διαφήμιση.
Παραμένει βέβαια το ερώτημα που θα βρεις το κεφάλαιο, κάτι που απαντιέται μάλλον με δύο τρόπους α)Τραπεζικός δανεισμός(εν μέσω κρίσης)
β)" Επιχειρηματίες φίλοι"(είπαμε το Κούγια έχει δικηγόρο).

«Δωράκι» του Πέτσα στον Μένιο Φουρθιώτη! Με μόλις δύο αναρτήσεις πήρε κρατική χρηματοδότηση για το «Μένουμε σπίτι»
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20937
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 26 Νοέμ 2020, 15:13

Συνελήφθη η Ελένη Αυλωνίτου έπειτα από μήνυση του Μένιου Φουρθιώτη

https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/sy ... oyrthioti/

Ήταν την περασμένη Κυριακή όταν η πρώην βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Ελένη Αυλωνίτου, περνούσε το κατώφλι του τηλεοπτικού σταθμού «EPSILON TV» προκειμένου να συμμετάσχει στις «ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ LIVE» του Μένιου Φουρθιώτη.

Αντικείμενο της συζήτησης, «Η πανδημία της COVID-19» και καλεσμένοι στο πλατό, μεταξύ άλλων, ο βουλευτής της Ν.Δ Κωνσταντίνος Καραγκούνης και ο εκπρόσωπος Τύπου του ΚΙΝΑΛ Σπύρος Καρανικόλας.

Η κουβέντα ξεκίνησε ομαλά, με τα αίματα να ανάβουν όταν η πρώην βουλευτής απευθυνόμενη στον παρουσιαστή του είπε: «Τα λέτε αυτά επειδή τα παίρνετε από την Ν.Δ., τον Μητσοτάκη και τον Πέτσα». Ο Φουρθιώτης, της ζήτησε να ανακαλέσει, εκείνη δεν το έκανε, με τον μεταξύ τους διάλογο να αποτυπώνεται στην μικρή οθόνη ως εξής:

–ΜΕΝΙΟΣ: Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΛΑΚΗΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΖΕ ΜΕ ΠΛΑΣΤΑ ΠΤΥΧΙΑ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΗΡΑΤΕ 2 ΕΛΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ

– ΜΕΝΙΟΣ: ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ. ΠΕΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ. ΜΗΤΣΟΤΣΑΚΗ;

– ΜΕΝΙΟΣ: ΤΙ ΕΙΠΕ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ : ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΣΑ ΠΗΡΑΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΣΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ;

– ΜΕΝΙΟΣ: ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΑΚΑΛΕΣΤΕ ΚΥΡΙΑ ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΑΣΥΛΙΑ ΠΛΕΟΝ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΚΟΜΜΑΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Α ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ
– ΜΕΝΙΟΣ: ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΧΑΜΗΛΩΣΤΕ ΤΗΣ ΤΟΝ ΗΧΟ
ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΑΣΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΘΑ ΣΑΣ ΥΠΟΒΑΛΩ ΜΥΝΗΣΗ ΓΙΑ ΨΕΥΔΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΔΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΣΤΑΙΚΟΥΡΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΣΕΠΡΑΞΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΕΤΣΑ Η ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΑ ΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΕΚΟ ΕΥΔΑΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΡΠΑΞΕ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΜΠΟΠΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΝΤΡΟΠΗ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΓΕ Α ΤΩΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΠΙΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΘΟΡΥΒΟΣ
– ΜΕΝΙΟΣ: ΚΥΡΙΕ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ
– ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ: ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΥΡΙΕ ΦΟΘΥΡΘΙΩΤΗ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ —-ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΑ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΥΡΙΕ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΜΟΙΡΑΣΑΤΕ 22 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΣΤΑ SITE
– ΜΕΝΙΟΣ: ΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
– ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ: ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΚΤΡΑΠΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ
– ΜΕΝΙΟΣ: Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΤΡΑΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΠΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΠΑ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ

Η σύλληψη και η επόμενη μέρα

Την επόμενη ημέρα, ο Μένιος Φουρθιώτης κατέθεσε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση εναντίον της Ελένης Αυλωνίτου στο Α.Τ. Χαλανδρίου, με αποτέλεσμα η τελευταία να συλληφθεί τελικά χθές το μεσημέρι έξω από το σπίτι της. Εν συνεχεία, με εντολή του Εισαγγελέα Πρωτοδικών, Νικόλα Ορνεράκη, αφέθηκε ελεύθερη.

Όπως επισημαίνει ο δικηγόρος του Μένιου Φουρθιώτη Δημήτρης Ράπτης: «Θεωρώ ότι αυτά που ισχυρίστηκε η κυρία Αυλωνίτου είναι επιεικώς απαράδεκτα, προσέβαλαν την επαγγελματική αξιοπρέπεια του κ. Φουρθιώτη και είμαι βέβαιος ότι η κυρία Αυλωνίτου με δόλο ισχυρίστηκε ό,τι ισχυρίστηκε, δεδομένου ότι γνώριζε πως ο κύριος Φουρθιώτης δεν έλαβε ούτε ένα ευρώ από τις επιχορηγήσεις του Κράτους ως προς το «Μένουμε Σπίτι-Μένουμε Ασφαλείς». Εξάλλου, όσες εταιρείες επιχορηγήθηκαν έχουν αναρτηθεί στη Διαύγεια και είμαι βέβαιος ότι γνώριζε εξ αυτού του λόγου ότι ο κ. Φουρθιώτης δεν εισέπραξε ούτε ένα ευρώ. Όσα ισχυρίστηκε, τα ισχυρίστηκε μόνο και μόνο για να τον προσβάλει… Η συνέχεια στις δικαστικές αίθουσες»
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11542
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 26 Νοέμ 2020, 15:32

georgebi έγραψε:
26 Νοέμ 2020, 15:13
Συνελήφθη η Ελένη Αυλωνίτου έπειτα από μήνυση του Μένιου Φουρθιώτη

https://www.aftodioikisi.gr/koinonia/sy ... oyrthioti/

Ήταν την περασμένη Κυριακή όταν η πρώην βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Ελένη Αυλωνίτου, περνούσε το κατώφλι του τηλεοπτικού σταθμού «EPSILON TV» προκειμένου να συμμετάσχει στις «ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ LIVE» του Μένιου Φουρθιώτη.

Αντικείμενο της συζήτησης, «Η πανδημία της COVID-19» και καλεσμένοι στο πλατό, μεταξύ άλλων, ο βουλευτής της Ν.Δ Κωνσταντίνος Καραγκούνης και ο εκπρόσωπος Τύπου του ΚΙΝΑΛ Σπύρος Καρανικόλας.

Η κουβέντα ξεκίνησε ομαλά, με τα αίματα να ανάβουν όταν η πρώην βουλευτής απευθυνόμενη στον παρουσιαστή του είπε: «Τα λέτε αυτά επειδή τα παίρνετε από την Ν.Δ., τον Μητσοτάκη και τον Πέτσα». Ο Φουρθιώτης, της ζήτησε να ανακαλέσει, εκείνη δεν το έκανε, με τον μεταξύ τους διάλογο να αποτυπώνεται στην μικρή οθόνη ως εξής:

–ΜΕΝΙΟΣ: Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΛΑΚΗΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΖΕ ΜΕ ΠΛΑΣΤΑ ΠΤΥΧΙΑ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΗΡΑΤΕ 2 ΕΛΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ

– ΜΕΝΙΟΣ: ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΠΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΠΗΡΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ Κ. ΠΕΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ Κ. ΜΗΤΣΟΤΣΑΚΗ;

– ΜΕΝΙΟΣ: ΤΙ ΕΙΠΕ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ : ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΣΑ ΠΗΡΑΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΣΑ ΣΑΣ ΕΔΩΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ;

– ΜΕΝΙΟΣ: ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΑΚΑΛΕΣΤΕ ΚΥΡΙΑ ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΑΣΥΛΙΑ ΠΛΕΟΝ
– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΚΟΜΜΑΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Α ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ
– ΜΕΝΙΟΣ: ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΧΑΜΗΛΩΣΤΕ ΤΗΣ ΤΟΝ ΗΧΟ
ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΑΣΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΘΑ ΣΑΣ ΥΠΟΒΑΛΩ ΜΥΝΗΣΗ ΓΙΑ ΨΕΥΔΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΔΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΣΤΑΙΚΟΥΡΑ ΟΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΣΕΠΡΑΞΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΕΤΣΑ Η ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΤΑ ΛΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΕΚΟ ΕΥΔΑΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΤ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΦΕΡΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΡΠΑΞΕ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΜΠΟΠΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΝΤΡΟΠΗ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑΓΕ Α ΤΩΡΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΗΡΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΠΙΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΘΟΡΥΒΟΣ
– ΜΕΝΙΟΣ: ΚΥΡΙΕ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ
– ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ: ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΥΡΙΕ ΦΟΘΥΡΘΙΩΤΗ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΚΥΡΙΑ —-ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΑ ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ

– ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΥΡΙΕ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΜΟΙΡΑΣΑΤΕ 22 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΣΤΑ SITE
– ΜΕΝΙΟΣ: ΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
– ΠΑΛΑΙΤΣΑΚΗ: ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΚΤΡΑΠΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ
– ΜΕΝΙΟΣ: Η ΚΥΡΙΑ ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΤΡΑΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΑ ΤΗΛΕΠΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΠΠΑ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ

Η σύλληψη και η επόμενη μέρα

Την επόμενη ημέρα, ο Μένιος Φουρθιώτης κατέθεσε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση εναντίον της Ελένης Αυλωνίτου στο Α.Τ. Χαλανδρίου, με αποτέλεσμα η τελευταία να συλληφθεί τελικά χθές το μεσημέρι έξω από το σπίτι της. Εν συνεχεία, με εντολή του Εισαγγελέα Πρωτοδικών, Νικόλα Ορνεράκη, αφέθηκε ελεύθερη.

Όπως επισημαίνει ο δικηγόρος του Μένιου Φουρθιώτη Δημήτρης Ράπτης: «Θεωρώ ότι αυτά που ισχυρίστηκε η κυρία Αυλωνίτου είναι επιεικώς απαράδεκτα, προσέβαλαν την επαγγελματική αξιοπρέπεια του κ. Φουρθιώτη και είμαι βέβαιος ότι η κυρία Αυλωνίτου με δόλο ισχυρίστηκε ό,τι ισχυρίστηκε, δεδομένου ότι γνώριζε πως ο κύριος Φουρθιώτης δεν έλαβε ούτε ένα ευρώ από τις επιχορηγήσεις του Κράτους ως προς το «Μένουμε Σπίτι-Μένουμε Ασφαλείς». Εξάλλου, όσες εταιρείες επιχορηγήθηκαν έχουν αναρτηθεί στη Διαύγεια και είμαι βέβαιος ότι γνώριζε εξ αυτού του λόγου ότι ο κ. Φουρθιώτης δεν εισέπραξε ούτε ένα ευρώ. Όσα ισχυρίστηκε, τα ισχυρίστηκε μόνο και μόνο για να τον προσβάλει… Η συνέχεια στις δικαστικές αίθουσες»
Αυτό είναι το κράτος της Δεξιάς κύριοι.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Επίθεση στο σπίτι του Μένιου Φουρθιώτη. Κάηκε το φυλάκιο του φρουρου του. Θα αρχιζε έρευνα για σκάνδαλα πολιτικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 24 Δεκ 2023, 20:43

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
13 Αύγ 2020, 15:41
Ενδιαφέρον έχει πάντως το γεγονός ότι ένας παρουσιαστής trash εκπομπών μπορεί να έχει σπίτι στην Εκάλη, ακριβοπληρωμένο δικηγόρο
και ταυτόχρονα να ανοίγει και εφημερίδα. Και να δεχτώ ότι τα δύο πρώτα μπορούν να εξηγηθούν, το να ανοίξεις εφημερίδα εν έτει 2020
ισοδυναμεί
με το να επενδύεις κεφάλαιο που δε πρόκειται να πάρεις ποτέ πίσω, εκτός και αν πέσουν τα μεγάλα μέσα για να πάρεις διαφήμιση.
Παραμένει βέβαια το ερώτημα που θα βρεις το κεφάλαιο, κάτι που απαντιέται μάλλον με δύο τρόπους α)Τραπεζικός δανεισμός(εν μέσω κρίσης)
β)" Επιχειρηματίες φίλοι"(είπαμε το Κούγια έχει δικηγόρο).
Απο την συνεντευξη του ισοδυναμει με αστυνομικη προστασια αφου εισαι πλεον εκδοτης :102:

Με τον μαινανδρο να ξεμυρισει ο τοπος :003:
pikey25 έγραψε:
12 Απρ 2023, 19:26
Green Dragon έγραψε:
12 Απρ 2023, 19:23
Αρίστος έγραψε:
12 Απρ 2023, 19:20
Ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε.

.
Σα ν' αρχίζω να υποψιάζομαι ποιόν εννοεί ο δικηγόρος...
Ειμαι υπερ της πληρης ασυλιας στο Μενιο για να τους δωσει ολους

Εικόνα

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... a5-%ce%99/
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών