Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 20:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:38
Υποθέτω κανείς από τους υποστηρικτές του "εθνοφύλακα" ΔΕΝ αντιλαμβάνεται τις συνέπειες που θα είχε η σκοποβολή σε κινούμενους στόχους εναντίον άοπλων που δεν δείχνουν επιθετικές διαθέσεις και βρίσκονται εντός των ελληνικών συνόρων, έτσι;
Ποιός είπε για άοπλους, και ποιός είπε για μη επιθετικές συμπεριφορές?
Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11542
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 16 Σεπ 2020, 20:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:20
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11


Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
όταν η φάση του Μαρτίου στον Έβρο πουλήθηκε από τα ΜΜΕ ως η μάχη των Θερμοπυλών και οι μετανάστες ως επιτιθέμενο στρατό, λογικό είναι, ως τζάμπα μάγκας λαός που είμεθα οι νεοέλ*, να μπερδευόμεθα.

*και δη το υποείδος των δεξιών νεοέλ
Καλώς τον ανταποκριτή της dw. :lol:

Και ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Μόνον και μόνον η εμμονή χρήσης της λέξης "μετανάστες" για τα ούγκανα από την άλλη πλευρά του φράχτη, επιβεβαιώνεις την άποψη μου για τον καταστροφικό ρόλο που παίζουν οι νεοελ ηλίθιοι στον δικό τους ιδεολογικό χώρο. :smt023
μετανάστες είπα. δεν είπα καν πρόσφυγες.

πώς θέλετε να λέμε τους ανθρώπους, πίθηκες;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70008
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 20:26

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:46


Ποιός είπε για άοπλους, και ποιός είπε για μη επιθετικές συμπεριφορές?
Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
Υπήρχαν ή υπάρχουν ένοπλοι αιτούντες άσυλο στη Μόρια;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70008
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 20:29

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:20
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:14


όταν η φάση του Μαρτίου στον Έβρο πουλήθηκε από τα ΜΜΕ ως η μάχη των Θερμοπυλών και οι μετανάστες ως επιτιθέμενο στρατό, λογικό είναι, ως τζάμπα μάγκας λαός που είμεθα οι νεοέλ*, να μπερδευόμεθα.

*και δη το υποείδος των δεξιών νεοέλ
Καλώς τον ανταποκριτή της dw. :lol:

Και ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Μόνον και μόνον η εμμονή χρήσης της λέξης "μετανάστες" για τα ούγκανα από την άλλη πλευρά του φράχτη, επιβεβαιώνεις την άποψη μου για τον καταστροφικό ρόλο που παίζουν οι νεοελ ηλίθιοι στον δικό τους ιδεολογικό χώρο. :smt023
μετανάστες είπα. δεν είπα καν πρόσφυγες.

πώς θέλετε να λέμε τους ανθρώπους, πίθηκες;
Κι εγώ για αυτό που είπες έγραψα.

Αναφορικά με τα δίποδα ούγκανα που προσπαθούσαν να ρίξουν τον φράχτη στον Έβρο, θεωρώ τη λέξη "πίθηκες" υποτιμητική για τους πίθηκες. Δεν θα τα κάνουμε όλα ίσωμα, εντάξει; :smt018
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 20:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:26
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11


Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
Υπήρχαν ή υπάρχουν ένοπλοι αιτούντες άσυλο στη Μόρια;
Σύμφωνα με τη συγκεκριμένη ακτιβίστρια που ήταν εκεί για αρκετό καιρό, υπήρχαν:
https://www.metrosport.gr/germanida-akt ... pla-286318
«Είναι βίαιοι και οπλισμένοι»

Η ακτιβίστρια αναφέρει ότι από την επόμενη ημέρα μετά τον εμπρησμό αρκετοί φιλοξενούμενοι του ΚΥΤ κινήθηκαν προς τον ορεινό όγκο του νησιού. «Οι κάτοικοι των γύρω χωριών ανησυχούν γιατί κάποιοι από αυτούς που έφυγαν από το Κέντρο Υποδοχής είναι βίαιοι και οπλισμένοι. Κυκλοφορούν σε ομάδες των πέντε ή δέκα ατόμων» λέει χαρακτηριστικά. Ο δημοσιογράφος του γερμανικού περιοδικού την ρωτά με τι είναι οπλισμένοι. Εκείνη απαντά:

«Κάποιοι έχουν σιδερένιες ράβδους. Έχουν όλα τα είδη όπλων στο στρατόπεδο. Έχω δει από σπαθιά έως μαχαίρια. Υπάρχουν επίσης φήμες για πυροβόλα όπλα από τον στρατό του Ερντογάν». Σε άλλο σημείο της συνέντευξης η φωτογράφος αναφέρεται στην παρουσία τζιχαντιστών. «Εδώ υπάρχουν πολλοί τζιχαντιστές, αυστηρά ευσεβείς μουσουλμάνοι, ακόμη και Ταλιμπάν. Μπορείτε να τους διακρίνετε από τα ρούχα τους Ταλιμπάν. Είναι ένας πολύ συγκεκριμένος τρόπος ντυσίματος. Μου τους έδειξαν κάτοικοι του καταυλισμού» σημειώνει χαρακτηριστικά.
Και πορδοβόλα όπλα να μην υπάρχουν, με μαχαίρια και σπαθιά, και διάφορα αυτοσχέδια, προφανώς και μπορείς να σκοτώσεις άνθρωπο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kauldron την 16 Σεπ 2020, 20:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21433
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 16 Σεπ 2020, 20:33

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 17:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 16:39
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 15:53

Πέρα απ' τα όπλα, πρέπει και να έχεις και ηθικό. Αν είναι έτσι, τα τραγούδια που έχουμε στο στρατό (νομίζω οτι ξέρεις για τί πράγμα μιλάω) να τα καταργήσουμε.
ρε συ, πρώτον άλλο το ηθικό και άλλο το να ανυπομονείς να πυροβολήσεις άοπλους
και δεύτερον, ό,τι και να σκέφτεσαι, όταν είσαι μέλος του ΕΣ δεν το γράφεις δημοσίως
ο τύπος δείχνει να κουβαλάει μυαλά 10χρονου edgy που παίζει cod
μακριά τέτοιοι βλάκες
Είπε άοπλους?
Ως προς το δεύτερο, ναι, όπως το θέτεις. Αλλά αν είσαι υποχρεωμένος να διαλέξεις ανάμεσα σ' έναν τέτοιο και ένα εθνομηδενάκι, τί θα διάλεγες?
κανέναν από τους δύο
ο ένας είναι προδότης, ο άλλος επικίνδυνα ηλίθιος
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 20:34

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:33
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 17:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 16:39


ρε συ, πρώτον άλλο το ηθικό και άλλο το να ανυπομονείς να πυροβολήσεις άοπλους
και δεύτερον, ό,τι και να σκέφτεσαι, όταν είσαι μέλος του ΕΣ δεν το γράφεις δημοσίως
ο τύπος δείχνει να κουβαλάει μυαλά 10χρονου edgy που παίζει cod
μακριά τέτοιοι βλάκες
Είπε άοπλους?
Ως προς το δεύτερο, ναι, όπως το θέτεις. Αλλά αν είσαι υποχρεωμένος να διαλέξεις ανάμεσα σ' έναν τέτοιο και ένα εθνομηδενάκι, τί θα διάλεγες?
κανέναν από τους δύο
ο ένας είναι προδότης, ο άλλος επικίνδυνα ηλίθιος
Ε, πολεμάς μόνος σου τότε.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4165
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 16 Σεπ 2020, 20:36

Κουράγιο στην οικογένειά του. Ελπίζω να βρει δουλειά σύντομα
Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 16 Σεπ 2020, 20:38

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:46


Ποιός είπε για άοπλους, και ποιός είπε για μη επιθετικές συμπεριφορές?
Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
:smt005::smt005:

Ρε μπαγασα, πόσο μουχριτσα εισαι; Ο τύπος έγραψε ότι ΤΩΡΑ στηνουν σκηνές ΣΤΟ ΙΔΙΟ σημείο που έχουν κάνει βολές. Και πως ανυπομονει να κάνει βολή σε κινούμενους στόχους. Το ότι εννοούσε οπλισμένους η φαντάρους εχθρικής χώρας δεν προκύπτει από πουθενά εκτός από την στομάχα σου.

Ακόμα και αντίστοιχα καλοπαιδα που έβαλαν τις φωτιές να υπαρχουν, δεν μπορεί να αναλάβει κάνεις κατσιβλαχος εθνοφυλακας τον ρόλο του εκτελεστή. Είναι δουλειά του κράτους να τον δικάσει, να τον φυλακίσει να τον απελασει, Όχι ο κατσιβλαχος.

Και έχουμε παει και εμείς φαντάροι σε ακριτικές περιοχές. Και είναι γεγονός ότι πολλοί εθνοφυλακες δεν είναι ικανοι για αυτη την δουλειά. Σαν τον συγκεκριμένο. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δεν είναι φυσιολογικοί. Στα δικά σου μπορεί να ειναι, αλλά στα δικά σου ήταν σίγουρα φυσιολογικός και ο Ρουπακιας μέχρι να γίνει το γνωστό σκηνικο
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 20:41

Gewponos90 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:38
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:11


Eννοείς ότι ο μάγκας γράφοντας για "κινούμενους στόχους" αναφερόταν σε οπλισμένους τύπους; :lol:

Εγώ νομίζω ότι απλώς έμπλεξε τη φάση με gamestation.
Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
:smt005::smt005:

Ρε μπαγασα, πόσο μουχριτσα εισαι; Ο τύπος έγραψε ότι ΤΩΡΑ στηνουν σκηνές ΣΤΟ ΙΔΙΟ σημείο που έχουν κάνει βολές. Και πως ανυπομονει να κάνει βολή σε κινούμενους στόχους. Το ότι εννοούσε οπλισμένους η φαντάρους εχθρικής χώρας δεν προκύπτει από πουθενά εκτός από την στομάχα σου.

Ακόμα και αντίστοιχα καλοπαιδα που έβαλαν τις φωτιές να υπαρχουν, δεν μπορεί να αναλάβει κάνεις κατσιβλαχος εθνοφυλακας τον ρόλο του εκτελεστή. Είναι δουλειά του κράτους να τον δικάσει, να τον φυλακίσει να τον απελασει, Όχι ο κατσιβλαχος.

Και έχουμε παει και εμείς φαντάροι σε ακριτικές περιοχές. Και είναι γεγονός ότι πολλοί εθνοφυλακες δεν είναι ικανοι για αυτη την δουλειά. Σαν τον συγκεκριμένο. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δεν είναι φυσιολογικοί. Στα δικά σου μπορεί να ειναι, αλλά στα δικά σου ήταν σίγουρα φυσιολογικός και ο Ρουπακιας μέχρι να γίνει το γνωστό σκηνικο
A, εσύ δηλαδή αν έβλεπες τον Ρουπακιά, θα 'λεγες "να, αυτός είναι μαχαιροβγάλτης".
Δηλαδή τους καταλαβαίνεις με το βλέμμα, ε? Να σε πάρουνε στην αστυνομία.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 16 Σεπ 2020, 20:45

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:41
Gewponos90 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:38
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:23


Οι ένοπλοι είναι ακίνητοι? Δεν το γνώριζα. :fp:
:smt005::smt005:

Ρε μπαγασα, πόσο μουχριτσα εισαι; Ο τύπος έγραψε ότι ΤΩΡΑ στηνουν σκηνές ΣΤΟ ΙΔΙΟ σημείο που έχουν κάνει βολές. Και πως ανυπομονει να κάνει βολή σε κινούμενους στόχους. Το ότι εννοούσε οπλισμένους η φαντάρους εχθρικής χώρας δεν προκύπτει από πουθενά εκτός από την στομάχα σου.

Ακόμα και αντίστοιχα καλοπαιδα που έβαλαν τις φωτιές να υπαρχουν, δεν μπορεί να αναλάβει κάνεις κατσιβλαχος εθνοφυλακας τον ρόλο του εκτελεστή. Είναι δουλειά του κράτους να τον δικάσει, να τον φυλακίσει να τον απελασει, Όχι ο κατσιβλαχος.

Και έχουμε παει και εμείς φαντάροι σε ακριτικές περιοχές. Και είναι γεγονός ότι πολλοί εθνοφυλακες δεν είναι ικανοι για αυτη την δουλειά. Σαν τον συγκεκριμένο. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δεν είναι φυσιολογικοί. Στα δικά σου μπορεί να ειναι, αλλά στα δικά σου ήταν σίγουρα φυσιολογικός και ο Ρουπακιας μέχρι να γίνει το γνωστό σκηνικο
A, εσύ δηλαδή αν έβλεπες τον Ρουπακιά, θα 'λεγες "να, αυτός είναι μαχαιροβγάλτης".
Δηλαδή τους καταλαβαίνεις με το βλέμμα, ε? Να σε πάρουνε στην αστυνομία.
Οχι. Αλλά επειδή ήξερα πως λειτουργούσαν οι συγκεκριμένες ομάδες ήξερα ότι άργα η γρήγορα θα γινει μαλακια. Από ποιον όχι δεν το ήξερα. Δεν θέλω να σε σοκαρω αλλα δεν ήταν το πρώτο πεσιμο
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

nemo
Δημοσιεύσεις: 7214
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 16 Σεπ 2020, 20:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:38
Υποθέτω κανείς από τους υποστηρικτές του "εθνοφύλακα" ΔΕΝ αντιλαμβάνεται τις συνέπειες που θα είχε η σκοποβολή σε κινούμενους στόχους εναντίον άοπλων που δεν δείχνουν επιθετικές διαθέσεις και βρίσκονται εντός των ελληνικών συνόρων, έτσι;
ειναι παρα πολυ ψιλα γραμματα αυτα που εννοεις εξαλλου μερικα λογια ξεστομιζονται συμβολικα

και ειναι και καθαρη βλακεια να το λες και να το υπονοεις και ειναι σαν να διαβαζω τον σταβ

τα λεω με την εννοια οτι ειναι εθνοφυλακας και τους θελουμε σκληρους και ετοιμους για ολα
και ειναι και οι πρωτοι που θα μας προστατεψουν και οι πρωτοι που θα θυσιαστουν
αν τους θελουμε με φρου φρου και αρωματα και να εχουν τελειωσει και την ανωτατη εμπορικη
να τους πουμε να παραιτηθουν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48615
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2020, 20:50

Gewponos90 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:45
Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:41
Gewponos90 έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:38


:smt005::smt005:

Ρε μπαγασα, πόσο μουχριτσα εισαι; Ο τύπος έγραψε ότι ΤΩΡΑ στηνουν σκηνές ΣΤΟ ΙΔΙΟ σημείο που έχουν κάνει βολές. Και πως ανυπομονει να κάνει βολή σε κινούμενους στόχους. Το ότι εννοούσε οπλισμένους η φαντάρους εχθρικής χώρας δεν προκύπτει από πουθενά εκτός από την στομάχα σου.

Ακόμα και αντίστοιχα καλοπαιδα που έβαλαν τις φωτιές να υπαρχουν, δεν μπορεί να αναλάβει κάνεις κατσιβλαχος εθνοφυλακας τον ρόλο του εκτελεστή. Είναι δουλειά του κράτους να τον δικάσει, να τον φυλακίσει να τον απελασει, Όχι ο κατσιβλαχος.

Και έχουμε παει και εμείς φαντάροι σε ακριτικές περιοχές. Και είναι γεγονός ότι πολλοί εθνοφυλακες δεν είναι ικανοι για αυτη την δουλειά. Σαν τον συγκεκριμένο. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια δεν είναι φυσιολογικοί. Στα δικά σου μπορεί να ειναι, αλλά στα δικά σου ήταν σίγουρα φυσιολογικός και ο Ρουπακιας μέχρι να γίνει το γνωστό σκηνικο
A, εσύ δηλαδή αν έβλεπες τον Ρουπακιά, θα 'λεγες "να, αυτός είναι μαχαιροβγάλτης".
Δηλαδή τους καταλαβαίνεις με το βλέμμα, ε? Να σε πάρουνε στην αστυνομία.
Οχι. Αλλά επειδή ήξερα πως λειτουργούσαν οι συγκεκριμένες ομάδες ήξερα ότι άργα η γρήγορα θα γινει μαλακια. Από ποιον όχι δεν το ήξερα. Δεν θέλω να σε σοκαρω αλλα δεν ήταν το πρώτο πεσιμο
Ε, δεν ήταν και "αγωνιστές", ωσάν τον Καλαμπόκα.
Εικόνα
Υπόψη, οι χειρότεροι της ΧΑ μπροστά στην ΟΝΝΕΔ του 90, ήταν παιδάκια του κατηχητικού. Κι όμως, η νουδού το 91-93 κυβερνούσε. Ο δε Παπατζαφέρης, ενώ ήταν ακόμα στη νουδού (κάπου το '99), έλεγε "ελάτε χρυσαυγίτες". Πώς έβγαλε ο ΕΛ λαός τέτοιους τραμπούκους στην εξουσία?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2363
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 16 Σεπ 2020, 22:12

Μερικές διευκρινίσεις επί του θέματος: Στην Εθνοφυλακή δεν υπηρετούν μόνο ''στρατόκαυλοι'' ή ''βλάκες'' όπως μερικά τυπάκια εδώ μέσα νομίζουν. Η κατάταξη είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ από τη στιγμή θα σου επιδοθεί ΦΑΠ (Φύλλο Ατομικής Ποροσκλήσεως). Είναι ακριβώς όπως με τους κανονικούς στρατιώτες. Απαλλάσονται βέβαια οι κατέχοντες έγχρωμο απολυτήριο, ή για λόγους υγείας, διαμονής στο εξωτερικό κλπ. Νομίζετε ότι ο ΔΕΑ που θα επιδώσει το ΦΑΠ ρωτάει και τα πολιτικά φρονήματα του καλουμένου; :lol: Επίσης οι Εθνοφύλακες ΔΕΝ πληρώνονται, πλην αυτών που διατίθενται για φύλαξη στρατοπέδων, αποθηκών κλπ, οι οποίοι παίρνουν μια μικρή αποζημίωση και περνούν το βράδυ στο Στρατόπεδο. Κάποτε ένας απο αυτούς μου έλεγε: Δεν φτάνει που κάθε βράδυ γλυτώνω τη γκρίνια και το ροχαλητό της κυράς, ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ κιόλας!! Η ζωή είναι ωραία!! :lol:

Τώρα για το συγκεκριμένο άτομο: Είναι κλασσικός τύπος κουραδόμαγκα από αυτούς που κοκορεύονται στο ΦΒ μπας και τραβήξουν την προσοχή. Καλώς τον διέγραψαν. Βέβαια μετά πόσταρε δήλωση σίγουρα συντεταγμένη από δικηγόρο μπας και γλυτώσει την μήνυση για ρατσιστικό μίσος κλπκλπ.Βασικά του έκαναν τα τρία δύο, απλά έγινε σούργελο στο ιντερνετ και στον κύκλο του.

Αυτά τα ολίγα από μένα και κατά τη γνώμη μου το θέμα πήρε μεγάλες διαστάσεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Βλάκες πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70008
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 22:20

nemo έγραψε:
16 Σεπ 2020, 20:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:38
Υποθέτω κανείς από τους υποστηρικτές του "εθνοφύλακα" ΔΕΝ αντιλαμβάνεται τις συνέπειες που θα είχε η σκοποβολή σε κινούμενους στόχους εναντίον άοπλων που δεν δείχνουν επιθετικές διαθέσεις και βρίσκονται εντός των ελληνικών συνόρων, έτσι;
ειναι παρα πολυ ψιλα γραμματα αυτα που εννοεις εξαλλου μερικα λογια ξεστομιζονται συμβολικα

και ειναι και καθαρη βλακεια να το λες και να το υπονοεις και ειναι σαν να διαβαζω τον σταβ

τα λεω με την εννοια οτι ειναι εθνοφυλακας και τους θελουμε σκληρους και ετοιμους για ολα
και ειναι και οι πρωτοι που θα μας προστατεψουν και οι πρωτοι που θα θυσιαστουν
αν τους θελουμε με φρου φρου και αρωματα και να εχουν τελειωσει και την ανωτατη εμπορικη
να τους πουμε να παραιτηθουν
Εμένα, δεν μου λέει τίποτα η "σκληρότητα" αν δεν συμβαδίζει μ' ένα στοιχειώδες αϊκιού.

Από εκεί και πέρα από σκληρούς βλάκες του διαδικτύου ή του δρόμου, άλλο τίποτα.

Αυτές οι φάσεις απαιτούν πειθαρχία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών