Ξύλο στο μετρό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Ιαν 2021, 19:08

Ναι, τους προκάλεσε.

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 18 Ιαν 2021, 19:10

σίγουρος κιόλας ε; τι λε ρε παιδί μου

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Ιαν 2021, 19:11

Ξέρω τι παιδιά έχω, γι' αυτό παλεύω», ανέφερε αρχικά η μητέρα των δύο παιδιών, προσθέτοντας: «Ας αναλογιστεί ο κύριος τι έκανε και ας βγει να πει την αλήθεια».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Εγώ ζητάω σαν μάνα συγγνώμη για τα παιδιά μου, όμως τα παιδιά οδηγήθηκαν σε αυτή την αντίδραση από τον σταθμάρχη. Τα χτύπησε, τα απείλησε και τους έβρισε το σπίτι. Ήθελε να το παίξει τραμπούκος ο σταθμάρχης». Συμπλήρωσε πως η οικογένειά της θα στηρίξει τα δύο παιδιά σε όσα περνούν, τονίζοντας: «Θα πουληθώ για τα παιδιά μου, αλλά θα βγει η αλήθεια».
...
Μάλιστα, αναφέρθηκε και σε εκείνον που παρέδωσε το βίντεο του ξυλοδαρμού, λέγοντας: «Ο κύριος που κατέθεσε το βιντεάκι αυτό έχει κατακρεουργήσει τα παιδιά μου».

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Ιαν 2021, 19:15

τι ναυτοι ρε :smt005:

Von Mackensen

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 18 Ιαν 2021, 19:18

foscilis έγραψε:
18 Ιαν 2021, 19:11
Ξέρω τι παιδιά έχω, γι' αυτό παλεύω», ανέφερε αρχικά η μητέρα των δύο παιδιών, προσθέτοντας: «Ας αναλογιστεί ο κύριος τι έκανε και ας βγει να πει την αλήθεια».
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Εγώ ζητάω σαν μάνα συγγνώμη για τα παιδιά μου, όμως τα παιδιά οδηγήθηκαν σε αυτή την αντίδραση από τον σταθμάρχη. Τα χτύπησε, τα απείλησε και τους έβρισε το σπίτι. Ήθελε να το παίξει τραμπούκος ο σταθμάρχης». Συμπλήρωσε πως η οικογένειά της θα στηρίξει τα δύο παιδιά σε όσα περνούν, τονίζοντας: «Θα πουληθώ για τα παιδιά μου, αλλά θα βγει η αλήθεια».
...
Μάλιστα, αναφέρθηκε και σε εκείνον που παρέδωσε το βίντεο του ξυλοδαρμού, λέγοντας: «Ο κύριος που κατέθεσε το βιντεάκι αυτό έχει κατακρεουργήσει τα παιδιά μου».

Εικόνα
Θα βγουν και δαρμένοι στο τέλος οι πιτσιρικάδες. Δηλαδή τι θα βγουν,ήδη βγαινουν.

Άβαταρ μέλους
Winston Smith
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: 23 Μαρ 2020, 18:19

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Winston Smith » 18 Ιαν 2021, 19:18

H τύπισσα μέσα σε 2 λεπτά λέει ότι ο τύπος τραμπούκιζε τα παιδιά της, χτύπησε το έναν, τα κορόιδευε και αυτά αντέδρασαν έτσι επειδή φοβήθηκαν για τη ζωή τους και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ το πρώτο που σκέφτηκε ήταν αν ήταν καλά ο σταθμάρχης, ζητάει συγγνώμη για τα παιδιά της και θα του σταθεί σε ότι έχει χωρίς να την ενδιαφέρει το οικονομικό κομμάτι.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 18 Ιαν 2021, 19:21

σουρεαλ εντελως . εχει λυσει σε ολο τον κοσμο την απορια πως στο πουτσο βγηκαν τοσο κωλοπαιδα τα κωλόπαιδα .

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24532
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Ιαν 2021, 19:22

Von Mackensen έγραψε:
18 Ιαν 2021, 19:18
Θα βγουν και δαρμένοι στο τέλος οι πιτσιρικάδες. Δηλαδή τι θα βγουν,ήδη βγαινουν.
Το πρόβλημά τους είναι (πέρα από τους δεκάδες μάρτυρες) ότι υπάρχει βίντεο στο οποίο επιτίθενται πισώπλατα και καταφέρνουν δολοφονικά χτυπήματα. Επικαλούμενοι ούτε λίγο ούτε πολύ... αυτοάμυνα πιθανότατα πάνε για ΠΟΛΥ χειρότερη ποινή από αυτήν που θα είχαν αν απλά έπαιζαν το χαρτί του ανηλίκου. Αυτό πέρα από το σοκ που προκαλεί το βίντεο, το οποίο μάλιστα δεν υπάρχει άνθρωπος στην Ελλάδα που να μην το έχει δει. Δηλαδή και αθώοι να ήταν όντως, με ένα τέτοιο βίντεο την πουτσίζουν.

Υποψιάζομαι ότι η λαϊκάντζα δεν έχει και τον καλύτερο δικηγόρο του κόσμου.

Άβαταρ μέλους
Winston Smith
Δημοσιεύσεις: 999
Εγγραφή: 23 Μαρ 2020, 18:19

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Winston Smith » 18 Ιαν 2021, 19:24

O σταθμάρχης μήπως να τραβήξει και μία μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση έτσι να υπάρχει έξτρα, που βγαίνει και λέει αυτά στα κανάλια η μάνα;

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Ιαν 2021, 19:31

foscilis έγραψε:
18 Ιαν 2021, 19:22
Von Mackensen έγραψε:
18 Ιαν 2021, 19:18
Θα βγουν και δαρμένοι στο τέλος οι πιτσιρικάδες. Δηλαδή τι θα βγουν,ήδη βγαινουν.
Το πρόβλημά τους είναι (πέρα από τους δεκάδες μάρτυρες) ότι υπάρχει βίντεο στο οποίο επιτίθενται πισώπλατα και καταφέρνουν δολοφονικά χτυπήματα. Επικαλούμενοι ούτε λίγο ούτε πολύ... αυτοάμυνα πιθανότατα πάνε για ΠΟΛΥ χειρότερη ποινή από αυτήν που θα είχαν αν απλά έπαιζαν το χαρτί του ανηλίκου. Αυτό πέρα από το σοκ που προκαλεί το βίντεο, το οποίο μάλιστα δεν υπάρχει άνθρωπος στην Ελλάδα που να μην το έχει δει. Δηλαδή και αθώοι να ήταν όντως, με ένα τέτοιο βίντεο την πουτσίζουν.

Υποψιάζομαι ότι η λαϊκάντζα δεν έχει και τον καλύτερο δικηγόρο του κόσμου.
Θα προβώ εναντίον και στον κύριο που κατέθεσε το βιντεάκι και έχει κατακρεουργήσει τα παιδιά μου.

Τί θα προβείς μωρή αλήτισσα; :011:

Το θράσος της "μαμάς" που ανέθρεψε τέτοια κωλόπαιδα, δεν έχει όρια!

Αναρωτιέμαι, αφού τα κωλόπαιδα είναι ανήλικα, γιατί δεν την μπουζουριάζουν ΚΑΙ αυτή, αφού είναι φανερό το: κατά μάνα, κατά κύρη!
.


Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27000
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 18 Ιαν 2021, 19:37

Winston Smith έγραψε:
18 Ιαν 2021, 19:24
O σταθμάρχης μήπως να τραβήξει και μία μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση έτσι να υπάρχει έξτρα, που βγαίνει και λέει αυτά στα κανάλια η μάνα;
Η "μαμά" δεν έχει οικονομικό πρόβλημα λέει.
Στην θέση του σταθμάρχη θα την πήγαινα αστικά και θα ζητούσα αποζημίωση να με ταΐζει μια ζωή!
.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11871
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 18 Ιαν 2021, 19:38

Αφού είναι ανήλικοι οι γονείς τους που κουβαλάνε τα ίδια μυαλά δεν έχουν νομικές επιπτώσεις ;

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 926
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 18 Ιαν 2021, 19:41

Έχει αλήθεια proficiency ο άλλος στα 15;
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25202
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ξύλο στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 18 Ιαν 2021, 19:41

αναρωτιεμαι τι να ψηφισαν οι γονεις των στο δημοψηφισμα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών