Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 28 Σεπ 2020, 20:57

Επισκέφτηκα ιατρό ο οποίος στην κουβέντα που είχαμε μου ανέφερε τα καλά του συστήματος υγείας της Αγγλίας, σχετικά με τη δωρεάν περίθαλψη που έχουν οι ανασφάλιστοι. Αν και μου έκανε εντύπωση αυτό για την Αγγλία και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει στην πραγματικότητα, του είπα πως κι εμείς στην Ελλάδα έχουμε δωρεάν περίθαλψη για τους ανασφάλιστους και μου απάντησε πως αυτό συνέβη τα τελευταία χρόνια και πως το έκανε ο συριζα.

Τρεις είναι οι κατηγορίες των ανθρώπων με τους οποίους δεν τσακώνομαι και δεν διαφωνώ. Με αυτούς που σερβίρουν το φαί μου, με αυτούς που σερβίρουν το ποτό μου και με τους γιατρούς. Με αυτούς στις δύο πρώτες κατηγορίες γιατί δεν θέλω να πίνω ροχάλες και με τους γιατρούς γιατί θέλω να συγκεντρωθούν στο όποιο πρόβλημα έχω, οπότε δεν έδωσα σημασία όταν μου είπε ότι αυτό το έκανε ο συριζα.

Στη διάρκεια της κουβέντας επανάλαβε και πάλι ότι αυτό το έκανε ο συριζα οπότε δεν άντεξα και του είπα ότι αυτό το έκανε ο Γεωργιάδης και πως ο συριζα επέκτεινε την παροχή και στους αλλοδαπούς. Βραχυκύκλωσε για λίγα δευτερόλεπτα και μου είπε ότι σε κάθε περίπτωση έγινε τα τελευταία χρόνια.

Προπαγάνδα στον Γάταρο. Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 28 Σεπ 2020, 21:07

Μια άλλη φορά είχα επισκεφτεί ορθοπεδικό και όταν του είπα ότι έχω κάνει ακρωμιοπλαστική αφηνίασε και μου είπε ότι δεν έπρεπε να την κάνω και πως αυτή η επέμβαση έχει καταργηθεί.

"Τέλος πάντων, την έκανα" του απάντησα, προσπαθώντας να κατευνάσω την έκδηλη οργή του για τον συνάδελφό του που μου έκανε την επέμβαση, ώστε να συγκεντρωθούμε στο πρόβλημα για το οποίο τον είχα επισκεφτεί, διότι δεν ήθελα να τον βραχυκυκλώσω λέγοντάς του την αλήθεια. Ότι δηλαδή πριν κάνω την επέμβαση, είχα πάει στον ίδιο ο οποίος μου είχε προτείνει να μου κάνει ακριβώς την ίδια επέμβαση.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 28 Σεπ 2020, 21:18

Πηγαίνεις μόνο σε γιατρούς επιπέδου Τζιτζιμιτζιχότζιρας, να το προσέξεις αυτό

Ο νευροχειρουργός σου να φανταστώ είναι αυτος;

https://mobile.twitter.com/PGPapanikolaou
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 28 Σεπ 2020, 21:27

elchav έγραψε:
28 Σεπ 2020, 21:18
Πηγαίνεις μόνο σε γιατρούς επιπέδου Τζιτζιμιτζιχότζιρας, να το προσέξεις αυτό

Ο νευροχειρουργός σου να φανταστώ είναι αυτος;

https://mobile.twitter.com/PGPapanikolaou
Όχι, είπαμε. Γενικά πριν πάω στον γιατρό τσεκάρω fb (αν υπάρχει) ώστε να δω τι σόι άνθρωπος είναι. Αν δω τίποτα ύποπτα αριστερίστικα δεν τον επισκέπτομαι αφού στην πραγματικότητα αυτός είναι για γιατρό. Μια φορά ένας με ξεγέλασε. Στις φωτογραφίες φαινόταν μια χαρά άνθρωπος αλλά όταν πήγα τον είδα να φοράει σκουλαρίκι κι ένα παρδαλό πουκάμισο. Καριόλη με ξεγέλασες, είπα από μέσα μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Γάταρος την 29 Σεπ 2020, 03:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 28 Σεπ 2020, 23:44

Γάταρος έγραψε:
28 Σεπ 2020, 21:27
elchav έγραψε:
28 Σεπ 2020, 21:18
Πηγαίνεις μόνο σε γιατρούς επιπέδου Τζιτζιμιτζιχότζιρας, να το προσέξεις αυτό

Ο νευροχειρουργός σου να φανταστώ είναι αυτος;

https://mobile.twitter.com/PGPapanikolaou
Όχι, είπαμε. Γενικά πριν πάω στον γιατρό τσεκάρω fb (αν υπάρχει) ώστε δω τι σόι άνθρωπος είναι. Αν δω τίποτα ύποπτα αριστερίστικα δεν τον επισκέπτομαι αφού στην πραγματικότητα αυτός είναι για γιατρό. Μια φορά ένας με ξεγέλασε. Στις φωτογραφίες φαινόταν μια χαρά άνθρωπος αλλά όταν πήγα τον είδα να φοράει σκουλαρίκι κι ένα παρδαλό πουκάμισο. Καριόλη με ξεγέλασες, είπα από μέσα μου.
Αλλά δεν τσακώθηκες γιατί εκείνη την ώρα σου έκαμε δακτυλική.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21035
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 28 Σεπ 2020, 23:51

Τι τραβάς και συ, γάτος πράμα...

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Σεπ 2020, 01:54

Αυτό το έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ κι αφήστε τα κινέζικα.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 17 Μαρ 2022, 21:29

Διαφορετικός γιατρός αυτή τη φορά. Πάλι τα ίδια. "Ο Τσίπρας", μου λέει "καθιέρωσε την ιατρική περίθαλψη στους ανασφάλιστους". Αυτή τη φορά δεν τον έβαλα στη θέση του αν και μετά το μετάνιωσα που τον άφησα να πιστέψει ότι μπορεί να μου πουλήσει τρέλα. Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να έχει φάει και ο ίδιος το σανό.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 17 Μαρ 2022, 21:31

Kαλα τοσο χαλια εισαι και τρεχεις απο τον ενα γιατρο στον αλλο?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 17 Μαρ 2022, 21:39

Γάταρος έγραψε:
17 Μαρ 2022, 21:29
Διαφορετικός γιατρός αυτή τη φορά. Πάλι τα ίδια. "Ο Τσίπρας", μου λέει "καθιέρωσε την ιατρική περίθαλψη στους ανασφάλιστους". Αυτή τη φορά δεν τον έβαλα στη θέση του αν και μετά το μετάνιωσα που τον άφησα να πιστέψει ότι μπορεί να μου πουλήσει τρέλα. Βέβαια υπάρχει και η πιθανότητα να έχει φάει και ο ίδιος το σανό.
η τροικα το καθιερωσε,αμα θες πιστεψε το,απλα στην θητεια τσιπρα ετυχε να ψηφιστει :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 17 Μαρ 2022, 21:50

Μήπως εντελώς τυχαία ο Γεωργιάδης είχε βάλει 5ευρω στην είσοδο για όλους??
Σε άλλον την τρέλιτσα σας
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 17 Μαρ 2022, 22:05

George_V έγραψε:
17 Μαρ 2022, 21:31
Kαλα τοσο χαλια εισαι και τρεχεις απο τον ενα γιατρο στον αλλο?
Είχα έναν πόνο στον ώμο και έκανα ακρωμιοπλαστική. Πάει αυτό. Μετά για έναν πόνο στην πλάτη επισκέφτηκα τρείς διαφορετικούς γιατρούς επειδή οι Έλληνες που υποτίθεται είναι οι καλύτεροι γιατροί του κόσμου στην πραγματικότητα είναι γτπ οπότε έβγαλαν τρεις διαφορετικές διαγνώσεις. Ε στον τρίτο γιατρό και την τρίτη διαφορετική διάγνωση σταμάτησα ν' ασχολούμαι.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15019
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 17 Μαρ 2022, 22:07

Γάταρος έγραψε:
28 Σεπ 2020, 20:57
Επισκέφτηκα ιατρό ο οποίος στην κουβέντα που είχαμε μου ανέφερε τα καλά του συστήματος υγείας της Αγγλίας, σχετικά με τη δωρεάν περίθαλψη που έχουν οι ανασφάλιστοι. Αν και μου έκανε εντύπωση αυτό για την Αγγλία και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει στην πραγματικότητα, του είπα πως κι εμείς στην Ελλάδα έχουμε δωρεάν περίθαλψη για τους ανασφάλιστους και μου απάντησε πως αυτό συνέβη τα τελευταία χρόνια και πως το έκανε ο συριζα.

Τρεις είναι οι κατηγορίες των ανθρώπων με τους οποίους δεν τσακώνομαι και δεν διαφωνώ. Με αυτούς που σερβίρουν το φαί μου, με αυτούς που σερβίρουν το ποτό μου και με τους γιατρούς. Με αυτούς στις δύο πρώτες κατηγορίες γιατί δεν θέλω να πίνω ροχάλες και με τους γιατρούς γιατί θέλω να συγκεντρωθούν στο όποιο πρόβλημα έχω, οπότε δεν έδωσα σημασία όταν μου είπε ότι αυτό το έκανε ο συριζα.

Στη διάρκεια της κουβέντας επανάλαβε και πάλι ότι αυτό το έκανε ο συριζα οπότε δεν άντεξα και του είπα ότι αυτό το έκανε ο Γεωργιάδης και πως ο συριζα επέκτεινε την παροχή και στους αλλοδαπούς. Βραχυκύκλωσε για λίγα δευτερόλεπτα και μου είπε ότι σε κάθε περίπτωση έγινε τα τελευταία χρόνια.

Προπαγάνδα στον Γάταρο. Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;
Ισχυει παντως αυτο για τους ανασφαλιατους. Αν έχεις διεύθυνση γράφεσαι σε gp και πας κανό όλα ασχέτως αν πληρώνεις εισφορες η είσαι ανεργος
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 17 Μαρ 2022, 22:13

vag_el έγραψε:
17 Μαρ 2022, 21:50
Μήπως εντελώς τυχαία ο Γεωργιάδης είχε βάλει 5ευρω στην είσοδο για όλους??
Σε άλλον την τρέλιτσα σας
Είχε βάλει 5€ ώστε να το πληρώνει όποιος χρησιμοποιεί τις παροχές και δεν ανήκει σε οικονομικά αδύναμη ομάδα (π.χ. οι άνεργοι εξαιρούνταν). Τα έσοδα που είχε το κράτος από τον φόρο υπέρ υγείας που έβαλε ο συριζα ήταν πολλαπλάσια των εσόδων που είχε το κράτος από το 5€ και αυτόν τον φόρο τον πληρώναμε όλοι, είτε κάναμε χρήση των παροχών των νοσοκομείων είτε όχι. Είμαι ο μεγαλύτερος πολέμιος της νδ και του Γεωργιάδη αλλά δεν θα λέμε μαλακίες.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Εμένα βρήκες ρε γιατρέ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 17 Μαρ 2022, 22:21

Ένας από τους γιατρούς όταν του είπα ότι δεν έχω μετρητά και θα τον πληρώσω με κάρτα μου είπε να τον πληρώσω την επόμενη φορά που θα τον επισκεφτώ για να δει την ακτινογραφία έτσι ώστε να μην κόψει απόδειξη. Έτσι, στεγνά. Τι α κανς τώρα; Να κατς α μαλώς;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών