Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 21 Ιουν 2018, 15:55

Αυτά τα αποτελέσματα έχει η ελευθεριότητα και η προοδευτικότης

Δυστυχώς στα δημόσια η κατάσταση είναι απελπιστική.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12184
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 21 Ιουν 2018, 15:58

alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:18
Ερμής έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:17
Και μετά αναρωτιέσαι γιατί πρέπει να κάνεις αίτηση 2 χρόνια πριν για να μπεις σε ιδιωτικό σχολείο.
Ξεκολιασμένο πασοκ.
οχι ρε τζαμπα τον κυνηγανε επειδη ειναι μπατριωτης και επειδη τα π@@@κια τα εχουν πεταξει ολα εξω μονα τους
αυτο με το λινκ,πως το καταφερες ρε μαστορα;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 21 Ιουν 2018, 16:00

vantono έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:52
hellegennes έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:48
Είχαμε κι εμείς έναν ακριβώς τέτοιον καθηγητή. Μαθηματικό. Το έχει μάλλον το επάγγελμα.
Κι εμεις τα ίδια. Κι εγω στο ιδιο συμπέρασμα εχω καταλήξει ουκ ολιγες φορες, και απο προσωπικες εμπειριες. Τί παιζει, ιδιοφυίες που εν καιρώ το καινε και το χάνουν δια παντος? Ποιος ξέρει...
Ζηλεύετε γι αυτό μας κατηγορείτε :lol:

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 21 Ιουν 2018, 16:09

Thor1 έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:58
alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:18
Ερμής έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:17
Και μετά αναρωτιέσαι γιατί πρέπει να κάνεις αίτηση 2 χρόνια πριν για να μπεις σε ιδιωτικό σχολείο.
Ξεκολιασμένο πασοκ.
οχι ρε τζαμπα τον κυνηγανε επειδη ειναι μπατριωτης και επειδη τα π@@@κια τα εχουν πεταξει ολα εξω μονα τους
αυτο με το λινκ,πως το καταφερες ρε μαστορα;
εννοεις πως μπορω να γραφω δικα μου σχολια πανω σε λινκ?
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Ιουν 2018, 16:09

vantono έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:52
hellegennes έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:48
Είχαμε κι εμείς έναν ακριβώς τέτοιον καθηγητή. Μαθηματικό. Το έχει μάλλον το επάγγελμα.
Κι εμεις τα ίδια. Κι εγω στο ιδιο συμπέρασμα εχω καταλήξει ουκ ολιγες φορες, και απο προσωπικες εμπειριες. Τί παιζει, ιδιοφυίες που εν καιρώ το καινε και το χάνουν δια παντος? Ποιος ξέρει...
Μάλλον το ότι γίνονται μαθηματικοί έχει να κάνει με την προσωπικότητά τους κι αυτή είναι η αιτία της συμπεριφοράς τους. Φαντάζομαι αντικοινωνικά άτομα, με δυσκολία επικοινωνίας (γι' αυτό και συνήθως οι μαθηματικοί απεχθάνονται τα φιλολογικά) και πολλαπλά κόμπλεξ. Οι δυο πιο νορμάλ μαθηματικοί που είχα ήταν ένας στην Β΄ γυμνασίου που περισσότερο μάς μιλούσε για ετυμολογία παρά για μαθηματικά και ένας άλλος που έπαιζε σε ένα σήριαλ στην τηλεόραση (όπου έπαιζε τον ρατσιστή καθηγητή που έκοβε Αλβανό). Αυτός ο δεύτερος ήταν εξαιρετικός καθηγητής με τρομερή μεταδοτικότητα και του οφείλω την όψιμη αγάπη μου στα μαθηματικά.

Εννοείται ότι δεν είναι όλοι οι μαθηματικοί έτσι, ένα γενικόλογο συμπέρασμα βγάζω. Ίδιου τύπου συμπεράσματα μπορούν να βγούνε από την επιλογή άλλων επαγγελμάτων. Πολλές φορές καθρεφτίζει στοιχεία της προσωπικότητάς μας, σε ένα σημαντικό ποσοστό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Ιουν 2018, 16:13

alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:09
Thor1 έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:58
alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:18


οχι ρε τζαμπα τον κυνηγανε επειδη ειναι μπατριωτης και επειδη τα π@@@κια τα εχουν πεταξει ολα εξω μονα τους
αυτο με το λινκ,πως το καταφερες ρε μαστορα;
εννοεις πως μπορω να γραφω δικα μου σχολια πανω σε λινκ?
Μάλλον εννοεί πως λινκάρεις προς μη αναρτημένο ποστ σε φόρμα επεξεργασίας. Αφού υπάρχει url επάνω, κανονικά υποθέτω

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12184
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 21 Ιουν 2018, 16:15

alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:09
Thor1 έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:58
alekhine έγραψε:
21 Ιουν 2018, 13:18


οχι ρε τζαμπα τον κυνηγανε επειδη ειναι μπατριωτης και επειδη τα π@@@κια τα εχουν πεταξει ολα εξω μονα τους
αυτο με το λινκ,πως το καταφερες ρε μαστορα;
εννοεις πως μπορω να γραφω δικα μου σχολια πανω σε λινκ?
οχι.
Οταν πατας πανω στο λινκ,που σε βγαζει;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12490
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 21 Ιουν 2018, 16:15

ωχ καταλαβα
ειχα κανει λαθος παραθεση τωρα την διορθωσα
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Ιουν 2018, 16:20

Χουργιατς έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:42
alekhine έγραψε:
20 Ιουν 2018, 23:25
Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μου κάνει εντύπωση το πως άμεσα θεωρούμε όλοι (??) πως πρόκειται για νεοναζί-χρυσαυγίτη-ΝΔψήφη-ομοφοβικό-ισλαμοφοβικό-οπαδό του Τραμπ. Έχω γνωρίσει δύο τέτοιους μπαγλαμάδες με όμοια διαγωγή, και έχουν σηκώσει και οι δύο φωτογραφίες με τον Παπακωνσταντίνου στο φεστιβάλ ΚΝΕ-οδηγητή, ο ένας μάλιστα σχετικά πρόσφατα ο γελοίος.


Τέσπα μην ενοχλώ, συνεχίστε, κάτι αντανακλαστικό ξυπνά μέσα σας, βγάλτε το.
εχει κανει ρατσιστικα σχολια σε βαρος μαθητων με αλβανικη καταγωγη, εχει πει μειωτικα και φριχτα πραγματα για τους προσφυγες, ηταν μια ζωντανη ενσαρκωση του σεξισμου, εσυ τι λες να ειναι, ελευθεριακος κομμουνιστης;

Uppercut

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 21 Ιουν 2018, 16:21

Το ρατσιστικό χιούμορ δε σχετίζεται απαραίτητα με ρατσιστικά πιστεύω.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 21 Ιουν 2018, 16:38

blackpaint έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:20
Χουργιατς έγραψε:
21 Ιουν 2018, 15:42
alekhine έγραψε:
20 Ιουν 2018, 23:25
Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μου κάνει εντύπωση το πως άμεσα θεωρούμε όλοι (??) πως πρόκειται για νεοναζί-χρυσαυγίτη-ΝΔψήφη-ομοφοβικό-ισλαμοφοβικό-οπαδό του Τραμπ. Έχω γνωρίσει δύο τέτοιους μπαγλαμάδες με όμοια διαγωγή, και έχουν σηκώσει και οι δύο φωτογραφίες με τον Παπακωνσταντίνου στο φεστιβάλ ΚΝΕ-οδηγητή, ο ένας μάλιστα σχετικά πρόσφατα ο γελοίος.


Τέσπα μην ενοχλώ, συνεχίστε, κάτι αντανακλαστικό ξυπνά μέσα σας, βγάλτε το.
εχει κανει ρατσιστικα σχολια σε βαρος μαθητων με αλβανικη καταγωγη, εχει πει μειωτικα και φριχτα πραγματα για τους προσφυγες, ηταν μια ζωντανη ενσαρκωση του σεξισμου, εσυ τι λες να ειναι, ελευθεριακος κομμουνιστης;
Γκεη
~~¥~~



Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 21 Ιουν 2018, 16:45

Uppercut έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:21
Το ρατσιστικό χιούμορ δε σχετίζεται απαραίτητα με ρατσιστικά πιστεύω.
ε καλα τωρα, συνηθως ταυτιζεται, ειδικα οταν το κανεις σε βαρος καποιου υφισταμενου οπως ενας μαθητης, αλλα ο τυπος ειχε ολο το πακετο, δεν νομιζεις;
Ειναι επισης κλασσικο κολπο των γνωστων κυκλων, θα πουν κατι απιστευτα μειωτικο σε καποιον λογω της καταγωγης του κλπ και οταν δουν πως οι υπολοιποι σοκαρονται (γιατι αυτο γινεται συνηθως) προσπαθουν ν απασφαλισουν γυρνωντας το στην τρελιτσα "ε μα τι, ουτε καν ενα αστειο δεν μπορουμε να κανουμε" Οχι ρε μουνοπανο, δεν μπορεις, σε μαθητη μιλας, οχι στον κολλητο σου.

Uppercut

Re: Άνευ προηγουμένου σεξιστικό και ρατσιστικό παραλήρημα από καθηγητή λυκείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 21 Ιουν 2018, 16:52

blackpaint έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:45
Uppercut έγραψε:
21 Ιουν 2018, 16:21
Το ρατσιστικό χιούμορ δε σχετίζεται απαραίτητα με ρατσιστικά πιστεύω.
ε καλα τωρα, συνηθως ταυτιζεται, ειδικα οταν το κανεις σε βαρος καποιου υφισταμενου οπως ενας μαθητης, αλλα ο τυπος ειχε ολο το πακετο, δεν νομιζεις;
Ειναι επισης κλασσικο κολπο των γνωστων κυκλων, θα πουν κατι απιστευτα μειωτικο σε καποιον λογω της καταγωγης του κλπ και οταν δουν πως οι υπολοιποι σοκαρονται (γιατι αυτο γινεται συνηθως) προσπαθουν ν απασφαλισουν γυρνωντας το στην τρελιτσα "ε μα τι, ουτε καν ενα αστειο δεν μπορουμε να κανουμε" Οχι ρε μουνοπανο, δεν μπορεις, σε μαθητη μιλας, οχι στον κολλητο σου.
Σε μαθητή δε μπορείς να το κάνεις όπως δε μπορείς να του κάνεις κι αστεία με νεκρά μωρά ή αστεία για τη μάνα του. Άλλο πράγμα είπα.

Μπορεί να ισχύει για τον τύπο, αλλά δε δέχομαι καθόλου ότι ταυτίζεται συνήθως. Τα ρατσιστικά αστεία είναι από τ' αγαπημένα μου. Συνήθως το στοιχείο του αστείου είναι ότι είναι εμφανώς ρατσιστικό και κοροιδεύεις και τον ίδιο τον ρατσισμό μέσα από αυτά. Αλλά άμα φτάνεις να το εξηγείς, το χεις χάσει. Ένα αστείο είναι ένα αστείο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών