Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2021, 16:06

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:57
stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:54
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:48


δεν αναστατώνομαι καθόλου, αντιθέτως είμαι μεγάλος φαν της καλλιτεχνικής δραστηριότητας του χριστιανοπατριώτη βουλευτή, θεωρώ τη μπάντα του μία από τις καλύτερες στην Ελλάδα
Εμφανώς.
σε αντίθεση με εσάς, δεν ζητάω πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων του εκάστοτε καλλιτέχνη πριν έρθω σε επαφή με τη δουλειά του
Ποιος ζήτησε τέτοιο πράγμα;
Εδώ θαυμάζουμε ένα καλλιτεχνικό έργο χριστιανοπατριώτη πρώην βουλευτή ο οποίος φαντασιώνεται ότι σφάζει τους χριστιανούς συμπολίτες του επάνω στην Αγία Τράπεζα.

Είναι συμπτωματικά ο ίδιος που μιλούσε σε άπταιστα αρχαία ελληνικά στους δημοσιογράφους στην πρώτη συνέντευξη τύπου του κόμματός του, μετά την είσοδο στη Βουλή των Ελλήνων.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 16 Ιαν 2021, 16:08

Α καλα, πεσαμε σε πιουριστα τωρα. Παραδεχομαι πως ο παραπανω καλλιτεχνης απεχει απο την καλλιτεχνικη ωριμοτητα και δεν εντασσεται στα ακουσματα μου, αν και συγκινηθηκα καπως απο το βαρυ μπητ του πρωτου τραγουδιου, ωστοσο τον παρεθεσα για να δειξω πως η μουσικη δεν ειναι μονο αντιθεσεις αλλα και συζευξεις, και η γενικοτερη φιλοσοφια μου ειναι να εξεταζουμε περισσοτερο αυτα που μας ενωνουν παρα αυτα που μας χωριζουν. Εγω δηλαδη, τον κλαδο ελαιας τον προτεινα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 16 Ιαν 2021, 16:28

John Brown Gun Club έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:08
Α καλα, πεσαμε σε πιουριστα τωρα. Παραδεχομαι πως ο παραπανω καλλιτεχνης απεχει απο την καλλιτεχνικη ωριμοτητα και δεν εντασσεται στα ακουσματα μου, αν και συγκινηθηκα καπως απο το βαρυ μπητ του πρωτου τραγουδιου, ωστοσο τον παρεθεσα για να δειξω πως η μουσικη δεν ειναι μονο αντιθεσεις αλλα και συζευξεις, και η γενικοτερη φιλοσοφια μου ειναι να εξεταζουμε περισσοτερο αυτα που μας ενωνουν παρα αυτα που μας χωριζουν. Εγω δηλαδη, τον κλαδο ελαιας τον προτεινα.
το εκτιμώ αυτό
απλά δεν εκτιμώ αυτόν που πόσταρες

για τσέκαρε εδώ postpunk/darkwave/industrial (από τουρκία)
τους γουστάρω τρελά
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21422
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 16 Ιαν 2021, 16:30

stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:06
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:57
stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:54


Εμφανώς.
σε αντίθεση με εσάς, δεν ζητάω πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων του εκάστοτε καλλιτέχνη πριν έρθω σε επαφή με τη δουλειά του
Ποιος ζήτησε τέτοιο πράγμα;
Εδώ θαυμάζουμε ένα καλλιτεχνικό έργο χριστιανοπατριώτη πρώην βουλευτή ο οποίος φαντασιώνεται ότι σφάζει τους χριστιανούς συμπολίτες του επάνω στην Αγία Τράπεζα.

Είναι συμπτωματικά ο ίδιος που μιλούσε σε άπταιστα αρχαία ελληνικά στους δημοσιογράφους στην πρώτη συνέντευξη τύπου του κόμματός του, μετά την είσοδο στη Βουλή των Ελλήνων.
καλά αν έπρεπε να εκλαμβάνουμε κυριολεκτικά τους στίχους, το 99% των καλλιτεχνών θα έπρεπε να είναι μέσα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Ιαν 2021, 16:34

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:30
stavmanr έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:06
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 15:57


σε αντίθεση με εσάς, δεν ζητάω πιστοποιητικό κοινωνικών φρονημάτων του εκάστοτε καλλιτέχνη πριν έρθω σε επαφή με τη δουλειά του
Ποιος ζήτησε τέτοιο πράγμα;
Εδώ θαυμάζουμε ένα καλλιτεχνικό έργο χριστιανοπατριώτη πρώην βουλευτή ο οποίος φαντασιώνεται ότι σφάζει τους χριστιανούς συμπολίτες του επάνω στην Αγία Τράπεζα.

Είναι συμπτωματικά ο ίδιος που μιλούσε σε άπταιστα αρχαία ελληνικά στους δημοσιογράφους στην πρώτη συνέντευξη τύπου του κόμματός του, μετά την είσοδο στη Βουλή των Ελλήνων.
καλά αν έπρεπε να εκλαμβάνουμε κυριολεκτικά τους στίχους, το 99% των καλλιτεχνών θα έπρεπε να είναι μέσα
Έχεις δίκιο. Ήταν αλληγορικό το νόημα.
Στην πραγματικότητα εννοούσε ότι θα βοηθήσει του χριστιανούς να θυσιαστούν για το Χριστό, εφαρμόζοντας καταναγκαστική αυτοθυσία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 16 Ιαν 2021, 16:37

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Ιαν 2021, 13:09
Εγώ δεν έχω πρόβλημα (θα μου πεις οκ, μάλλον είμαι μικρότερος σε σχέση με άλλους που γράφουν εδώ), αλλά η αλήθεια είναι πως όταν τους ακούω, το κάνω για να γελάσω. Εξάλλου αξέχαστο μου έχει μείνει το γέλιο που έριξα με το παρακάτω κομμάτι, ειδικά στην εισαγωγή.




:smt005:
Dealer σε τι?στα πατατακια? :lol:
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 16 Ιαν 2021, 16:45

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Ιαν 2021, 16:28

για τσέκαρε εδώ postpunk/darkwave/industrial (από τουρκία)
τους γουστάρω τρελά
αρτιο και καλοφτιαγμενο και μεσα στο πνευμα της εποχης (μαυριλα), αλλα σε οτι με αφορα, χρησιμοποιει κλασσικες φορμες χωρις να ρισκαρει καποια καινοτομια. Το ινταστριαλ μου το γουσταρω μαγειρεμενο ετσι:

παιχτο δυνατα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Ράπερ + ρομά + lockdown = videoclip με όπλα και πανάκριβα αυτοκίνητα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 16 Ιαν 2021, 16:49

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
12 Ιαν 2021, 13:09
η αλήθεια είναι πως όταν τους ακούω, το κάνω για να γελάσω.
τοτε τιποτα καλυτερο απο αυτες τις δυο ιδιοφυιες
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών