Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Πόσο @ρχίδια είστε;

Δε θα κάνω το εμβόλιο ή θα περιμένω να το κάνουν πρώτα οι άλλοι, μέχρι να περιοριστεί ο κορονοϊός
11
12%
Το 2015 έβγαλα όσα ευρώ είχα στην τράπεζα για να μην τα χάσω, αποδυναμώνοντας τη διαπραγματευτική δύναμη της χώρας
10
11%
Προσπαθώ να αποκρύψω όσα εισοδήματα μπορώ- γιατί να πληρώσω φόρους; να τα πάρουν από τους πλούσιους πρώτα
10
11%
Οι γονείς μου έβαλαν βύσμα στο στρατό. Αγαπώ την Ελλάδα, αλλά δεν είμαι χαζός να υπηρετήσω εγώ στον Έβρο και οι πολιτικοί σπίτι τους
10
11%
Είμαι αρνητής στράτευσης, αλλά έκανα τον τρελό για να πάρω Ι5
5
6%
Δεν χτυπάω εισητήριο στα ΜΜΜ. Με τέτοιες υπηρεσίες, δεν έπρεπε να είναι τόσο ακριβό το εισητήριο. Τα ΜΜΜ έπρεπε να είναι δωρεάν για όλους.
4
4%
Δεν θα κάτσω στο σπίτι. Και έξω θα βγω κάθε μέρα και με φίλους θα βρεθώ και στην Πάρνηθα θα πάω. Δεν είμαι πρόβατο.
9
10%
Έχω αυτοκίνητο με βουλγάρικες πινακίδες
4
4%
Πάω σε οδοντίατρο στη Γευγελή, αλλά +ΜΗΝ ΠΑΡΑΧΑΡΑCCETE ΤΗΝ ΙCTOΡIA+
6
7%
Έχω μεταφέρει την έδρα της επιχείρησής μου στη Βουλγαρία/τη Ρουμανία/την Κύπρο/τα νησιά Μπόρα Μπόρα
6
7%
Κανένα από τα παραπάνω
15
17%
 
Σύνολο ψήφων: 90

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Δεκ 2020, 21:43

Εδώ μετρούμε τα επίπεδα Αρχιδοσύνης της Ελ Κοινωνίας.

Επί το πολιτικώς ορθότερον, τα επίπεδα Έλλειψης Κοινωνικής Συνειδήσεως.

Ο Έλ άνθρωπος δε διακρίνεται για την αίσθηση ενεργού συμμετοχής του στο σύνολο, νοιάζεται πρωτίστως για το προσωπικό και το άμεσο όφελος και όχι για την πρόοδο της Κοινωνίας του ως σύνολο, δεν προτίθεται να αναλάβει κανένα προσωπικό ρίσκο για χάρη του Έθνους.
ή μήπως όχι;

Συμμετέχετε με ειλικρίνεια στην Έρευνα- Μπορείτε να τσεκάρεται ένα ή περισσότερα τετραγωνάκια.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 25 Δεκ 2020, 21:49

Το τελευταίο :oops:
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Δεκ 2020, 21:50

Δεν έχει τετραγωνάκια
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28084
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 25 Δεκ 2020, 21:52

7/10
wts IXWR
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14675
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 25 Δεκ 2020, 21:56

Το 1 είναι πατριωτισμός αλλά κυρίως άμυνα απέναντι στην απολυταρχία.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19139
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Δεκ 2020, 21:56

Μια μικρή παρατήρηση
Όλοι οι άνθρωποι σε όλους τους λαούς και τις εποχές προτάσσουν πάντοτε το ατομικό συμφέρον τους πάνω από το συλλογικό
Απλά υποκρίνονται το αντίθετο και για να φροντίσουν το προσωπικό ατομικό τους συμφέρον θα πρέπει να δηλώνουν το αντίθετο και να υποκρίνονται ότι θυσιάζουν το ατομικό τους συμφέρον έναντι του συλλογικού

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19139
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Δεκ 2020, 21:58

Μπίστης έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:56
Το 1 είναι πατριωτισμός αλλά κυρίως άμυνα απέναντι στην απολυταρχία.
Το τι είναι πατριωτισμός και τι όχι θα σου το ορίσουν αυτοί οι οποίοι κάνουν κουμάντο και κυβερνούν την πατρίδα ..

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 25 Δεκ 2020, 22:17

Awesomatic έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:49
Το τελευταίο :oops:
Κι εγώ :oops:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11517
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Δεκ 2020, 22:35

Papa John έγραψε:
25 Δεκ 2020, 22:17
Awesomatic έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:49
Το τελευταίο :oops:
Κι εγώ :oops:
αδελφές.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 25 Δεκ 2020, 22:48

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Δεκ 2020, 22:35
Papa John έγραψε:
25 Δεκ 2020, 22:17
Awesomatic έγραψε:
25 Δεκ 2020, 21:49
Το τελευταίο :oops:
Κι εγώ :oops:
αδελφές.
Γιατί ;

-εμβόλιο δεν θα κάνω επειδή δεν θέλω,όχι για να δω τις επιπτώσεις πρώτα και μετά...
-δεν έβγαλα λεφτά το 2015 από την τράπεζα γιατί δεν είχα και τίποτα αξιόλογο να βγάλω :003:
-δεν έχω αποκρύψει ποτέ εισόδημα,ΠΟΤΕ. Και τι να κρύψω ;;;
-δεν έβαλα βύσμα στον στρατό.Ήθελα μάλιστα να πάω ΟΥΚ,αλλά φοβήθηκα την κατακραυγή από φίλους και γνωστούς.
-είμαι αρνητής στράτευσης,αλλά στρατό πήγα :003:
-δεν αποφεύγω να χτυπήσω εισητήριο στα μμμ,επειδή στην πόλη που ζω,μμμ δεν έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ.Μάλλον όχι,κάποτε πήγαινα σε κάτι σεμινάρια έξω από την πόλη και είχα πάρει λεωφορείο πέντ'-έξι φορές.Με εισιτήριο πάντα.
-δεν θα πάω Πάρνηθα,πέφτει λίγο μακριά,κοντά στα 400 χλμ. Σπίτι δεν κάθομαι όμως,που να χτυπιέσαι από κάτω.
-έχω αυτοκίνητο με ελληνικές πινακίδες,το ίδιο και η γυναίκα μου,το ίδιο και ο γιος μου και η κόρη μου η μεγάλη.Η μικρή ακόμα δεν έχει δίπλωμα.
-στον οδοντίατρο πήγα τελευταία φορά το 2017 στη Γερμανία,αλλά προσέχω υπερβολικά πολύ τη στοματική μου υγιεινή.
-δεν έχω επιχείρηση για να μεταφέρω,αλλά Μπόρα-Μπόρα θα πήγαινα.Κύπρο/Ρουμανία/Βουλγαρία,αν έχεις το Θεό σου,πήγα με το Πολεμικό Ναυτικό ! Μέσα σε όλα έπεσες !

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16283
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 25 Δεκ 2020, 23:01

Το 2015 έβγαλα όσα ευρώ είχα στην τράπεζα για να μην τα χάσω, αποδυναμώνοντας τη διαπραγματευτική δύναμη της χώρας
και ετσι αποδυναμωμένο, το εκστρατευτικό σώμα του πρωτοστράτηγού Ιωάνη Ρωκά, Κατεπάνου των Βορείων Θεμάτων και Υψηλού Πρωτοσπαθάριου στην υπηρεσία του Ρωμαίου Αυτοκράτορα Αλεξίου του Β' του Συνεπούς, ηττήθηκε κατά κράτος στην μάχη των Βρυκσελλινών Πεδίων από τον υπεράριθμο και καλύτερα εξοπλισμένο στρατό της συνομοσπονδίας των Γοτθικών φυλών που ηγείτω η πολεμοχαρής όσο και χαρισματική φύλαρχος Merkelinia
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 25 Δεκ 2020, 23:05

Yochanan έγραψε:
25 Δεκ 2020, 23:01
Το 2015 έβγαλα όσα ευρώ είχα στην τράπεζα για να μην τα χάσω, αποδυναμώνοντας τη διαπραγματευτική δύναμη της χώρας
και ετσι αποδυναμωμένο, το εκστρατευτικό σώμα του πρωτοστράτηγού Ιωάνη Ρωκά, Κατεπάνου των Βορείων Θεμάτων και Υψηλού Πρωτοσπαθάριου στην υπηρεσία του Ρωμαίου Αυτοκράτορα Αλεξίου του Β' του Συνεπούς, ηττήθηκε κατά κράτος στην μάχη των Βρυκσελλινών Πεδίων από τον υπεράριθμο και καλύτερα εξοπλισμένο στρατό της συνομοσπονδίας των Γοτθικών φυλών που ηγείτω η πολεμοχαρής όσο και χαρισματική φύλαρχος Merkelinia
Ο Αλέξιος έπεσε στα τέσσερα, έδωσε εκείνο που ξέρετε, δεν πήγαμε στην δραχμή και οι καταθέσεις όσων δεν πρόλαβαν να τις τραβήξουν δεν έγιναν αέρας.
.

Άβαταρ μέλους
Zappa
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 20:28

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zappa » 25 Δεκ 2020, 23:14

Nandros έγραψε:
25 Δεκ 2020, 23:05
Yochanan έγραψε:
25 Δεκ 2020, 23:01
Το 2015 έβγαλα όσα ευρώ είχα στην τράπεζα για να μην τα χάσω, αποδυναμώνοντας τη διαπραγματευτική δύναμη της χώρας
και ετσι αποδυναμωμένο, το εκστρατευτικό σώμα του πρωτοστράτηγού Ιωάνη Ρωκά, Κατεπάνου των Βορείων Θεμάτων και Υψηλού Πρωτοσπαθάριου στην υπηρεσία του Ρωμαίου Αυτοκράτορα Αλεξίου του Β' του Συνεπούς, ηττήθηκε κατά κράτος στην μάχη των Βρυκσελλινών Πεδίων από τον υπεράριθμο και καλύτερα εξοπλισμένο στρατό της συνομοσπονδίας των Γοτθικών φυλών που ηγείτω η πολεμοχαρής όσο και χαρισματική φύλαρχος Merkelinia
Ο Αλέξιος έπεσε στα τέσσερα, έδωσε εκείνο που ξέρετε, δεν πήγαμε στην δραχμή και οι καταθέσεις όσων δεν πρόλαβαν να τις τραβήξουν δεν έγιναν αέρας.
.


Δεν είχε μείνει τίποτα, λίγες καραμέλες. Ούτε τώρα έχει
Τα πολλά είχαν βγεί Ευρωπη, τα μικρότερα πακέτα τα ψαρεψανε στην Κύπρο
Ξέρεις σε νούμερα τί χάθηκε εκεί από Ελλάδα;

Δραχμή δεν μπορούσαμε να πάμε ούτως ή άλλως

Ο Αλέξης δεν έπεσε στα τέσσερα, προσποιήθηκε πως έπεσε στα τέσσερα
Βραχύς αιών.

Red
_προειδοποιητικες λυχνίες_

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 25 Δεκ 2020, 23:37

Zappa έγραψε:
25 Δεκ 2020, 23:14
Ο Αλέξης δεν έπεσε στα τέσσερα, προσποιήθηκε πως έπεσε στα τέσσερα
Έτσι, η δουλειά του ήταν να πιστέψει το πόπολο πως δεν γινόταν αλλιώς.
the end

Άβαταρ μέλους
Zappa
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 20:28

Re: Έρευνα: ΕΛ Κοινωνία - Επίπεδα @ρχιδοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zappa » 25 Δεκ 2020, 23:41

Με χαλάει που συμφωνείς μαζί μου :o

Ξενέρωσα
Βραχύς αιών.

Red
_προειδοποιητικες λυχνίες_

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών