Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 09 Σεπ 2020, 22:49

Ως γνωστόν οι σχέσεις μου με τον τηλεοπτικό σταθμό sky βρίσκονται στο ναδίρ.
Θέλω όμως να είμαι αμερόληπτος.

Να η επίμαχη σκηνή:



Δεν καταλαβαίνω τι λένε ψιθυριστά, στο τέλος όμως ακούγεται αυτό που είπε.
Πως όμως φταίει το big brother ;
Αν με καλέσουν εμένα στο τηλέφωνο π.χ. ή τους καλέσω και πω έτσι ξεκάρφωτα "αρ**δια καλαβρ***κα και το μ**ν* της Χ**δως" φταίει το κανάλι ;
Είναι χωρίς time delay πέστε και το λέω ή ακόμα έχει κάποιο time delay αλλά μερικά λόγια ξεφεύγουν.
Φταίει το κανάλι ;

Ορίστε παραδείγματα από εκπομπές που δεν κόπηκαν:



Να κι άλλος:

δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Σεπ 2020, 23:04

Αυτός ο άνθρωπος τώρα ψηφίζει, δικαιούται περίθαλψη, παίρνει επιδόματα, συντάξεις κάθε μήνα γενικά κοστίζει στο κράτος. Επιπροσθέτως, έχει περάσει και από τη δημόσια εκπαίδευση.

Πως εξηγείτε το φαινόμενο;

Δεν φταίει κανείς άλλος παρά μόνο ο ανεγκέφαλος πατσαβούρης που είπε την παπαριά. και ως ενίσχυση τώρα του ότι δεν φταίει ο ΣΚΑΙ και η συγκεκριμένη παραγωγή, να και τα παραδείγματα άλλων που έβρισαν σε άλλους σταθμούς ΑΛΛΑ που δεν τιμωρήθηκαν κιόλας :o:o:o


:p2:

Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 10 Σεπ 2020, 10:52

Χαοτικός έγραψε:
09 Σεπ 2020, 23:04
Αυτός ο άνθρωπος τώρα ψηφίζει, δικαιούται περίθαλψη, παίρνει επιδόματα, συντάξεις κάθε μήνα γενικά κοστίζει στο κράτος. Επιπροσθέτως, έχει περάσει και από τη δημόσια εκπαίδευση.

Πως εξηγείτε το φαινόμενο;

Δεν φταίει κανείς άλλος παρά μόνο ο ανεγκέφαλος πατσαβούρης που είπε την παπαριά. και ως ενίσχυση τώρα του ότι δεν φταίει ο ΣΚΑΙ και η συγκεκριμένη παραγωγή, να και τα παραδείγματα άλλων που έβρισαν σε άλλους σταθμούς ΑΛΛΑ που δεν τιμωρήθηκαν κιόλας :o:o:o


:p2:

Μα εγώ δεν είπα ποτέ ότι μου αρέσει κανένα bing brother. Στο επεισόδιο αναφέρομαι.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Σεπ 2020, 11:03

Το big brother φταίει γιατί όλοι οι παίκτες είναι επιλεγμένοι από τον απόπατο του ανθρώπινου είδους, ακριβώς για να μανουριάσουν μεταξύ τους και να έχει τηλεθέαση. Απλώς δεν είχε υπολογίσει ότι θα είναι τόσο παρακμιακοί που θα καμάρωναν για εγκλήματα σε live streaming. Έπρεπε να είχε διαλέξει ένα τσικ λιγότερο κατσαρίδες του βόθρου στο κάστινγκ.

Επίσης οι εκπομπές που δείχνεις και δεν κόπηκαν είναι από 15-20 χρόνια πριν. Τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα γιατί υπάρχουν τα social media που είναι αν όχι ισχυρότερα από τα κανάλια, σίγουρα υπολογίσιμος εχθρός όταν τον θυμώνεις. Να θυμηθούμε ότι ο ίδιος Τσουκαλάς είπε ότι ο Θανάσης Αντετοκούμπο χοροπήδαγε σαν πίθηκος. Και πιθανόν δεν το είπε με ρατσιστική διάθεση, θυμάμαι δάσκαλο στο δημοτικό να χρησιμοποιεί αυτήν την έκφραση για συμμαθητή μου αναφερόμενος καθαρά στο κινησιολογικό κομμάτι, θεωρώ αμφίβολο να ξέρει ο Τσουκαλάς ότι οι δυτικοί ρατσιστές παρομοιάζουν τους μαύρους με πιθήκους και πάρα πολύ βέβαιο ότι έχει τρομερά καλή γνώμη για ένα σωρό μαύρους παίκτες του Ολυμπιακού. Παρ' όλα αυτά αναγκάστηκε να το μαζέψει όπως όπως για να μην τον πνίξει το τσουνάμι που σηκώθηκε στα σόσιαλ.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 10 Σεπ 2020, 11:20

foscilis έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:03
Το big brother φταίει γιατί όλοι οι παίκτες είναι επιλεγμένοι από τον απόπατο του ανθρώπινου είδους, ακριβώς για να μανουριάσουν μεταξύ τους και να έχει τηλεθέαση. Απλώς δεν είχε υπολογίσει ότι θα είναι τόσο παρακμιακοί που θα καμάρωναν για εγκλήματα σε live streaming. Έπρεπε να είχε διαλέξει ένα τσικ λιγότερο κατσαρίδες του βόθρου στο κάστινγκ.

Επίσης οι εκπομπές που δείχνεις και δεν κόπηκαν είναι από 15-20 χρόνια πριν. Τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα γιατί υπάρχουν τα social media που είναι αν όχι ισχυρότερα από τα κανάλια, σίγουρα υπολογίσιμος εχθρός όταν τον θυμώνεις. Να θυμηθούμε ότι ο ίδιος Τσουκαλάς είπε ότι ο Θανάσης Αντετοκούμπο χοροπήδαγε σαν πίθηκος. Και πιθανόν δεν το είπε με ρατσιστική διάθεση, θυμάμαι δάσκαλο στο δημοτικό να χρησιμοποιεί αυτήν την έκφραση για συμμαθητή μου αναφερόμενος καθαρά στο κινησιολογικό κομμάτι, θεωρώ αμφίβολο να ξέρει ο Τσουκαλάς ότι οι δυτικοί ρατσιστές παρομοιάζουν τους μαύρους με πιθήκους και πάρα πολύ βέβαιο ότι έχει τρομερά καλή γνώμη για ένα σωρό μαύρους παίκτες του Ολυμπιακού. Παρ' όλα αυτά αναγκάστηκε να το μαζέψει όπως όπως για να μην τον πνίξει το τσουνάμι που σηκώθηκε στα σόσιαλ.
Η Βροχοπούλου ήταν για να μανουριάσουν. Το big brother εγώ νομίζω ότι θεωρούνται χάϊ σοσάϊετυ οι παίκτες.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 10 Σεπ 2020, 11:23

δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Σεπ 2020, 11:43

wooded glade έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:20

Η Βροχοπούλου ήταν για να μανουριάσουν.
Ε ναι αλλά με πιο αθώο τρόπο. Να θεωρούν ο ένας τον άλλον μαλακισμένο άτομο όχι υπάνθρωπο.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 10 Σεπ 2020, 12:08

foscilis έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:43
wooded glade έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:20

Η Βροχοπούλου ήταν για να μανουριάσουν.
Ε ναι αλλά με πιο αθώο τρόπο. Να θεωρούν ο ένας τον άλλον μαλακισμένο άτομο όχι υπάνθρωπο.
Δεν έχω παρακολουθήσει ούτε ένα επεισόδιο ββ.
Μόνο survivor λίγο, υποχρεωτικά. Έπρεπε να κάτσω στο σαλόνι μέχρι να ψηθεί η πίτσα επειδή είναι κοντά η κουζίνα με το σαλόνι.
Η ελληνοτουρκική μονομαχία ήταν.
Αλλά δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο στυλ με Βροχοπούλου.
Ωστόσο καλά να πάθει ο Sky γιατί εμένα με έχει αποκλείσει άδικα από τα comments.
Τους είχα γράψει ότι με το πλαστικό χρήμα ο Τσίπρας θα βλέπει ανά πάσα στιγμή πόσα λεφτά έχουμε και θα μας τα βουτάει και θα τα κάνει iou. Και βγαίνει ένα ανώμαλο και λέει "αυτός είναι εξηεξηεξάκιας των παραθρησκευτικών οργανώσεων" και του λέω "α ίσα πέρα μωρή μπάμια" και μου κάνανε life ban. Τους πήρα και στο τηλέφωνο δυό, δυόμιση χρόνια μετά από το επεισόδιο και δεν θυμόμουνα ούτε καν το επεισόδιο και μου λένε "να πας στο δι**λο, έχεις life ban" ! Πήραν το μέρος του -πιθανού- ζαίου και μου έκαναν life ban.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 11 Σεπ 2020, 09:52

Αφου ειναι μαλακες επρεπε να κανουν μπιγκ μπραδερ με μελη του φορουμ ,φοσιλις ,χελλη,τραμπικοι ,χιλλαρικοι αναρχες ,κουμμουνια νεοδημοκρατες συριζαιοι , επαναστάτες,πατριωτες τουρκοσποροι ,αδερφες,παλληκαρια.
90%τηλεθεαση θα ειχε

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 11 Σεπ 2020, 09:57

Αγώνας προς τα κάτω είναι το ΒΒ: ποιος θα φανεί πιο εξτριμ στην κάμερα, για να κερδίσει πόντους τηλεθέασης.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Σεπ 2020, 16:56

foscilis έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:03
Το big brother φταίει γιατί όλοι οι παίκτες είναι επιλεγμένοι από τον απόπατο του ανθρώπινου είδους, ακριβώς για να μανουριάσουν μεταξύ τους και να έχει τηλεθέαση.
εκεί βρίσκεται το θέμα
γιατί έχει τηλεθέαση το μανούριασμα μεταξύ των ηλιθίων που δεν έχουν ίχνος αξιοπρέπειας και αυτοεκτίμησης;
γιατί ο μέσος άνθρωπος γουστάρει να βλέπει τέτοιες σκουπιδοεκπομπές;
γιατί μετά από όλα αυτά τα χρόνια η πλειοψηφία παραμένει σε τέτοιο επίπεδο;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 11 Σεπ 2020, 17:20

foscilis έγραψε:
10 Σεπ 2020, 11:03
Το big brother φταίει γιατί όλοι οι παίκτες είναι επιλεγμένοι από τον απόπατο του ανθρώπινου είδους, ακριβώς για να μανουριάσουν μεταξύ τους και να έχει τηλεθέαση. Απλώς δεν είχε υπολογίσει ότι θα είναι τόσο παρακμιακοί που θα καμάρωναν για εγκλήματα σε live streaming. Έπρεπε να είχε διαλέξει ένα τσικ λιγότερο κατσαρίδες του βόθρου στο κάστινγκ.

Επίσης οι εκπομπές που δείχνεις και δεν κόπηκαν είναι από 15-20 χρόνια πριν. Τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα γιατί υπάρχουν τα social media που είναι αν όχι ισχυρότερα από τα κανάλια, σίγουρα υπολογίσιμος εχθρός όταν τον θυμώνεις. Να θυμηθούμε ότι ο ίδιος Τσουκαλάς είπε ότι ο Θανάσης Αντετοκούμπο χοροπήδαγε σαν πίθηκος. Και πιθανόν δεν το είπε με ρατσιστική διάθεση, θυμάμαι δάσκαλο στο δημοτικό να χρησιμοποιεί αυτήν την έκφραση για συμμαθητή μου αναφερόμενος καθαρά στο κινησιολογικό κομμάτι, θεωρώ αμφίβολο να ξέρει ο Τσουκαλάς ότι οι δυτικοί ρατσιστές παρομοιάζουν τους μαύρους με πιθήκους και πάρα πολύ βέβαιο ότι έχει τρομερά καλή γνώμη για ένα σωρό μαύρους παίκτες του Ολυμπιακού. Παρ' όλα αυτά αναγκάστηκε να το μαζέψει όπως όπως για να μην τον πνίξει το τσουνάμι που σηκώθηκε στα σόσιαλ.
:goodpost:

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Γιατί όμως φταίει το big brother ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 11 Σεπ 2020, 17:20

perseus έγραψε:
11 Σεπ 2020, 09:52
Αφου ειναι μαλακες επρεπε να κανουν μπιγκ μπραδερ με μελη του φορουμ ,φοσιλις ,χελλη,τραμπικοι ,χιλλαρικοι αναρχες ,κουμμουνια νεοδημοκρατες συριζαιοι , επαναστάτες,πατριωτες τουρκοσποροι ,αδερφες,παλληκαρια.
90%τηλεθεαση θα ειχε
:+1:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών