Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡΙΖΑ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34332
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Δεκ 2020, 22:39

panos291 έγραψε:
05 Δεκ 2020, 22:27
Ρε σεις ξαναρωτάω. Μπαίνουν μέσα στο σπίτι μου/στην επιχείρηση μου 10-20 άτομα και μένουν εκεί με το έτσι θέλω. Χρειάζεται δικαστήριο για να τους βγάλω???
Εγραψα πιο πάνω αντι ο Πέτσας να ρωτάει τον συριζα τι θα κάνει καλά θα κάνει να στραφεί εναντίον των αστυνομικών διευθυντών που αρνήθηκαν να τους πετάξουν έξω ακόμη και μετά από δικαστικές αποφάσεις και να τους πάρει τα σπίτια για να πληρώσει το δημόσιο το πρόστιμό.Και εάν αυτοί κατονομάσουν τους υπουργούς του συριζα ότι τους έδωσαν εντολές να στραφεί και εναντίον τους.
Τα υπόλοιπα είναι πυροτεχνήματα εντυπώσεων.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11459
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 05 Δεκ 2020, 22:40

panos291 έγραψε:
05 Δεκ 2020, 22:27
Ρε σεις ξαναρωτάω. Μπαίνουν μέσα στο σπίτι μου/στην επιχείρηση μου 10-20 άτομα και μένουν εκεί με το έτσι θέλω. Χρειάζεται δικαστήριο για να τους βγάλω???
Εικόνα
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 05 Δεκ 2020, 22:44

πατησιωτης έγραψε:
05 Δεκ 2020, 01:30
Νon4me έγραψε:
05 Δεκ 2020, 01:15
θα εχει μεγαλο ενδιαφερον η πορεια της υποθεσης
To ενδιαφέρον είναι εάν το δημόσιο θα στραφεί εναντίον των ενόχων.Τις αποζημιώσεις δεν μπορεί παρά να τις πληρώσει.Με το δεδικασμένο που το ΕΔΑΔ αναγνωρίζει την ευθύνη του δημοσίου για όλα αυτά,πιθανότατα τα δικαστήρια θα επιδικάσουν και άλλα ποσά για τις ζημιές.
Το ερώτημα είναι εάν η κυβέρνηση πέρα από το να ζητεί λεκτικά ευθύνες δια του Πέτσα θα στραφεί δικαστικά εναντίον των αστυνομικών οργάνων και των διοικητών των οργανισμών που αδράνησαν για να πληρώσουν αυτοί τις αποζημιώσεις και εάν πουν ότι δέχονταν εντολές και εναντίον τυχόν υπουργών που τους έδωσαν παρόμοιες εντολές.Μόνο αν πληρώσουν από την τσέπη τους όσοι σιγόνταραν τους αλληλέγγυους θα φοβούνται οι επόμενοι την αποφυγή της επιβολής του νόμου.
Φυσικά θα πρέπει να μηνυθούν και οι αλληλέγγυοι,ΜΚΟ και όλος ο συρφετός της κατάληψης.Με το να λέει ο Πέτσας αν θα πληρώσει ο σύριζα απλά προσδοκά για πολιτικές εντυπώσεις ενώ δεν κάνει τίποτα.Μόνο η καταδίκη σε αποζημίωση των υπευθύνων μπορεί να έχει αποτέλεσμα.
Eγω ειμαι απολυτως βεβαιος οτι ο Τσιπροτακης θα
τα κανει ολα αυτα σιιιιιιγουρα πραγματα. :giggle:

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2319
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 05 Δεκ 2020, 22:48

Εγώ λέω πως είναι όλο staged για να λάβει αποζημίωση ο ιδιοκτήτης για ένα ακλινητο που δεν μπορούσε να εκμεταλευτεί.
Δίνει το "πράσινο", μπουκάρουν τα παιδιά του λαού, η Κυβέρνηση δεν , ο καιρός περνάει, το πράμα πάει στο ευρωπαικό, να η τρακοσούρα στη τζεπη, επιστρέφεις και λίγα χιλιάρικα στο συριζα για το κουλουράκι τους.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10157
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Η Ελλάδα θα πληρώσει αποζημίωση 312.500 ευρώ στην ιδιοκτήτρια ξενοδοχείου που ήταν υπό κατάληψη τρία χρόνια, επί ΣΥΡ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 05 Δεκ 2020, 22:56

Esperos έγραψε:
05 Δεκ 2020, 22:48
Εγώ λέω πως είναι όλο staged για να λάβει αποζημίωση ο ιδιοκτήτης για ένα ακλινητο που δεν μπορούσε να εκμεταλευτεί.
Δίνει το "πράσινο", μπουκάρουν τα παιδιά του λαού, η Κυβέρνηση δεν , ο καιρός περνάει, το πράμα πάει στο ευρωπαικό, να η τρακοσούρα στη τζεπη, επιστρέφεις και λίγα χιλιάρικα στο συριζα για το κουλουράκι τους.
Πολυ καλη σκεψη τυπε . αν συνυπολογίσουμε πως η ιδιοκτήτρια ειναι αλληλ και αυτη που ?ταχα μου? τα ειχε σπασει με τον μικρο του τζεπετο και το θιασο γιαυτο και της καναν νασκες . Η τρακοσαρα ειναι ενδεικτικο ποσο λεει . ο επίσημος εκτιμητής εκανε τη σουμα πανω απο εναμιση μυριο .
Όσο για την αποζημίωση, η οικονομική ζημιά δεν καλύπτεται σε κανένα επίπεδο με τα χρήματα που μου επιδικάστηκαν. Μόνο οι ζημιές που έχει καταγράψει στο ξενοδοχείο ο πιστοποιημένος εμπειρογνώμονας ξεπερνούν το 1,5 εκατ ευρώ. Οι 300.000 ευρώ είναι μάλλον ένα συμβολικό ποσό.

Από εδώ και πέρα θα προχωρήσω σε αγωγές κατά του ελληνικού Δημοσίου για την πλήρη αποζημίωσή μου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών