Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29902
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 30 Ιαν 2021, 20:57

Awesomatic έγραψε:
30 Ιαν 2021, 20:32
Αυτοί είναι πραγματικοί πρόσφυγες. Τέτοιους κανονικά θα έπρεπε να δεχτούμε. Μόνο τέτοιους.
+ 1


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Georg Von Balkanen
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: 04 Σεπ 2019, 11:33

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Georg Von Balkanen » 30 Ιαν 2021, 21:00

Οι αρμένιοι ουσιαστικά οικοδομησαν την Οθωμανική αυτοκρατορια και την φόρεσαν στην γείτονα.

Γεμίστε την χώρα Αρμένιους.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27090
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Ιαν 2021, 21:36

Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 20:49
Όχι, αλλά και η οικογένεια της γιαγιά μου ήρθε όταν τα μεμέτια πήραν τους άντρες σε πορείες
Η γιαγιά μου, από την μεριά της μητέρας μου, ήταν Αρμένισσα και πρόσφυγας εδώ.
Οι γονείς της χάθηκαν και υπάρχουν κάποιοι απόγονοι από συγγενείς της στην Γαλλία.
Πέθανε όταν ήμουν 2 χρονών και δεν έχω μνήμες της.
.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48753
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Ιαν 2021, 21:38

Awesomatic έγραψε:
30 Ιαν 2021, 20:32
Αυτοί είναι πραγματικοί πρόσφυγες. Τέτοιους κανονικά θα έπρεπε να δεχτούμε. Μόνο τέτοιους.
:+1:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιαν 2021, 21:52

Έπεσε το live streaming αρκετά νωρίτερα από την ώρα που είπαν. Το χάκεψαν τα μεμέτια μάλλον.




Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:36
Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 20:49
Όχι, αλλά και η οικογένεια της γιαγιά μου ήρθε όταν τα μεμέτια πήραν τους άντρες σε πορείες
Η γιαγιά μου, από την μεριά της μητέρας μου, ήταν Αρμένισσα και πρόσφυγας εδώ.
Οι γονείς της χάθηκαν και υπάρχουν κάποιοι απόγονοι από συγγενείς της στην Γαλλία.
Πέθανε όταν ήμουν 2 χρονών και δεν έχω μνήμες της.
.
Έχεις επαφές με αυτούς τους συγγενείς; Αν όχι, βρες τους.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37880
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 30 Ιαν 2021, 21:56

Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Ιαν 2021, 19:36
Juno έγραψε:
06 Ιαν 2021, 19:33
Γενιά της Αμαρτίας έγραψε:
06 Ιαν 2021, 14:53
Πόσους άλλους θα βοηθήσουμε;

Έχουμε δικά μας προβλήματα!
Ήρθε και το άφυλο του Phorum να μαγαρίσει το νήμα.
Αν δεν θέλεις, μην βοηθάς. Δεν χρειάζεται να κάνεις δήλωση, δεν σε πιάσαμε από τον λαιμό. Αν αγνοούσες και το νήμα, ακόμα καλύτερα.


Εδώ να πω ότι το Σάββατο φεύγει η δεύτερη αποστολή για ανθρωπιστική βοήθεια.
Τους είπα σε pm πως δεν είχαμε ενημέρωση για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης, όπως την πρώτη φορά και μου απάντησαν πως είναι καλυμμένοι ήδη από τη πρώτη φορά, απλώς τα έστειλαν σε δύο δόσεις γιατί ήταν επείγον να φύγει η πρώτη αποστολή εγκαίρως, ώστε να προλάβουν τον χειμώνα.

Αυτό που δημοσίευσα πριν, είναι για τις οικογένειες των προσφύγων, των πραγματικών προσφύγων, όχι αυτών που εγκαταλείπουν μη εμπόλεμες ζώνες, αλλά αυτών που αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους, βρίσκονται κυρίως στο Γιερεβάν και προσπαθούν να σταθούν στα πόδια τους, να βρουν εργασία, σπίτι και τα απαραίτητα.
Δεν παραβίασαν τίποτα ξένα σύνορα παράνομα για να κλαίγονται για επιδόματα, προσπαθούν να ορθοποδήσουν αξιοπρεπώς στην πατρίδα τους.
Βάλτους σπίτι σου!!!
ΑΝΕΤΑ.

Οι υπόλοιποι φασίστες ας το σκεφτούν διπλά πριν πουστάρουν στο νήμα.

:+1:Juno
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27090
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Ιαν 2021, 22:04

Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:52
Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:36
Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 20:49
Όχι, αλλά και η οικογένεια της γιαγιά μου ήρθε όταν τα μεμέτια πήραν τους άντρες σε πορείες
Η γιαγιά μου, από την μεριά της μητέρας μου, ήταν Αρμένισσα και πρόσφυγας εδώ.
Οι γονείς της χάθηκαν και υπάρχουν κάποιοι απόγονοι από συγγενείς της στην Γαλλία.
Πέθανε όταν ήμουν 2 χρονών και δεν έχω μνήμες της.
Έχεις επαφές με αυτούς τους συγγενείς; Αν όχι, βρες τους.
Προσπάθησα προ καιρού με το επώνυμο μέσω ιντερνέτ. Δεν γνωρίζω γαλλικά, δούλεψα με Google Translate αλλά δεν βρήκα άκρη.
Βρήκα και στο ΦΒ κάποια ίδια επώνυμα νεωτέρων, τους έστειλα μήνυμα για το ποιος είμαι και ρώτησα αν οι παππούδες τους έχουν κάποια σχέση. Δεν έκαναν τον κόπο να μου απαντήσουν, έστω και αρνητικά! :011:
.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιαν 2021, 22:07

sys3x έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:56

ΑΝΕΤΑ.

Οι υπόλοιποι φασίστες ας το σκεφτούν διπλά πριν πουστάρουν στο νήμα.

:+1:Juno
Μα δεν χτύπησε κόκκινο η γελοιότητα;
Αφού λυσσάνε να έρχονται "πρόσφυγες", ορίστε ένας λαός όπου κανείς δεν θα τους φέρει αντίρρηση. Tους θέλουμε. Aν απλώς ήθελαν να έρχονται πρόσφυγες, θα έλεγαν, "ωραία λοιπόν, ας έρθουν από το Αρτσάχ".
Αλλά ή δεν θα μιλήσουν καθόλου ή θα τρολλάρουν το νήμα.

Δεν ενδιαφέρονται για κανέναν πρόσφυγα! Θέλουν μόνον να έρθει όλος ο κατιμάς της Ασίας και της Αφρικής, μόνοι οι προβληματικοί δηλαδή, για να πιάσει πάτο η κοινωνία και επιτέλους να κάνουν την κομμουνιστική επανάστασή τους.
Και αν βρεθεί κάποιος ανάμεσα στους λαθρομετανάστες που έρχονται που πραγματικά θέλει να ενσωματωθεί και να φτιάξει τη ζωή του, χωρίς να προκαλέσει προβλήματα, θα στραφούν εναντίον του και θα του πουν να πάει πίσω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 30 Ιαν 2021, 22:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιαν 2021, 22:12

Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:04
Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:52
Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:36

Η γιαγιά μου, από την μεριά της μητέρας μου, ήταν Αρμένισσα και πρόσφυγας εδώ.
Οι γονείς της χάθηκαν και υπάρχουν κάποιοι απόγονοι από συγγενείς της στην Γαλλία.
Πέθανε όταν ήμουν 2 χρονών και δεν έχω μνήμες της.
Έχεις επαφές με αυτούς τους συγγενείς; Αν όχι, βρες τους.
Προσπάθησα προ καιρού με το επώνυμο μέσω ιντερνέτ. Δεν γνωρίζω γαλλικά, δούλεψα με Google Translate αλλά δεν βρήκα άκρη.
Βρήκα και στο ΦΒ κάποια ίδια επώνυμα νεωτέρων, τους έστειλα μήνυμα για το ποιος είμαι και ρώτησα αν οι παππούδες τους έχουν κάποια σχέση. Δεν έκαναν τον κόπο να μου απαντήσουν, έστω και αρνητικά! :011:
.
Στο fb υπάρχουν πολλές σελίδες Αρμενίων στην Ελλάδα, μπορείς να ρωτήσεις αυτούς. Αλλά όχι τώρα, γιατί δημοσιεύουν συνεχώς links για να βοηθήσουμε τους πρόσφυγες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27090
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Ιαν 2021, 22:16

Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:07
sys3x έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:56

ΑΝΕΤΑ.

Οι υπόλοιποι φασίστες ας το σκεφτούν διπλά πριν πουστάρουν στο νήμα.

:+1:Juno
Μα δεν χτύπησε κόκκινο η γελοιότητα;
Αφού λυσσάνε να έρχονται "πρόσφυγες", ορίστε ένας λαός όπου κανείς δεν θα τους φέρει αντίρρηση, τους θέλουμε. Λογικά, αν απλώς ήθελαν να έρχονται πρόσφυγες, θα έλεγαν, "ωραία λοιπόν, ας έρθουν από το Αρτσάχ".
Αλλά ή δεν θα μιλήσουν καθόλου ή θα τρολλάρουν το νήμα.

Και αν βρεθεί κάποιος ανάμεσα σε αυτούς που έρχονται που πραγματικά θέλει να ενσωματωθεί και να φτιάξει τη ζωή του, χωρίς να προκαλέσει προβλήματα, θα στραφούν εναντίον του και θα του πουν να πάει πίσω.

Δεν ενδιαφέρονται για κανέναν πρόσφυγα! Θέλουν μόνον να έρθει όλος ο κατιμάς της Ασίας και της Αφρικής, μόνοι οι προβληματικοί δηλαδή, για να πιάσει πάτο η κοινωνία και επιτέλους να κάνουν την κομμουνιστική επανάστασή τους.
Υπάρχει γραπτή ομολογία (***) από συριζομποτάκι ότι τους θέλουν για να αποκτήσουν δικαίωμα ψήφου και να τους ψηφίσουν. Τρικυμία εν κρανίω!

(**)
Highlander έγραψε: ↑ 07 Μάιος 2020, 16:29
Όταν θα διογκωθούν ακόμα περισσότερο οι μειονότητες και θα πειστούν περισσότεροι να πάνε να ψηφίσουν ...

.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 30 Ιαν 2021, 22:19

Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:16
Υπάρχει γραπτή ομολογία (***) από συριζομποτάκι ότι τους θέλουν για να αποκτήσουν δικαίωμα ψήφου και να τους ψηφίσουν. Τρικυμία εν κρανίω!

(**)
Highlander έγραψε: ↑ 07 Μάιος 2020, 16:29
Όταν θα διογκωθούν ακόμα περισσότερο οι μειονότητες και θα πειστούν περισσότεροι να πάνε να ψηφίσουν ...

.
Καλά αυτός είναι ανίατη περίπτωση.
Δεν νομίζω όμως να μην υπάρχουν και ξύπνιοι ανάμεσά τους που καταλαβαίνουν πως αν τα μουσλίμια αρχίζουν και ψηφίζουν, θα κάνουν δικό τους κόμμα. Και εκεί στις ταραχές που θα ακολουθήσουν, ποντάρουν στην πολυπόθητη επανάσταση που δεν έρχεται με κανέναν άλλον τρόπο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27090
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 30 Ιαν 2021, 22:21

Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:12
Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:04
Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 21:52
Έχεις επαφές με αυτούς τους συγγενείς; Αν όχι, βρες τους.
Προσπάθησα προ καιρού με το επώνυμο μέσω ιντερνέτ. Δεν γνωρίζω γαλλικά, δούλεψα με Google Translate αλλά δεν βρήκα άκρη.
Βρήκα και στο ΦΒ κάποια ίδια επώνυμα νεωτέρων, τους έστειλα μήνυμα για το ποιος είμαι και ρώτησα αν οι παππούδες τους έχουν κάποια σχέση. Δεν έκαναν τον κόπο να μου απαντήσουν, έστω και αρνητικά! :011:
.
Στο fb υπάρχουν πολλές σελίδες Αρμενίων στην Ελλάδα, μπορείς να ρωτήσεις αυτούς. Αλλά όχι τώρα, γιατί δημοσιεύουν συνεχώς links για να βοηθήσουμε τους πρόσφυγες.
Δεν υπάρχουν συγγενείς της εδώ, παρά μόνο ένας ξάδελφος της, που έχει πεθάνει και αυτός.
Όταν ταξίδευα, μου είχε δώσει μια διεύθυνση στην Κων/πολη, όπου ζούσε μια συγγενική οικογένεια, αλλά δεν βρήκα άκρη. Η διεύθυνση ήταν λειψή.
.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Βοήθεια στους πρόσφυγες του Αρτσάχ.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 31 Ιαν 2021, 21:12

Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:21
Juno έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:12
Nandros έγραψε:
30 Ιαν 2021, 22:04

Προσπάθησα προ καιρού με το επώνυμο μέσω ιντερνέτ. Δεν γνωρίζω γαλλικά, δούλεψα με Google Translate αλλά δεν βρήκα άκρη.
Βρήκα και στο ΦΒ κάποια ίδια επώνυμα νεωτέρων, τους έστειλα μήνυμα για το ποιος είμαι και ρώτησα αν οι παππούδες τους έχουν κάποια σχέση. Δεν έκαναν τον κόπο να μου απαντήσουν, έστω και αρνητικά! :011:
.
Στο fb υπάρχουν πολλές σελίδες Αρμενίων στην Ελλάδα, μπορείς να ρωτήσεις αυτούς. Αλλά όχι τώρα, γιατί δημοσιεύουν συνεχώς links για να βοηθήσουμε τους πρόσφυγες.
Δεν υπάρχουν συγγενείς της εδώ, παρά μόνο ένας ξάδελφος της, που έχει πεθάνει και αυτός.
Όταν ταξίδευα, μου είχε δώσει μια διεύθυνση στην Κων/πολη, όπου ζούσε μια συγγενική οικογένεια, αλλά δεν βρήκα άκρη. Η διεύθυνση ήταν λειψή.
.
Δεν έχει σημασία, είναι πολύ καλά δικτυωμένοι. Κάποιοι από αυτούς θα σε κατευθύνουν πού να ρωτήσεις.
Άκου με, γράψε σε αυτές τις σελίδες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών