Βιαστής και ο μεγαλύτερος (κατ εμενα) εν ζωή Ελληνας (και ένας απ τους μεγαλύτερους παγκοσμίως) σκηνοθέτης;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20858
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Βιαστής και ο μεγαλύτερος (κατ εμενα) εν ζωή Ελληνας (και ένας απ τους μεγαλύτερους παγκοσμίως) σκηνοθέτης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 18 Αύγ 2020, 15:31

Μια μικρή εισαγωγή για τους μη γνώστες.... https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Payne

Alexander Payne born February 10, 1961) is an American film director, screenwriter, and producer, known for the films Election (1999), About Schmidt (2002), Sideways (2004), The Descendants (2011), Nebraska (2013), and Downsizing (2017).

His films are noted for their dark humor and satirical depictions of contemporary American society. Payne is a two-time winner of the Academy Award for Best Adapted Screenplay, and a three-time nominee of the Academy Award for Best Director. In 2017, Metacritic ranked Payne 2nd on its list of the 25 best film directors of the 21st century. :smt023


Payne was born in Omaha, Nebraska.Payne's paternal grandfather, Nicholas "Nick" Payne, anglicized the last name from Papadopoulos.[8] His family comes from three areas in Greece: the island of Syros, Livadia, and Aegio.

Στο Αίγιο παραθερίζει ο Αλεξάντερ Πέιν. https://www.thebest.gr/article/589501-s ... diabatirio
Μαζί με τη σύζυγό του

Στον τόπο καταγωγής του στο Αίγιο παραθερίζει αυτές τις ημέρες ο οσκαρικός σκηνοθέτης Αλεξάντερ Πέιν. Περνά χαλαρωτικές στιγμές με την αιγιώτισσα σύζυγό του Μαρία Κόντου. Ωστόσο ο σκηνοθέτης έχει μπει σε γραφειοκρατική ταλαιπωρία στην προσπάθειά του να εκδώσει ελληνικό διαβατήριο, όπως αναφέρει η εφημερίδα Πελοπόννησος.

Ο σκηνοθέτης δεν παραλείπει να επισκεφθεί τον τόπο καταγωγής του και τόπο καταγωγής της συζύγου του με την οποία μάλιστα πριν τρία χρόνια απέκτησαν παιδί.

Και τωρα στο ζουμι

Η Rose McGowan κατηγορεί τον οσκαρικό σκηνοθέτη Αλεξάντερ Πέιν για σεξουαλική παρενόχληση - «Ήμουν 15 ετών»
https://www.lifo.gr/now/media/293275/i- ... yn-15-eton
Εικόνα

Η ακτιβίστρια και καλλιτέχνης Rose McGowan κατηγόρησε τον σκηνοθέτη Αλεξάντερ Πέιν για σεξουαλικό παράπτωμα εις βάρος της όταν εκείνη ήταν 15 ετών.

Η McGowan, στα 46 της χρόνια σήμερα ανάρτησε τους ισχυρισμούς της στο Twitter, κατηγορώντας τον ελληνικής καταγωγής βραβευμένο με όσκαρ σκηνοθέτη ότι υπέπεσε σε σεξουαλικό παράπτωμα. «Αλεξάντερ Πέιν.
Με έβαλες να καθίσω και έβαλες να παίζει μία ταινία soft πορνό που είχες σκηνοθετήσει για το Showtime με ψευδώνυμο. Ακόμη θυμάμαι το διαμέρισμά σου στο Silverlake. Είσαι πολύ προικισμένος. Στη συνέχεια με άφησες στον δρόμο, στη γωνία. Ήμουν 15 ετών» έγραψε στην ανάρτησή της η ηθοποιός.

«Θέλω απλά να το παραδεχθείς και να ζητήσεις συγνώμη. Δεν θέλω να προκαλέσω κάποια καταστροφή. Αυτή είμαι εγώ στα 15 μου» έγραψε σε δεύτερη ανάρτησή της μαζί με μία φωτογραφία της από τότε.

Εικόνα
Σε ερώτηση του Variety, γιατί κάνει αυτή την αποκάλυψη τώρα, τόσα χρόνια μετά, η Rose McGowan απάντησε: «Νιώθω άσχημα για τον 15χρονο εαυτό μου. Είχα πάει για ακρόαση. Με πήρε σπίτι του αργότερα. Μετά από αυτό το περιστατικό σταμάτησα την ηθοποιία ώσπου να με ανακαλύψει στη συνέχεια η Ilene Staple (φίλη του Gregg Araki)

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ εδω η υποθεση της πιο γνωστης του ταινιας του Gregg Araki [Totally F***ed Up :The plot is concerned with six teenagers, four of whom are gay men, the other two a "traditional" lesbian couple


ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ...

6 χρόνια αργότερα. Μόνο όταν βγήκε η υπόθεση με τις ιστορίες του Χάρβεϊ Γουάινσταϊν, αναδιαμορφώθηκε η ιστορία με τον Πέιν.

Για χρόνια το έβλεπα σαν σεξουαλική συνάντηση, χωρίς να καταλαβαίνω τι ήταν πραγματικά. Ήταν μια «περιποιητική», φροντισμένη συνθήκη. Η πρώτη φορά που μου έδειχναν πορνό. Με άφησε στη γωνία μπροστά από το Café Tropical στο Silverlake για να πάω μόνη μου σπίτι. «Ήταν η ώρα να μιλήσω» είπε η Rose McGowan.

Πως θα μπορέσω να ξαναδώ τις λατρεμένες ταινίες του....μετα απ αυτο; :c040:


看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8347
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Βιαστής και ο μεγαλύτερος (κατ εμενα) εν ζωή Ελληνας (και ένας απ τους μεγαλύτερους παγκοσμίως) σκηνοθέτης;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Αύγ 2020, 15:38

Πρωτα τους καθησαν μπας και κανουν καριερα και μετα απο τοσα χρονια ζητανε τα ρεστα...εαν δεν ειχε βγει η υποθεση Γουαινσταιν δεν θα βγαινανε να πουνε τιποτα...

Καταπτυστοι οι μεν, καταπτυστες και οι δε...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών