Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 13:05

Ασέβαστος έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:01
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:02
Ασέβαστος έγραψε:
16 Σεπ 2020, 11:35


αλλα πιο κριμα οι ανθρωποι που θελει να παρει στο λαιμο του, και οι συγγενεις αυτων.

αυτο που προσπαθει να κανει, δεν ειναι τιποτα λιγοτερο απο αποπειρα φονου. με τις μαλακιες του, παιζει να πεθανουν ανθρωποι.

οποτε, για μενα, κριμα που δεν ειναι και ολοι οι αλλοι ψεκ στη στενη.
Δεν είναι απόπειρα φόνου. Δεν θέλει να σκοτώσει κανέναν. Επιμένω ότι είναι κρίμα. όλο με συλλήψεις και μηνύσεις πια και γουστάρετε. Νισάφι.
ναι, οκ, το τεντωσα πολυ. δεν ειναι. θεν θελει

και χωρις να θελει ομως, απλα επειδη ειναι ηλιθιος, μπορει να σκοτωσει ανθρωπους. πιστευεις οτι πρεπει να τον αφησουμε;
Όχι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Σεπ 2020, 13:07

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:32

Κατάργηση του αγιασμού στα σχολεία. αυτό είναι θέση και απαντήστε αν έχετε τα κότσια και μπείτε σε διάλογο να υποστηρίξετε την άποψή σας.

καταργηση παντου, καταργηση καθε θρησκειας και εκκλησιας απο οποιονδηποτε συνδεση με κρατικο θεσμο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Σεπ 2020, 13:10

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:05
Όχι.
και πως προτεινεις να τον σταματησει το κρατος, αν οχι με μπουζουριασμα;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 13:17

Ασέβαστος έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:04
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:26
Το πρωί έβλεπα σε κάποιο κανάλι έναν βλάκα (δεν θυμάμαι ποιον) της κυβέρνησης που έλεγε να μην πειράξουμε το θέμα της "θείας" κοινωνίας.
Πρόστιμα παντού αλλά ΟΚ να γλείφει ένα τσούρμο το ίδιο κουτάλι. Καταλάβατε τι θα πει υποκρισία αναμεμειγμένη με βλακεία. Όχι; Το ξέρω. Γιατί ψηφίσατε αυτό το τσίρκο άλλωστε;
για την θεια κοινωνια εχεις φυσικα δικιο, αλλα για το θεμα του συγκεκριμμενου νηματος, το τσιρκο εκανε κατι σωστο. να μην τους πουμε μπραβο;
Ναι ρε ας τους πούμε. Στην πραγματικότητα όταν θα κάνουμε νήμα για τη διακοπή αγώνα από τα έκτροπα των χούλιγκανς, θα πω κάτι οτιδήποτε. Και το ίδιο μου κάνει αν θα είναι υπέρ των μπάτσων ή κατά ή των αποφάσεων και ό,τι άλλο. Μέσα μου όμως θα γουστάρω πολύ που ξεφτιλίζεται το ποδόσφαιρο και που έχουν πληγεί και οι χούλιγκανς και οι μπάτσοι και οι ομάδες. :003:

Το ίδιο συμβαίνει κι εδώ. Μία κόντρα των δεξιών (τρόπον τινά) με τους δικούς τους (παπαδαριό κλπ)



(Να σημειώσω πριν σπεύσει κάνας στόκος να σχολιάσει ότι μου αρέσει να καίγονται οι μπάτσοι κι ότι είναι αντιανθρώπινο κλπ. Έχω τοποθετηθεί σε αυτό και είμαι κατά. Εννοείται! Το αν υπάρχουν όμως ασυμβίβαστα σε αυτά που λέω, είναι μεγάλο θέμα και δεν μπορώ να το αναλύσω εδώ.
'Όμως δίνω κι ένα χιντ με την τοποθέτησή μου, περί κρίματος για τον παπά. Όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται, ναι. και γουστάρω το τζέρτζελο, και καλά έκαναν που τον μαζέψανε, αλλά και είναι κρίμα και το εννοώ ακόμα :102:
Μακάρι να έχουμε μια μέρα και χρόνο και διάθεση να μιλήσουμε γι αυτά που είναι φιλοσοφικά πράγματα.)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 16 Σεπ 2020, 13:22

Ασέβαστος έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:10
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 13:05
Όχι.
και πως προτεινεις να τον σταματησει το κρατος, αν οχι με μπουζουριασμα;
Με κέντρα σωφρονισμού
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20166
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 16 Σεπ 2020, 13:26

Βίντεο της μαμάς και των παιδιών στο λινκ

Πάτρα: Απαντά η μητέρα μαθητή που βρέθηκε με κορονοϊό – “Δεν είμαι κατά της μάσκας, η κατάληψη δε γίνεται γι αυτό”
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... o/3103356/
Νέα στοιχεία προκύπτουν για την μητέρα μαθητή σχολείου στην Πάτρα που βρέθηκε θετική στον κορονοϊό.

Όπως διευκρινίστηκε οι μαθητές που κάνουν κατάληψη στο 2ο Λύκειο Πάτρας δεν είναι κατά της χρήσης μάσκας :102: , αλλά κατά της χρήσης μάσκας ως μοναδικού μέτρου πρόληψης. Ζητούν δηλαδή και μάσκα να φορούν αλλά και οι τάξεις να μην έχουν πάνω από 15 μαθητές και να υπάρχουν οι κατάλληλες αίθουσες.

Και η ίδια η μητέρα λοιπόν δηλώνει πως δεν είναι αρνήτρια της μάσκας, όπως λανθασμένα γράφτηκε αρχικά, αλλά ίσα ίσα δεν την αποχωρίζεται!

Όπως είπε μιλώντας στο OPEN, πήγε πριν πάει να κάνει το τεστ κορονοϊού να αφήσει χρήματα στο παιδί της στα κάγκελα του σχολείου.

Στην συνέχεια έκανε το τεστ το οποίο βγήκε θετικό

“Δεν κάνουν καμία ενέργεια οι καθηγητές”

Τώρα οι μαθητές μαζί με τα αιτήματά τους καταγγέλλουν πως, οι καθηγητές δεν έκαναν καμία ενέργεια αφού έμαθαν πως η μητέρα που πήγε από το σχολείο έχει κορονοϊό.

“Δεν έμειναν σπίτι, ούτε έκαναν τεστ” λέει στο thebest,gr μαθητής του σχολείου, ο οποίος ζητά οι καθηγητές να μείνουν σπίτι τους μέχρι να κάνουν τεστ και να βγουν αρνητικά.

Να σημειώσουμε ότι το πρωί στο χώρο του σχολείου υπήρξε ένταση. Ο διευθυντής ζήτησε από τους καταληψίες να ανοίξουν τις πόρτες και να μπουν τα παιδιά μέσα.

Οι μαθητές ζητούν αίτημα την απολύμανση του χώρου ενώ φορούν μάσκες.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2020, 17:03

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:21
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:17


Όχι βέβαια. Να του ασκηθεί κριτική γι αυτό. Να αποδυναμωθεί με τόσους άλλους τρόπους. Αλλά όχι και σύλληψη, είναι κρίμα.

Εγώ θα πρότεινα απλά να μην γίνεται "αγιασμός" στα σχολεία. Τι λες;
SpoilerShow
Χαχαχαχαχα :smt005:
Εδώ σε θέλω κάβουρα
Ναι, ευφυής αντιπερισπασμός.

Να κρύψουμε τους σαλταρισμένους παπάδες κάτω από το χαλάκι διακοπής του "αγιασμού".
Όταν είσαι ξεβράκωτη έχεις πλάκα που σπασμωδικά προσπαθείς να αρθρώνεις αντίλογο. Λες και χέστηκα ιδιαίτερα για το τραγί. Μια συναισθηματική τοποθέτηση πετάω. Το σοβαρό θέμα όμως είναι αυτό που έθεσα και εσύ το ξαναγυρνάς όπως πάντα στο τουέρκ.
"Ευφυής αντιπερισπασμός" και καλά τώρα ότι κατέρριψες τη θέση μου αναδεικνύοντας την πορεία της κουβέντας. :003:

Θα πρέπει να σου ανεβάζει τη λίμπιντο να μπαίνεις μπροστά μου, δεν εξηγείται αλλιώς. :102:


Κατάργηση του αγιασμού στα σχολεία. αυτό είναι θέση και απαντήστε αν έχετε τα κότσια και μπείτε σε διάλογο να υποστηρίξετε την άποψή σας.
Απολαμβάνω πραγματικά τις συνεχείς μετακινήσεις σου από το χώρο του συναισθήματος και κατανόησης του κάθε αναξιοπαθούντος στο χώρο της τσεκουράτης αυθεντικότητας. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 16 Σεπ 2020, 17:11

Αυτό μπήκε;

Φυλακή έξι μήνες στον αντιμάσκ κρητικό που βάρεσε τον δάσκαλο, με αναστολή αν σκάσει δωρεά 400€ στο σχολείο.

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... o/3103567/
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 16 Σεπ 2020, 17:32

:romance-hearteyes::romance-hearteyes::romance-hearteyes:
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 16 Σεπ 2020, 18:22

Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:02
...

Δεν είναι απόπειρα φόνου. Δεν θέλει να σκοτώσει κανέναν. Επιμένω ότι είναι κρίμα. ...
Μανουριάζουμε συναμετάξυ μας.
Δεν θέλω να σε σκοτώσω,αλλά επειδή δεν θέλω να φάω και πολύ ξύλο τσακώνω ένα λατάκι που βρίσκεται παραδίπλα και σου κάνω την κεφάλα τριαντάφυλλο.
Γνωρίζω ότι αν σου σκάσω το λατάκι στην κεφάλα μπορεί και να πεθάνεις,παρ`όλο που δεν το θέλω εγώ.
Απόπειρα ανθρωποκτονίας με ενδεχόμενο δόλο.Πάω καλλιά μου.
Ο "ενδεχόμενος δόλος" αναφέρεται σε αυτό ακριβώς το παράδειγμα.Δεν θέλω να σε σκοτώσω,αλλά ξέρω ότι η πράξη μου μπορεί και να σε σκοτώσει και όμως την ολοκληρώνω.
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 16 Σεπ 2020, 18:33

Σενέκας έγραψε:
16 Σεπ 2020, 09:06
Στη σύλληψη του Ιερέα που στο βίντεο φαίνεται να κάνει ένα διαφορετικό κήρυγμα από τα συνηθισμένα κατά τη διάρκεια αγιασμού στο Νηπιαγωγείο του Ατσιπόπουλου στο Ρέθυμνο προχώρησε η αστυνομία, σύμφωνα με πληροfορίες του ekriti.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο 47χρονος ιερέας συνελήφθη με την κατηγορία της διέγερσης κατά νόμων.

https://www.ekriti.gr/kriti/kriti-synel ... kes?page=1
:blm::blm::blm:

.

Τι πα να πεί "δι-έγερση κατά νόμων" ;;;

Ξέρουμε πού υπάρχει αυτός ο μυστήριος νόμος ;;;

.
.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Σεπ 2020, 18:34

Μπίστης έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:18
Αγάπη είναι η προστασία από τον κορονοιό

Μας κυβερνούν δυσκοιλιοι ψυχοπαθείς. :e040:
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 21:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 17:03
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:32
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:21


Ναι, ευφυής αντιπερισπασμός.

Να κρύψουμε τους σαλταρισμένους παπάδες κάτω από το χαλάκι διακοπής του "αγιασμού".
Όταν είσαι ξεβράκωτη έχεις πλάκα που σπασμωδικά προσπαθείς να αρθρώνεις αντίλογο. Λες και χέστηκα ιδιαίτερα για το τραγί. Μια συναισθηματική τοποθέτηση πετάω. Το σοβαρό θέμα όμως είναι αυτό που έθεσα και εσύ το ξαναγυρνάς όπως πάντα στο τουέρκ.
"Ευφυής αντιπερισπασμός" και καλά τώρα ότι κατέρριψες τη θέση μου αναδεικνύοντας την πορεία της κουβέντας. :003:

Θα πρέπει να σου ανεβάζει τη λίμπιντο να μπαίνεις μπροστά μου, δεν εξηγείται αλλιώς. :102:


Κατάργηση του αγιασμού στα σχολεία. αυτό είναι θέση και απαντήστε αν έχετε τα κότσια και μπείτε σε διάλογο να υποστηρίξετε την άποψή σας.
Απολαμβάνω πραγματικά τις συνεχείς μετακινήσεις σου από το χώρο του συναισθήματος και κατανόησης του κάθε αναξιοπαθούντος στο χώρο της τσεκουράτης αυθεντικότητας. :lol:
'Εχετε νέα ειδοποίηση από τη γραμματεία.

Παρακαλείσθε όπως ενεργήσετε τουμπεκί Χαοτικός @ Σκούξτε όσο θέλετε. Σε 20 χρόνια θα παντρευτούν τις κόρες σας.....

:wave:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγιε Χρυσοχοίδη, μεγάλη η χάρη σου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2020, 21:44

waldorf έγραψε:
16 Σεπ 2020, 18:22
Χαοτικός έγραψε:
16 Σεπ 2020, 12:02
...

Δεν είναι απόπειρα φόνου. Δεν θέλει να σκοτώσει κανέναν. Επιμένω ότι είναι κρίμα. ...
Μανουριάζουμε συναμετάξυ μας.
Δεν θέλω να σε σκοτώσω,αλλά επειδή δεν θέλω να φάω και πολύ ξύλο τσακώνω ένα λατάκι που βρίσκεται παραδίπλα και σου κάνω την κεφάλα τριαντάφυλλο.
Γνωρίζω ότι αν σου σκάσω το λατάκι στην κεφάλα μπορεί και να πεθάνεις,παρ`όλο που δεν το θέλω εγώ.
Απόπειρα ανθρωποκτονίας με ενδεχόμενο δόλο.Πάω καλλιά μου.
Ο "ενδεχόμενος δόλος" αναφέρεται σε αυτό ακριβώς το παράδειγμα.Δεν θέλω να σε σκοτώσω,αλλά ξέρω ότι η πράξη μου μπορεί και να σε σκοτώσει και όμως την ολοκληρώνω.
Έλα ρε, έχει διαφορά.

Τέλος πάντων κάπως πρέπει να προστατέψουμε τον έναν μόνο του από τον όχλο.

"Να της πάρουν ο παιδί (το κράτος)"
"Να απολυθεί από τη δουλειά του ο πούστης"
"να τον κλείσουν μέσα ρε
" .... (άλλα) ..."
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών